Porovnanie 12 najlepších prekladateľských zásuvných modulov WordPress (2020)

Najlepšie WordPress Prekladové Pluginy


Hľadáte prekladový modul pre svoje stránky WordPress? So všetkými rôznymi možnosťami, ktoré sú k dispozícii v úložisku doplnkov WordPress, môže byť výber správneho prekladového doplnku pre vaše potreby ohromujúci..

V tomto článku porovnáme najlepšie prekladové doplnky WordPress, takže sa môžete rozhodnúť, ktorý z nich je ideálnou voľbou pre vaše požiadavky..

Výber doplnku na preklad WordPress

WordPress uľahčuje vytváranie viacjazyčných webových stránok WordPress a dokonca prekladanie admin oblasti WordPress. Pri výbere prekladového doplnku WordPress je potrebné pamätať na niekoľko vecí:

Proces:

Pochopenie prekladateľského procesu je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musíte skontrolovať pred ponorením do inštalácie doplnku na svoje webové stránky.

Na začiatok si položte tieto otázky:

 • Vyžaduje si to stiahnutie jazykovej sady?
 • Využíva webovú aplikáciu tretej strany, ako je Google Translate?
 • Ponúka tento doplnok manuálny preklad alebo automatický preklad?

SEO:

Pomocou viacjazyčnej webovej stránky môžete osloviť širšie publikum. Ak však váš prekladový doplnok nie je optimalizovaný pre vyhľadávacie nástroje, vaše marketingové úsilie zlyhá. Musíte sa uistiť, že váš prekladový doplnok je priateľský k SEO. Najlepšie SEO nástroje vám pomôžu zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok.

Automatizovaný verzus ľudský preklad:

Ak si chcete vytvoriť lokalizovaný web, potom je vo vašom najlepšom záujme najať si prekladateľa, a nie používať automatizovaný prekladateľský servis. Ak chcete povoliť používateľom voliteľnú voľbu jazyka, potom pomocou automatizovaného prekladateľa môže byť tým správnym riešením.

1. PreložiťPress

TranslatePress

S TranslatePress môžete ľahko ovládať každý aspekt prekladu svojich stránok. Doplnok TranslatePress vyniká z davu tým, že vám umožňuje prekladať príspevky a stránky z frontendu vášho webu. Vďaka živému náhľadu si môžete pozrieť, čo ste preložili v reálnom čase..

Môžete rýchlo a ľahko preložiť akýkoľvek písomný obsah: príspevky, stránky, meta údaje, vaše doplnky a dokonca aj tému. Rozhranie nie je potrebné meniť, pretože všetko funguje hladko.

Ak ste perfekcionista, ktorý uprednostňuje manuálne preklady, bude TranslatePress vaším novým obľúbeným doplnkom. Svoj text môžete preložiť sami alebo môžete každému používateľovi na vašom webe priradiť špeciálnu rolu prekladateľa. Títo používatelia prekladateľov môžu prekladať váš obsah bez potreby úplného prístupu do vašej administratívnej oblasti, čím zabezpečujú bezpečnosť vašich stránok.

Ak je písanie prekladov manuálne príliš náročné na čas, máte samozrejme možnosť použiť prekladač Google Prekladač AI. Ak sú niektoré z prekladov AI nesprávne, môžete vykonať manuálne opravy.

TranslatePress tiež generuje adresy URL priateľské k SEO pre všetky jazyky, čo vám výrazne zvyšuje hodnotenie v miestnom vyhľadávaní.

Začíname so službou TranslatePress ešte dnes!

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, pozrite si našu kompletnú recenziu služby TranslatePress.

2. WPML

wpml

WPML je prémiový prekladový doplnok, ktorý vám umožňuje prekladať vaše príspevky, stránky a vlastné typy príspevkov. Pred inštaláciou na vaše webové stránky sa odporúča vykonať úplnú zálohu vašich stránok.

Na rozdiel od väčšiny ostatných prekladateľských doplnkov je WPML kompatibilný s väčšinou hlavných tém a doplnkov WordPress, takže na to, aby fungoval WPML, nemusíte opravovať svoje témy alebo doplnky. Umožňuje dokonca prekladať webovú kópiu vytvorenú populárnymi tvorcami drag and drop stránok.

Ak potrebujete pomoc s ľudským prekladom, potom vás WPML pripojí k popredným prekladateľským službám. WPML sa stará o všetky viacjazyčné SEO a bezproblémovo spolupracuje s obľúbenými doplnkami SEO. S WPML môžete použiť ľubovoľný počet jazykov.

