Ako pridať kontaktný formulár na svoju webovú stránku WordPress

vytvoriť kontaktný formulár na


Potrebujete sa naučiť, ako vytvoriť kontaktný formulár na WordPress? Skvelé! Žijeme chvíle, ako je táto. Bolo by pre nás potešením naučiť vás najjednoduchšiu, najúčinnejšiu metódu získania plne funkčného kontaktného formulára na vašom webe.

V tomto článku sme napísali jednoduchý podrobný návod, ako vytvoriť kontaktný formulár na WordPress. V 4 ľahkých krokoch budete mať kontaktný formulár spustený a funkčný na vašom webe behom niekoľkých minút!

Prečo potrebujete kontaktný formulár?

Predtým, ako pôjdeme do časti tutoriálu: Naozaj chcete vytvoriť kontaktný formulár na webe WordPress pre svoju stránku? Ste o tom stále na plote? Ak je to tak, potom vás ubezpečíme, že robíte správne rozhodnutie? Tu je dôvod:

Kontaktné formuláre LOOK skvele. Vaše webové stránky budú vyzerať omnoho profesionálnejšie a estetickejšie s kontaktným formulárom. Nie všetky e-mailové adresy sú vizuálne pôsobivé a môžu znížiť tón vašej firmy; Dobre vykonaný kontaktný formulár však môže dodať dotyk triedy aj najmenšiemu online obchodu.

Navyše, naozaj chcete, aby bola vaša e-mailová adresa napísaná na vašom webe? Prakticky prosíte, aby vám spamboty poslali nevyžiadanú poštu. Dokonca aj „legitímne“ ľudské bytosti môžu využiť napísané e-mailové adresy na odosielanie správ s veľkými prílohami, podpisovými súbormi, potvrdeniami na čítanie e-mailov alebo dokonca vírusom. Na druhej strane, váš e-mail ochráni kontaktný formulár.

Kontaktné formuláre tiež zvyšujú užívateľskú skúsenosť s vašimi webovými stránkami. Je jednoducho zrejmé, že návštevníci vašich webových stránok môžu vyplniť jednoduchý formulár, ako je to v prípade, keď lovia vašu e-mailovú adresu, kopírujú / vkladajú ju, otvárajú samostatnú kartu s ich e-mailovou sadou, vytvárajú e-maily od nuly atď. …

Bonus: s najlepším doplnkom formulára WordPress môžete tiež použiť svoj kontaktný formulár na rozšírenie svojho zoznamu účastníkov! Jednoducho pridajte začiarkavacie políčko prihlásenia a požiadajte svojich používateľov o povolenie ich pridať do svojho zoznamu.

Najlepší spôsob, ako pridať kontaktný formulár do WordPress

WPForms

Ak sa chystáte vytvoriť kontaktný formulár na WordPress, mali by ste použiť najlepší doplnok na trhu. to je WPForms, ruky dole.

WPForms sa prispôsobí vášmu rozpočtu bez ohľadu na to, aký veľký alebo malý je váš podnik. So 4 rôznymi poistné plány, máte veľa možností, ako zaplatiť. Alebo si môžete zvoliť WPForms Lite, ktorá sa „predáva“ za cenu, ktorú si môže každý dovoliť: ZADARMO!

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, budete môcť využiť intuitívneho tvorcu formulárov WPForms. Jednoduché použitie je najvyššou prioritou tímu WPForms a ukazuje sa. Pridanie kontaktného formulára do WordPress nemôže byť jednoduchšie, najmä ak sa rozhodnete využiť jednu z desiatok preddefinovaných šablón formulárov..

Jednoduché to však neznamená, že nie je plne vybavené. WPForms má niekoľko pokročilých funkcií, ako sú ich prehľady o najlepších prieskumoch vo svojej triede, platobné formuláre, registračné formuláre používateľov, inteligentná podmienená logika, formuláre po odoslaní atď..

Ste pripravení začať? Skvelé! Máte 4 kroky bez námahy, aby ste na svojom webe WordPress dostali najvyšší kontaktný formulár.

Krok 1: Vytvorte nový formulár vo WordPress

Začnite stiahnutím Doplnok WPForms. Potom ho nainštalujte a aktivujte. Nie ste si istí ako? Žiaden problém. Môžete prejsť k nášmu sprievodcovi o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress, aby sa všetko vyriešilo. Počkáme.

Všetko nachystané? perfektný.

Ďalej prejdite na ľavú stranu informačného panela a kliknite na ikonu WPForms »Pridať nový vytvoriť kontaktný formulár na WordPress.

Pomenujte svoj formulár a vyberte šablónu jednoduchého kontaktného formulára.

Šablóna jednoduchého kontaktného formulára

Rovnako ako kúzlo, aj WPForms vytvorí šablónu pre jednoduchý kontaktný formulár, s ktorým budete môcť hrať:

Šablóna kontaktného formulára

V predvolenom nastavení bude formulár obsahovať nasledujúce polia:

  • Meno (meno a priezvisko)
  • Emailová adresa
  • Komentár / správa

Ak je to všetko, čo potrebujete, kliknite na tlačidlo Uložiť a prejdite na ďalší krok. Ak potrebujete ďalšie prispôsobenie, môžete sa obísť pomocou polí drag and drop na ľavej strane.

