Shopify vs. WooCommerce – ktorá je najlepšou platformou elektronického obchodu (2020)

Shopify vs. WooCommerce


Hľadáte platformu elektronického obchodu pre svoj online obchod? Zaujíma vás, ktorú platformu si môžete vybrať z obchodov Shopify a WooCommerce? Obidve sú populárnymi platformami elektronického obchodu na vytvorenie internetového obchodu.

Výber správneho riešenia elektronického obchodu pre vaše potreby je pre vašu firmu nevyhnutný, pretože ak sa ukáže, že je zlý, je ťažké ustúpiť od pôvodného rozhodnutia..

V tomto článku porovnáme Shopify verzus WooCommerce, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorá platforma je pre vás najlepšia.

Keďže ide o veľmi podrobné porovnanie Shopify verzus WooCommerce, je tu rýchly obsah, ktorý vás prevedie tým, čo sa bude týkať:

 1. Prehľad
 2. Jednoduchosť použitia
 3. náklady
 4. Platobné brány
 5. Add-ons
 6. škálovateľnosť
 7. záver

1. Prehľad: Shopify verzus WooCommerce ako špičkové platformy elektronického obchodu

Čo je Shopify?

Shopify je populárna platforma elektronického obchodu, ktorá vám umožňuje vytvoriť internetový obchod, prijímať platby od klientov, spravovať vaše produkty a budovať trh v jednom. Služba Shopify spravuje webhosting, certifikát SSL, webovú bezpečnosť a všetky ďalšie aspekty vášho elektronického obchodu. Funkcie, ktoré sú súčasťou vášho internetového obchodu, závisia od plánu, ktorý ste zakúpili v službe Shopify.

Prečítajte si našu kompletnú recenziu služby Shopify.

Čo je WooCommerce?

WooCommerce, na druhej strane, je platforma elektronického obchodu, ktorá spolupracuje s WordPress ako doplnkom. Keďže je vytvorený pre WordPress, môžete ťažiť z výhod vytvorenia kompletnej webovej stránky pre váš internetový obchod pomocou najlepšieho systému na správu obsahu (CMS) na svete. WooCommerce je doplnok s otvoreným zdrojovým kódom, takže si môžete svoj internetový obchod prispôsobiť tak, ako potrebujete, a pokiaľ ide o pridávanie funkcií na svoje stránky elektronického obchodu, neexistujú žiadne obmedzenia..

Nenechajte si ujsť príležitosť pozrieť si populárny trhový podiel CMS.

Na úpravu svojho internetového obchodu môžete použiť aj najlepšie témy WordPress. Pokiaľ ide o funkcie, vždy sa môžete pozrieť na tie najlepšie doplnky WordPress a preskúmať neobmedzené možnosti pre svoj web eCommerce.

Aby sme vám mohli ešte viac pomôcť pri rozhodovaní, pokračujeme v úplnom preskúmaní funkcií platforiem …

2. Jednoduché použitie

Pri vytváraní internetového obchodu budete chcieť jednoduché a ľahké riešenie. Ideálna platforma je platforma, ktorá vám umožňuje vytvoriť si online obchod bez toho, aby ste si museli najať vývojára.

Jednoduché použitie – Shopify

Shopify je platforma s jedným oknom, ktorá sa zaoberá všetkým, ako je hosting, inštalácia, aktualizácia a správa vášho internetového obchodu. Služba Shopify sa vymyká zo svojej cesty, aby sa ubezpečila, že vaša stránka elektronického obchodu je bezpečná, kompatibilná so všetkými prehliadačmi a priateľská k mobilom. Služba Shopify tiež riadi výkonnosť stránok, zálohy a rýchlosť načítania vášho online obchodu.

Nákupný panel

Jednoducho sa môžete zaregistrovať a vybrať návrh šablóny pre svoj internetový obchod a budete pripravení na spustenie. Online sprievodca vám pomôže s prispôsobením, pridaním produktov a správou predaja.