Ponúkajú 3 prémiové programy na základe počtu funkcií. S každým prémiovým plánom získate neobmedzené používanie webových stránok.

WPML je najstarší a najspoľahlivejší doplnok na vytváranie viacjazyčných webových stránok WordPress.

Začnite s WPML ešte dnes.

3. Polylang

polylang

Polylang je jedným z najpopulárnejších prekladateľských doplnkov WordPress, ktorý vám umožní ľahko vytvoriť viacjazyčnú webovú stránku WordPress.

S programom Polylang môžete používať ľubovoľný počet jazykov. Jazykové balíčky WordPress sa automaticky sťahujú a aktualizujú.

Polylang je kompatibilný s hlavnými SEO pluginmi vrátane Yoast SEO a All in One SEO. Doplnok sa stará o viacjazyčné SEO, ako sú html hreflang značky a otvorené grafové značky. S programom Polylang si môžete vybrať jeden adresár, jednu subdoménu alebo jednu doménu pre každý jazyk.

Napriek tomu, že je to jeden z najlepších doplnkov, čo sa týka funkcií, musíte mať na pamäti, že autor doplnkov nenabízí podporu bezplatnej verzie služby Polylang..

Začnite s Polylang už dnes.

4. Viacjazyčná tlač

viacjazyčná tlač

Multilingual Press je ďalší prekladový doplnok WordPress, ktorý umožňuje spustiť každý jazyk na samostatnej stránke. Je dodávaný s miniaplikáciou na prepínanie jazykov, ktorá umožňuje návštevníkom vybrať si jazyk podľa vlastného výberu. Po kliknutí na požadovaný jazyk budú vaši návštevníci presmerovaní na príslušnú jazykovú stránku, ktorú ste nastavili.

Na rozdiel od iných prekladateľských doplnkov služba Multilingual Press prichádza bez blokovania, čo znamená, že aj keď vypnete doplnok, všetky vaše stránky budú fungovať ako zvyčajne bez straty údajov.

Multilingual Press podporuje 174 jazykov. Generuje SEO-priateľské URL a ponúka automatickú podporu hreflang.

Začíname s programom Multilingual Press Pro ešte dnes.

5. xili-jazyk

xili jazyk

xili-language je výkonný prekladací modul, ktorý je k dispozícii na stiahnutie z oficiálneho archívu doplnkov WordPress. Ak chcete úspešne spustiť jazyk xili, musíte na svojich stránkach použiť tému pripravenú na preklad. Keďže menej ako polovica tém v úložisku WordPress je pripravená na preklad, dôrazne sa odporúča pred inštaláciou doplnku skontrolovať tému..

Xili-language vám nielen umožňuje vytvárať viacjazyčný obsah, ale umožňuje vám tiež meniť jazykové súbory témy v závislosti od jazyka obsahu.

xili-language je priateľský pre vývojárov a dodáva sa so zoznamom háčikov a API, ktoré vám umožňujú prispôsobiť si správanie témy.

Začíname s jazykom xili ešte dnes.

6. Prekladač jazykov Google

google translation translation

Prekladač jazykov Google je jedným z najľahších prekladateľských doplnkov WordPress a umožňuje veľmi jednoduchú tvorbu viacjazyčnej webovej stránky.

Po aktivácii doplnku budete musieť prejsť na stránku s nastaveniami doplnku a stav doplnku aktivovať začiarknutím políčka. Ďalej musíte vybrať pôvodný jazyk svojej webovej stránky a vybrať zoznam jazykov, do ktorých chcete prekladať obsah.

Na vašom hlavnom webe sa možnosť prekladu zobrazí ako widget, kde si používatelia môžu ľahko zvoliť svoj preferovaný jazyk. Vďaka natívnemu prekladateľovi spoločnosti Google bude váš obsah preložený na základe výberu používateľov.

Začnite s prekladačom jazykov Google ešte dnes.

7. Preložiť

GTranslate

GTranslate je jedným z najpopulárnejších prekladateľských doplnkov WordPress, ktorý používa technológia Google Translate.

Pomocou doplnku GTranslate môžete preložiť obsah svojich webových stránok do 103 dostupných jazykov bez problémov. V prípade potreby môžete automatický preklad Google opraviť manuálne. Poskytuje tiež integráciu so službou Google Analytics, takže môžete merať, či poskytovanie prekladu na vašich stránkach skutočne prospieva vašim používateľom.

