Learndash vs LifterLMS – Ktorý z nich je lepší? (2020)

learnndash verzus lifterlms


LearnDash a LifterLMS sú 2 z najlepších doplnkov LMS (Learning Management System) pre WordPress. Ale to je skutočne najlepší doplnok LMS: LearnDash alebo LifterLMS?

Nie každý systém riadenia vzdelávania je vytvorený rovnako. Je dôležité, aby ste pochopili, ako sa tieto 2 doplnky LMS navzájom líšia, čo sa týka ich cenových plánov a funkcií. Naším nezaujatým porovnaním programov LearnDash a LifterLMS vám pomôžeme rozhodnúť, ktorá z nich je pre vás najlepšou voľbou.

LearnDash verzus LifterLMS – obsah

Aby sme vám pomohli spoznať rozdiely, ktoré sme prišli s týmto porovnávacím príspevkom Learndash verzus LifterLMS. V tomto príspevku urobíme porovnanie doplnkov vedľa seba a zistíme, ktorý z nich môže byť lepšou možnosťou pre váš ďalší projekt..

Pritom sa zameriame najmä na 6 aspektov –

 1. Prehľad
 2. Jednoduchosť použitia
 3. Tvorca kurzu
 4. Možnosti platby
 5. výkon
 6. dokumentácia
 7. stanovenie ceny

Začnime rýchlym prehľadom oboch doplnkov. Pomôže vám to lepšie spoznať doplnky, ak ich nepoznáte.

LearnDash vs. LifterLMS – prehľad

LearnDash

Learndash a LifterLMS sú dva vynikajúce doplnky WordPress LMS, ktoré umožňujú používateľom vytvárať online webové stránky kurzov.

LearnDash tvrdí, že je najdôveryhodnejším doplnkom LMS pre WordPress. Môžu sa pýšiť pôsobivým zoznamom zákazníkov vrátane spoločností s 500 Fortune a veľkých univerzít po celom svete na vytváranie online kurzov.

LearnDash je prémiový doplnok, ktorý sa dodáva s množstvom funkcií na vytváranie online kurzov na vašom webe.

LifterLMS

Na druhú stranu, LifterLMS je freemium LMS plugin, ktorý predáva prémie addons samostatne alebo ako zväzok. Je to ďalší kompletný balík LMS, ktorý vám umožňuje rýchlo a ľahko vytvárať online kurzy.

LearnDash verzus LifterLMS – jednoduché použitie

LearnDash

learnndash reporting-widget

Tento doplnok sa ľahko používa. S programom LearnDash získate špeciálny informačný panel, ktorý vám umožní vytvárať materiály na kurzy, lekcie, témy, kvízy, certifikáty, priradenia, skupiny a ďalšie. To vám umožní ľahko exportovať vaše užívateľské kurzy a kvízové ​​správy na akékoľvek iné platformy.

Karta nastavení vám umožňuje povoliť rôzne možnosti, ako napríklad automatické posúvanie kurzu, obmedzenia obchádzania kurzu a ďalšie. Ak viete, ako vytvárať príspevky a stránky v programe WordPress, bude pre vás veľmi ľahké vytvoriť online kurz s programom LearnDash..

S plánmi Plus a Pro získate program ProPanel, ktorý vylepšuje správcovskú skúsenosť. Uľahčuje to spravovanie kurzov, sledovanie aktivít v reálnom čase a ďalšie.

LifterLMS

lifterlms-Sales-Report-Podrobnosti

LifterLMS sa tiež ľahko používa a konfiguruje. Podobne ako LearnDash, aj LifterLMS má vyhradený informačný panel na správu vašich online kurzov. Ale tento má o niečo viac možností ako LearnDash. Okrem možností dostupných v programe LearnDash tiež ponúka možnosti na kontrolu prehľadov vašich zápisov, predaja, kvízov, členstva, študentov atď..

víťaz

Oba pluginy sú užívateľsky príjemné a ľahko sa s nimi manipuluje. Vďaka programu ProPanel sa však LearnDash hromadí oproti všetkým svojim konkurentom, čo sa týka jednoduchosti použitia.

LearnDash vs. LifterLMS – tvorca kurzu

LearnDash:

Vytvorenie kurzu pomocou LearnDash je zábavné a ľahké. Stačí prejsť na informačný panel LearnDash a kliknúť na Kurzy »Pridať nové. Potom môžete pridať svoj vlastný názov a začať s tvorbou kurzu.

V hornej časti obrazovky nájdete rôzne možnosti kurzu. Môžete ich použiť na pridanie skráteného kódu, kategórie a značky atď.

Podobne môžete do svojho kurzu pridať hodiny. Za týmto účelom kliknite na lekciu na ľavej strane obrazovky. Potom vyberte Pridať nové voľba. Prejdite nadol a vyberte kurz, do ktorého chcete lekciu pridať.

Podobne môžete do svojich kurzov pridávať témy, kvízy, certifikáty, zadania atď. Celkovo je ľahké obísť sa a vytvoriť kurzy a ďalšie súvisiace témy. Po dokončení môžete kliknúť na tlačidlo Zverejniť napravo, aby sa kurz stal skutočným.

