WPForms vs. Google Forms – Ktorý z nich je najlepší? (Porovnanie)

formuláre wpforms vs. google


Hľadáte zostavenie online formulára na svojom webe WordPress? Nie ste si istí, či by ste mali používať WPForms alebo Google Forms?

WPForms aj Google Forms sú dve skvelé možnosti pre malé a stredné podniky. Keď však budete kopať hlbšie, medzi týmito dvoma tvorcami formulárov nájdete niekoľko kľúčových rozdielov.

Aby sme vám pomohli nájsť správneho tvorcu formulárov pre vaše potreby, rozhodli sme sa urobiť porovnanie medzi WPForms a Google Forms. Zamerali sme sa hlavne na 6 rôznych aspektov:

 1. popularita
 2. Vlastnosti
 3. Jednoduchosť použitia
 4. dokumentácia & podpora
 5. stanovenie ceny

Na konci vám povieme, ktorá z nich je pre vás najlepšou voľbou.

WPForms vs. Google Forms – prehľad

WPForms, olovený magnet

WPForms je doplnok na vytváranie formulárov typu všetko v jednom, ktorý vám umožňuje vytvoriť pre web akýkoľvek druh formulárov, vrátane kontaktných formulárov, registračných formulárov, formulárov prieskumu a ďalších. Šablóny formulárov môžete použiť na náskok alebo zostavenie formulára od začiatku v závislosti od vašich potrieb.

Podporuje nahrávanie súborov, umožňuje rozdeľovať dlhé formuláre do viacerých formulárov, prijímať platby, integruje váš formulár s e-mailovou marketingovou službou a robiť oveľa viac.

Formuláre Google

Na rozdiel od WPForms je Google Forms skôr tvorcom prieskumu. Môže sa však použiť aj na vytvorenie iných formulárov, napríklad kontaktného formulára.

Keďže nejde o nástroj na tvorbu formulárov zameraný na WordPress, musíte ho na svoj web vložiť ručne. nie je k dispozícii žiadny doplnok pre integráciu WordPress. Hoci sa najlepšie používa ako nástroj na tvorbu formulárov prieskumu, môžete vytvoriť prieskumy verejnej mienky, dotazníky, formuláre na zhromažďovanie údajov alebo akékoľvek iné formy, na ktoré môžete myslieť. Umožňuje tiež nahrávať rôzne formáty súborov, ako sú obrázky, videá, odkazy atď.

Položky formulára sa ukladajú na Disk Google a môžu sa odosielať aj na vaše e-maily.

1. WPForms verzus Google Forms – ktorý je obľúbenejší?

Podľa spoločnosti Datanyze, spoločnosti zaoberajúcej sa webovými údajmi, sa WPForms používa aspoň na 161 k + weboch a na Google Forms na 101 k + weboch.

To znamená, že WPForms má 22,49% podiel na trhu, zatiaľ čo Google Forms má 14,05%.

WPForms vs Google Forms

Tieto údaje nemusia nevyhnutne znamenať, že je vytvorených viac formulárov WPForms ako formuláre Google. Nezabúdajte, že formuláre Google sú často publikované / hostené na samotných webových stránkach služby Google Forms.

Tieto údaje znamenajú, že viac webových stránok hostuje súbory WPForms ako Google Forms. Toto by nemalo byť prekvapením najmä preto, že viac ako 30% webu je hostených na WordPress a WPForms je v súčasnosti najrýchlejšie rastúcim doplnkom bezplatného kontaktného formulára v úložisku WordPress..

2. WPForms verzus Google Forms – Funkcie

Funkcie WPForms

WPForms ponúka skvelé funkcie na vytvorenie príjemného zážitku z budovania formulárov. Najlepšie na tomto doplnku je, že vám dokonca umožňuje vytvárať vstupné stránky špecifické pre formulár, ktoré vyzerajú podobne ako formuláre Google a poskytujú takmer rovnaké funkcie..

Tu je zoznam niektorých funkcií, ktoré ponúka.

 • Drag and drop Builder: To vám uľahčí vytváranie formulárov bez kódovania.
 • Šablóny formulára: WPForms ponúka rôzne ohromujúce šablóny formulárov, ktoré vám pomôžu náskok.
 • Ochrana proti spamu: Chráňte svoje formuláre pred odoslaním spamu.
 • Inteligentná podmienená logika: Zobraziť a skryť súbory a robiť viac na základe vstupu používateľa.
 • Podpora platieb: Ľahko vyberajte platby, dary atď. Pomocou služieb PayPal a Stripe zo svojich formulárov.
 • Riadenie vstupu: Prezrite si všetky svoje kontakty na jednom mieste a udržiavajte si poriadok.
 • E-mailový marketing: Pripojte sa k rôznym službám e-mailového marketingu a rozšírte svoj zoznam.
 • Podpora spoločnosti Zapier: Pripojte sa k stovkám aplikácií a posilnite tak svoje webové stránky pomocou pokročilých funkcií.
 • Pridať geografickú polohu: Prispôsobte si svoje formuláre detekciou geolokácie.
 • Niekoľko doplnkov: Umožňuje rozšíriť funkcie formulára o niekoľko výkonných doplnkov.
 • Mobilná responzívna: Urobí z vášho formulára dobrý dojem na mobilných zariadeniach.

Tu je podrobná recenzia na WPForms.

Formuláre Google tiež ponúkajú úžasné funkcie, ktoré vám umožnia začať. Tu je zoznam funkcií, ktoré by ste si mohli vyskúšať.

