Alternatíva FormStack: WPForms vs. FormStack (1 víťaz!)

wpforms vs. formstack


WPForms vs. FormStack: Zaujíma vás, ktorý tvorca kontaktného formulára je lepší? Ak chcete na svoj web pridať kontaktný formulár, je dôležité zvoliť si správneho tvorcu kontaktného formulára pre vaše potreby. Vybratý tvorca kontaktného formulára musí mať všetky potrebné funkcie, musí byť ľahko použiteľný a chcete, aby to všetko bolo aj za dobrú cenu..

Porovnaním WPForms verzus FormStack vám teda pomôžeme určiť, ktorý doplnok kontaktného formulára je lepší.

Kritériá, ktoré použijeme na vyhodnotenie týchto 2 populárnych tvorcov kontaktných formulárov, sú:

Teraz sa pozrime na porovnanie medzi WPForms a FormStack.

1. Prehľad: WPForms vs. FormStack

Čo je to WPForms?

wpforms-contact-form-plugin
WPForms je jedným z najpopulárnejších dostupných doplnkov na tvorbu kontaktných formulárov. Tento doplnok pre kontaktných formulárov WordPress priateľský pre začiatočníkov vám umožňuje ľahko vytvárať silné kontaktné formuláre pre vaše webové stránky WordPress bez toho, aby ste sa museli dozvedieť niečo o kóde.

Ich drag and drop builder vám umožňuje rýchlo vytvárať kontaktné formuláre pre vaše webové stránky spolu s množstvom ďalších typov formulárov vrátane prieskumov a prieskumov verejnej mienky a máte tiež možnosť vyberať platby. Poskytujú množstvo šablón, ktoré vám pomôžu vytvoriť kontaktný formulár ešte rýchlejšie a šablóny sú úplne prispôsobiteľné.

WPForms ponúka veľa funkcií na vytváranie inteligentných a výkonných kontaktných formulárov a poskytuje jedinečné polia formulárov, ktoré vám pomôžu vytvoriť kontaktný formulár, ktorý vyhovuje vašim presným potrebám. Navyše vám poskytujú správy, ktoré sú pekné a ľahko zrozumiteľné.

S WPForms si môžete vytvoriť elegantný kontaktný formulár behom niekoľkých minút a spustiť ho na svojom webe jediným kliknutím.

Čo je to FormStack?

formstack-plugin
FormStack je online tvorca formulárov, ktorý pomáha používateľom zhromažďovať informácie prostredníctvom online formulárov, ako sú prieskumy, žiadosti o zamestnanie, registrácie udalostí a ďalšie..

Tento nástroj je dodávaný s celým radom vopred navrhnutých šablón, ktoré vám pomôžu vytvoriť online formulár v čo najkratšom čase, a má tiež funkcie drag and drop, takže môžete vytvoriť plne prispôsobený formulár..

FormStack ponúka prehľady metrík, schopnosť vyberať platby a ďalšie. Tento online tvorca formulárov sa tiež integruje s inými populárnymi nástrojmi a platformami, ako sú Tabuľky Google, e-mailové marketingové služby, Facebook a ďalšie.

Teraz sa poďme hlbšie do týchto tvorcov kontaktných formulárov, aby sme zistili, či je WPForms dobrou alternatívou pre FormStack..

2. Jednoduché použitie: WPForms vs. FormStack

WPForms

Používanie WPForms je neuveriteľne jednoduché. s WPForms môžete si vytvoriť kontaktný formulár priamo z hlavného panela WordPress. Stačí si stiahnuť doplnok WPForms WordPress, aktivovať a nainštalovať a potom kliknúť na WPForms na hlavnom paneli WordPress. Odtiaľto môžete jednoducho spravovať všetky svoje formuláre a vytvoriť nový pomocou jediného kliknutia na tlačidlo – nemusíte ani opustiť svoj web WordPress..

wpforms-dashboard

Keď vytvoríte nový formulár, WPForms vám poskytne niekoľko vopred navrhnutých šablón formulárov, z ktorých si môžete začať hneď v editore formulárov WPForms, aby ste mohli začať. Navyše existujú stovky ďalších šablón, ako je darovací formulár, fakturačný / objednávkový formulár, formulár na registráciu bulletinu a ďalšie, takže môžete ľahko nájsť tú správnu šablónu pre svoje potreby.

