Ako vytvoriť formulár AMP vo WordPress (krok za krokom)

ako vytvoriť formulár zosilňovača v


Chcete na svojom webe WordPress vytvoriť kontaktný formulár vhodný pre AMP (Accelerated Mobile Pages)?

Tam sa hodí zásuvný modul WPForms. WPForms je jedným z najprijateľnejších doplnkov na tvorbu formulárov, ktorý vám umožní vytvoriť krásne kontaktné formuláre priateľské k AMP pre váš web v niekoľkých rýchlych a ľahkých krokoch.

V tomto článku vám ukážeme, ako pomocou doplnku WPForms vytvoriť vynikajúci kontaktný formulár vhodný pre APM na vašej webovej stránke WordPress. Predtým však rýchlo pochopíme dôležitosť AMP.

Prečo vytvárať stránky AMP a formuláre AMP

Podľa štúdie takmer 60% vyhľadávacích dopytov v službe Google pochádza z mobilných zariadení. Prispôsobením vášho webu AMP môžete zaistiť, aby sa váš web načítal rýchlejšie na mobilných zariadeniach.

Google Accelerated Mobile Project je iniciatíva spoločnosti Google s otvoreným zdrojom, ktorá sa zameriava na urýchlenie používania mobilných prehliadačov vo veľkom rozsahu na otvorenom webe. AMP predstavuje krok vpred v mobilnom prehliadaní. Základnou myšlienkou je výrazne zvýšiť rýchlosť stránky vášho webu pomocou dodatočnej šablóny s nízkou hmotnosťou, ktorá je optimalizovaná pre rýchlosť.

Rýchlejšie načítanie webových stránok ponúka vylepšené užívateľské prostredie a povzbudzuje návštevníkov, aby zostali na vašich stránkach dlhšie. Týmto spôsobom môžete znížiť mieru okamžitých odchodov a zvýšiť pravdepodobnosť zlepšenia vášho hodnotenia.

Keďže však AMP používa na načítanie stránok samostatnú ľahkú šablónu, môže to ovplyvniť kontaktné formuláre, funkcie jazyka Javascript a ďalšie prvky..

Na zobrazenie kontaktných formulárov na stránkach AMP môžete použiť WPForms, najlepší doplnok formulára pre WordPress.

Pozrime sa teraz na to, ako používať WPForms na vytvorenie kontaktných formulárov na vašich stránkach AMP.

Krok 1: Inštalácia doplnku Google AMP

Skôr ako sa ponoríme a vytvoríme formulár, pozrime sa, ako na svojom webe vytvoriť stránky AMP. AMP plugin je oficiálny doplnok Google AMP na WordPress.

Ak chcete nájsť tento doplnok, vyhľadajte vo vyhľadávacom poli AMP pomocou navigácie na Pluginy »Pridať nový.

Teraz kliknite na ikonu Nainštalovať teraz a následne Aktivovať na spustenie práce.

Plugin AMP, Google AMP

Krok 2: Inštalácia WPForms na WordPress

Ďalej nainštalujeme doplnok WPForms na váš web. Za týmto účelom sa prihláste do svojho hlavného panela WordPress a prejdite na stránku Pluginy »Pridať nový. Teraz na vyhľadávacom paneli v pravom hornom rohu obrazovky napíšte WPForms.

Po nájdení doplnku kliknite na ikonu Nainštalovať teraz a potom Aktivovať aby doplnok začal fungovať.

