Wix Review 2020 – je lepší ako WordPress? [Skúšané]

wix kontrola


Plánujete vytvoriť svoj prvý web? Chcete ho spustiť zadarmo? Potom je Wix skvelou platformou na zváženie. Wix je jednoduchý webový tvorca priateľský pre začiatočníkov, ktorý vám umožní ľahko vytvoriť webovú stránku bez obáv z kódu.

V tomto preskúmaní Wix preskúmame rôzne aspekty platformy vrátane jej funkcií, funkcií, cien a ďalších informácií, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či je pre vaše webové stránky to pravé..

O spoločnosti Wix

Wix je jednoduchý tvorca webových stránok, ktorý vám umožňuje ľahko vytvárať akýkoľvek typ webových stránok. Pomocou služby Wix môžete rýchlo vytvoriť krásny blog, obchod s elektronickým obchodom, webovú stránku firmy, portfólio online, webovú stránku s fotografiami alebo akýkoľvek iný typ webovej stránky..

Je dodávaný s ľahko použiteľným drag and drop builderom, pomocou ktorého môžete prispôsobiť čokoľvek a všetko na vašom webe a zostaviť požadovaný dizajn. Ak chcete ešte jednoduchšiu možnosť, môžete použiť technológiu Wix Artificial Design Intelligence (ADI), ktorá vám zostaví prispôsobenú webovú stránku na základe vašich odpovedí na niekoľko jednoduchých otázok. Pre pokročilých používateľov je k dispozícii aj možnosť Wix Code.

Wix je plne hostená platforma, ktorá pre vás zahŕňa hosting a doménové služby. Okrem toho sa postará o bezpečnosť vašich webových stránok a poskytuje vám jednoduché nástroje na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO). Inými slovami, jedná sa o komplexnú službu vytvárania webových stránok, ktorá je skvelá pre začiatočníkov.

Wix.com bola založená v roku 2006 s cieľom splnomocniť každého, aby si vytvoril svoju vlastnú webovú stránku. V súčasnosti má viac ako 110 miliónov používateľov v 190 krajinách. V súčasnosti je jedným z najpoužívanejších tvorcov webových stránok a využíva druhú najpoužívanejšiu technológiu vytvárania webových stránok v cloude.

Začíname s Wix

Ak chcete začať vyrábať nový web na stránkach Wix, musíte navštíviť oficiálny web Wix a kliknúť na ikonu Začať gombík.

dostať-začal s prácou Wix

Na ďalšej obrazovke uvidíte Prihlásiť sa alebo Prihlásiť Se možnosti. Keďže práve začínate, musíte si vybrať Prihlásiť Se.

Potom budete musieť zadať svoju e-mailovú adresu a nové heslo pre svoj účet Wix.

sign-up-Wix

Po zadaní požadovaného e-mailu a hesla kliknite na ikonu Prihlásiť Se gombík.

Na ďalšej obrazovke sa zobrazí výzva na zodpovedanie niekoľkých otázok; môžete to však vynechať.

preskakovanie otázok, Wix

Teraz sa vám zobrazia dve jednoduché možnosti Wix na zostavenie vašich stránok: Inteligencia umelého dizajnu Wix (ADI) a Wix Drag and Drop Editor.

Wix-editor-or-adi

Ak vyberiete Wix ADI, zobrazí sa vám niekoľko jednoduchých otázok a na základe vašich odpovedí vám Wix automaticky vytvorí personalizované stránky. Wix Editor vám umožňuje vybrať si šablónu a prispôsobiť ju pomocou nástroja na vytváranie a ukladanie. Keď sme porovnali tieto dve možnosti, zistili sme, že Wix ADI je jednoduchšie; tak sa pozrime, ako to funguje ako prvé.

cvaknutie Začni teraz pod možnosťou Wix ADI pokračovať. Zobrazí sa prvá otázka: Aký typ stránok chcete vytvoriť?.

choose-site-type-Wix

Môžete zadať obchodné meno alebo typ webovej stránky a potom zvoliť vhodnú možnosť. Potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

Teraz sa vám zobrazia funkcie, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou použijete na svojich stránkach. Môžete skontrolovať všetky, niektoré alebo žiadne podľa vášho želania.

choose-site-funkcie-Wix

Po výbere kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

Potom sa na nasledujúcej obrazovke zobrazí výzva na zadanie názvu vášho webu. Vyberte meno, ktoré chcete mať, a zadajte ho tam.

webové stránky-name-Wix

Po vyplnení názvu svojej webovej stránky kliknite na ikonu Ďalšie. Potom sa zobrazí výzva na zadanie vašej fyzickej polohy. Ak si myslíte, že to nie je potrebné, môžete tento krok preskočiť.

