WordPress.com vs WordPress.org – Je jeden skutočne lepší ako druhý?

wordpress.com vs. wordpress.org


Zaujíma vás, aký je rozdiel medzi WordPress.com a WordPress.org? WordPress.com a WordPress.org sú dve rôzne platformy publikovania online. Z dôvodu podobnosti mien je ľahké medzi nimi zamieňať.

Výber nesprávnej platformy môže brániť rastu vášho podnikania. Môže to tiež viesť k plytvaniu zdrojmi na platforme, ktorá nevyhovuje vašim potrebám.

V tomto článku vysvetlíme rozdiely medzi WordPress.com a WordPress.org. Pomôžeme vám tiež zvoliť platformu, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Pochopenie WordPress.org

WordPress.org je najobľúbenejší tvorca webových stránok na svete.

Jedná sa o 100% bezplatný softvér, ktorý umožňuje komukoľvek ľahko vytvárať akýkoľvek typ webových stránok. Ak chcete na webe WordPress vytvárať webové stránky, musíte vlastniť názov domény a webhosting.

Doménové meno: Názov domény je adresa vášho webu na internete, napríklad Google.com alebo IsItWP.com. To je to, čo vaši návštevníci napíšu do svojich prehliadačov, aby získali prístup na váš web.

web hosting: Najlepším webhostingom je miesto, kde ľudia ukladajú obsah a súbory svojich webových stránok.

Keď sa návštevník pokúsi získať prístup na váš web zadaním webovej adresy (názov domény), bude presmerovaný na súbory webových stránok uložené na vašom webhostingovom serveri..

Po zakúpení názvu domény a webhostingu môžete nainštalovať WordPress na svoj hostingový server. Potom môžete začať stavať svoje webové stránky na vrchole WordPress.

súvisiace: Recenzia WordPress: MUSÍTE si prečítať pred spustením stránky.

WordPress.org Pros

wordpress.org

Pozrime sa na niekoľko výhod používania WordPress.org.

Žiadne obmedzenia:

WordPress.org vám umožňuje bez akýchkoľvek obmedzení vytvárať webové stránky tak, ako chcete. Svoj web môžete prispôsobiť v ľubovoľnom rozsahu. Pretože WordPress je bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom a vy hosťujete svoje webové stránky na prenajatom serveri, nedodržiavate zmluvné podmienky služby WordPress.com. To znamená, že svoje webové stránky môžete vytvárať, prispôsobovať a rozširovať bez obmedzení.

prispôsobenie:

Nájdete tisíce bezplatných tém WordPress, vďaka ktorým môžete ľahko prispôsobiť vzhľad svojich webových stránok. Môžete dokonca vytvoriť vlastnú tému WordPress a zmeniť vzhľad podľa svojich predstáv.

Jednoduché vylepšenie:

Váš web je ľahké vylepšiť ďalšími funkciami, ako je integrácia výkladu pomocou doplnkov. Všetko, čo musíte urobiť, je nájsť ten správny doplnok a nainštalovať ho na svoj web.

speňaženie:

Na rozdiel od stránky WordPress.com môžete na svojom webe prevádzkovať svoje vlastné reklamy bez toho, aby ste zdieľali výnosy s vašou vydavateľskou / hostiteľskou platformou.

skripty:

Na svoj web môžete tiež pridať sledovacie skripty, ako je Google Analytics, bez akýchkoľvek obmedzení.

Stručne povedané, WordPress.org vám dáva nekonečné možnosti na vytváranie a rozširovanie vašich webových stránok.

Nevýhody WordPress.org

Existuje niekoľko nevýhod použitia samo hostenej platformy WordPress na nastavenie webovej stránky. Pozrime sa na ne nižšie:

 • Webové stránky nemôžete vytvoriť zadarmo. Ak chcete vytvoriť web, musíte si kúpiť doménové meno a webhosting, čo môže stáť až 110 dolárov ročne.
 • Pred začatím prihlásenia do hlavného panela WordPress je potrebné nastaviť WordPress. Aby ste ušetrili čas a jednoduchosť na palube, môžete si kúpiť hosting WordPress, ktorý je predinštalovaný s programom WordPress. Týmto spôsobom sa môžete okamžite prihlásiť na svoje stránky WordPress bez akýchkoľvek nastavení.
 • Ste zodpovední za aktualizáciu svojho základného softvéru, doplnkov a tém WordPress. Aktualizácia vášho WordPress je však rovnako jednoduchá ako kliknutie na tlačidlo Aktualizovať, takže to nie je príliš veľa práce.
 • Ste zodpovední za zálohovanie a zabezpečenie svojej stránky WordPress. Našťastie existuje veľa doplnkov na zálohovanie a zabezpečenie WordPress, ktoré vám umožňujú nastaviť automatické zálohovanie a zabezpečenie. Mali by ste si prečítať aj konečnú príručku zabezpečenia WordPress.

