Envira Gallery vs FooGallery – Ktorý z nich je lepší? (Porovnanie)

envira gallery vs. foo gallery


Hľadáte doplnok galérie pre svoj web? Trh WordPress je zaplavený množstvom úžasných doplnkov, ktoré vám umožnia vizuálne ohromujúci spôsob zobrazenia multimediálnych súborov. Medzi najobľúbenejšie patria galéria Envira a FooGallery – každá s vlastnou sadou výkonných funkcií.

Pre začiatočníkov by však mohlo byť mätúce zvoliť si pre svoju potrebu ten správny doplnok galérie, najmä s toľkými možnosťami doplnkov galérie, ktoré sú k dispozícii. Ak to znie ako známa situácia, nebojte sa. Máme vás zakryté.

Aby sme vám pomohli vybrať najlepší doplnok galérie, prichádzame s podrobnou kontrolou doplnkov s týmto porovnávacím príspevkom. Pozrime sa na ich vlastnosti a zistíme, ktorá z nich je pre váš web lepšou možnosťou.

Skôr než sa ponoríme hlbšie, získame rýchly prehľad doplnkov.

Prehľad: Galéria Envira vs. FooGallery

Galéria Envira

Enviro-galéria-plugin

Galéria Envira je jedným z najpopulárnejších doplnkov galérie na trhu s viac ako 100 000 aktívnymi inštaláciami a viac ako 1 miliónom stiahnutí. Galéria Envira je doplnok pre fotogalériu, ktorý sa ľahko používa pre začiatočníkov. Za 5 minút alebo menej môžete svoje fotografie odovzdať, zmeniť ich usporiadanie a vytvoriť ohromujúcu galériu obrázkov.

Okrem vytvárania galérie drag and drop, medzi ďalšie funkcie patria šablóny galérií, albumy, sociálne zdieľanie, video galérie, vodoznak, prezentácia a ďalšie.

FooGallery

foogallery-plugin

FooGallery má tiež viac ako 100 000 aktívnych inštalácií v oficiálnom repozitári doplnkov WordPress a 4,7 hodnotení na WordPress.org. Rovnako ako galéria Envira, aj FooGallery ponúka krásne rozloženia galérie, ktoré sú citlivé, bleskové a optimalizované pre Gutenberg..

Medzi vynikajúce funkcie FooGallery patrí ohromujúce šablóny galérie, ľahké preskupovanie pomocou drag and drop alebo triedenie galérií, prispôsobenie, ako sú efekty vznášania, podpora videa a ďalšie. Okrem toho majú aj ukážku galérie, ktorá vám umožňuje vidieť, ako vyzerá vaša galéria pri jej budovaní.

Konfigurácia: Galéria Envira vs. FooGallery

Galéria Envira

Konfigurácia programu Envira Gallery je veľmi jednoduchá. Možnosti konfigurácie nájdete pod konfigurácia na hlavnom paneli galérie Envira. Vyzerá to takto:

Konfigurácia galérie Envira, galéria Envira vs Foogallery

Máte tu veľa možností. Môžete pridať až 6 stĺpcov galérie, povoliť voľbu lenivého načítania a nastaviť časovanie obrázkov. Má tiež možnosti na výber rozmerov rozloženia.

Ak chcete nakonfigurovať veľkosť obrázka, máte na to tiež úžasné možnosti. Má veľa štýlov v cene. Môže byť vo forme miniatúr, portrétov, štvorcových tvarov, krajiniek a ďalších. Na základe počtu stĺpcov rozloženia vám tiež umožňuje zvoliť rozmery vašich obrázkov.

FooGallery

FooGallery má tiež fantastické možnosti konfigurácie. Nájdete ho pod nastavenie možnosť na informačnom paneli FooGallery.

Konfigurácia FooGallery, Envira Gallery vs Foogallery,

Tu máte 4 rôzne karty nastavení vrátane nastavení Všeobecné, Obrázok, Jazyk a Rozšírené nastavenia.

