Porovnanie 13 najlepších pluginov WordPress Analytics (2020)

porovnané najlepšie analytické riešenia pre wordpress


Hľadáte najlepšie analytické doplnky WordPress? Chcete vedieť, či existujú alternatívne riešenia pre Google Analytics?

Ak chcete prevádzkovať úspešný web online firmy, potrebujete analytické riešenie, ktoré vám pomôže zhromažďovať údaje o webe a poskytovať užitočné informácie. Tým sa eliminuje hádanie a môžete začať robiť rozhodnutia založené na údajoch a rozšíriť tak svoje podnikanie.

Možno už viete, že Google Analytics je najpopulárnejším riešením sledovania webových stránok, ale existuje mnoho ďalších produktov, ktoré majú iný prístup k sledovaniu webových stránok..

V tomto článku porovnáme niektoré z najlepších analytických riešení pre váš web WordPress.

1. MonsterInsights

monsterinsights

S viac ako miliónom aktívnych inštalácií je MonsterInsights najlepším doplnkom Google Analytics pre WordPress. MonsterInsights uľahčuje prepojenie Google Analytics s WordPress a ponúka komplexné funkcie sledovania.

Aj keď bola služba Google Analytics vytvorená na sledovanie takmer každej interakcie používateľov na vašom webe, ako sú odosielanie formulárov, transakcie elektronického obchodu, sťahovanie súborov atď., Predvolené nastavenie služby Analytics vám nedovoľuje využiť plný potenciál sledovania služby Analytics..

Ak napríklad chcete sledovať udalosť na mieste, napríklad sledovanie odosielania formulárov, musíte na svoj web pridať vlastný kód sledovania udalostí alebo nastaviť cieľ služby Google Analytics pre každý formulár. Môže to byť únavné a časovo náročné, najmä ak nie ste profesionálny vývojár alebo expert na službu Analytics.

S MonsterInsights môžete povoliť rôzne funkcie sledovania iba pár kliknutiami bez toho, aby ste sa museli dotknúť jedného riadku kódu. Na prvý pohľad môžete skontrolovať výkonnosť svojich stránok z hlavného panela WordPress bez prihlásenia do svojho profilu Analytics.

Lite verziu doplnku je k dispozícii na stiahnutie zadarmo z oficiálneho archívu doplnkov WordPress.

Cena za jednu webovú licenciu začína na 99,50 dolárov.

Začnite s MonsterInsights ešte dnes.

Chcete namiesto toho začať s bezplatnou verziou? Vyskúšajte MonsterInsights Lite.

2. ExactMetrics

exactmetrics-analytics roztok

ExactMetrics je predtým známy ako informačný panel Google Analytics pre WP a je ďalším populárnym doplnkom Google Analytics WordPress. Umožní vám prezerať údaje z vašich webových stránok priamo z hlavného panela WordPress.

Okrem štatistík v reálnom čase a krásnych prehľadov priamo vo vašej administratívnej oblasti WordPress obsahuje tento doplnok Google Analytics pre WordPress sledovanie pridružených odkazov, demografické prehľady, sledovanie súborov, sledovanie udalostí, vylepšené priradenie odkazov a ďalšie informácie..

Jeden z najväčších výhod? ExactMetrics je 100% zadarmo a dobre podporovaný

Začíname s ExactMetrics už dnes.

3. Google Analytics

google analytics

Google Analytics je bezpochyby najobľúbenejšie dostupné riešenie na analýzu webových stránok. Vytvorenie účtu Google Analytics je úplne zadarmo a pomocou jedného účtu môžete sledovať viacero webových stránok.

Google Analytics vám ukáže počet návštevníkov na vašom webe, odkiaľ títo návštevníci prichádzajú, ako dlho zostávajú na vašom webe a ďalšie. Môžete tiež sledovať odkazy, sledovať zapojenie používateľov a vykonávať testy A / B.

Možno ste sa zhromaždili, ak chcete v tomto zozname použiť niekoľko doplnkov, je nevyhnutný účet Google Analytics. Google Analytics môže byť náročné pochopiť, najmä pre začiatočníkov. Z tohto dôvodu vám odporúčame prepojiť službu Google Analytics s podobným doplnkom MonsterInsights získať ľahko zrozumiteľné správy.

Navyše, v službe Google Analytics sa musíte prihlásiť do samostatného účtu, aby ste získali prístup k svojim údajom. Po prepojení služby Google Analytics s programom MonsterInsights môžete vidieť všetky svoje údaje priamo z hlavného panela WordPress – bez prepínania medzi dvoma rôznymi účtami.