 • Multiformový formát: Ľahko vytvorte viacero formulárov typu otázok.
 • Podporuje iný formát súboru: Vytvárajte prieskumné formuláre s podporou rôznych formátov súborov, ako sú obrázky, videá, odkazy atď.
 • Rôzne šablóny formulárov: Ponúka niekoľko šablón formulárov, takže nemusíte vždy začať od nuly
 • Pripomenutia e-mailom: Pošlite svojim používateľom e-mailové pripomenutia týkajúce sa vašich formulárov.
 • Inteligentný návrh: Navrhuje odpovede na otázky vo vašich formulároch pre užívateľsky prívetivé formuláre.
 • Prispôsobiteľné značky: Prispôsobte si formuláre tak, aby ladili s vašou značkou.
 • Kodifikačná logika:Vytvárajte pokročilé formuláre s funkciou podmienenej logiky.
 • Graf reakcií v reálnom čase: Zobraziť výsledky v reálnom čase pre prieskumy verejnej mienky, kvízy atď.

Kľúčové rozdiely medzi nimi sú v tom, že program WPForms je doplnok na vytváranie formulárov typu všetko v jednom, zatiaľ čo formuláre Google sú skôr prieskumným formulárom..

Napríklad s WPForms môžete vytvárať akékoľvek formuláre, ako sú e-mailové prihlasovacie formuláre, registračné formuláre, prieskumné formuláre, objednávkový formulár, darovací formulár atď. Na druhej strane, pomocou služieb Google Forms môžete vytvárať iba kontaktné formuláre a formuláre prieskumu..

víťaz

Po preskúmaní oboch možností je WPForms jednoznačne víťazom so všetkými jeho pokročilými funkciami.

3. Formuláre Google a WPForms – jednoduché použitie

WPForms je navrhnutý špeciálne pre začiatočníkov a netechnikov. Vďaka tomu je rozhranie super ľahké a flexibilné pre kohokoľvek, s ktorým sa dá manipulovať. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať šablónu, pridať svoje polia pomocou nástroja na vytváranie a presunutie myšou a vložiť svoj formulár na svoj web WordPress. Nájdete stovky šablón, ktoré sa najlepšie hodia do každého výklenku.

Prispôsobenie polí je tiež veľmi jednoduché a doplnok ponúka plnú flexibilitu na prispôsobenie každej šablóny tak, aby vyhovovala vašim požiadavkám. Stačí kliknúť na ne a začať upravovať svoje polia vľavo.

WPForms Builder

Aj keď doplnok obsahuje veľa funkcií, základná verzia nie je vôbec nafúknutá. Ak chcete rozšíriť funkcie základných doplnkov, musíte nainštalovať doplnky.

Formuláre Google tiež ponúkajú jednoduché rozhranie na vytváranie formulárov. Stačí prejsť na stránku Formuláre Google a kliknúť na ikonu + a začnite vytvárať formulár. Na pravej strane máte všetky možnosti a priamo na obrazovke uvidíte zobrazenie v reálnom čase.

Formuláre Google

Služba Google Forms poskytuje iba 17 predpripravených šablón, na rozdiel od šablón 150+ od spoločnosti WPForms.

víťaz

WPForms aj Google Forms sa ľahko používajú. Pokiaľ však ide o počet šablón, systém WPForms fúka Google Forms z vody.

4. WPForms verzus Google Forms – dokumentácia & podpora

oba WPForms a formuláre Google sú veľmi dobre zdokumentované. Ak uviaznete, môžete ľahko nájsť riešenie z ich rozsiahlych znalostí.

WPForms ponúka vynikajúcu podporu svojim zákazníkom. Môžete osloviť ich priateľský tím podpory zvýšením lístka a niekto z tímu vás najskôr osloví riešením vášho problému..

Google Forms má centrum pomoci s radom otázok a odpovedí, ktoré fungujú ako fórum podporované globálnou komunitou. Odpovede však nie sú zaručené.

víťaz

WPForms

5. Formuláre Google vs. WPForms – ceny

WPFormsbezplatná verzia To vám umožní vytvárať krásne a profesionálne vyzerajúce formuláre bez kódu. Ak chcete získať viac funkcií formulára, môžete ho inovovať na jednu z jeho funkcií poistné plány.

wpforms-cenová

Naopak, Google Forms je 100% bezplatná aplikácia.

víťaz

Je to kravata.

Ktorý z nich je lepší – WPForms alebo Google Forms?

Po našom porovnaní je celkom zrejmé, že WPForms je ďaleko pred Formami Google. Kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma doplnkami považujeme za ľahký prístup / správu.

Pretože WPForms je doplnok WordPress, môžete ľahko spravovať svoje formuláre a položky priamo na hlavnom paneli WordPress. Musíte sa však prihlásiť do svojho účtu Google zakaždým, keď chcete upraviť formuláre a zobraziť odpovede z prieskumu.

To znamená, že ak hľadáte riešenie typu všetko v jednom, ktoré vám poskytne všetky možné funkcie, potom WPForms je tou najlepšou voľbou.

Formuláre Google môžu byť tou najlepšou voľbou pre vás, ak chcete zverejniť rovnaký formulár na viacerých webových stránkach, ktoré bežia na viacerých platformách (napríklad WordPress, Joomla atď.), ako je napríklad formulár prieskumu alebo formulár žiadosti o zamestnanie atď. a usporiadať všetky položky formulára na jednom mieste.

To je všetko. Dúfame, že sa vám páčil náš článok o WPForms verzus Google Forms a pomohli vám nájsť to pravé riešenie pre vaše potreby. Môžete tiež vyskúšať vytvorenie kontaktného formulára vo WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map