Wix vs. WordPress – Ktorý z nich je najlepšou voľbou? (Odborné hodnotenie)

wix vs. wordpress


Plánujete spustenie webovej stránky?

WordPress a Wix sú niektoré z najlepších publikačných platforiem, ktoré vám umožňujú ľahko vytvárať krásne webové stránky v žiadnom momente. Obe tieto platformy sú vynikajúce vďaka svojim vlastným súborom funkcií. Zaujíma vás, ktorý z nich je najvhodnejší pre vaše potreby?

Pozrime sa na priame porovnanie Wix a WordPress. Aby sme pochopili, ktorý z nich vyhovuje vašim potrebám, rozdelíme naše porovnania WordPress vs Wix do 7 sekcií:

 1. Prehľad
 2. Jednoduchosť použitia
 3. Dizajn a možnosti prispôsobenia
 4. Možnosti elektronického obchodu
 5. SEO
 6. podpora
 7. náklady

1. Prehľad: WordPress a Wix ako hlavní tvorcovia webových stránok

Čo je WordPress?

wordpress.org

WordPress je publikačná platforma, ktorá vám umožňuje ľahko vytvárať krásne webové stránky alebo blog. Je to softvér s otvoreným zdrojovým kódom / bezplatný softvér, ktorý by sa mal nainštalovať na webový server hostingu.

Na vytváranie webových stránok budete musieť mať rovnako ako akýkoľvek iný web k dispozícii doménové meno a webhosting. Názov domény je online adresa vašich webových stránok ako Google.com alebo IsItWP.com a webhosting je miesto, kde sa ukladajú vaše webové stránky..

súvisiace:

WordPress bol pôvodne vytvorený ako jednoduchá platforma pre blogovanie. V priebehu rokov sa vyvinula na plnohodnotnú platformu CMS. Pôsobí na viac ako 30% webových stránok online. Teraz môžete pomocou WordPress vytvárať ľubovoľný typ webových stránok, napríklad blogy, obchodné weby, časopisy, obchody elektronického obchodu atď..

Poznámka: Toto porovnanie je medzi WordPress s vlastným hosťovaním (WordPress.org) a Wix. Ak chcete vedieť rozdiel medzi dvoma príchuťami WordPress, tu je naše porovnanie stránky WordPress.com verzus WordPress.org..

Čo je Wix?

logo wix

Wix je platforma na vytváranie webových stránok, ktorá sa dodáva s nástrojom na vytváranie a presúvanie súborov, ktorý vám pomôže ľahko vytvárať webové stránky. Na rozdiel od WordPress je to plne hosťovaná platforma. To tiež znamená, že je veľmi jednoduché nastaviť vaše stránky. S Wix nemusíte hľadať poskytovateľa hostingu, pretože Wix pre vás hostí web. Môžete si dokonca vytvoriť webovú stránku s bezplatným názvom domény v nasledujúcom formáte username.wixsite.com/sitename.

Wix obsahuje inovatívne a intuitívne technológie tvorby webových stránok pre začiatočníkov aj profesionálov. Pomocou Wix môžete vytvárať rôzne webové stránky vrátane blogu, firmy, internetového obchodu, fotografie, webu atď.

2. Jednoduché použitie

Jednoduché použitie – WordPress

WordPress uľahčuje vytváranie webových stránok aj pre úplných začiatočníkov.

Ak chcete vytvoriť webovú stránku WordPress, musíte si kúpiť hosting WordPress a názov domény a potom nainštalovať WordPress na svoj hostingový server. Nastavenie webu WordPress nie je raketovou vedou.

Ak chcete nastaviť web WordPress, stačí si vybrať poskytovateľa webhostingu, ako je Bluehost.

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete. Do komunity WordPress sa zapájajú od roku 2005 a ako oficiálne odporúčaný poskytovateľ hostenia poskytuje spoločnosť WordPress.org.

S webhostingovým plánom Bluehost získate bezplatný názov domény a sprievodcu inštaláciou WordPress jedným kliknutím. Vďaka tomu je veľmi ľahké nastaviť webovú stránku WordPress aj pre úplných začiatočníkov.