Má funkciu drag and drop, ktorá vám pomôže s pridaním produktov, spravovaním prehľadov a prispôsobením obchodu. Môžete tiež spravovať predaj a inventár svojho webu.

Shopify prichádza s vlastnými nástrojmi na návrh a vývoj, ktoré obmedzujú vašu kontrolu na úrovni prispôsobenia. Dostupné doplnky z obchodu Shopify však môžete použiť na pridanie funkcií do svojho obchodu.

Nenechajte si ujsť tento článok o najlepších platformách elektronického obchodu pre multivendorové trhy.

Majú obrovskú zbierku doplnkov a šablón dizajnu, ktoré vám umožňujú vytvoriť krásny internetový obchod. Shopify je úžasná platforma pre začiatočníkov, ktorá sa dá ľahko začať používať.

Jednoduché použitie – WooCommerce

WooCommerce je doplnok WordPress, čo znamená, že na inštaláciu WooCommerce na ňom budete musieť vytvoriť web WordPress. Budete musieť aktualizovať svoj online obchod ručne a zabezpečiť, aby bol váš web WordPress zabezpečený pred hackermi. Keďže to funguje s programom WordPress, pomocou týchto doplnkov môžete tieto úlohy zvládnuť za vás.

Uvítacia správa od spoločnosti WooCommerce

S WooCommerce si môžete svoj obchod prispôsobiť a pridať tak neobmedzené množstvo funkcií. Okrem toho môžete tiež použiť viac ako 50 000 doplnkov WordPress a veľa doplnkov elektronického obchodu, aby ste pridali všetky funkcie, ktoré by ste na svojom webe kedy chceli.

Nevýhodou WooCommerce je, že neexistuje žiadny predvolený tvorca drag and drop na navrhovanie vašich stránok. Doplnky WordPress, ako sú Beaver Builder alebo Divi Theme, však môžete použiť na pridanie funkcií pre tvorbu webových stránok do svojho online obchodu. Tieto doplnky zvýšia celkové náklady na výrobu vášho elektronického obchodu.

Aj keď existuje sprievodca nastavením pre všetko, čo musíte urobiť vo WooCommerce, stále je to ohromujúce kvôli neobmedzeným možnostiam a flexibilite, ktoré vám ponúka. To sťažuje proces nastupovania pri porovnaní s Shopify.

Víťaz: Shopify je tu víťazom. Zameriava sa na začínajúcich používateľov, ktorí práve začínajú s online obchodom. WooCommerce je vysoko flexibilný, ale má trochu učenie krivky zvládnuť plne.

3. Náklady

V počiatočných fázach začatia online podnikania budete musieť začať s platformou, ktorá ponúka všetky potrebné funkcie za nízku cenu. Vopred si vyberiete hlavný softvér alebo platformu elektronického obchodu, ktorý vyberiete, a potom náklady na jeho doplnky a služby, ktoré sú potrebné na vytvorenie vášho internetového obchodu..

Náklady – Shopify

Služba Shopify prichádza s viacerými plánmi, počnúc 29 USD mesačne a až 299 dolárov mesačne. Každý z týchto plánov má svoje možnosti zobrazené na stránke Shopify. Môžete si zvoliť Základný obchodný plán a spustiť svoj internetový obchod a upgradovať na ďalšie prémiové plány s rastom vašej firmy.

Nakupujte plány

Všetky plány sa dodávajú s názvom domény, certifikátom SSL a webhostingom pre váš web elektronického obchodu.

Keď začnete podnikať so základným plánom Shopify, získate neobmedzený priestor na ukladanie súborov, 2 používateľské účty na správu vášho internetového obchodu, možnosti pridať neobmedzené produkty, podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a ďalšie.

Základný plán vám účtuje poplatky za pridanie rozšírení a nástrojov tretích strán na vaše stránky. Nakoniec budete platiť viac peňazí za používanie doplnkov, ktoré sú potrebné na prispôsobenie vášho internetového obchodu.

