Porovnanie 8 najlepších zásuvných modulov WordPress Gallery (2020)

v porovnaní s najlepším pluginom pre galériu wordpress


Chcete na svoje webové stránky vytvoriť fotogalériu? Hľadáte dokonalý doplnok galérie WordPress, ktorý vyhovuje vašim potrebám?

Ak áno, ste na správnom mieste.

V tomto článku porovnávame najlepšie pluginy Galérie WordPress na trhu, aby ste si mohli vybrať ten správny pre svoje stránky a potreby.

Výber doplnku Galéria WordPress

WordPress sa dodáva s vstavanou funkciou galérie, ale predvolenej galérii chýba funkčnosť, ktorú väčšina používateľov túži. Pri výbere doplnku galérie WordPress je potrebné pamätať na niekoľko vecí.

Vlastnosti:

Je zrejmé, že musíte zvoliť doplnok galérie, ktorý obsahuje všetky potrebné funkcie, ktoré potrebujete. Niektoré doplnky sú dodávané s množstvom funkcií, zatiaľ čo iné vám umožňujú rozšíriť základné funkcie pridaním potrebných doplnkov.

Pred investovaním do doplnku pre galériu sa v podstate oplatí preskúmať možnosti, ktoré poskytuje, a opýtať sa sami seba, či dokáže splniť vaše potreby..

Jednoduchosť použitia:

Používanie doplnku bohatého na funkcie je skvelé, ale musíte nájsť správny doplnok galérie WordPress, ktorý sa prispôsobí vášmu pracovnému postupu a je ľahko použiteľný. Nafúknutý doplnok môže spôsobiť, že vaše užívateľské rozhranie bude chaotické, zatiaľ čo ľahko použiteľný doplnok vám ušetrí čas pri správe galérií.

rýchlosť:

Obrázky predstavujú väčšinu stiahnutých bajtov ktorejkoľvek webovej stránky. Či už ste fotograf, umelec alebo vydavateľ, ktorý chce zobraziť fotogalériu, nemôžete si dovoliť robiť kompromisy v rýchlosti.

Rýchlosť je ešte dôležitejšia Spoločnosť Google ho pri každej aktualizácii naďalej zdôrazňuje vo svojom vyhľadávacom algoritme. Pri výbere doplnku musíte zaistiť, aby nespomalil vaše stránky.

Názov doplnku GalleryPage Load TimeRequestsPage Size
Galéria Envira655ms23988 KB
Modula696ms28948 KB
FooGallery91727591KB
Ďalšia generácia867ms351,0 MB

Aby sme pochopili, ako každý doplnok prispieva k času načítania vašich webových stránok, testujeme výkonnosť každého doplnku. Ako vidíte, galérie vytvorené galériou Envira mali najmenší vplyv na čas načítania.

Modula je na druhom mieste, pokiaľ ide o rýchlosť načítania stránky. Dôvodom, prečo sú tieto doplnky také rýchle, je to, že obidva sú dobre kódované a vysoko optimalizované na rýchlosť.

Čítaj viac: Ako zrýchliť WordPress

aktualizácie:

Je váš doplnok galérie pravidelne aktualizovaný?

Váš doplnok do galérie môže mať problémy s kompatibilitou s novými vydaniami WordPress, ak nie je pravidelne aktualizovaný. Pri výbere doplnku galérie WordPress sa musíte uistiť, že je udržiavaný a podporovaný tímom, na ktorý sa môžete spoľahnúť.

Pozrime sa na to najlepšie pluginy Galérie WordPress dostupné na trhu. Nižšie uvádzame tabuľku s niekoľkými rýchlymi podrobnosťami o doplnkoch, ktoré vám pomôžu získať lepšiu predstavu.

1. Galéria Envira

envira galéria

Galéria Envira je najlepším doplnkom pre galériu WordPress, ktorý sa ľahko používa a je výkonný. Dodáva sa so sadou preddefinovaných šablón, ktoré vám umožňujú ľahko prispôsobiť vzhľad a dojem z vašej galérie.

Na rozdiel od iných populárnych doplnkov Galérie WordPress je Envira ľahká a ne nafúknutá. Dodáva sa so všetkými dôležitými funkciami po vybalení z krabice. Základné funkcie môžete ľahko vylepšiť nainštalovaním jedného z ich dvoch tuctov doplnkov.