LifterLMS:

Podobne ako LearnDash, aj LifterLMS ponúka ľahké možnosti vytvorenia kurzu. Svoj kurz si môžete vytvoriť podľa rovnakých krokov ako Learndash. Pri posúvaní stránky nadol nájdete ďalšie možnosti, napríklad konfiguráciu na úpravu dĺžky kurzu, možnosť vloženia odporúčaného videa alebo zvuku, pridanie plánu prístupu a ďalšie.

LifterLMS

Môžete tiež pridať vlastné polia, meno inštruktora a spravovať svojich študentov a robiť omnoho viac.

víťaz

Oba doplnky ponúkajú jednoduché rozhranie na vytváranie kurzov a pridávanie značiek, štítkov a kategórií do nich. Takže je to kravata.

LearnDash verzus LifterLMS – možnosť platby

LearnDash:

Learndash podporuje PayPal, pretože je to predvolená možnosť platby. Do daných polí môžete pridať svoju e-mailovú adresu, menu, krajinu a všetky ďalšie požadované informácie. Tu je ukážka platobných možností –

LifterLMS:

Na druhej strane LifterLMS nemá predvolenú možnosť platby. Máte na výber spôsob, akým chcete prijať platbu.

Platby sa môžu uskutočňovať buď manuálne (online alebo offline), alebo môžete dokonca integrovať platobnú bránu. Podľa potreby môžete vyplniť menové a platobné možnosti.

víťaz

Pretože Learndash už prichádza s predvolenou platobnou bránou, je ľahšie prijímať platby za kurzy. Ak však chcete prijať platbu na serveri LifterLMS, musíte si kúpiť doplnok, ktorý zvyšuje cenu doplnku..

Takže tu je jednoznačným víťazom aj LearnDash.

LearnDash vs. LifterLMS – Výkon

LearnDash:

Výkonnosť vašich webových stránok je jedným z najdôležitejších aspektov používateľskej skúsenosti. Ak je pomalý, môže to mať nejaké skutočné následky.

Na zlepšenie výkonu WordPress používa LearnDash najmodernejšie technické nástroje v elektronickom vzdelávaní aj v priemysle WordPress!

S pomocou doplnkov to tiež umožňuje integrovať obsah vytvorený na vaše webové stránky z Articulate Storyline alebo Adobe Captivate..

LifterLMS:

Naopak, LifterLMS je tiež vynikajúci svojím výkonom. Ak používate responzívnu tému, je to veľmi rýchle a pohotové. Aj keď doplnok neohrozuje rýchlosť, je vo vašom najlepšom záujme dohliadať na optimalizáciu výkonu.

víťaz

Obidva doplnky sú mimoriadne rýchle a sú kompatibilné s väčšinou tém a doplnkov, ktoré by ste mohli chcieť použiť spolu s týmito doplnkami. Je to kravata.

LearnDash vs. LifterLMS – dokumentácia

Learndash aj LifterLMS sú dodávané s rozsiahlou dokumentáciou, ktorá vás ľahko prevedie všetkými aspektmi budovania online kurzu. Bez ohľadu na to, ktorý doplnok si vyberiete, bude pre vás ľahké začať s týmto doplnkom.

víťaz

Pokiaľ ide o dokumentáciu, obidva tieto doplnky sú dobre zdokumentované a vás prevedú každým krokom k vytvoreniu online kurzu.

LearnDash vs. LifterLMS – ceny

Learndash: Learndash vám ponúka 3 rôzne cenové plány, od 159 USD do 329 USD. So základným plánom získate hlavný doplnok a licenciu na ich použitie na jednej stránke. S balíkom plus môžete použiť doplnok až na 10 stránkach a s licenciou Pro môžete použiť doplnok až na 25 stránkach.

Cena Learndash

LifterLMS:

LifterLMS ponúka tiež 3 rôzne cenové plány, od 99 do 999 dolárov. Môžete použiť plán 99 dolárov na 5 weboch, plán 299 dolárov na 5 weboch a 999 dolárov na neobmedzený počet stránok.

víťaz

Aj keď LifterLMS ponúka lacnejší základný plán, pretože vaše webové stránky LMS sa rozširujú, doplnok je drahší, pretože možno budete musieť kúpiť veľa doplnkov. LearnDash je teda víťazom.

Záver: Ktorý z nich je najlepšou voľbou pre vaše potreby LMS?

Z porovnania medzi Head-to-Head medzi LearnDash a LifterLMS je zrejmé, že LearnDash je ďaleko pred krivkou.

Aj keď sú obidve rozhrania užívateľsky prívetivé, z hľadiska funkcií, LearnDash vyniká v porovnaní s LifterLMS.

Ak si chcete vytvoriť prémiovú webovú stránku kurzov online, potom LearnDash je najlepšia stávka, zatiaľ čo LifterLMS môže byť tou pravou voľbou pre poskytovanie kurzov zadarmo..

Ak sa chcete dozvedieť viac alternatívnych doplnkov LMS, prečítajte si náš príspevok o 9 najlepších porovnateľných zásuvných moduloch WordPress LMS.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map