Ďalším faktorom, ktorý zvyšuje náklady, je platobné riešenie. Služba Shopify prichádza s predvolenou platobnou bránou (služba Shopify Payments), ktorá účtuje 2,9% + 30 centov za každú transakciu vo vašom internetovom obchode..

Vždy môžete použiť platobné riešenie tretej strany. Služba Shopify však bude účtovať paušálny poplatok vo výške 2,0% zo všetkých transakcií od riešenia tretej strany. Ak vyberiete program Advanced Shopify, budete musieť zaplatiť 0,5% za transakciu, ale tento plán sám stojí 299 dolárov mesačne.

V počiatočnej fáze môžete použiť službu Shopify Payments, ktorá je predvoleným riešením a je rovnaká ako ostatné platformy ako Stripe a Braintree..

Cena – WooCommerce

WooCommerce je platforma s otvoreným zdrojovým kódom a jedným z najlepších doplnkov elektronického obchodu WordPress. Môžete si ho zadarmo stiahnuť z úložiska WordPress.org.

Mali by ste si pozrieť toto porovnanie medzi WordPress.com a WordPress.org, ak potrebujete informácie týkajúce sa dvoch príchutí WordPress..

Ak chcete začať s WooCommerce, musíte si kúpiť doménové meno, certifikát SSL a účet webhostingu.

Názov domény, certifikát SSL a webhosting zvyčajne stojí 13,99 $ mesačne. Ak sa práve začínate, môže to vyzerať ako veľa peňazí.

Našťastie táto technológia pokročila a existujú špecifické hostingové spoločnosti WooCommerce, ktoré znižujú vaše počiatočné náklady.

Bluehost pre WordPress a WooCommerce

Odporúčame Bluehost pre hosting pre váš online obchod. Odporúča sa to aj predstaviteľom jadra WordPress a úradníkom WooCommerce. Spoločnosť Bluehost súhlasila s tým, že ponúkne našim používateľom bezplatné doménové meno, bezplatný certifikát SSL a veľkú zľavu na webhostingu.

Po prijatí tejto ponuky budete musieť zaplatiť iba 6,95 dolárov mesačne, čo je oveľa dostupnejšie pre nových majiteľov online obchodu..

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Ak chcete viac riešení pre hosťovanie, pozrite si výber najlepších odborníkov z oblasti elektronického obchodu od našich odborníkov.

Ak porovnáte počiatočné náklady na Shopify verzus WooCommerce, potom je WooCommerce celkom výhodná dohoda. S WooCommerce nie sú žiadne transakčné poplatky, čo znamená, že nemusíte zdieľať svoj zisk z predaja a môžete zarobiť dobré peniaze zo svojho obchodu..

Negatívom je, že prémiové rozšírenia WooCommerce sú drahé a za pridanie špeciálnych funkcií do internetového obchodu musíte zaplatiť veľkú sumu..

Dobrá správa je, že môžete nájsť bezplatnú alternatívu pre každé platené riešenie v úložisku doplnkov WordPress. Ďalším faktorom znižujúcim náklady je, že máte možnosť kúpiť iba nástroje a doplnky, ktoré sú potrebné pre váš internetový obchod. WooCommerce vám umožňuje vybrať a vybrať si svoje funkcie podľa vašich konkrétnych potrieb.

Víťaz: WooCommerce je jasný víťaz, pretože vám šetrí peniaze na maximálnu úroveň. S podporou WordPress, to porazil Shopify ľahko, pokiaľ ide o bezplatné doplnky a nástroje tretích strán. Žiadne poplatky za transakcie nie sú pre WooCommerce tiež obrovským faktorom „výhry“.

4. Platobné brány

Shopify aj WooCommerce majú veľa platobných riešení, ktoré vám uľahčujú prijímanie platieb od vašich zákazníkov. Odporúčame vám pridať viac spôsobov platby, ktoré sú pre vás vhodné na zhromažďovanie platieb, a ktoré sú k dispozícii aj pre vašich klientov na uskutočňovanie platieb vo vašom obchode..