wpforms-templates

WPForms drag and drop Builder robí super jednoduché zostavenie a prispôsobenie formulára presne podľa vašich potrieb. Aj keď ste začiatočník, vytvorenie kontaktného formulára je rovnako jednoduché ako pretiahnutie poľa formulára podľa vášho výberu a jeho vloženie na miesto. Môžete pridať polia, ako sú rozbaľovacie ponuky, začiarkavacie políčka, výber z viacerých možností, nahrávanie súborov a mnoho ďalšieho. Polia môžu byť vymazané kliknutím na tlačidlo a môžu byť ľahko preskupené pomocou drag and drop rozhrania.

wpforms-drag-and-drop-builder

WPForms tiež zobrazuje živý náhľad, aby ste videli, ako bude vyzerať váš formulár, keď ho vytvárate, takže nemusíte prepínať z Úpravy na Náhľad. Toto je iba ďalšia vlastnosť WPForms, ktorá vám pomôže ľahko a rýchlo vytvoriť formulár pre váš web.

Napokon, uvedenie vášho kontaktného formulára na váš web je veľmi jednoduché. Jednoduchým kliknutím môžete vložiť formulár na ľubovoľnú stránku alebo príspevok na svojom webe.

FormStack

Pretože FormStack je online tvorca formulárov, FormStack vyžaduje, aby ste sa zaregistrovali pre svoje služby a vytvorili formuláre na svojich stránkach. Takže, na rozdiel od WPForms, nemáte tú výhodu, že môžete zostaviť svoj formulár priamo z hlavného panela WordPress..

Na vytvorenie formulára môžete pomocou editora drag and drop pretiahnuť pole formulára z pravej strany doľava. Na začiatok môžete tiež použiť jednu z vopred pripravených šablón.

formstack-builder

Rozhranie drag and drop je trochu zložitejšie, pretože existuje niekoľko tlačidiel, z ktorých si môžete vybrať alebo kliknúť, aby ste dokončili prácu. Napríklad môžete presunúť polia a zmeniť ich usporiadanie alebo kliknutím na samostatné tlačidlo zmeniť usporiadanie polí; príliš veľa možností a tlačidiel, ako je tento, môže spôsobiť, že nástroj na vytváranie formulárov bude pre začiatočníkov mätúci.

Ak chcete vidieť, ako vyzerá váš formulár, ako ho vytvárate, nemôžete. Ak chcete vidieť, ako vyzerá váš formulár, musíte kliknúť na tlačidlo Zobraziť živý formulár. Ak sa vám nepáči vzhľad formulára, musíte sa vrátiť, vykonať zmeny a potom znova kliknúť na tlačidlo Zobraziť živý formulár.

Navyše, ako sa váš formulár objaví na vašom webe, je ťažšie ako s WPForms, najmä pre začiatočníkov. A po tom všetkom čase strávenom vytvorením formulára, ktorý sa vám páči, FormStack varuje, že niektoré témy WordPress môžu premôcť štýl FormStack. Znamená to, že váš formulár bude vyzerať tak, ako ste si želali, musíte upraviť formulár CSS, čo nie je ľahká úloha pre začiatočníkov, ktorí nepoznajú kódovanie..

víťaz: WPForms. Použitie drag and drop WPForms je oveľa jednoduchšie. Formulár môžete ľahko vytvoriť pretiahnutím a môžete vidieť, ako bude vyzerať pri jeho vytvorení.

3. Limity formulárov: WPForms vs. FormStack

WPForms

Je dôležité si uvedomiť, že s WPForms máte povolené neobmedzené vytváranie formulárov. Bez ohľadu na to, aký cenový plán si vyberiete s WPForms, môžete vytvoriť ľubovoľný počet formulárov.

Je to dôležité, pretože v závislosti od vašich potrieb môže byť na vašom webe potrebný kontaktný formulár, na ktorom vás môžu zákazníci kontaktovať, fakturačný / objednávkový formulár, registračný formulár na odber bulletinu, aby získali viac odberateľov e-mailov, a možno budete chcieť vytvoriť početné prieskumy. Našťastie to môžete urobiť pomocou WPForms bez akýchkoľvek obmedzení.

FormStack

Na druhej strane, FormStack ponúka iba obmedzené vytváranie formulárov. Podľa toho, aký cenový plán vyberiete, určí, koľko formulárov môžete pre svoj web vytvoriť.