Porozumenie WordPress.com

blogovacia platforma wordpress.com

WordPress.com je služba poskytujúca hosťovanie webových stránok, ktorú prevádzkujú tí istí ľudia za WordPress.org.

To vám umožní spustiť web zadarmo. Ak potrebujete viac funkcií, ako je podpora vlastného názvu domény, rozšírený úložný priestor alebo prispôsobenie dizajnu, môžete upgradovať na prémiový plán WordPress.com..

Hostingová služba WordPress.com má 5 plánov:

 • Obmedzený plán zadarmo
 • Osobné: 48 dolárov ročne
 • Prémia: 96 dolárov ročne
 • Obchod: 300 dolárov ročne
 • Elektronický obchod: 540 dolárov ročne
 • VIP: od 5 000 dolárov mesačne

Výhody pre WordPress.com

Bezplatný WordPress.com je dobrá platforma pre študentov a záľubných blogerov, ktorí potrebujú začať bezplatný blog. Tu je niekoľko výhod používania WordPress.com:

 • zadarmo: Na spustenie bezplatného blogu nemusíte kupovať doménové meno ani webhosting. Namiesto toho môžete použiť bezplatnú subdoménu WordPress.com.
 • Jednoduché nastavenie: Vytvorenie bezplatného blogu WordPress je rovnako jednoduché ako vytvorenie účtu WordPress.com a zadanie názvu a adresy URL vášho webu..
 • Ľahká údržba: Nemusíte aktualizovať WordPress ani so zálohami manipulovať sami.

Nevýhody WordPress.com

Hosting servera WordPress.com prichádza s mnohými obmedzeniami. Oni sú:

Žiadna totožnosť:

S bezplatnou platformou WordPress.com nemáte dovolené nastaviť vlastný názov domény pre svoje stránky. Aj keď môžete pre svoj blog nastaviť bezplatnú subdoménu, nevýhodou je, že pre koncových používateľov nie je ľahké zapamätať si subdomény..

Takto napríklad vyzerá bezplatná webová adresa stránky WordPress.com: http://yoursite.wordpress.com/

Ako vidíte, ako názov vašej domény budete používať WordPress.com. Keďže názov domény nereprezentuje vašu značku, stratíte svoju identitu, takže vaše stránky vyzerajú neprofesionálne.

Žiadne speňaženie:

Nemáte dovolené speňažovať svoj bezplatný blog WordPress.com priamymi reklamami ani žiadnymi reklamnými sieťami, ako je Google AdSense. Nemáte tiež povolené zarobiť si peniaze prostredníctvom affiliate marketingu. Ak prevádzkujete web s vysokou návštevnosťou, môžete sa uchádzať o reklamný program s názvom WordAds, v ktorom zdieľate príjmy so spoločnosťou WordPress.com..

Žiadne doplnky:

Na rozdiel od WordPress, ktorý vlastníte, vám bezplatný WordPress.com neumožňuje inštalovať doplnky WordPress na vaše stránky. Ak chcete vylepšiť svoj web WordPress pomocou doplnkov, mali by ste zvážiť inováciu svojho plánu.

Obmedzené prispôsobenie:

Na bezplatný blog WordPress nemôžete nahrať vlastnú tému WordPress. S plánom zadarmo je k dispozícii iba obmedzený výber tém WordPress.

Žiadne skripty tretích strán:

WordPress.com vám neumožňuje inštalovať skripty tretích strán na vaše stránky, ako je napríklad Google Analytics. Pri sledovaní používateľov sa budete musieť spoliehať na obmedzené štatistiky WordPress.com.

obmedzenia:

Pri vytváraní bezplatného blogu na webe WordPress.com dodržiavate Podmienky poskytovania služby WordPress.com. Ich podmienky prichádzajú s mnohými obmedzeniami, ktoré by mohli brániť rastu vášho webu nadol.

nespoľahlivý

Bez vášho súhlasu môže WordPress.com váš blog kedykoľvek odstrániť, ak sa domnieva, že ste porušili jeho zmluvné podmienky. Vďaka tomu je bezplatná stránka WordPress.com menej spoľahlivá. Na vašom webe sa nemôže stať nič horšie ako strata ťažko získanej reputácie a samotného webu.

WordPress.com vs. WordPress.org (FAQ)

Keď sme pomohli tisícom používateľov spustiť webové stránky WordPress na stránkach WordPress.com aj WordPress.com, zistili sme, že ľudia kladú stále rovnaké otázky. Z tohto dôvodu sme zostavili zoznam často kladených otázok týkajúcich sa WordPress.com verzus WordPress.org.

WordPress.com vs WordPress.org – Ktorý z nich by som mal zvoliť?