Niektoré z hlavných funkcií programu Envira Gallery sú:

 • Tvorca drag and drop: Vytvorte nádherné galérie behom niekoľkých sekúnd pomocou niekoľkých kliknutí.
 • Citlivý a priateľský k mobilu: Všetky galérie, ktoré vytvoríte pomocou Enviry, sú 100% citlivé, čo znamená, že budú fungovať skvele na mobilných zariadeniach, tabletoch a stolných zariadeniach..
 • Samostatné galérie: Vytvorte nezávislé galérie, ktoré nie sú viazané na vaše príspevky a stránky.
 • Tony addónov: Nájdete rozsiahlu zbierku doplnkov, ako sú napríklad sociálne zdieľanie, videá, WooCommerce a vodoznak – stačí uviesť niekoľko.

Používanie galérie Envira

Galéria Envira sa veľmi ľahko používa. Keď bude doplnok na vašom webe aktívny, v hornej časti editora sa zobrazí malá ikona Pridať galériu.

galéria Envira, jednoduché použitie

Týmto tlačidlom môžete vložiť galérie do svojich príspevkov a stránok. Ak chcete vytvoriť galériu, musíte kliknúť na Galéria Envira »Pridať nové na ľavej strane palubnej dosky. Na obrazovke sa zobrazí nové rozhranie. Tu môžete pomocou uvedených kariet odovzdať svoje obrázky v závislosti od zdroja, z ktorého chcete obrázky pridať. Obrázky sa objavia hneď pod týmito tlačidlami.

Potom môžete pokračovať a prispôsobiť ho pomocou možností na ľavej strane obrázkov. Po dokončení stačí kliknúť na tlačidlo Zverejniť na pravej strane. Potom môžete skopírovať krátky kód vygenerovaný doplnkom a vložiť ho do svojich príspevkov a stránok.

Galéria Envira

Ceny galérie v Envire

K dispozícii je nízka verzia Enviry, ktorú si môžete stiahnuť z úložiska WordPress, ktoré ponúka obmedzené funkcie.

Tu sú cenové plány pre prémiovú verziu.

 • Základné: 29 dolárov za rok na jednu webovú licenciu
 • Plus: 69 dolárov ročne na 3 weby a ďalšie funkcie
 • Pro: $ 99 / rok pre 25 stránok a kompletné funkcie
 • Agentúra: 299 $ ročne pre neobmedzený počet stránok a kompletné funkcie

Začíname s galériou Envira dnes.

2. Modula

Modula

Modula uľahčuje zmenu veľkosti obrázkov vo vašej galérii, takže si môžete vybrať, ktoré obrázky vyniknú. Tento doplnok vám umožňuje okamžite zobraziť ukážky zmien vo vašej galérii, takže sa nemusíte prepínať medzi hlavným panelom a ukážkou WordPress..

Bezplatná verzia Modula je k dispozícii na stiahnutie z oficiálneho adresára WordPress.org, ktorý je dodávaný s obmedzenými funkciami. Cena za profesionálnu verziu doplnku sa začína na 29 dolárov za 1 web a 99 dolárov za neobmedzené weby.

Pomocou Modula

Po nainštalovaní doplnku Modula sa na ľavej strane hlavného panela zobrazí ikona Modula. Kliknite na túto ikonu a vyberte položku Pridať nové.

Na obrazovke sa teraz zobrazí nové rozhranie. Teraz môžete pridať svoje obrázky pomocou Odovzdajte obrazové súbory alebo vyberte obrázky z knižnice kliknutím na ikonu Vyberte z knižnice gombík.

Modulárne stanovovanie cien

Modula ponúka 3 rôzne cenové plány.

 • Štartér: 29 dolárov ročne za licenciu na jeden server so základnými funkciami
 • Trio: 59 dolárov ročne na 3 weby s viacerými funkciami
 • Obchod: 89 dolárov ročne na 25 webových stránkach s kompletnými funkciami
 • Agentúra: 119 dolárov ročne na neobmedzený počet stránok s kompletnou funkciou

Každý z týchto plánov ponúka podporu na 1 rok, filtre galérií, triedenie galérií a tiež vám umožňuje vytvárať neobmedzený počet galérií..