WPForms Lite, zásuvný modul pre kontaktný formulár vhodný pre AMP

Krok 3: Vytvorenie prvého formulára pomocou WPForms

Ak chcete vytvoriť svoj prvý formulár pomocou WPForms, choď k tebe Prístrojová doska WordPress a prejdite na WPForms »Pridať nový

Na obrazovke budete mať nasledujúce okno.

kontaktný formulár zosilňovača vo formáte wordpress

Uvidíte tu 4 rôzne možnosti. V závislosti od vašich požiadaviek si môžete vybrať šablónu, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Pre účely tohto návodu si vyberte Jednoduchý kontaktný formulár voľba. Teraz budete presmerovaní na tvorcu formulárov typu drag and drop, kde môžete pridať alebo odstrániť polia do a z vopred vytvorenej šablóny, ktorú ste práve vybrali.

tvorca kontaktnej stránky zosilňovača

Všetky dostupné polia sa zobrazujú na ľavej strane. Efektívne polia je možné použiť, iba ak upgradujete doplnok na prémiovú verziu. Štandardné polia sú však tiež dobré.

Ak chcete do formulára pridať pole, jednoducho ho potiahnite zľava a presuňte ho do časti formulára napravo.

Ak chcete z formulára odstrániť pole, jednoducho umiestnite kurzor na dané pole. Uvidíte a vymazať v pravom hornom rohu poľa.

odstrániť pole z wpforms

Stačí kliknúť na túto možnosť a vaše pole bude odstránené. Pomocou tejto metódy môžete z formulára odstrániť akékoľvek pole, ktoré podľa vás nie je potrebné.

Máte tiež možnosť zmeniť možnosti svojho poľa. Môžete zmeniť formát polí, veľkosť písma, skryť alebo zobraziť štítky a vedľajšie štítky atď.

Po dokončení kliknite na ikonu Uložiť v pravom hornom rohu formulára, aby ste nestratili svoje zmeny.

Ak sa teraz pozriete na ľavú stranu panela, zobrazí sa voľba s názvom nastavenie. Po kliknutí naň sa zobrazí niekoľko možností. Pre lite verziu budete môcť použiť iba prvé tri možnosti.

Pod všeobecný môžete zmeniť názov formulára, pridať popis, zmeniť text tlačidla odoslania, zmeniť text na spracovanie tlačidla odoslania atď. Umožňuje vám tiež povoliť možnosť odosielania formulárov proti spamu a formulára Ajax.

všeobecné nastavenie kontaktného formulára zosilňovača

Teraz choďte na oznámenia. Táto možnosť bude mať niekoľko možností, ktoré môžete vyplniť. Hlavné pole v tejto časti je Z e-mailu lúka. Tu môžete pridať svoj web alebo e-mailovú adresu značky. Mali by ste sa tiež uistiť, že váš web bol nakonfigurovaný na autorizovaného poskytovateľa služieb na odosielanie e-mailov.

Krok 4: Zobrazenie prvého formulára

Ak chcete zobraziť svoj prvý formulár, prejdite na stránku, na ktorej sa má tento formulár zobraziť. Ak chcete vytvoriť novú stránku, kliknite na Stránka »Pridať novú. Pridajte na svoju stránku nadpis.

Kliknutím na ikonu + pridáte blok do editora Gutenberg. Potom napíšte WPForms a keď sa objaví, kliknite naň.

vložiť kontaktný formulár pre zosilňovač

Potom budete vyzvaní, aby ste vybrali správny kontaktný formulár, preto vyberte požadovaný formulár.

kontaktná stránka zosilňovača

Teraz môžete kliknúť na ikonu publikovať na pravej strane panela WordPress zverejnite svoj príspevok. Váš formulár AMP pre WordPress je teraz aktívny.

Môžete tiež použiť Formulár na podpísanie listu a Formulár návrhu šablóny, ktoré máte k dispozícii na začiatku procesu. V závislosti od vašich požiadaviek vyberte šablónu, ktorú chcete pre svoj web. Prázdny formulár voľba umožňuje vytvoriť formulár od nuly. Ak chcete úplne nový formulár, vyskúšajte túto možnosť

To je do značnej miery. Váš web by teraz mal mať kontaktný formulár vhodný pre AMP, ktorý chcete vytvoriť.

Dúfame, že vám tento článok pomohol. Ak sa vám tento príspevok páčil, môžete si prečítať nášho podrobného sprievodcu o tom, ako vytvoriť viacstranový formulár na WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map