Začíname so službou Google Analytics ešte dnes.

4. Halda

halda

Halda je alternatívou nástroja Google Analytics, ktorá vám umožňuje automaticky sledovať každú udalosť na vašom webe alebo mobilnej aplikácii. Napríklad na webe Heap sleduje kliknutia, podania formulárov a ďalšie bez akejkoľvek práce z vašej strany. Na mobilnom zariadení Heap sleduje každý dotyk, prejdenie prstom, klepnutie a akúkoľvek inú udalosť generovanú gestami bez akejkoľvek konfigurácie.

Hlavný rozdiel medzi haldy a službou Google Analytics spočíva v tom, že haldy sú zamerané na automatické sledovanie udalostí, zatiaľ čo služba Google Analytics dokáže sledovať stránky automaticky iba. Hromada tiež uľahčuje sledovanie jednotlivých používateľov, a to aj v prípade, že ide o samostatné zariadenia a súbory cookie.

Pomocou vizualizátora udalostí haldy môžete ľahko nastaviť konverzné zúženia alebo vykonať analýzu segmentácie za pár sekúnd bez toho, aby ste poznali akýkoľvek kód..

Ak chcete sledovať svoj web alebo aplikáciu pre iOS, ktorá vyžaduje konverzné zúženia alebo analýzu segmentácie, Heap vám uľahčí prácu rýchlo a ľahko.

Bezplatná verzia haldy vám umožňuje sledovať iba 5 000 relácií za mesiac. Plná verzia je k dispozícii pre spoločnosti na základe vlastných cien.

Začíname s Heapom ešte dnes.

5. Štatistiky WordPress.com

jetpack

Štatistiky JetPress.com JetPress.com sú bezplatný doplnok WordPress Analytics, ktorý vám poskytuje rýchle štatistiky o návštevnosti vašich webových stránok na prvý pohľad v informačnom paneli WordPress. Nie je ani zďaleka tak komplexný ako Google Analytics, poskytuje vám však na hlavnom paneli WordPress základný prehľad o počte návštev..

Štatistika WordPress.com je dodávaná s doplnkom Jetpack ako modul. Aby ste mohli sledovať svoju prevádzku pomocou Jetpack Stats, musíte si nainštalovať Jetpack, aktivovať modul Stats a prepojiť svoje webové stránky s WordPress.com..

Nemusí to byť správne riešenie, ak na svojich stránkach už nepoužívate žiadne ďalšie funkcie Jetpack.

Začnite so štatistikami WordPress.com od Jetpack dnes.

6. Matomo

matomo

Matomo, predtým známy ako Piwik, je poprednou alternatívou Google Analytics s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá vám umožní ľahko sledovať interakciu používateľov na vašom webe. Dodáva sa so všetkými funkciami, na ktoré môžete myslieť, vrátane udalostí, cieľov, elektronického obchodovania, prihlásených používateľov, tepelných máp, testovania A / b a ešte oveľa viac.

Rovnako ako WordPress, Matomo prichádza s verziami, ktoré hosťujú aj hostitelia.

So serverom Matomo, ktorý je hostiteľom hostiteľa, môžete sledovať interakciu používateľov na vašom webe jeho inštaláciou na server. Ak potrebujete bezproblémové sledovanie webových stránok, môžete použiť verziu Matomo hostovanú v cloude, takže môžete preskočiť technické kroky a rýchlo sledovať webové stránky..

Samostatne usporiadaný Matomo je zadarmo. Ceny za server Matomo hostené v cloude sú založené na zobrazeniach stránok sledovaných na vašich webových stránkach a mobilných aplikáciách.

Pre verziu hostenú v cloude sa cena začína na 7,50 USD mesačne pre 5 webových stránok až do 50 000 zobrazení stránky.

Začnite s Matomo ešte dnes.

7. Parse.ly

petržlenová vňať

Parse.ly je analytická platforma s ľahko použiteľným rozhraním, ktorá vám poskytuje prehľadné informácie o publiku. Parse.ly je užitočný pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov.

Parse.ly ponúka 3 produkty: informačný panel obsahu, API a dátový kanál, ktoré je možné zakúpiť jednotlivo alebo ako balík.

Parse.ly so svojím efektívnym dashboardom obsahu poskytuje jasný obraz o vašich návštevníkoch v reálnom čase. Môžete ľahko skúmať historické trendy a robiť rozhodnutia na základe údajov, aby ste zvýšili svoje príjmy.