Začnite s modulou ešte dnes!

3. FooGallery

foogallery

FooGallery je jedným z najlepších doplnkov obrázkovej galérie pre WordPress. Rovnako ako Galéria Envira, aj Foo má lite verziu doplnku, ktorý si môžete stiahnuť z oficiálneho archívu doplnkov WordPress..

S funkciou FooGallery môžete usporiadať svoje obrázky tak, ako chcete, pomocou funkcie preskupovania pomocou drag and drop. Umožňuje vám tiež vybrať šablónu galérie podľa potreby, takže galériu nemusíte vždy vytvárať od základov.

Ak na svojich stránkach momentálne používate doplnok galérie NextGEN, môžete svoje galérie NextGEN jednoducho importovať a prevádzať do galérie FooGallery pomocou niekoľkých kliknutí..

Je to doplnok vhodný pre vývojárov a je dodávaný s desiatkami háčikov a filtrov, aby ste ho mohli ľahko prispôsobiť podľa potrieb svojich klientov..

Používanie FooGallery

Po aktivácii FooGallery prejdite na FooGallery »Pridať galériu.

Teraz použite Pridať z knižnice médií na pridanie obrázkov. Nižšie sa zobrazí možnosť nastavení. Po dokončení pridávania obrázkov môžete skopírovať krátky kód pod publikovať a prilepte ho kamkoľvek chcete, aby sa vaša galéria zobrazila.

FooGallery Pricing

FooGallery ponúka tri rôzne cenové plány.

 • Osobné: 59 dolárov ročne na 1 webe
 • Profesionálny: 109 dolárov ročne na 5 stránkach
 • Firma: 199 dolárov ročne na 25 stránkach

Na rozdiel od iných doplnkov získate s každým plánom úplné funkcie. S každým programom je k dispozícii doživotná licencia za dodatočnú cenu.

Začnite s FooGallery ešte dnes.

4. NextGEN Gallery

galéria nextgen

NextGEN Gallery je najobľúbenejší doplnok galérie WordPress s viac ako miliónom aktívnych inštalácií. Je dodávaný so všetkými funkciami, ktoré potrebujete, hneď po vybalení z krabice. Ak však hľadáte odľahčený doplnok s minimálnymi funkciami, možno zistíte, že je nafúknutý.

Bezplatná verzia doplnku ponúka dva hlavné štýly zobrazenia galérie a dva štýly albumov. S prémiovým doplnkom získate prémiové zobrazenia galérie, profesionálny displej lightbox s komentovaním obrázkov a zdieľanie v sociálnej sieti.

Galéria NextGEN poskytuje niekoľko rôznych spôsobov usporiadania obrázkov:

 • dávkové nahrávanie obrázkov
 • importovanie metadát z vašich fotografií
 • zoskupovanie galérií do albumov

Po nahraní obrázkov na svoju stránku WordPress ich môžete zoskupiť do jednej prezentácie alebo do galérie miniatúr.

Galéria NextGen ponúka funkcie elektronického obchodu a mnoho ďalších výkonných funkcií, ktoré profesionálny fotograf potrebuje.

Používanie galérie NextGen

Rozhranie doplnku NextGen Gallery vyzerá mierne odlišne od ostatných. To však neznamená, že je ťažké ho používať. Ak chcete pridať svoje obrázky, prejdite na Galéria »Pridať galérie / obrázky.

Teraz použite Pridať súbory na začatie pridávania obrázkov. NextGen nemá možnosť nastavení na tej istej stránke ako vyššie uvedené doplnky. Máte samostatnú kartu pre tú, ktorá sa volá Nastavenia galérie. Túto možnosť nájdete na ľavej strane hlavného panela. Aj keď to nijako nezmení, máme pocit, že možnosť nastavenia na tej istej stránke by pre začiatočníkov uľahčila a uľahčila prácu.

Ceny galérií NextGen

Podľa požiadavky si môžete kúpiť jeden z 3 cenových plánov spoločnosti NextGen.