Po vytvorení stránky môžete obsah pridávať a publikovať ako stránky a príspevky na WordPress. Ak chcete prispôsobiť celkové rozloženie stránok WordPress, môžete prejsť na Vzhľad »Prispôsobiť Ponuka.

Dashboard WordPress vyzerá ako na nasledujúcom obrázku:

wordpress-dashboard

Viac informácií nájdete v našom článku o tom, prečo používať WordPress.

Jednoduché použitie – Wix

Ak chcete spustiť web na Wix, jednoducho choďte na web Wix a vytvorte si účet.

Ďalej si môžete vybrať, ako chcete svoj web vytvoriť. Môžete si vybrať buď Wix Artificial Digital Intelligence (ADI), alebo Wix Editor. Ak vyberiete Wix ADI, položí vám niekoľko otázok a automaticky vytvorí pre vás web na základe vašich odpovedí. Ak si však vyberiete editora, dostanete pre svoj web niekoľko vopred pripravených šablón.

Či už si vyberiete ADI alebo Editor, Wix ponúka šablónu, ktorú môžete upravovať a vytvárať si vlastné webové stránky. Poskytuje jednoduché rozhranie drag and drop, kde môžete vybrať ľubovoľný prvok a priamo ho upraviť.

Platformy na úpravu webových stránok spoločnosti Wix vyzerajú takto:

Wix-builder

Budete tiež vyzvaní, aby ste si vybrali z dvoch rôznych možností domény: bezplatná doména Wix.com alebo pripojenie vlastnej prispôsobenej domény.

Wix doménami

Ak chcete použiť vlastný názov domény, musíte sa prihlásiť na odber jedného zo svojich prémiových plánov.

Víťaz: Wix je víťazom čo sa týka použiteľnosti. Nastavenie je tiež jednoduché, pretože Wix vám umožňuje hosťovať vaše webové stránky na svojich vlastných serveroch. Je tiež dodávaný s drag and drop Builder, takže si môžete rýchlo vytvoriť webové stránky tak, ako chcete. Môžete však nájsť desiatky doplnkov Builder pre drag and drop pre WordPress, ktoré poskytujú omnoho výkonnejšie funkcie ako Wix.

3. Dizajn a možnosti prispôsobenia

Prispôsobenie webovej stránky WordPress

Jednou z hlavných výhod používania WordPress sú možnosti prispôsobenia. Vo WordPress si môžete vychutnať širokú škálu možností dizajnu a prispôsobenia.

Ak chcete zmeniť vzhľad, môžete si vybrať tú správnu tému WordPress. Inštaláciou doplnkov môžete vylepšiť funkčnosť svojich stránok. Na trhu existujú tisíce bezplatných a prémiových tém a doplnkov WordPress.

K bezplatným témam a doplnkom môžete pristupovať priamo z informačného panela WordPress.

add-WordPress-témy

Skôr ako vyberiete náhodný doplnok, pozrite si naše odporúčané témy a doplnky.

Prispôsobenie webovej stránky Wix

Rovnako ako témy a doplnky pre WordPress, aj Wix ponúka šablóny a aplikácie na prispôsobenie vášho webu Wix. Existuje viac ako 500 šablón v rôznych kategóriách vrátane obchodu, internetového obchodu, fotografie, blogu atď.

Wix-templates

Okrem toho môžete použiť viac ako 200 aplikácií. Umožnia vám pridať konkrétne funkcie na vaše stránky Wix rovnako, ako pluginy fungujú pre weby WordPress.

Aj keď existuje veľa možností dizajnu, Wix má určite menej možností pre dizajn a prispôsobenie v porovnaní s WordPress. Ďalšou nevýhodou použitia Wix je, že po nastavení na vašom webe nemôžete zmeniť šablónu, zatiaľ čo WordPress vám umožňuje meniť to, koľkokrát chcete. Nemôžete tiež upravovať CSS ako v WordPress.

Víťaz: WordPress je bezkonkurenčným víťazom v oblasti funkcií týkajúcich sa dizajnu a prispôsobenia.

4. Možnosti elektronického obchodu

Možnosti elektronického obchodu WordPress

Približne 30% internetových obchodov si ako svoju platformu výberu vyberie WordPress. WordPress je ľahko použiteľná publikačná platforma, ktorá vám tiež umožňuje vytvoriť plnohodnotný obchod s eCommerce nainštalovaním doplnku eCommerce WordPress..