Platobné riešenia – nakupujte

V službe Shopify existuje predvolená možnosť platby známa ako Shopify Payments (využívaná technológiou Stripe), ktorú môžete použiť na prijímanie platieb od svojich zákazníkov. To vám umožní ľahko integrovať mnoho ďalších platobných riešení.

Nakupovať platby

Veľkou nevýhodou služby Shopify je, že im musíte zaplatiť ďalší 2,0% transakčný poplatok za každú transakciu. Tieto náklady sú navyše k predvoleným nákladom, ktoré sa odpočítajú od služby tretej strany, ktorú používate na svojich stránkach. Ak však používate program Advanced Shopify, musíte zaplatiť 0,5% za transakciu; ale tento plán stojí 299 dolárov mesačne, čo je veľmi drahé.

Ich predvolená platobná brána, Shopify Payments, nemá žiadne transakčné poplatky. Pri každej transakcii sa však bude účtovať poplatok za základnú kreditnú kartu. Služba Shopify má vlastné sadzby kreditných kariet, ktoré začínajú pri každej transakcii od 2,9% + 30 centov. Keď inovujete na väčší plán, transakčné náklady sa automaticky znížia.

Platobné riešenia – WooCommerce

WooCommerce štandardne integruje platobné brány Paypal a Stripe. Do svojho obchodu WooCommerce však môžete ľahko pridať akékoľvek platobné riešenie pomocou doplnkov a doplnkov WordPress.

Platby WooCommerce

Doplnky WordPress tiež uľahčujú používanie tisícok regionálnych platobných riešení na vašom webe, čo znamená, že môžete požiadať o platobnú službu a existuje veľká šanca, že bude k dispozícii ako doplnok. Môžete si tiež vytvoriť svoje vlastné platobné riešenia a pridať ich do svojho online obchodu.

WooCommerce nikdy neúčtuje poplatok za žiadnu transakciu. Budete musieť zaplatiť iba predvolené poplatky za riešenia tretích strán, ktoré používate na prijímanie online platieb. Týmto spôsobom si môžete ponechať, čo zarobíte.

Veľké internetové obchody využívajúce platobné služby tretích strán môžu využívať WooCommerce a ušetriť veľa peňazí vďaka tomu, že nemajú žiadne transakčné poplatky. Ak ste však začínajúci podnik a chcete na vytvorenie svojho internetového obchodu použiť službu Shopify, ich predvolená platobná brána má najnižšie počiatočné náklady.

Víťaz: Je to kravata. Shopify aj WooCommerce majú veľa možností pre platobné riešenia a môžu sa meniť v závislosti od požiadaviek vášho internetového obchodu..

5. Doplnky

Na vytvorenie internetového obchodu môžete použiť ľubovoľnú platformu elektronického obchodu, ale nebude to úplné riešenie bez pomoci doplnkov a rozšírení. Skôr alebo neskôr budete musieť na svoje stránky pridať ďalšie funkcie a tu sa budú hrať doplnky.

Niektoré z týchto doplnkov zahŕňajú e-mailový marketing, nástroje na generovanie potenciálov, nástroje SEO, analytické riešenia, softvér na podporu zákazníkov a ďalšie.

Či už používate Shopify alebo WooCommerce, môžete do svojho online obchodu pridať veľa doplnkov a nástrojov od tretích strán, čím posuniete svoje stránky na ďalšiu úroveň..

Doplnky – Shopify

Služba Shopify má obchod App Store, ktorý je podobný telefónom Google Play pre Android. Môžete si stiahnuť a nainštalovať ľubovoľnú aplikáciu z obchodu Appify Shopify a pridať ju ako funkciu do svojho online obchodu. V obchode Shopify App Store sú k dispozícii stovky tisíc aplikácií. Umožňuje vám tiež použiť kľúč API ľubovoľného doplnku na jeho integráciu so službou Shopify.