Ďalej uvidíte Skontrolujte a upravte svoje informácie strana.

review-edit-info-Wix

Môžete pridať nové logo pre svoj web, zmeniť názov svojho webu, e-mailovú adresu, pridať kontaktné údaje a sociálne médiá. Potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

Na ďalšej obrazovke sa zobrazí výzva na výber štýlu.

pick-style-Wix

Budete si musieť vybrať farby a písma, ktoré chcete použiť prostredníctvom štýlu. V tomto príklade si vyberieme elegantný. Po výbere kliknite na ďalej.

V ďalšom kroku sa zobrazí otázka, či chcete z loga vytvoriť farebnú paletu. Môžete kliknúť Vytvorte paletu.

create-color-paleta-Wix

Teraz pre váš web vytvorí jedinečnú farebnú paletu.

use-color-paleta

Môžete kliknúť Použite tieto farby pokračovať. Potom Wix ADI začne vytvárať vaše webové stránky. Automaticky pridá potrebné funkcie.

Wix-webové stránky-making

Pridá sekciu blogu, sekciu kontaktov, funkcie rozhovoru a ďalšie užitočné prvky. Vďaka tomu bude vaša stránka mobilná.

Po dokončení procesu automatického vytvárania stránok sa zobrazí výzva na výber dizajnu domovskej stránky.

zvoliť-homepage-theme-Wix

Kliknutím si vyberiete dizajn, ktorý sa vám najviac páči. Ďalej sa zobrazí ukážka toho, ako by mohol váš dokončený web vyzerať. Ak však na ne umiestnite kurzor myši, budú vám k dispozícii možnosti úprav pre každú časť alebo každý prvok. Ak teda ukážka nie je dokonalosť, pred publikovaním môžete vykonať zmeny.

Wix-site-adi-interface

Ak chcete niečo upraviť, napríklad zmeniť názov, pridať popis alebo zmeniť obrázok hlavičky, môžete jednoducho kliknúť na položku, ktorú chcete zmeniť. Potom na ľavej strane zobrazí panel úprav a živý náhľad napravo.

edit-Wix-site-adi

Teraz si môžete prezrieť ukážku každej zmeny, ktorú urobíte v editore. Môžete upravovať čokoľvek, čo chcete. Ak ste s dizajnom spokojní, môžete kliknúť na ikonu publikovať v hornej časti.

publish-Wix-site

Na ďalšej obrazovke si budete môcť zvoliť názov domény. Má 2 možnosti: použite bezplatnú subdoménu Wix alebo pripojte svoju vlastnú doménu.

Pre začiatočníkov poskytuje Wix bezplatnú možnosť subdomény Wix, pomocou ktorej môžete mať webovú stránku Wix úplne zadarmo. Vaša subdoména Wix bude mať nasledujúci formát: https://username.wixsite.com/sitename.

Napríklad môžete vidieť na obrázku nižšie.

choose-domain-Wix

Ak chcete použiť vlastný názov domény, napríklad mystunningwebsite.com alebo isitwp.com, musíte sa prihlásiť na odber prémiového plánu Wix..

Po pridaní názvu svojej webovej stránky kliknite na ikonu Publikovať a pokračovať.

Teraz bude vaša bezplatná webová stránka Wix online.

Wix-site-publikoval

Teraz môžete zobraziť svoje stránky. To je všetko! Odpovedanie na otázky spoločnosti Wix vám zaberie iba pár minút a zvyšok bude robiť Wix ADI!

Wix Editor – ľahko použiteľný nástroj drag and drop

Ďalšou ľahkou možnosťou vytvorenia bezplatnej webovej stránky vo Wix je použitie editora Wix, ich ľahko použiteľného tvorcu drag and drop.

Ak vyberiete editor Wix, musíte najprv vybrať šablónu na spustenie svojho webu. Dostupné ukážky si môžete prezrieť a kliknutím na ikonu si vybrať, ktorá sa vám najviac páči editovať.

choose-edit-Wix-template

Ďalej sa zobrazí rozhranie drag and drop Wix Editor otvorené.