Na karte Všeobecné môžete pracovať s lenivým zaťažením, možnosťami galérie vyrovnávacej pamäte a titulkami galérie.

K dispozícii je 6 možností štýlu galérie. Karta Obrázok ponúka možnosti na nastavenie rozmerov obrázka, zmenu veľkosti animovaných GIFov, zobrazovanie animovaných miniatúr atď..

Konfigurácia vašej obrázkovej galérie presne podľa vašich potrieb je jednoduchá s programami Envira Gallery a FooGallery.

Jednoduché použitie: Galéria Envira vs. FooGallery

Galéria Envira

Vytvorenie vašej galérie pomocou programu Envira Gallery je veľmi jednoduché. Jediné, čo musíte urobiť, je ísť do hlavného panela Enviry a kliknúť na ikonu Pridať nové Tlačidlo. Teraz môžete odovzdať svoje obrázky do Native Envira Gallery časť.

Stačí pomenovať svoju galériu v nadpisovej časti a potom vybrať obrázky z počítača. Môžete tiež pridať existujúce obrázky z knižnice médií kliknutím na ikonu Vyberte súbory z iných zdrojov voľba. Po pridaní obrázkov sa hneď pod miestom, kde ste práve pridali obrázky, zobrazí živý náhľad.

Envira Gallery vs Foogallery,

Na pravej strane budete mať skrátený kód. Svoju galériu môžete použiť alebo stlačiť tlačidlo Publikovať, čím zobrazíte svoju galériu na ľubovoľnej stránke alebo príspevku, ktorý chcete. Nie je to také jednoduché?

FooGallery

Pridanie galérie s FooGallery je tiež jednoduché, ale trochu sa líši od galérie Envira. Ak chcete pridať svoje obrázky pomocou FooGallery, prejdite na informačný panel FooGallery a kliknite na ikonu Pridať galériu Tlačidlo. Potom pridajte názov a obrázky svojej galérie.

Jednoduché použitie FooGallery, envira Gallery vs Foogallery

Pod oblasťou, do ktorej pridávate obrázky, nájdete niekoľko možností nastavenia. Môžete ich použiť na pridanie efektov k obrázkom, výber motívu, pridanie efektov načítania, orámovanie a ďalšie.

Ak chcete zistiť, ako vyzerá vaša galéria, kliknite na ikonu Náhľad galérie v hornej časti obrazovky.

Naše myšlienky

Ak používate doplnok galérie prvýkrát, potom Envira môže byť dobré začať. Má užívateľsky prívetivé rozhranie, takže nie je žiadna šanca, že sa ľudia pomýlia, aj keď ich používate prvýkrát.

Foo, na druhej strane by vás mohol zahnať, ak ste začiatočník. To neznamená, že to akýmkoľvek spôsobom zaostáva za Envirou. Ak máte skúsenosti s prácou s doplnkami galérie, pravdepodobne bude ľahšie konfigurovať obrázky. Jediným problémom s produktom Foo je to, že po pridaní obrázkov musíte prepnúť karty a skontrolovať ukážku.

Štýly displeja: Galéria Envira vs. FooGallery

Galéria Envira

Galéria Envira ponúka veľa krásnych spôsobov, ako zobraziť vaše obrázkové galérie. Môžete si vybrať počet stĺpcov, ktoré chcete, povoliť alebo zakázať lenivé zaťaženie, pridať rôzne veľkosti obrázkov a urobiť omnoho viac.

Štýl galérie Envira

Doplnok má pre vaše obrázky veľa možností veľkosti. Z miniatúr, portrétov, krajín, náhodných – stačí ich pomenovať. Spoločnosť Envira má tiež možnosti pridať lightbox a nastaviť pozíciu titulkov. Ak chcete, môžete tiež prinútiť obrázky, aby sa zhodovali s určitou veľkosťou.

FooGallery

FooGallery má tiež obrovský zoznam možností pre vaše obrázky. Aby to vyzeralo príťažlivo, môžete si vybrať tému, ktorá sa dodáva v 3 typoch – svetlá, tmavá a prispôsobená.