 • Plus: 79 dolárov ročne
 • Pro: 139 dolárov ročne
 • Životnosť: 399 dolárov ročne

Plány pro a celoživotné programy vám tiež poskytujú bezplatný prístup ku všetkým témam Imagely.

Začíname s galériou NextGEN ešte dnes.

5. WP Photo Album Plus

fotoalbum wp plus

WP Photo Album Plus je výkonný doplnok pre fotoalbumy, ktorý umožňuje návštevníkom hodnotiť fotografie alebo komentovať fotografie.

Nastavenie doplnku nie je také jednoduché v porovnaní s inými doplnkami Galérie WordPress. Dodáva sa však s viacerými možnosťami prispôsobenia ako väčšina ostatných bezplatných doplnkov Galérie WordPress.

S programom WP Photo Album Plus získate úplnú kontrolu nad metaúdajmi, ako je EXIF ​​(formát súborov výmenných obrázkov) a veľkosťou displeja. Umožňuje vám tiež nahrávať obrázky z frontendu vášho webu a obsahuje množstvo zabudovaných funkcií, ako je systém prekrývania lightboxov, Mapy Google a vyhľadávacie funkcie..

Výnimočnosť tohto doplnku spočíva v tom, že obsahuje 20 rôznych miniaplikácií, ktoré sa dajú pridať na vaše webové stránky, vrátane Fotografie dňa, Hodnotenie fotografie, Odporúčaných fotografií a ďalších..

Používanie programu WP Photo Album Plus

Tento doplnok galérie nie je užívateľsky príjemný. Ak chcete pridať obrázky pomocou tohto doplnku, musíte navštíviť Fotoalbumy »Odovzdávanie fotografií.

Teraz použite Vyberte možnosť Súbory na pridanie obrázkov. Nezabudnite skontrolovať Po odovzdaní: prejdite na stránku Upraviť stránku albumu voľba. Tým sa dostanete na novú stránku, kde môžete pracovať na nastaveniach albumu.

Začíname s programom WP Photo Album Plus ešte dnes.

6. Hlavná vlajka

veľká vlajka

Grand Flagallery je doplnok pre základné médiá a galérie obrázkov vyvinutý britským tímom CodeEasily, špecializujúcim sa na vývoj doplnkov pre galériu WordPress. Grand Flagallery vám umožňuje ľahko nahrávať obrázky a vytvárať hudobné zoznamy a zoznamy videí na vašom webe WordPress.

Doplnok vám umožňuje nahrávať obrázky a tiež prichádza s možnosťou hromadného nahrávania a usporiadania obrázkov. Všetky vaše galérie môžu byť spravované na centralizovanom mieste, kde môžete vytvárať a prispôsobovať zbierky galérií.

Existujú 3 plány prémiového určovania cien, počnúc 14,99 dolárov za celoživotný prístup k jednej licencii na lokalitu. Pre viaceré weby je potrebné zakúpiť licenčné kľúče jednotlivo.

Použitie hlavnej vlajky

Grand Flagallery je doplnok ku galérii vhodný pre začiatočníkov, ktorý ponúka najjednoduchší spôsob, ako pridať svoje obrázkové galérie. Po aktivácii doplnku kliknite na FlAGallery na ľavej strane palubnej dosky. Na obrazovke sa vám zobrazia nasledujúce položky. Pomocou kariet v hornej časti môžete obrázky odovzdať, importovať z iného miesta určenia a tiež vytvoriť svoju galériu.

FlAG Spravovať galériu, doplnky galérie obrázkov
Začnite s Grand Flagallery ešte dnes.

7. Fotogaléria od WD

fotogaléria od wd

Photo Gallery je plne responzívny doplnok galérie WordPress, ktorý umožňuje predvádzať interaktívne multimediálne galérie. Do jednej galérie môžete pridávať obrázky aj videá. Doplnok Photo Gallery je dodávaný so 4 ľahko použiteľnými miniaplikáciami, ktoré plynule zapadajú do ľubovoľnej témy WordPress.

Niekoľko ďalších funkcií doplnku Fotogaléria je:

 • 10 možností zobrazenia: Doplnok vám umožňuje zobraziť vašu galériu v 10 rôznych zobrazeniach, ako sú miniatúry, murivo, mozaika, prezentácia atď..
 • vodoznak: Chráňte svoje obrázky vodoznakom. Môžete pridať vodotlač s textom alebo obrázkom a nastaviť jeho polohu a zobraziť veľkosť.
 • E-commerce: Ľahko predávajte svoje obrázky z webu WordPress pomocou doplnku eCommerce.