S jeho rozhraniami API založenými na obsahu môžete na základe analýzy publika vytvoriť vynikajúce používateľské prostredie. Pomocou ich výkonného nástroja odporúčaní môžete zdvojnásobiť počet zobrazení stránok a zvýšiť čas strávený na webe.

Ich dátový kanál vám umožní odomknúť 100% vašich dát vo formáte, ktorý sa dá ľahko spýtať a prenášať.

Ponúkajú vlastné ponuky pre svoje produkty na základe potrieb vašich webových stránok.

Začnite s Parse.ly ešte dnes.

8. Mixpanel

mixpanel

Mixpanel vám povie, ako používatelia interagujú s vašimi produktmi, či už prostredníctvom vášho webu alebo mobilných aplikácií. Povie vám, kto sú vaši používatelia, a meria kroky, ktoré ľudia podnikajú s vašimi produktmi, a pomáha vám rýchlo a ľahko robiť rozhodnutia na základe údajov.

Mixpanel umožňuje 2 typy cenových plánov – zákaznícke a ľudské plány. Môžete si vybrať ktorúkoľvek z nich, ktorá vám bude zodpovedať, keď rastiete.

S plánom svojich ľudí môžete bezplatne zhromažďovať údaje 1000 užívateľských profilov. Pomocou plánu zákazky môžete mesačne zhromaždiť až 20 miliónov údajových bodov.

Nevýhodou MixPanel je, že nie je také ľahké nastaviť v porovnaní s MonsterInsights alebo Jetpack Stats..

Začnite s Mixpanelom už dnes.

9. Adobe Analytics

analytika Adobe

Adobe Analytics je pokročilý analytický nástroj pre webové stránky na podnikovej úrovni spoločnosti Adobe Systems. Umožní vám pochopiť vašich zákazníkov a ako interagujú s vašou značkou prostredníctvom vizualizácií, marketingových možností naprieč kanálmi a pokročilých analýz.

Umožňuje vám tiež určiť najcennejšie zákaznícke segmenty a umožňuje vám lepšie slúžiť svojim zákazníkom prostredníctvom zákazníckej inteligencie.

Okrem toho vám umožňuje zmerať interakciu používateľa s vašimi mobilnými aplikáciami a poskytnúť tak lepšie digitálne prostredie na všetkých zariadeniach.

Začnite s Adobe Analytics ešte dnes.

10. Clicky Analytics

Click-analytics

Clicky Analytics je populárnou alternatívou nástroja Google Analytics, na ktorej závisí viac ako 1 milión webových stránok pre štatistiku v reálnom čase. V skutočnosti je každá jednotlivá správa v Clicky aktuálna v reálnom čase.

S programom Clicky môžete sledovať podrobné údaje, ako sú jednotliví návštevníci a ich akcie, priemerný čas na webe, priemerné akcie, miera odchodov, kampane a oveľa viac.

Jednou z najzaujímavejších funkcií spoločnosti Clicky je schopnosť špehovať používateľov na vašom webe v reálnom čase na mape. Namiesto čítania prehľadov teda môžete vidieť, čo návštevníci vašich stránok robia tak, ako to robia.

Clicky ponúka bezplatné aj platené programy. S bezplatným plánom môžete sledovať 1 webovú stránku, ale iba pre celkom 3 000 denných zobrazení stránky a žiadne prémiové funkcie, tepelné mapy alebo sledovanie dostupnosti. Ak chcete získať prístup k prémiovým funkciám, musíte inovovať na účet Pro za 9,99 $ mesačne. Na sledovanie tepelných máp a sledovanie dostupnosti musíte zvoliť plán Pro Plus, ktorý stojí 14,99 $ mesačne.

Začíname s Clicky dnes.

11. Crazy Egg

crazy-egg

Crazy Egg je riešenie na analýzu webových stránok, ktoré vám umožní zistiť, čo na vašom webe funguje a čo nie, aby sa web zlepšil. Tento analytický nástroj vám pomáha porozumieť tomu, ako návštevníci interagujú s vašimi webmi, pomocou technológie nazývanej teplotné mapy.

Crazy Egg ponúka vizuálne zostavy a jednotlivé záznamy relácií, aby ste sa mohli dozvedieť, odkiaľ prichádzajú vaši zákazníci, odkiaľ navigujú na vašom webe a odkiaľ ich uviaznu, takže môžete vykonať vylepšenia návrhu na zlepšenie.