Bezplatná platforma WordPress.com je najvhodnejšia pre hobby blogerov, ktorí nemajú rozpočet na vytvorenie stránok. Ak vám nevadí byť obmedzený Zmluvnými podmienkami služby WordPress.com, nemáte žiadne plány na speňaženie svojich webových stránok a nepotrebujete pre svoje stránky ľahko zapamätateľný názov vlastnej domény, potom môže byť služba WordPress.com najlepšia voľba pre vás.

Na druhej strane, so samo hosteným WordPress získate úplnú kontrolu nad svojím webom. Svoj web môžete tiež prispôsobiť v akomkoľvek rozsahu, pridať akékoľvek vylepšené funkcie, ktoré si viete predstaviť, a speňažiť svoj web tak, ako chcete..

Ďalším významným rozdielom je to, že WordPress s vlastným hosťovaním ponúka rovnakú sadu funkcií, ktoré ponúka nákladnejší podnikateľský plán WordPress.com. Podnikateľský plán vás stojí za web 299 dolárov ročne, zatiaľ čo pri samostatnom hostovaní WordPress získate rovnakú sadu funkcií už od 110 dolárov ročne..

Ako spustím webovú stránku WordPress.org?

Ak chcete spustiť web WordPress.org, musíte si kúpiť doménové meno a webhosting.

Názov domény je adresa vášho webu, napríklad IsItWP.com alebo Google.com, zatiaľ čo webhosting je miesto, kde sa ukladajú súbory a databázy vašich webových stránok..

Ľahko pochopiť, čo je doménové meno a webhosting. Premýšľajte o nich týmto spôsobom: ak je doménové meno adresa vášho domu, potom web hosting je skutočný dom, na ktorý adresa odkazuje.

Keď začínate, kombinované náklady na doménu a hosting sa môžu javiť ako dosť.

vytvoriť blog na Bluehost

Preto sme vypracovali dohodu so spoločnosťou Bluehost s cieľom ponúknuť našim používateľom bezplatné doménové meno, bezplatné SSL a viac ako 60% zľavu pri hostovaní WordPress. Je to skvelá ponuka na spustenie vášho webu.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Ak chcete získať viac informácií, prečítajte si našu kompletnú recenziu spoločnosti Bluehost a tiež zistite, koľko môžete na službe Bluehost ušetriť.

Ak potrebujete návod na vytvorenie webovej prítomnosti online pomocou programu WordPress, jednoducho si pozrite nižšie uvedené príručky:

 • Ako vytvoriť webovú stránku, krok za krokom
 • Ako začať blog, krok za krokom
 • Ako vytvoriť internetový obchod, krok za krokom

Môžem prejsť z WordPress.com na WordPress.org?

absolútne!

Aby si hostia mohli službu hostingu zadarmo užiť, používatelia často začínajú svoje stránky na stránkach WordPress.com. Ako sa ich potreby vyvíjajú, uvedomujú si, že WordPress.com má mnoho obmedzení, ktoré bránia rastu ich webových stránok. Používatelia tak presúvajú svoje stránky na WordPress s vlastným hosťovaním z lokality WordPress.com.

Ak chcete migrovať svoje stránky, prečítajte si nášho podrobného sprievodcu, ako prejsť z WordPress.com na WordPress.org..

WordPress.com vs WordPress.org – Zhrnutie

Hlavný rozdiel medzi WordPress.com a WordPress.org spočíva v tom, kto skutočne hostí vaše webové stránky. S WordPress.org hosťujete svoje vlastné webové stránky, takže máte úplnú kontrolu nad svojimi webmi.

Na druhej strane, WordPress.com sa stará o všetky hostenia za vás. Nemusíte inštalovať WordPress, spravovať konfigurácie hostenia, zálohovať svoje stránky atď. Aj keď vám to poskytuje veľké pohodlie, znamená to aj to, že máte nad svojimi webmi menšiu kontrolu. Vzhľad a dojem z vášho webu WordPress.com si nemôžete prispôsobiť, ako by ste to urobili s hostiteľom WordPress. Navyše, keď zaregistrujete účet na stránke WordPress.com, musíte vyjadriť súhlas s ich Zmluvnými podmienkami.

Výber platformy publikovania – naše odporúčanie

Našim používateľom vždy odporúčame spustiť web na WordPress.org, pretože je to najflexibilnejšia publikačná platforma na svete. Môžete si ľahko vybrať tému WordPress, ktorá zodpovedá vášmu odvetviu a jedinečným potrebám vašej firmy. Vďaka obrovskej komunite WordPress.org nájdete tiež tie správne doplnky, ktoré rozširujú funkčnosť vašich stránok bez toho, aby ste si museli najímať vývojárov..

Dúfame, že vám táto príručka pomohla porozumieť rozdielom medzi WordPress.com a WordPress.org.

Ak sa vám tento článok páčil, môžete vyskúšať aj skutočné náklady na vytvorenie webovej stránky a tiež to, prečo by ste mali používať program WordPress ako tvorcu webových stránok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map