Štýly galérie FooGallery

Môžete tiež pridať rôzne orámovanie, vrhnutie a vnútorný tieň, zvoliť ikonu načítania a ďalšie. má tiež veľa efektov vznášania sa, možnosť pridať titulok a pridať aj typ stránkovania. Obrázky môžu byť tiež prepojené na konkrétny príspevok na stránke pomocou poľa URL.

Naše myšlienky

Pokiaľ ide o zobrazovanie vašich obrázkov, Envira vo svojej maličkej verzii ponúka základné vlastnosti. Foo, na druhej strane, má o niečo pokročilejšie možnosti. Takže v závislosti od vašich požiadaviek si môžete vybrať tú, ktorá obsahuje možnosti, ktoré potrebujete.

Doplnky: EviraGallery vs. FooGallery

Galéria Envira

Funkcie Envira Gallery môžete rozšíriť pomocou prémiových doplnkov. Má nádherné doplnky na pridávanie možností sociálnych médií, podporu video súborov, pridávanie nastavení špecifických pre mobilné zariadenia, pridávanie značiek, pridávanie vodoznaku, ochranu heslom, stránkovanie a mnoho ďalšieho. Galéria Envira celkovo ponúka viac ako 30 doplnkov.

Envira addony

FooGallery

FooGallery má tiež možnosti na vylepšenie svojich funkcií.

Foogallery addons, Envira Gallery Vs Foogallery
Túto možnosť môžete použiť na pridanie video súborov, viacerých efektov načítania, rôznych efektných šablón galérie, nekonečného posúvania, predvolieb efektov vznášania a ďalších. Foo má celkom 5 rozšírení.

Naše myšlienky
Pokiaľ ide o rozšírenie vašich funkcií, Envira môže byť lepšou voľbou. Aj keď Foo má prémiové možnosti, Envira je v tomto ohľade považovaná za vedúcu preteky.

Dokumentácia: Envira Gallery vs. FooGallery

Galéria Envira

Galéria Envira bola krásne zdokumentovaná a nájdete v nej každú odpoveď na svoju otázku (ak existuje). Ponúka tiež možnosť nechať si podať lístok, ak nemôžete nájsť riešenie akéhokoľvek problému.

FooGallery

FooGallery je rovnako dobre zdokumentovaný. Pri manipulácii s doplnkom by ste nemali mať problém porozumieť doplnku alebo nájsť odpoveď na otázku.

Naše myšlienky
Obidva doplnky môžu byť z hľadiska dokumentácie ohodnotené rovnako. Obidva boli vynikajúco zdokumentované a podľa tejto dokumentácie aj začiatočník zvládne doplnok ako profesionál.

Ceny: Galéria Envira vs. FooGallery

Galéria Envira

Galéria Envira ponúka 4 rôzne oceňovanie plány. Základný začiatok je na 29 USD a zvyšuje sa na 299 USD.

Cena galérie Envira

FooGallery

Cenové plány FooGallery sú dodávané v 3 rôznych variantoch. Začína sa na 29,99 dolárov a dosahuje až 149,99 dolárov.

FooGallery Pricing

Náš verdikt: Galéria Envira vs. FooGallery: Ktorý doplnok do galérie by ste si mali zvoliť?

Galéria Envira je ľahký doplnok, ktorý obsahuje všetky funkcie, ktoré kedy potrebujete z doplnku Galéria WordPress.

Cena galérie Envira je o niečo vyššia ako Foo. Myslíme si však, že vlastnosti a doplnky, ktoré tieto plány ponúkajú, odôvodňujú cenovú ponuku.

To je všetko o týchto dvoch doplnkoch. Dúfame, že vám tento príspevok v galérii Envira Gallery Vs FooGallery pomohol. Ak chcete vyskúšať ďalšie alternatívy, prečítajte si náš príspevok o 8 porovnania najlepších pluginov WordPress Gallery.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map