Štatistiky MonsterInsights vs Jetpack – Čo je lepšie?

Štatistiky MonsterInsights vs Jetpack


Štatistiky MonsterInsights vs Jetpack: Kto by vyhral? Ak o to požiadate, pravdepodobne hľadáte najlepší doplnok na sledovanie návštevníkov svojich webových stránok a na zistenie štatistík o ich interakciách na vašom webe..

WordPress ponúka niekoľko analytických doplnkov na vykonávanie týchto funkcií, ale MonsterInsights a Jetpack Stats sú zďaleka najpopulárnejšie; az dobrého dôvodu. Ale ktorý z nich je pre vaše potreby skutočne najlepší?

V tomto článku si podrobne porovnáme štatistiky spoločnosti MonsterInsights vs Jetpack, aby ste mohli urobiť konečné rozhodnutie..

Všeobecný prehľad: MonsterInsights vs Jetpack Stats

Čo je MonsterInsights?

MonsterInsights Doplnok funguje na vašom webe alebo blogu WordPress a uľahčuje integráciu s Google Analytics. Ako najúčinnejší a najpopulárnejší nástroj na analýzu webových stránok, ktorý je k dispozícii, využitie výkonu služby Google Analytics na vašom webe vám môže poskytnúť podrobné informácie a štatistiky o návštevníkoch vášho webu a o tom, ako interagujú s vaším obsahom..

Aj keď môže byť služba Google Analytics zložitá sama o sebe, MonsterInsights ju robí príliš jednoduchou, dokonca aj pre úplných začiatočníkov. Proces nastavovania sa stáva bezproblémovým zážitkom a trvá iba pár minút zo dňa, nie z hodín; požadované zručnosti kódovania.

Okrem toho si môžete zobraziť nielen všetky predvolené štatistiky, ktoré ponúka Google Analytics, ale aj sofistikované metriky. Udalosti, štatistiky elektronického obchodu a ešte oveľa viac budú na dosah ruky a pripravené na prezeranie.

Spoločnosť MonsterInsights, ktorá je omnoho lepšia ako samotná služba Google Analytics, považuje za najvyššiu prioritu používateľské prostredie. MonsterInsights je pre začiatočníkov ľahko použiteľné a je vychádzajúcou hviezdou, ktorá neprestane leziť.

Čo je to štatistika Jetpack?

Jetpack je zložený doplnok, ktorý obsahuje množstvo funkcií, ktoré by ste mohli nájsť pre svoj web; vrátane zabezpečenia, ochrany proti spamu a zálohovania stránok. Jetpack Stats je jedným z modulov, ktoré môžete pridať do doplnku Jetpack ako dodatočnú funkciu.

Keď aktivujete štatistiku Jetpack, po inštalácii a aktivácii doplnku Jetpack ho môžete použiť na zobrazenie správ o návštevníkoch vašich webových stránok a o tom, ako interagujú s vašimi webovými stránkami WordPress..

Zatiaľ je všetko dobré? V tomto okamihu analýzy sa zdá, že MonsterInsights vs Jetpack Stats je takmer rovnaká, však? Všetko, čo sa chystá v ďalšej časti …

Ako to funguje: MonsterInsights vs Jetpack Stats

MonsterInsights

MonsterInsights je predovšetkým integračným doplnkom Google Analytics. Aby to fungovalo, stačí prepojiť účet Google Analytics s MonsterInsights. Ak ste už nejaký čas sledovali údaje svojich webových stránok pomocou služby Google Analytics, výsledky získate takmer okamžite. Váš dashboard bude vyzerať asi takto:

MonsterInsights Dashboard

Ak ste novým používateľom služby Google Analytics, výsledky sa môžu zobraziť na vašom hlavnom paneli MonsterInsights až 48 hodín..

Ak by ste chceli používať službu Google Analytics (GA) bez programu MonsterInsights, budete musieť do kódových súborov vložiť kód GA manuálne. Toto je obzvlášť náročná úloha pre začiatočníkov alebo kohokoľvek bez kódovacích schopností; a prichádza s mnohými rizikami. Najmenšia chyba kódovania môže skresliť vaše údaje Analytics alebo, čo je horšie, poškodiť vaše webové stránky.

S MonsterInsights môžete nastaviť aj najpokročilejšie sledovanie Google Analytics pomocou niekoľkých kliknutí myšou. Nastavenie je neuveriteľne ľahké a je vhodne umiestnené na vašom webe WordPress. Ak chcete zobraziť svoje prehľady, nemusíte prejsť zo svojho webu na platformu tretej strany.

Najlepšie zo všetkého je, že využijete výkon služby Google Analytics – najsilnejší a najpresnejší nástroj na analýzu webových stránok, ktorý je dnes k dispozícii.

jetpack

Jetpack Stats je súčasťou doplnku Jetpack. Jetpack Stats znamená iba poznámku pod čiarou k dlhému zoznamu ďalších funkcií, ktoré sú súčasťou celkového doplnku Jetpack. Zatiaľ čo spoločnosť MonsterInsights bola vytvorená výlučne s ohľadom na analytiku, analytické funkcie Jetpack Stats sú len na jednej strane.