Shopify App Store

Skvelý príklad nástroja na generovanie potenciálnych zákazníkov je OptinMonster. Je to najobľúbenejší e-mailový marketingový nástroj, ktorý vám pomôže zostaviť zoznam e-mailov a znížiť opustenie košíka. Ich aplikácie sú výkonné, aby vám pomohli spravovať SEO, recenzie, kódy kupónov, odpočítavanie a ďalšie.

Na pridanie funkcií a funkcií na svoje stránky môžete použiť bezplatné a prémiové doplnky z obchodu Shopify. Bezplatné aplikácie sa integrujú do vášho obchodu pomocou kľúčov API a prémiové aplikácie sa dodávajú s mesačným a ročným odberom.

Doplnky – WooCommerce

WooCommerce je doplnok WordPress, vďaka ktorému je flexibilný. Funguje to ľahko s ďalšími 50 000 doplnkami zdarma od WordPress. Ľahko sa integruje aj s prémiovými doplnkami WordPress.

Rozšírenia WooCommerce

Pomocou týchto doplnkov je jednoduché pridať do svojho online obchodu úžasné funkcie, ako sú platobné riešenia, SEO a analytické riešenia, nástroje na optimalizáciu rýchlosti, obsahové nástroje, doplnky na kontrolu produktov a mnoho ďalších..

Ako sa vaše podnikanie rozrastá, môžete si najať interný vývojový tím na vytvorenie vlastných doplnkov a rozšírení, ktoré sa integrujú do WooCommerce. Týmto spôsobom môžete na svoju stránku elektronického obchodu jednoducho pridať akúkoľvek funkčnosť bez akýchkoľvek problémov.

Víťaz: WooCommerce je víťazom. Pokúsili sme sa pridať vlastné aplikácie na portáli Shopify a je to veľmi ťažké. WooCommerce sa však ľahko integruje do akýchkoľvek vlastných doplnkov a prostredníctvom WordPress môžete tiež nahrávať svoje vlastné doplnky. Flexibilita, ktorú ponúka softvér s otvoreným zdrojom, je neporovnateľná.

6. Škálovateľnosť

Každá firma, či už je online alebo nie, s časom rastie. S rastom prichádzajú nové výzvy a potrebujete viac zdrojov, ktoré vám pomôžu riadiť podnikanie.

Shopify aj WooCommerce boli vyvinuté tak, aby zvládli stránky s vysokou návštevnosťou a neobmedzené objednávky zákazníkov. V platforme, ktorú ste si vybrali na vytvorenie svojho internetového obchodu, však vždy existujú rozdiely. Potrebujete platformu, ktorá vám umožní plynule škálovať svoje podnikanie.

Škálovateľnosť – Shopify

Shopify je jednoduchá platforma, ktorá vám pomôže začať s online obchodom so základným plánom. Keď rastie vaše podnikanie, môžete upgradovať na plán s viacerými možnosťami a funkciami. Najlepšia časť služby Shopify je, že nemusíte spravovať aktualizácie, zabezpečenie ani výkon svojho internetového obchodu.

Prispôsobiteľnosť škálovateľnosti

Môžete sa spoľahnúť na službu Shopify pre svoje rastúce podnikanie, pretože sa starajú o váš čas prevádzkyschopnosti, zálohy webových stránok, optimalizáciu rýchlosti a ďalšie. Ak chcete byť obzvlášť opatrní vo svojom internetovom obchode, môžete využiť jeho podnikovú službu, ktorá je súčasťou plánu Shopify Plus.

Tieto plány služby Shopify sú drahé, ale znižujú prácu z vašej strany a vy sa môžete zamerať výlučne na rast svojej firmy. Tiež nemusíte najímať tím na správu svojich stránok, čo znamená žiadne ďalšie náklady na vytvorenie správneho nastavenia pre správu webových stránok. Musíte však naplánovať dlhodobý rast, aby ste pokryli výdavky, ktoré platíte službe Shopify každý mesiac.

Škálovateľnosť – WooCommerce

WooCommerce je úplne iný, pokiaľ ide o správu stránok. Je to platforma s vlastným hosťovaním a vy budete musieť spravovať všetko sami, vrátane aktualizácií webových stránok, zálohovania, zabezpečenia a ďalších.

