Porovnanie 9 najlepších zálohovacích zásuvných modulov WordPress (2020)

najlepšie zálohovanie zásuvných modulov WordPress v porovnaní


Ste ohromení všetkými rôznymi záložnými doplnkami WordPress na trhu? Zaujíma vás, ktoré z nich je najlepším riešením pre vaše potreby?

V tomto článku vám pomôžeme vybrať najlepší záložný doplnok WordPress pre vaše potreby porovnaním najpopulárnejších záložných doplnkov WordPress na trhu..

Výber záložného doplnku WordPress

Bez ohľadu na veľkosť vášho podnikania, investovanie do správneho záložného doplnku WordPress stojí za to, pretože najdrahšia záloha je tá, ktorú ste nikdy neurobili!

Pretože sú k dispozícii desiatky záložných doplnkov WordPress, môže byť zložité vybrať ten správny, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Nižšie je uvedených niekoľko vecí, ktoré musíte vyhľadať v záložnom doplnku WordPress:

Spôsoby zálohovania:

 • Zálohovanie databázy: Niektoré doplnky umožňujú zálohovať iba databázu WordPress.
 • Kompletné zálohovanie: Niektoré doplnky vám umožňujú zálohovať celú webovú stránku vrátane databázy a všetkých súborov WordPress.
 • Plánované zálohovanie: Pomocou tejto možnosti môžete naplánovať automatické zálohovanie, ktoré vám poskytne pokoj.

Umiestnenie zálohy:

Väčšina zálohovacích doplnkov WordPress vám umožňuje ukladať záložné súbory iba na vlastný server. Aby sa zvýšila bezpečnosť, všetky dobré záložné doplnky WordPress podporujú odosielanie záložných súborov na vzdialené miesta, ako sú Dropbox, Disk Google alebo Amazon S3. Týmto spôsobom môžete svoje súbory ľahko obnoviť, a to aj v prípade, že dôjde k napadnutiu celého webu.

Teraz je čas pozrieť sa na najlepšie záložné doplnky WordPress na trhu!

1. UpdraftPlus

updraft plus

UpdraftPlus je jedným z najlepších zálohovacích doplnkov WordPress na trhu. Bolo hodnotené ako najobľúbenejšie riešenie zálohy pre WordPress s viac ako miliónom aktívnych inštalácií.

Aj s bezplatnou verziou doplnku môžete ľahko nastaviť úplné, manuálne alebo naplánované zálohy všetkých súborov webových stránok vrátane databázy, doplnkov a motívov. Obnovenie súborov je jednoduché a môžete to urobiť s minimálnymi technickými znalosťami.

Najlepšie zo všetkého je, že podporuje viac možností ukladania v cloude, vrátane Disku Google, Dropbox a Amazon S3.

Aj keď je bezplatná verzia plná všetkých základných funkcií, môžete ich prémiovou verziou ľahko vylepšiť základné funkcie.

Začíname s UpdraftPlus ešte dnes.

2. BackupBuddy

backupbuddy

BackupBuddy existuje už od začiatku roka 2010 a chráni pol milióna webových stránok WordPress.

S niekoľkými kliknutiami môžete zálohovať celý svoj web z hlavného panela WordPress. Môžete naplánovať automatické zálohovanie, odoslať záložné súbory na vzdialené bezpečné miesto a rýchlo obnoviť súbory.

Schopnosť opraviť a optimalizovať databázu je jednou z jedinečných funkcií, ktoré ponúka BackupBuddy. Pri každom zakúpení doplnku získate 1 GB bezplatného úložiska Stash Live. Stash Live nepretržite zálohuje zmeny databázy, ako sú nové alebo upravené príspevky, a tým vám uľahčuje prácu. Najlepšie zo všetkého je, že Stash Live funguje úplne dobre, aj keď sú vaše stránky hostené na lacnom zdieľanom hosťovaní.

Začíname so službou BackupBuddy už dnes.

3. VaultPress (s Jetpack)

vaultpress

VaultPress je jedným z výkonných doplnkov pre zálohovanie a zabezpečenie pre WordPress od Automattic, tím za WordPress.com..

S aplikáciou VaultPress môžete udržiavať aktuálnu zálohu svojho webu pomocou dennej alebo real-time synchronizácie. Navyše pravidelne vykonáva bezpečnostné kontroly, takže môžete ľahko identifikovať potenciálne hrozby a opraviť ich. Ak sa zistí škodlivý softvér alebo vírusy, môžete ich jediným kliknutím vyhostiť.

VaultPress je teraz súčasťou Jetpack, takže budete musieť nainštalovať Jetpack na svoje stránky, prepojiť svoje webové stránky s WordPress.com a vybrať (aspoň) osobný plán, aby ste mohli začať.

Začnite s VaultPress od Jetpack už dnes.

4. BackWPUp

backwpup

BackWPUp je ďalší záložný doplnok, ktorý zálohuje celú vašu inštaláciu WordPress a ukladá ich na vzdialené miesto podľa vašich preferencií, ako sú Dropbox alebo Amazon S3..

Špičková verzia vám umožňuje ukladať záložné súbory na Disk Google a Amazon Glacier.

Niektoré z jedinečných funkcií prémiovej verzie sú:

 • Zálohujte do viacerých cieľov na úlohu.
 • Synchronizujte súbory na vzdialenom mieste zálohy, ako sú Disk Google, Dropbox.
 • Zálohujte si špecifickú cestu k súboru podľa svojich potrieb.

Začíname s programom BackWPUp ešte dnes.