Wix-editor

Teraz môžete ľahko zmeniť čokoľvek jednoduchým kliknutím na ľubovoľný prvok, ktorý chcete upraviť. Potom sa tam otvoria možnosti úprav.

edit-text-Wix-editor

Môžete tiež drag and drop ľubovoľný prvok / blok kdekoľvek v rámci vašej šablóny. Prispôsobenie celého dizajnu webu pomocou editora Wix je veľmi jednoduché.

Po prispôsobení všetkého, čo chcete, kliknite na ikonu publikovať , aby vaše webové stránky Wix boli živé.

Kód Wix pre rozšírené možnosti kódovania

Okrem Wix ADI a Wix Editor má Wix aj ďalšiu možnosť vytvorenia bezplatnej webovej stránky: Wix Code. Táto možnosť bola špeciálne navrhnutá pre profesionálnych vývojárov webu, ktorí majú dobré znalosti v oblasti kódovania.

Pomocou kódu Wix si môžete prispôsobiť celý dizajn webovej stránky Wix a pridať k nemu výkonnejšie funkcie. Ak chcete začať, musíte sa zapnúť Nástroje pre vývojárov najprv.

Wix-code

Šablóny Wix

Wix obsahuje 500+ návrhárov profesionálnych webových stránok pripravených na použitie. Nájdete široký výber šablón pre rôzne kategórie. Niektoré z týchto kategórií sú:

 • obchodné
 • Internetový obchod
 • Cestovanie a cestovný ruch
 • Blogy a fóra
 • Vstupné stránky
 • Móda a krása
 • Diania

Vďaka témam profesionálneho vzhľadu vo Wixi je ľahké a rýchle vytvoriť úžasný web.

Nástroje Wix Marketing

Po vytvorení webovej stránky vo Wixe budete musieť propagovať, aby ste na ňu prilákali väčšiu návštevnosť. Našťastie má spoločnosť Wix zabudované výkonné marketingové nástroje práve pre vás.

Wix-marketing-tools

K dispozícii je užívateľsky prívetivý Wix SEO Wiz, ktorý vám pomôže zvýšiť pozíciu vášho webu vo výsledkoch vyhľadávania Google. Je to plán krok za krokom, ktorý vás vedie k zlepšeniu viditeľnosti vašich stránok online.

Okrem toho nájdete výkonné nástroje pre e-mailový marketing, sociálne príspevky, marketingové integrácie a tvorbu loga na podporu svojej firmy.

Ak chcete rozšíriť svoje webové stránky, pripojte aplikácie

Aby ste na svoj web Wix mohli pridať viac funkcií, môžete používať aplikácie Wix. Existuje viac ako 200 výkonných bezplatných a prémiových aplikácií Wix, ktoré môžete využívať.

Wix-apps

Tieto aplikácie sú užitočné na rôzne účely vrátane analýzy, chatu, formulárov, udalostí, rezervácií, fotografie, videa, hudby atď..

Cena a podpora Wix

Wix má bezplatné aj prémiové plány na vytvorenie vašich webových stránok. Umožní vám zadarmo vytvoriť kompletný web, ak budete v poriadku s podobnou subdoménou Wix: https://username.wixsite.com/sitename. Ak však chcete používať profesionálny názov vlastnej domény, musíte sa prihlásiť na odber niektorého zo svojich prémiových plánov.

K dispozícii je 5 cenových plánov pre prémiových používateľov:

Wix-cenová

1. Pripojte doménu: Nazýva sa najzákladnejší plán Pripojiť doménu čo stojí 4,50 dolárov mesačne. Pomocou tohto plánu môžete pripojiť vlastnú doménu; Musíte si však najprv zaregistrovať doménu sami a neskôr ju spojiť s webom Wix. Mali by ste sa tiež pozrieť na náš článok o najlepších registrátoroch doménových mien, aby ste si doménu kúpili.

2. Kombinácia: Stojí to 8,50 dolárov mesačne. S týmto plánom a všetkými plánmi nad ním získate bezplatnú doménu od spoločnosti Wix. Ak už máte zaregistrovanú doménu, budete mať možnosť sa k nej pripojiť.

3. Neobmedzený: Tento plán ponúka neobmedzenú šírku pásma, bezplatnú doménu alebo pripojenie domény, odstránenie reklám Wix, prispôsobený favicon atď. Stojí to 12,50 dolárov mesačne.