Ďalšou vynikajúcou vlastnosťou je testovanie A / B. Testovaním Crazy Egg A / B sa môžete uistiť, že ste vybrali správne farby, umiestnenie obsahu, kopírovanie a obrázky na zvýšenie počtu konverzií. Navyše, ak potrebujete vykonať zmeny, môžete tak ľahko urobiť pomocou editora Crazy Egg.

Crazy Egg ponúka bezplatnú skúšobnú verziu a ich cenové plány sa pohybujú od 24 $ / mesiac – 249 $ / mesiac.

Začnite ešte dnes s programom Crazy Egg.

12. Statcounter

StatCounter-analytics roztok

Program Statcounter uľahčuje analýzu webových stránok a je dôveryhodný pre viac ako 2 milióny webových stránok. Pomocou doplnku Statcounter môžete prepojiť svoje webové stránky so službou počítadla štatistík webových stránok založených na cloudoch spoločnosti Statcounter. Táto služba vám poskytuje základné štatistiky webových stránok, ako sú zobrazenia stránok, relácie, návštevníci, prví návštevníci a ďalšie.

Statcounter ponúka niektoré ďalšie skvelé funkcie, ako napríklad možnosť pridať popisné informácie o vašich návštevníkoch, aby ste ich mohli lepšie sledovať, a výstrahy návštevníkov, ktoré vás upozornia, keď sa jednotlivý návštevník vráti na vaše stránky..

Týmto analytickým riešeniam webových stránok však chýbajú niektoré pokročilé funkcie, ktoré majú iné riešenia uvedené v tomto zozname, ako napríklad sledovanie pridružených odkazov, sledovanie udalostí a ďalšie..

Statcounter môžete používať zadarmo, ak máte menej ako 250 000 zobrazení mesačne. Ak sú vaše mesačné zobrazenia stránky vyššie, budete musieť upgradovať na platený program v rozsahu od 9 $ / mesiac do 399 $ / mesiac.

Začnite so službou Statcounter ešte dnes.

13. Woopra

Woopra-analytics

Woopra je analytické riešenie WordPress pre produktové, marketingové, predajné a podporné tímy na sledovanie cesty od koncového zákazníka k zákazníkovi..

Táto webová analytická služba a doplnok WordPress sa zameriavajú na sledovanie používateľov na individuálnej úrovni poskytovaním údajov pre cesty zákazníkov, trendy zákazníkov, udržanie, segmentáciu a ďalšie. S programom Woopra môžete tiež vykonávať akcie v reálnom čase na základe správania používateľov so zabudovanými spúšťačmi.

Spoločnosť Woopra ponúka bezplatné aj platené programy, pričom ich platený pro plán začína na 999 dolárov mesačne.

Začnite s Wooprou už dnes.

Čo je najlepším riešením Analytics pre WordPress?

Odpoveď na najlepší analytický doplnok WordPress závisí od vašich potrieb.

Pokiaľ ide o sledovanie webových stránok, každé riešenie má iný prístup. Predtým, ako sa pustíte do výberu produktu, stojí za to pochopiť, ktoré analytické riešenie je pre vaše potreby najvhodnejšie.

Pre väčšinu webových stránok je služba Google Analytics kombinovaná s MonsterInsights je perfektné riešenie, pretože ponúka sledovanie udalostí, sledovanie elektronického obchodu, sledovanie pridružených odkazov, sledovanie formulárov a ďalšie.

V porovnaní s ostatnými analytickými doplnkami WordPress vrátane štatistík WordPress.com je spoločnosť MonsterInsights vo všetkých ohľadoch pred krivkou. Je to omnoho komplexnejšie a poskytuje vám krásne správy na hlavnom paneli WordPress, takže môžete okamžite získať najdôležitejšie štatistiky..

Prečítajte si naše: MonsterInsights Recenzie

V skratke, MonsterInsights je pre vás najlepším riešením, ak chcete:

 • Získajte dôležité analytické štatistiky na informačnom paneli WordPress.
 • Odhaľte viac možností služby Google Analytics, napríklad sledovanie elektronického obchodu, bez zložitých postupov nastavenia.
 • Odomknite rozšírené sledovanie používateľov, ale máte obmedzený rozpočet.

Na druhej strane, ak chcete analytické riešenie, ktoré vám umožní automaticky sledovať udalosti na vašom webe a mobilných aplikáciách bez akýchkoľvek doplnkov tretích strán, halda môže byť pre vás tým správnym riešením.

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najlepšie riešenie Analytics pre vaše potreby.

Ak sa vám tento článok páčil, môžete si prečítať najlepšie e-mailové marketingové služby (porovnané).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map