Aj keď nájdete desiatky doplnkov pre elektronický obchod, WooCommerce vyniká od ostatných a je tiež najobľúbenejšou voľbou. Vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu pomocou služby WooCommerce je jednoduché. Vyžaduje si to iba pár kliknutí.

Jadro doplnku WooCommerce je k dispozícii zadarmo v úložisku doplnkov WordPress.org. Nájdete tu veľa bezplatných a prémiových rozšírení, ktoré vám umožnia ľahko vylepšiť možnosti výkladu.

WooCommerce

Možnosti elektronického obchodu Wix
Wix vám umožňuje vytvoriť základný obchod s eCommerce pomocou aplikácie Thier preium Obchody Wix. Možnosti Wix eCommerce sú dostupné spolu s ich prémiovými plánmi eCommerce a VIP.

Wix vám tiež poskytuje užitočné funkcie vrátane šablón internetového obchodu, aplikácií elektronického obchodu, bezpečných platobných riešení, kupónov a zliav atď. Nevýhodou je, že funkcie sú v porovnaní s WordPress obmedzené..

Víťaz: WordPress je jasným víťazom, pokiaľ ide o možnosti elektronického obchodu.

5. SEO

WordPress SEO

WordPress je jednou z najviac priateľských platforiem publikovania SEO. Umožňuje vám plne nakonfigurovať vaše webové stránky a stránky spôsobom, ktorý môžu vyhľadávacie nástroje ľahko indexovať.

WordPress v predvolenom nastavení uľahčuje nastavenie základnej optimalizácie, napríklad konfiguráciu názvu webových stránok, sloganu, nadpisov, štruktúry adries URL, alternatívnych značiek obrázkov atď. Inštaláciou doplnku SEO, ako je napríklad Váš SEO, môžete zmeniť tituly SEO, meta popisy, obsah zdieľania v sociálnych sieťach atď. pre všetky svoje stránky a príspevky.

MonsterInsights

Integrácia so službou Google Analytics je najdôležitejším krokom k zlepšeniu SEO webových stránok, pretože poskytuje informácie o tom, ako ľudia používajú váš web. S WordPress môžete ľahko integrovať Google Analytics s doplnkom akoMonsterInsights.

Existuje veľa nástrojov a doplnkov WordPress SEO, ktoré slúžia na rôzne účely SEO pre vaše stránky WordPress. Zaujímavejšie je, že väčšina doplnkov SEO pre WordPress je k dispozícii ako bezplatné verzie, ako aj prémiové verzie.

Wix SEO

Wix tiež ponúka veľa možností a nástrojov SEO na zlepšenie viditeľnosti vašich stránok online. Zaisťuje základné funkcie SEO vrátane metaznačiek stránok, značiek nadpisov, značiek alt alt, optimalizácie pre mobilné zariadenia atď.

Wix obsahuje aj užívateľsky prívetivý SEO Wiz, ktorý vás prevedie celým nastavením SEO a umožní vám vytvoriť si vlastný SEO plán. Sprievodca je naozaj užitočný pre začiatočníkov bez znalosti SEO.

Wix-seo-wiz

Spoločnosť Wix navyše ponúka na svojom trhu aplikácií niekoľko SEO aplikácií.

Wix-seo-apps

Víťaz: WordPress aj Wix majú vstavané funkcie SEO pre lepšiu viditeľnosť online. Vidíme však, že WordPress je cesta vpred, pretože je priateľský k SEO a má väčší počet doplnkov na zvládnutie všetkých aspektov SEO na vašich stránkach..

6. Podpora

Podpora WordPress

Podpora WordPress je bezkonkurenčná. Softvér WordPress sa v priebehu rokov vyvinul a stal sa najpopulárnejším CMS vďaka svojmu duchu komunity a podpory.

súvisiace: Najlepšie služby podpory WordPress 24/7 na správu vašich stránok.

Teraz má komunitu miliónov používateľov, tisícov vývojárov a dizajnérov z celého sveta. Existuje veľa aktívnych používateľských fór na riešenie problémov.