Jediné, čo musíte urobiť, aby ste do formulára pridali prispôsobené polia, je kliknúť na ne, pretiahnuť ich do formulára a umiestniť tam, kde sa majú objaviť. Pokaziť? Žiaden problém. Poradie môžete rýchlo a ľahko usporiadať kliknutím na ktorékoľvek pole a jeho presunutím na požadované miesto.

Po tom, ako budete mať perfektný vzhľad, kliknite na tlačidlo OK Uložiť.

Krok 2: Konfigurácia nastavení kontaktného formulára

Zatiaľ čo ste v editore WPForms, kliknite na Settings »Všeobecné.

Všeobecné nastavenia

V tejto sekcii budete môcť:

  • Premenujte svoj formulár.
  • Pridajte popis formulára.
  • Zmeňte text tlačidla Odoslať.
  • Pridajte vylepšenia GDPR, aby vaše formuláre boli v súlade so súčasnými pravidlami.
  • Povoľte funkcie na predchádzanie nevyžiadanej pošte, aby ste zabránili spambotom v odosielaní formulárov.

Po dokončení kliknite na tlačidlo OK Uložiť a choďte na ďalší krok.

súvisiace: Ako odoslať formulár bez obnovenia stránky vo WordPress

Krok 3: Povoľte upozornenia pre váš kontaktný formulár

Choďte na Nastavenia »Upozornenia zvnútra editora WPForms. Na tejto stránke sa v rozbaľovacej ponuke uistite, že sú vaše upozornenia zapnuté na „Zapnuté“.

Zapnite upozornenia

Mal by byť nastavený na „On“ automaticky, ale nikdy to neuškodí dvojitej kontrole. A samozrejme, ak nechcete dostávať upozornenia, môžete sa rozhodnúť ich vypnúť. Dôrazne však odporúčame, aby ste ich povolili, takže zostanete v slučke a nikdy vám neunikne žiadna správa.

Na tejto stránke si tiež môžete zahrať s funkciami, ako je posielanie upozornení používateľom po úspešnom odoslaní správy. Ak chcete, môžete do svojich správ pridať ďalšie funkcie týkajúce sa budovania značky, napríklad vlastné hlavičky.

Po dokončení kliknite na tlačidlo OK Uložiť.

Krok 4.1 Pridajte kontaktný formulár do WordPress (Gutenberg)

WPForms je doplnok pre formuláre priateľský k gutenbergom, takže je super ľahké pridať kontaktný formulár k vášmu príspevku alebo stránke pomocou editora Gutenberg.

Po otvorení editora príspevkov alebo stránok pridajte nový blok WPForms kliknutím na ikonu + (plus) v ľavom hornom rohu.

pridať kontaktný formulár do

Teraz dostanete niekoľko rôznych možností ponuky. Vyhľadajte WPForms a vyhľadajte blok a kliknite naň.

Na obrazovke editora sa teraz zobrazí blok WPForms. Ďalej pokračujte a vyberte požadovaný formulár z rozbaľovacej ponuky Vybrať formulár.

Vyberte formulár, ktorý sa má zobraziť v bloku WordPress Gutenberg

Teraz môžete vidieť celý formulár vo svojom editore.

Krok 4.2: Pridajte kontaktný formulár na svoj web WordPress (klasický)

WPForms vám umožňuje pridať nový kontaktný formulár do príspevku, na stránku alebo do bočného panela (alebo do ktorejkoľvek oblasti pripravenej pre widget).

Ak chcete príspevok pridať na príspevok alebo stránku, vytvorte nový príspevok / stránku (alebo upravte existujúci príspevok) a jednoducho kliknite na ikonu Pridať formulár nad panelom s nástrojmi.

Pridať formulár do príspevku

Zobrazí sa kontextové menu. Z rozbaľovacej ponuky vyberte kontaktný formulár, ktorý ste vytvorili. Potom kliknite na tlačidlo OK Pridať formulár.

Vložte formulár

Kliknite na Publikovať (alebo aktualizujte, ak upravujete už existujúci príspevok / stránku) a váš formulár sa na vašich stránkach objaví naživo, pripravený na spustenie.

Krok 4.3: Pridajte kontaktný formulár na svoj bočný panel

Kontaktný formulár môžete pridať aj do miniaplikácie bočného panela. Na to choďte na Vzhľad »Widget. Teraz pod dostupnými miniaplikáciami kliknite na WPForms.

Widget WPForms

Teraz vyberte bočný panel, do ktorého chcete pridať formulár. Vyberme Ľavý bočný panel. Teraz kliknite na ikonu Pridať miniaplikáciu gombík.

Widget ľavého bočného panela, WPForms

Na ľavom bočnom paneli sa teraz zobrazí položka WPForms. Môžete pridať názov a vybrať svoj formulár kliknutím na rozbaľovaciu šípku pod formulár voľba. Ak chcete zobraziť meno a popis formulára, začiarknite políčko pod ním.

Po dokončení kliknite na ikonu Uložiť Tlačidlo. Váš formulár sa teraz začne zobrazovať na ľavom bočnom paneli obrazovky.

To je všetko! Teraz máte na bočnom paneli svojho webu kontaktný formulár. V tejto príručke nájdete informácie o tom, ako vytvoriť formulár AMP vo WordPress.

Dúfame, že vám tento článok pomohol vytvoriť kontaktný formulár na WordPress. Ak sa vám tento tutoriál páčil, mohol by sa vám páčiť aj náš podrobný sprievodca, ako ľahko vytvoriť prieskum v programe WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me