Škálovateľnosť WooCommerce

WooCommerce je však mimoriadne flexibilný, takže môžete ľahko riadiť rast svojho internetového obchodu. Budete mať tiež úplnú kontrolu nad správou svojich zdrojov a pridávate iba platené rozšírenia, ktoré skutočne potrebujete a použijete na svojich stránkach.

S rastúcou návštevnosťou budete musieť upgradovať aj svoj hostingový plán, aby ste prežili zvyšujúcu sa škálovateľnosť. Niekedy sa hostingové náklady značne zvýšia a vy budete musieť hľadať iných poskytovateľov hostingu WordPress, ako je WP Engine alebo LiquidWeb, aby ste pre svoj web WooCommerce spravovali hosting..

Víťaz: Shopify je tu víťazom, pretože s ním môžete jednoducho škálovať svoj internetový obchod. Ak však potrebujete flexibilitu a ste ochotní zaplatiť za spravovaný webhosting, mali by ste zvážiť použitie služby WooCommerce.

7. Záver – Shopify vs. WooCommerce

Porovnali sme náklady, jednoduchosť použitia, platobné riešenia a ďalšie pre tieto dve platformy elektronického obchodu. Celkovo úplne záleží na vašom použití a požiadavkách. Shopify a WooCommerce vynikajú v rôznych oblastiach.

Tu sú kľúčové body z vyššie uvedeného porovnania, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorú platformu si vybrať medzi Shopify a WooCommerce.

Pros – Shopify

 1. Ľahko sa štartuje a je užívateľsky prívetivý.
 2. Internetový obchod nemusíte vôbec spravovať.
 3. Môžete použiť predvolené riešenie platby alebo pridať riešenie tretej strany.
 4. V prípade potreby ľahko upravte svoju webovú stránku.

Nevýhody – nakupovať

 1. Váš internetový obchod nemáte úplnú kontrolu.
 2. Transakčné poplatky môžu znížiť vaše zisky z predaja.
 3. V službe Shopify budete musieť vybrať plán na inováciu.
 4. Nie je flexibilita pri výbere iba funkcií, ktoré potrebujete.

Ak hľadáte riešenie, ktoré si na konci nevyžaduje správu, ktorú môžete ľahko rozširovať, keď bude vaša firma rásť, potom by ste mali vybrať možnosť Shopify a vytvoriť svoj internetový obchod..

Pros – WooCommerce

 1. Je to softvér s otvoreným zdrojom a integruje akékoľvek vlastné doplnky, ktoré si prajete.
 2. Svoju stránku budete mať plnú kontrolu.
 3. Počiatočná cena je lacná na nastavenie vášho internetového obchodu.
 4. Existujú hostingové spoločnosti špecifické pre WooCommerce, ktoré znižujú vaše náklady na webhosting.

Nevýhody – WooCommerce

 1. Svoju stránku budete musieť spravovať samostatne a to zahŕňa aktualizácie, zálohy, zabezpečenie a ďalšie.
 2. Softvér sa musíte naučiť úplne, pretože má neobmedzené funkcie, a to môže byť ohromujúce, ak presne neviete, čo hľadáte..
 3. Náklady na škálovateľnosť sa môžu zobrať do vášho rozpočtu.

Ak chcete začať s nižšími nákladmi a potrebujete úplnú kontrolu nad spravovaním svojej stránky elektronického obchodu, potom je spoločnosť WooCommerce úžasnou platformou pre vás..

Chceli by ste sa pozrieť na tento článok o službe BigCommerce vs WooCommerce. Môžete si tiež prečítať náš úplný zoznam alternatív a konkurentov Shopify.

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol porovnať Shopify verzus WooCommerce a dokážete zvoliť najlepšiu platformu pre vaše potreby.

Môžete tiež vyskúšať náš podrobný návod, ako vytvoriť webovú stránku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map