Základné návody a podpora WordPress nájdete na oficiálna stránka podpory WordPress.org. Ak máte problémy týkajúce sa jednotlivých tém alebo doplnkov, môžete navštíviť jednotlivé stránky podpory alebo témy podpory.

wordpress-support

Okrem toho môžete z webových stránok ako IsItWP a WPBeginner.

Podpora Wix

Wix má rozsiahlu databázu znalostí obsahujúcu články pre takmer akýkoľvek dotaz, ktorý môžete mať. Môžete si prezerať články a vyriešiť svoje problémy okamžite.

Wix = help-centrum

Spoločnosť Wix však nemá pre svojich používateľov žiadne možnosti okamžitej podpory. Ak máte problém, musíte prejsť vedomostnou databázou, nájsť príslušný článok a prečítať si ho, čo si vyžaduje čas.

Víťaz: Víťazom je určite WordPress, pretože vám umožní ľahko komunikovať s väčšou komunitou používateľov WordPress. Väčšina spoločností zaoberajúcich sa témami a doplnkami navyše ponúka technickú podporu nepretržite.

7. Náklady

Náklady na zriadenie webovej stránky WordPress

Na spustenie webovej stránky WordPress musíte mať rovnako ako akékoľvek iné webové stránky doménové meno a webhosting.

Názov domény stojí zvyčajne okolo 14,99 dolárov ročne a webhosting stojí 7,99 dolárov mesačne. Ak si však vyberiete službu Bluehost, získate spolu s webhostingom bezplatné doménové meno už za 2,75 dolárov mesačne.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete. Do komunity WordPress sa zapájajú od roku 2005 a ako oficiálne odporúčaný poskytovateľ hostenia poskytuje spoločnosť WordPress.org.

Skontrolujte tiež, koľko môžete ušetriť na plánoch spoločnosti Bluehost.

Po zakúpení plánu webhostingu od spoločnosti Bluehost môžete naň jednoducho nainštalovať program WordPress jediným kliknutím. WordPress je bezplatný softvér, takže za používanie stránok WordPress na vašom webe sa neplatia žiadne ďalšie poplatky.

Pre viac informácií si môžete prečítať náš článok o celkové náklady na vytvorenie webovej stránky WordPress.

Náklady na zriadenie webovej stránky Wix

Ak vám nevadí mať škaredú webovú adresu, ako je napríklad používateľské meno.wixsite.com/sitename, môžete na webe Wix vytvoriť bezplatný web. Ďalšou nevýhodou použitia bezplatnej domény wix.com je to, že zobrazuje reklamy Wix na vašom webe.

Ak sa chcete pripojiť k svojej vlastnej doméne, musíte sa prihlásiť na odber jedného zo svojich prémiových plánov, ktorý stojí 4,50 USD mesačne. Najlacnejší plán zobrazuje reklamy na značku Wix. Ak chcete odstrániť reklamy Wix, budete musieť inovovať na plán Combo, čo stojí 8,50 dolárov za mesiac.

WIX-premium-plány

Nastavenie stránok elektronického obchodu je ešte nákladnejšie. Základný plán elektronického obchodu stojí 16,50 dolárov mesačne.

Víťaz: Wix vám umožňuje vytvoriť bezplatnú webovú stránku s ošklivou doménou. Ak však chcete vytvoriť profesionálne vyzerajúcu webovú stránku bez porušenia banky, potom je WordPress tou najlepšou voľbou.

Na záver, WordPress má všetky funkcie, ktoré vám pomôžu vytvoriť plnohodnotnú webovú stránku. Wix v porovnaní s WordPress má menšiu flexibilitu.

Našim používateľom odporúčame zvoliť si WordPress na vytvorenie webovej stránky. Nielen, že je to primeraná cena, ale prichádza aj s niekoľkými vynikajúcimi funkciami, ktoré vám pomôžu rozšíriť vaše webové stránky nadol.

Ak hľadáte viac možností, prečítajte si túto príručku o alternatívach a konkurentoch spoločnosti Wix.

Dúfame, že tento článok vám pomohol pochopiť rozdiely medzi Wix a WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, tu je náš podrobný sprievodca vytváraním webovej stránky pre začiatočníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map