5. BackUpWordPress

záložný wordpress

BackUpWordPress je ľahko použiteľný záložný doplnok, pretože na konci nevyžaduje žiadne konfigurácie nastavení. Po aktivácii zálohuje vaše súbory priamo z krabice.

V predvolenom nastavení sú záložné súbory ukladané v / wp-content / backups vašich webových stránok, ale ak chcete, môžete ľahko zmeniť cestu. Keďže všetky súbory vrátane vašich súborov mimo WordPress sa budú zálohovať v koreňovom adresári stránky, dôrazne sa odporúča zmeniť cestu, aby bola bezpečná..

Doplnok môže fungovať na serveroch Linux aj Windows. Umožňuje tiež vylúčiť súbory, ktoré nechcete zálohovať.

Začíname so službou BackUpWordPress ešte dnes.

6. Duplikátor

rozmnožovacie stroj

Duplikátor uľahčuje zálohovanie všetkých vašich súborov WordPress vo formáte zip, takže ich môžete sťahovať offline a migrovať cez rovnaké alebo rôzne servery..

Jednou z jedinečných výhod používania služby Duplicator je jej schopnosť klonovať vaše predkonfigurované stránky. Namiesto manuálnej konfigurácie obľúbených tém alebo doplnkov vám Duplicator umožňuje nakonfigurovať jednu stránku a zoskupiť ju. Týmto spôsobom môžete migrovať svoje predkonfigurované weby WordPress na rôzne miesta, čím sa eliminuje potreba prepracovania.

Podobne ako mnoho iných populárnych riešení zálohovania WordPress vám aj Duplicator umožňuje naplánovať zálohovanie, poslať ich do cloudového úložiska a odoslať e-mailové upozornenia..

Začnite s duplikátorom ešte dnes.

7. Časová kapsula WP

kapsuly s časom wp

WP Time Capsule je pre vás dokonalým riešením, ak chcete zálohovať iba vaše posledné súbory, a nie celý váš web WordPress. Pomocou funkcie WP Time Capsule môžete svoj web zálohovať na svoje obľúbené weby úložiska cloudu, ako sú napríklad Disk Google, Dropbox alebo Amazon S3..

Hlavnou výhodou programu WP Time Capsule je to, že spotrebuje podstatne menej serverových prostriedkov, pretože nekomprimuje a nezabezpečuje zálohovanie súborov..

Aby ste na svojom webe mohli používať časovú kapsulu WP, zaregistrujte si účet na časovej kapsule WP, nainštalujte bezplatný doplnok a potom prepojte cloudovú aplikáciu s doplnkom, aby ste mohli posielať záložné súbory WordPress na požadované miesto. Po dokončení úplnej zálohy môžete naplánovať čas na zálohovanie nedávno zmenených súborov.

Začnite s programom WP Time Capsule ešte dnes.

8. Zálohovanie WP-DB

wp-db-backup

Zálohovanie WP-DB vám umožňuje zálohovať databázu WordPress a odoslať ju e-mailom na zadanú adresu. Ako už názov napovedá, zálohuje sa iba vaša databáza WordPress, čo znamená, že budete musieť zálohovať mediálne súbory manuálne..

Zálohovanie WP-DB by mohlo byť pre vás tým správnym riešením, ak neaktualizujete svoje stránky WordPress príliš často alebo ak nechcete zálohovať obrázky. Očakáva tiež, že budete technicky naklonený, takže to nie je pre začiatočníkov to najlepšie. Svoju databázu WordPress budete musieť sami zálohovať a obnoviť.

Ak nechcete riskovať manipuláciu s databázovými súbormi sami, potom to nie je pre vás to pravé riešenie.

Začnite s zálohovaním WP-DB ešte dnes.

9. Zálohovanie databázy WP

záloha databázy wp

Zálohovanie databázy WP je ďalší bezplatný doplnok na zálohovanie databázy.

Zálohovanie databázy WP vám umožňuje vytvárať a obnovovať zálohy jediným kliknutím. Ponúka o niečo viac funkcií ako zálohovanie WP-DB, ale celkovo je veľmi podobný.

Niektoré z kľúčových funkcií, ktoré považujete za užitočné, sú:

 • Jednoduchá konfigurácia.
 • Uložte zálohu databázy na vzdialenom mieste.
 • Podporuje viac cieľových úložísk.
 • Zoraďte a vyhľadajte zálohu zo zoznamu.
 • Poskytuje rozsiahlu dokumentáciu, ktorá vám pomôže pri tomto procese.

Začnite so Zálohovaním databázy WP ešte dnes.

Čo je pre vás najlepší doplnok WordPress Backup Plugin?

UpdraftPlus je nepochybne najlepším záložným doplnkom WordPress pre vaše webové stránky. UpdraftPlus je kompletné riešenie pre zálohovanie, ktoré obsahuje všetky základné funkcie, hneď po vybalení. Najlepšie zo všetkého je, že aj bezplatná verzia ponúka množstvo funkcií, dokonca aj v porovnaní s inými prémiovými doplnkami.

Ak sa však rozhodnete pre prémiový záložný doplnok, ktorý ponúka živé zálohovanie vždy, keď dôjde k zmene súborov, môžete použiť program BackupBuddy. Umožňuje tiež skenovať a opravovať bežné problémy, čo je obrovské plus. Vďaka funkcii Stash plugin šetrí aj veľa serverových prostriedkov.

Dúfame, že tento článok vám pomohol nájsť najlepšie záložné doplnky WordPress pre vaše potreby.

Ak chcete svoju webovú stránku ďalej zabezpečovať, môžete vyskúšať aj tie najlepšie doplnky zabezpečenia WordPress a konečnú príručku zabezpečenia WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map