V prípade najlacnejšieho plánu FormStack máte dovolené vytvoriť iba 5 formulárov. To znamená, že máte veľmi obmedzené formy, ktoré môžete mať na svojom webe. Aj keď je to najdrahší plán, nie je jasné, či máte možnosť vytvárať neobmedzené formuláre.

víťaz: WPForms. Pri výbere doplnku na tvorbu formulárov si chcete vybrať taký, ktorý vám umožní vytvoriť ľubovoľný počet formulárov.

4. Vlastnosti: WPForms vs. Formstack

WPForms

WPForms je viac ako len tvorca jednoduchých kontaktných formulárov a prichádza s mnohými úžasnými funkciami hneď po vybalení z krabice. Ako sme už uviedli, nielenže môžete vytvárať kontaktné formuláre, ale môžete vytvárať aj prieskumy, ankety a ďalšie.

Môžete vytvoriť pútavé prieskumy a ankety pre svoju webovú stránku WordPress a získať krásne prieskumné správy, ktoré s nimi pôjdete. To znamená, že môžete analyzovať výsledky svojich formulárov v reálnom čase a máte možnosť tieto výsledky zobraziť aj návštevníkom svojich webových stránok v reálnom čase..

wpforms-hlasovanie-funkcie

Medzi ďalšie skvelé funkcie, ktoré získate pri WPForms, patrí:

 • Inteligentná podmienená logika – Zakážte dlhé formuláre vytvorením inteligentných pravidiel podmienenej logiky na zobrazovanie alebo skrytie otázok na základe možnosti, ktorú si používateľ vyberie.
 • Neobmedzené odovzdávanie súborov – S akýmkoľvek plánom môžu používatelia nahrávať neobmedzené súbory do vašich formulárov a sú ľahko dostupné priamo z oznámenia o odoslaní formulára.
 • Citlivý na mobilný prístup – Formuláre reagujú na 100% a pracujú na mobilných zariadeniach, tabletoch a prehľadávačoch.
 • Čiastočné ukladanie formulárov – V prípade dlhších formulárov si používatelia môžu uložiť svoj pokrok a vrátiť sa, aby ho dokončili neskôr, čo znižuje opúšťanie formulárov.
 • Ochrana proti spamu – Smart captcha a honeypot automaticky zabraňujú spamu vo vašich formulároch.
 • Automatické potvrdenie formulárov – Používatelia budú vedieť, že ich odoslanie formulára bolo úspešné s tromi typmi potvrdenia formulára vrátane správy, ukážky stránky a presmerovania.
 • Schopnosť podpisu online – Umožňuje používateľom podpísať online formulár pomocou myši alebo dotykovej obrazovky.
 • registrácia používateľa – Môžete si vytvoriť vlastné registračné formuláre používateľov WordPress.
 • Integrácia platieb online – WPForms sa integruje s platobnými bránami ako PayPal a Stripe, aby ste mohli prijímať platby online.
 • Sledovanie geografickej polohy – Získajte viac informácií o návštevníkoch svojich miest a ich umiestneniach, aby ste im mohli zasielať cielenejšie e-maily.
 • Integrácia e-mailového marketingu – WPForms sa integruje do všetkých populárnych e-mailových marketingových služieb, ako je Constant Contact, AWeber a Mailchimp..
 • Povolenia na tlačivo & Kontroly prístupu – Heslo chráňte pomocou svojho formulára, obmedzte počet prijatých položiek, obmedzte počet prihlásených používateľov na prihlásených a ďalšie.

WPForms okrem toho ponúka množstvo ďalších doplnkov, ako napríklad Opustenie formulára, ktoré zachytia informácie o používateľovi, aj keď formulár neodosielajú..

FormStack

S FormStack môžete vytvárať kontaktné formuláre, ako aj platobné formuláre, prieskumy, registráciu udalostí a ďalšie. Ponúkajú množstvo funkcií vrátane:

 • Podmienená logika
 • Uložiť & Obnoviť formuláre
 • správy & analytika
 • Nahrávanie súborov
 • reCAPTCHA
 • Spracovatelia platieb
 • E-mailová integrácia

Zoznam funkcií FormStack však nie je taký dlhý ako WPForms. FormStack nemá množstvo jedinečných polí formulárov, ktoré ponúka WPForms, ako napríklad Net Promoter Score, Likert Scale a ďalšie.

Ako sme už spomenuli, pomocou FormStack môžete vytvoriť iba obmedzený počet formulárov. Každý plán má tiež limit témy a každý plán má tiež limit úložiska, takže môžete nahrať iba určitý počet súborov. Navyše nemáte prístup k integrácii e-mailov s ich najlacnejším plánom, ktorý znemožňuje e-mailový marketing.

víťaz: WPForms. WPForms ponúka mnoho ďalších funkcií, ktoré vám umožňujú vytvárať výkonné formy ľubovoľného typu.