4. Elektronický obchod: Tento plán bol navrhnutý špeciálne pre webové stránky elektronického obchodu. Má všetky funkcie v Neobmedzený plán plus ďalšie funkcie internetového obchodu. Stojí to 16,50 dolárov mesačne.

5. VIP: Je to najpokročilejší prémiový plán Wix. Stojí to 24 dolárov mesačne. Má všetky funkcie v eCommerce plán plus ďalšia možnosť e-mailových kampaní a podpora priority.

Wix má v centre pomoci obrovskú zbierku článkov pre takmer všetky otázky, ktoré by ste mohli mať. Môžete si prezerať články a vyriešiť svoje problémy okamžite.

Wix = help-centrum

Wix však nemá základné možnosti podpory pre svojich základných používateľov. Poskytujú prioritnú podporu iba používateľom VIP plánu.

Wix vs. WordPress – ktorú platformu webových stránok by ste mali používať

Aj keď vám Wix ponúka jednoduchý spôsob, ako spustiť web, musíte urobiť kompromis v súvislosti s množstvom možností, ktoré môže systém na správu obsahu, ako je WordPress, ponúknuť. Tu je niekoľko výhod používania WordPress:

1. Plná kontrola nad vašimi webovými stránkami a údajmi

WordPress umožňuje hosťovať vaše webové stránky na vašich vlastných serveroch; Preto máte úplnú kontrolu nad svojím webom. Zatiaľ čo u spoločnosti Wix budete mať obmedzenú kontrolu nad svojím webom, pretože samotný server Wix je hostiteľom vášho webu. Najhoršie zo všetkého je, že spoločnosť Wix môže kedykoľvek z akéhokoľvek dôvodu prerušiť poskytovanie služieb alebo pozastaviť vaše stránky.

2. Možnosti návrhu bez obmedzenia

WordPress vám ponúka neobmedzené možnosti dizajnu s tisíckami bezplatných a prémiových tém WordPress. V oficiálnom archíve tém WordPress.org sú tisíce bezplatných tém a niekoľko ďalších tisícov prémiových tém na tematických trhoch a na webových stránkach spoločností tretích strán. Na druhej strane má Wix iba okolo 500 šablón.

3. Dobré možnosti tvorby cien

Ak chcete spustiť web Wix s vlastným názvom domény, musíte si ho kúpiť combo naplánujte (aspoň) alebo získajte novú doménu a spojte sa s nimi Pripojiť doménu plán, ktorý stojí 8,50 dolárov a 4,50 dolárov mesačne. Zatiaľ čo s webhostingom Bluehost môžete spustiť webovú stránku WordPress len za 2,75 dolárov mesačne.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si naše úplné porovnanie Wix verzus WordPress.

Naše rozhodnutie o používaní Wix na vytvorenie bezplatnej webovej stránky

Wix je jedným z najpopulárnejších tvorcov webových stránok na trhu s ľahko použiteľnými funkciami, ktoré vám umožňujú vytvárať jednoduchý web. Umožňuje komukoľvek vytvoriť jednoduchú webovú stránku alebo blog na prezentáciu obsahu; Avšak z dôvodu obmedzeného počtu šablón a nástrojov nemusíte nájsť presne to, čo potrebujete na dlhodobé úspechy.

Ponúka bezplatný webový plán pre začiatočníkov, čo je dobré pre študentov, aby si mohli bezplatne založiť vlastný blog. Bezplatný program môžete kedykoľvek použiť, ak ste v poriadku so škaredou doménou s používateľským menom pripojeným k adrese wixsite.com/yoursitename. Ak však musíte inovovať svoje stránky alebo potrebujete vlastnú doménu, cenové možnosti nie sú pre používateľov s nízkym rozpočtom lacné.

Môžete tiež vyskúšať tieto alternatívy Wix a najlepší softvér pre návrh webových stránok.

Na záver sa domnievame, že Wix je slušná platforma na vytváranie webových stránok na vytváranie vašich prvých webových stránok. Ak si však chcete založiť vlastnú značku alebo rozšíriť svoje podnikanie, lepšou možnosťou je silnejšia a flexibilnejšia platforma ako WordPress. Dávame Wix 4,5 z 5 hviezdičiek. Tu je prehľad našich hodnotení recenzií:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map