Doplnok je dodávaný s množstvom rôznych miniaplikácií, kde si vaši používatelia môžu ľahko vybrať preferovaný jazyk.

Pro verzia doplnku je plne kompatibilná s populárnymi pluginmi ako Yoast SEO a WooCommerce.

Začnite s GTranslate Pro ešte dnes.

8. Prekladač Loco

loco translate

Loco Translate je jedným z najpopulárnejších prekladateľských doplnkov pre WordPress s viac ako 500 000 aktívnymi inštaláciami. Loco Translate vám pomôže preložiť témy a doplnky WordPress priamo do vášho prehliadača.

Tento doplnok sa hodí pre vývojárov, ktorí chcú ponúkať medzinárodné verzie svojich tém a doplnkov WordPress.

Začíname s programom Loco Translate ešte dnes.

9. Viacjazyčný jazyk

viacjazyčný

Doplnok pre viacjazyčný jazyk umožňuje vašim návštevníkom prepínať medzi ich jazykmi a prehliadať obsah v preferovanom jazyku. Podporuje viac ako 80 jazykov a umožňuje vám podľa potreby ľahko pridávať nové jazyky.

Doplnok je dodávaný s niekoľkými rôznymi miniaplikáciami na prepínanie jazykov, kde si návštevníci môžu vybrať svoje jazyky. Ak chcete tiež ručne preložiť obsah svojej webovej stránky, doplnok vám umožní urobiť to priamo z editora príspevkov.

Začnite s viacjazyčným jazykom už dnes.

10. Goo Translate Widget

widget na preklad

Goo Translate Widget je ľahký doplnok prekladača WordPress postavený na vrchole nástroja Google Translator. Doplnok je dodávaný s prekladateľskou miniaplikáciou, ktorú môžete zverejniť na bočnom paneli jediným kliknutím.

Pomocou Google Analytics môžete dokonca sledovať výkonnosť svojho prekladateľského widgetu. Na rozdiel od iných doplnkov služba Goo Translate Widget neukladá žiadny preložený text do vašej databázy.

Začnite s Goo Translate ešte dnes.

11. Prekladač webových stránok Google

prekladač webových stránok google

Prekladač webových stránok Google je ďalší prekladateľský doplnok, ktorý prináša výkon služby Google Translate na vaše webové stránky. Doplnok vám umožňuje používať widget a skrátený kód.

Hlavnou výhodou tohto doplnku je, že všetky nastavenia sú uložené v jednom databázovom zázname a doplnok nenačíta žiadne externé súbory, čo z neho robí jeden z najrýchlejších prekladových doplnkov v úložisku WordPress..

Umožňuje vám tiež vylúčiť z prekladu určitú časť vášho webu.

Začíname s prekladačom webových stránok Google ešte dnes.

12. Lingotek

lingotek

Lingotek je bezplatný viacjazyčný doplnok, ktorý zjednodušuje proces vytvárania a údržby vašich viacjazyčných webových stránok. Okrem automatického strojového prekladu vám Lingotek umožňuje pripojiť sa k ich neustále sa rozvíjajúcej komunite prekladateľov, kde si môžete najať dvojjazyčného zamestnanca na preloženie vášho obsahu. Najlepšie je, že to môžete urobiť priamo z informačného panela WordPress.

Bezplatný doplnok Lingotek plne automatizuje prenos súborov medzi webom WordPress a komunitou Lingotek. Celý proces je transparentný, takže môžete sledovať priebeh prekladateľského projektu na každom kroku.

Začnite ešte dnes s Lingotekom.

Ktorý prekladový doplnok je pre váš web najlepší?

Veríme, že TranslatePress je najlepší prekladateľský doplnok dostupný na trhu. Nielenže vám umožňuje prekladať z klientskeho rozhrania, ale umožňuje aj bezproblémovú integráciu s rozhraním Google Translate API.

Týmto spôsobom môžete automatizovať prekladateľský proces pomocou služby Google Translate a vykonať potrebné manuálne zmeny iba v tom, čo nie je dokonale preložené.

Keďže väčšina viacjazyčných doplnkov významne zmení vašu databázu, dôrazne sa odporúča zálohovať databázu pred experimentovaním s akýmkoľvek viacjazyčným doplnkom..

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najlepší prekladový modul WordPress pre vaše stránky.

Ak sa vám tento článok páčil, môžete si prečítať aj náš najlepší článok o porovnávaní záložných doplnkov WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map