Ceny za fotogalériu začínajú na 30 USD za jedno miesto.

Používanie doplnku Fotogaléria

Pomocou tohto doplnku je ľahké zistiť, ako odovzdávať obrázky. Pomocou nástroja na vytváranie drag and drop môžete do galérie ľahko pridať obrázky do niekoľkých minút. Stačí prejsť na informačný panel a kliknúť na Fotogaléria »Pridať galérie / obrázky a potom začnite odovzdávať svoje obrázky.

Máte tiež skvelé možnosti na prispôsobenie svojej galérie.

Fotogaléria od spoločnosti WD Pricing

Základné: 40 USD / rok
Štandard: 60 dolárov ročne
Záloha: 80 dolárov ročne
Balík doplnkov: 100 dolárov ročne

Balík doplnkov ponúka 57 prémiových doplnkov a 2 prémiové rozšírenia fotogalérie.

Začíname s programom Fotogaléria ešte dnes.

8. Galéria Gmedia

galéria gmedia

Gmedia Gallery je ďalší základný doplnok do galérie obrázkov vyvinutý spoločnosťou CodeEasily. Umožňuje vám vytvoriť responzívne obrázkové a video albumy, ktoré sa dokonale prispôsobia obrazovkám vašich návštevníkov bez ohľadu na ich rozlíšenie.

Niektoré z kľúčových funkcií Galérie Gmedia sú:

 • Exif informácie: Zobrazenie údajov EXIF ​​(výmenný obrazový súbor) vrátane modelu fotoaparátu, clony atď.
 • Podporuje video a audio: Galéria Gmedia vám umožní ľahko vkladať video a zvukové súbory z videí YouTube, Vimeo a vlastných videí.
 • Aplikácia pre iOS: Pomocou aplikácie Gmedia iOS môžete ľahko nahrávať obrázky, videá a ďalšie súbory priamo do svojho správcu WordPress bez problémov..
 • Integrácia komentárov WordPress: Umožnite vašim používateľom uverejňovať komentáre k videozáznamom.

Na rozdiel od iných doplnkov je cena založená na počte webových stránok, na ktorých má byť doplnok použitý. Licenciu jedného pracoviska je možné kúpiť za 29,99 dolárov.

Používanie galérie GMedia

GMedia je jedným z najjednoduchších doplnkov na použitie. Po aktivácii doplnku môžete začať nahrávať svoje mediálne súbory tak, že prejdete do knižnice GMedia. Potom pomocou možností na ľavej strane pridajte značky, kategórie atď.

Ceny galérie GMedia

Prémiová možnosť spoločnosti GMedia má rôzne ceny v závislosti od toho, na koľkých stránkach ich chcete použiť. Ak ju chcete pre jednu stránku, cena je 29,99 dolárov za rok. Ak ide o viac ako 20 webových stránok, cena bude 8,5 USD. Pre viac stránok môžete požiadať o vlastnú ponuku.

Začnite s Gmedia Gallery ešte dnes.

Ktorý doplnok Galérie WordPress je pre vaše potreby najlepší?

Na základe nášho porovnania sme zistili, že Galéria Envira je najlepším doplnkom pre galériu WordPress, ktorý môžete mať pre svoj web. Je vybavený všetkými potrebnými funkciami, ktoré môžete očakávať od doplnku galérie, jeho používateľské rozhranie sa však ľahko používa a nevyzerá nafúknuté..

Dodáva sa s viac ako dvoma desiatkami rôznych doplnkov, od elektronického obchodu, korektúry, integrácie lightroom, zdieľania v sociálnej sieti a ďalších..

bonus: Vyskúšajte najlepší doplnok pre prezradie WordPress a vytvorte úspešné prezradenia.

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najlepší doplnok galérie WordPress, ktorý vyhovuje potrebám vášho webu.

Ak sa vám tento článok páčil, môžete si prečítať aj najlepšie doplnky zabezpečenia WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map