Ak chcete povoliť Jetpack na svojom webe alebo osobnom blogu, musíte si vytvoriť účet WordPress.com a pripojiť ho k tomuto účtu. Keďže Jetpack používa skôr vlastnú analytickú značku, než integráciu s Google Analytics, môže chvíľu trvať, kým sa začnú zobrazovať informácie. Váš dashboard bude vyzerať asi takto:

Prístrojová doska pre štatistiku Jetpack

Na hlavnom paneli systému WordPress je bohužiaľ k dispozícii iba malá časť štatistík vašich webových stránok. Ak chcete zobraziť svoju „úplnú“ analýzu, musíte sa prihlásiť a prejsť na svoj účet WordPress.com. Aj v prípade, ak by ste používali službu Google Analytics alebo MonsterInsights, prehľady nebudú také úplné alebo komplexné, ako by boli.

Funkcie sledovania: MonsterInsights vs Jetpack Stats

MonsterInsights

S MonsterInsights budete mať prístup ku všetkým typom pokročilých funkcií sledovania, ktoré si dokážete predstaviť. Lišta s ponukou, ktorá sa nachádza na vašom webe WordPress, vyzerá takto:

Panel ponuky MonsterInsights

Na tejto lište ponuky máte prístup:

 • Stiahnuť sledovanie
 • Sledovanie elektronického obchodu
 • Vlastné dimenzie
 • Sledovanie reklám
 • Sledovanie sprostredkovania
 • Štatistiky v reálnom čase
 • Sledovanie formulárov
 • A oveľa viac …

Keďže MonsterInsights bol vytvorený s ohľadom na analytiku, sledovanie je jeho jednou funkciou; a robí to s dokonalosťou.

Štatistiky Jetpack

Panel s ponukami pre Jetpack Stats vám do značnej miery povie všetko, čo potrebujete vedieť o jeho funkciách:

Panel ponuky štatistík Jetpack

Keďže Jetpack Stats je iba malou časťou celkového doplnku Jetpack, poskytuje iba najzákladnejšie sledovacie správy. Môžete zobraziť svoje celkové návštevy, celkové komentáre a niekoľko ďalších základných štatistík; nie sú však k dispozícii žiadne rozšírené funkcie sledovania.

Bloat: MonsterInsights vs Jetpack Stats

MonsterInsights

MonsterInsights prichádza so všetkými základnými funkciami, ktoré budete chcieť získať pre analýzu webových stránok, ktorú potrebujete. Má jeden účel: získať údaje, ktoré potrebujete, spôsobom, ktorý je pre vás vhodný.

Je ľahký a bez nadúvania. A aj keď môžete implementovať ďalšie funkcie nainštalovaním doplnkov, môžete si byť istí, že všetky tieto funkcie spolupracujú na dosiahnutí jedného spoločného cieľa. Aj keď je nainštalovaný každý doplnok, zameranie spoločnosti MonsterInsights sa sústreďuje iba na zhromažďovanie údajov a ich odovzdávanie ľahko zrozumiteľným spôsobom..

Štatistiky Jetpack

Keďže Jetpack Stats je iba vedľajšou funkciou hlavného doplnku Jetpack, nemáte žiadny prístup k štatistikám Jetpack Stats bez inštalácie Jetpack a všetkých jeho funkcií..

Jetpack je dodávaný s viac ako 100 témami, bezpečnostnými funkciami, možnosťami zálohovania, hosťovaním obrázkov a množstvom ďalších funkcií. Všetci sú slušní, k čomu sú; ale ak hľadáte výlučne nástroj na sledovanie analytiky, budete sklamaní.

Jetpack sa môže cítiť extrémne nafúknutý, najmä ak máte jedinú funkciu, ktorá vás zaujíma, je Jetpack Stats.

stanovenie ceny

MonsterInsights aj Jetpack majú svoje základné verzie k dispozícii zadarmo v úložisku doplnkov WordPress.

Pre ďalšie funkcie si môžete kúpiť MonsterInsights od 99,50 dolárov za rok. Alebo môžete získať Jetpack od 39,00 dolárov ročne.

Zákaznícka podpora

Pokiaľ ide o bezplatné verzie doplnkov, MonsterInsights a Jetpack ponúkajú podporu prostredníctvom fór WordPress.

V prípade akejkoľvek platenej verzie služby MonsterInsights dostanete prioritnú podporu a možnosti profesionálneho nastavenia. Nezáleží na tom, či si kúpite najlacnejšiu alebo najvýhodnejšiu možnosť, bude vám venovaná rovnaká pozornosť a starostlivosť.

S Jetpackom dostávajú najväčšiu podporu iba tí, ktorí vidia viac peňazí. Zákazníci nižšej úrovne sú regulovaní výlučne na e-mailovú podporu, zatiaľ čo zákazníci s najvyššou platbou dostávajú e-mailovú podporu, prioritnú podporu a služby nastavenia.

záver

Pokiaľ ide o jednoduchosť použitia, presnosť a vlastnosti; MonsterInsights je jasným víťazom v bitke medzi MonsterInsights vs Jetpack Stats.

Môžete si stiahnuť MonsterInsights a začať ho používať okamžite návštevou ich webové stránky.

Nenechajte si ujsť tento článok o Grammarly vs Hemingway vs Jetpack.

Dúfame, že vám tento článok pomohol vybrať medzi MonsterInsights vs Jetpack Stats. Ak sa vám tento príspevok páčil, môžete tiež navštíviť našu hĺbkovú kontrolu doplnku MonsterInsights.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map