Ako vykonať audit zabezpečenia WordPress (krok za krokom)

ako vykonať bezpečnostný audit vo WordPress


Hľadáte vykonať audit zabezpečenia WordPress?

Vykonanie bezpečnostného auditu na vašom webe môže mať veľké výhody.

 • Pomáha vám to sledovať, čo sa deje na vašom webe.
 • Pripraví vás na bežné a menšie problémy, ktoré sa môžu náhle objaviť.

V tomto návode vám ukážeme, ako krok za krokom vykonať bezpečnostný audit v programe WordPress.

Vykonanie bezpečnostného auditu vo WordPress

Najlepšie na WordPress je to, že všetko je veľmi jednoduché vďaka svojmu rozsiahlemu zoznamu doplnkov. S týmito doplnkami môžete nájsť riešenie takmer každého problému.

Vykonanie bezpečnostného auditu tiež nie je ťažké, ak viete, ktorý bezpečnostný doplnok použiť na dosiahnutie najlepších výsledkov. Zvyčajne máte na výber niekoľko možností. Radi by sme však odporučili doplnok protokolu protokolu zabezpečenia WP.

Protokol bezpečnostného auditu WP – prehľad

Protokol bezpečnostného auditu WP

Protokol auditu zabezpečenia WP je výkonný doplnok, ktorý vám pomôže identifikovať akékoľvek podozrivé správanie na vašom webe. Pomocou tohto doplnku môžete jednoducho chrániť svoje stránky pred akýmkoľvek škodlivým hackerom sledovaním protokolov WordPress.

S protokolom WP Security Audit Log sa dozviete, čo robí každý prihlásený človek, takže si môžete všimnúť akékoľvek škodlivé správanie skôr, ako sa stanú hrozbou..

S 4,8-hviezdičkovým hodnotením a viac ako 1 miliónom stiahnutí je tento doplnok jednou z najlepších možností na vykonanie bezpečnostného auditu na vašom webe WordPress. Tento doplnok je kompatibilný s najnovšími verziami WordPress a funguje hladko spolu s akýmkoľvek iným doplnkom na vašich stránkach.

Poďme sa teraz pozrieť, ako tento doplnok používať krok za krokom.

Krok 1: Inštalácia a konfigurácia protokolu auditu zabezpečenia WP

Prvým krokom je stiahnutie a inštalácia protokolu WP Security Audit Log na vašu stránku WordPress. Tu je návod, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii doplnku sa na obrazovke zobrazí správa s otázkou, či chcete spustiť sprievodcu základnými nastaveniami doplnku. Kliknite na možnosť Áno.

Týmto pripravíte doplnok na proces konfigurácie. Potom vám položí niekoľko otázok. Prejdite si ich opatrne a odpovedzte im tak, že hneď za otázku označíte áno alebo nie. Tu si tiež môžete zvoliť obdobie, počas ktorého chcete uchovať svoje údaje v denníku. Môžete sa rozhodnúť pre posledných 6 mesiacov, 12 mesiacov atď..

Ak chcete, môžete zastaviť sledovanie denníkov ktoréhokoľvek určitého používateľa.

V poslednom kroku sa zobrazí správa potvrdzujúca dokončenie procesu nastavenia. Stačí zasiahnuť Skončiť a ste pripravení začať.

Krok 2: Monitorovanie udalostí pomocou protokolu bezpečnostného auditu WP

Po nastavení doplnku môžete začať sledovať udalosti na svojom webe WordPress. Za týmto účelom prejdite na informačný panel a na ľavej strane obrazovky sa zobrazí možnosť Protokol auditu.

Kliknite na možnosť Prehliadač protokolov auditu. Zobrazí sa aktivita, ktorú doplnok práve vykonal na vašom webe.

Získate dôležité podrobnosti, ako je dátum udalosti, dotknutý používateľ, IP adresa používateľa a správa o udalosti.
Ak sa teda používateľ prihlásil na vaše webové stránky, môžete presne zistiť, kto to bol, a môžete na ňom vidieť aktivitu používateľa. Poznáte tiež ich IP adresu.

Krok 3: Riadenie udalostí pomocou protokolu bezpečnostného auditu WP

Doplnok tiež umožňuje ovládať udalosti, ktoré chcete pridať na svoj web. Môžete to urobiť tým, že pôjdete Protokol auditu »Povolenie / zakázanie udalostí.

Pod Úroveň protokolu možnosť, môžete si vybrať z 3 rôznych možností.

 • základné
 • geek
 • zvyk

Stačí kliknúť na šípku rozbaľovacej ponuky a vybrať najlepšiu voľbu. Na základe tejto možnosti uvidíte udalosti a popisy na tejto stránke. Tu môžete povoliť alebo zakázať jednotlivé udalosti začiarknutím / zrušením začiarknutia políčok vedľa nich.

Krok 4: Ukončenie prihlásenia používateľa

S protokolom auditu môžete okrem sledovania aktivity na vašom webe ukončiť aj reláciu používateľa kliknutím myši. Za týmto účelom prejdite na informačný panel a vyberte položku Protokol auditu »Prihlásení používatelia

Tu môžete buď ukončiť všetky relácie spoločne, alebo to urobiť individuálne pre svojich používateľov. Ak chcete ukončiť všetky naraz, použite možnosť hore. Ak chcete ukončiť jednu reláciu používateľa, kliknite na tlačidlo Ukončiť vedľa konkrétneho používateľa a vaša práca je hotová.

Krok 5: Stiahnutie protokolových správ

Ďalším krokom je stiahnutie prehľadov vytvorených doplnkom. Pred ich stiahnutím však môžete spravovať a kontrolovať typ prehľadu, ktorý chcete stiahnuť.

Môžete to urobiť tým, že pôjdete Protokoly auditu »Výkazy. Tu máte dve rôzne karty.

Pod prvým, ktorý hovorí, že generujú & Konfigurovať pravidelné správy, môžete si vybrať typ výkazu a rozsah údajov. Umožňuje tiež vybrať formát prehľadu a nakonfigurovať nastavenia na sťahovanie pravidelných prehľadov.

Na druhej karte s názvom Štatistické prehľady môžete vybrať rozsah údajov, kritériá a formát prehľadu. Po dokončení stačí kliknúť na tlačidlo Generovať prehľad a prehľad sa stiahne.

Stiahnutím týchto prehľadov z času na čas si môžete byť istí, že máte všetky svoje údaje zálohované v prípade akýchkoľvek nešťastných udalostí..

Tak to je všetko. Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako vykonať bezpečnostný audit vo WordPress. Ak ste audit ešte nevykonali, choďte na to hneď teraz. Medzitým by vás mohlo zaujímať aj kompletný sprievodca bezpečnosťou WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map