5. Ceny: WPForms vs. FormStack

WPForms

WPForms ponúka bezplatné a prémiové verzie doplnku na tvorbu formulárov. Ak chcete používať WPForms zadarmo, môžete si stiahnuť doplnok WPForms Lite WordPress z oficiálneho adresára WordPress Plugin, nainštalovať ho priamo na informačný panel WordPress a ihneď ho začať používať. Ak však chcete získať prístup k výkonnejším funkciám, musíte prejsť na prémiový plán.

wpforms-cenová

WPForms ponúka 4 rôzne cenové plány a s každým z nich získate neobmedzené vytváranie formulárov. Ak práve začínate stavať webovú stránku a váš rozpočet je obmedzený, základný plán začína na 1 webe iba 39,50 dolárov ročne. Základný plán prichádza s neobmedzeným počtom formulárov, neobmedzeným počtom záznamov, pokročilými poľami, šablónami formulárov, integráciou e-mailov a ďalšími.

Ak chcete získať prístup ku všetkým prémiovým funkciám WPForms, ako je integrácia platieb, prieskumy a prieskumy verejnej mienky, registrácia používateľov, opustenie formulára, podpora prémií a ďalšie, musíte upgradovať na program Elite za 299,50 dolárov ročne..

FormStack

FormStack má na výber 4 rôznych cenovo dostupných plánov v rozmedzí od 19 USD / mesiac – 249 $ / mesiac. Každý cenový plán má limit na to, koľko formulárov môžete vytvoriť. Napríklad pre plán Bronz, ktorý stojí 19 dolárov mesačne, získate iba 5 formulárov. Aj keď program Platinum stojí 249 dolárov mesačne, stále vás obmedzuje na 1 000 formulárov.

formstack-cenová

FormStack tiež obmedzuje počet záznamov, ktoré môžete získať s každým plánom. Ak prekročíte počet položiek, ktoré máte v pláne povolené, neúčtujú vám za ne poplatok, ale všetky položky sa namiesto toho presunú priamo na váš e-mail. Čo sťažuje správu vašich položiek formulára a má potenciál prevziať vašu doručenú poštu a stať sa veľmi nepríjemným.

Okrem toho budete musieť platiť 59 dolárov mesačne, aby ste dostali dôležité funkcie, ako je vlastná značka a integrácia a platby.

víťaz: WPForms. Celkovo budete musieť zaplatiť oveľa viac peňazí, aby ste získali prístup k funkciám, ktoré chcete s FormStack, v porovnaní s WPForms..

Záver: WPForms vs. FormStack: Čo je lepšie?

Ak chcete na svoje webové stránky pridať formuláre, odporúčame vám ich použiť WPForms. WPForms je skvelý pre začiatočníkov aj skúsených majiteľov webových stránok. Získate prístup ku všetkým funkciám, ktoré potrebujete na rozvoj svojho webu alebo firmy, bez toho, aby ste museli platiť drahé mesačné poplatky. Vďaka rozhraniu drag and drop môžete vytvárať výkonné formuláre behom niekoľkých minút a máte slobodu vytvárať toľko formulárov, koľko chcete.

Ďalšie informácie nájdete v našej úplnej kontrole WPForms.

FormStack je dobrý online tvorca formulárov, ale kvôli jeho cene a nedostatku jedinečných funkcií pre návštevníkov webových stránok by mohol byť tento tvorca formulárov vhodnejší pre väčšie podniky, ktoré chcú vytvárať interné formuláre pre ľudské zdroje, IT a financie a pre prijímanie aplikácií. FormStack navyše nemá funkcie a má príliš veľa obmedzení na cenu, ktorú zaplatíte.

Vyskúšajte tiež porovnanie našich odborníkov medzi WPForms vs TypeForm.

Dúfame, že sa vám tento príspevok páčil na WPForms verzus FormStack. Dúfajme, že teraz viete, ktorý tvorca formulárov je najlepšou voľbou pre vaše webové stránky. Ak sa vám tento príspevok páčil a chcete sa dozvedieť viac o WPForms a o tom, ako ho používať, prečítajte si náš článok o tom, ako vytvoriť kontaktný formulár na WordPress (jednoduchý spôsob)..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me