WPML vs. Polylang – ktorý z nich je lepší? (Porovnanie)


Hľadáte vytvorenie viacjazyčnej webovej stránky? Vytvorenie viacjazyčnej stránky je najlepším spôsobom, ako rozšíriť svoj dosah na globálne publikum.

Aj keď na trhu existujú desiatky prekladateľských doplnkov WordPress, 2 z nich vynikajú od ostatných – WPML a Polylang.

V tomto článku urobíme priame porovnanie týchto 2 populárnych prekladateľských doplnkov a pomôžeme vám rozhodnúť sa, ktorý z nich je najlepšou voľbou pre vaše jedinečné potreby..

WPML vs. Polylang – obsah

Cieľom tohto porovnania je podrobne preskúmať vlastnosti oboch doplnkov a porovnať ich vlastnosti, ako sa líšia a ktoré z nich skutočne vyhovujú vašim potrebám..

Zaoberáme sa najmä nasledujúcimi bodmi.

 • Jednoduchosť použitia
 • Správa prekladov
 • Prekladateľské služby
 • Počet podporovaných jazykov
 • Preklady textu
 • Podpora elektronického obchodu
 • Integrácia médií
 • Podpora a dokumentácia

Ale predtým, ako sa ponoríme do skutočných funkcií doplnkov, získame rýchly prehľad. Ak ešte nie ste s nimi oboznámení, pomôže vám to lepšie porozumieť doplnkom.

WPML vs. Polylang – prehľad

WPML je výkonný viacjazyčný doplnok so zjednodušenými ovládacími prvkami a konfiguráciami. S viac ako 40 000 aktívnych inštalácií nie je pochýb o tom, že WPML je jedným z najpopulárnejších viacjazyčných doplnkov WordPress na trhu WordPress..

WPML zjednodušuje preklad vášho obsahu do rôznych jazykov bez toho, aby ste museli obetovať všetky funkcie svojej webovej stránky.

wpml vs. polylang

WPML je platený doplnok. Ceny tohto doplnku začínajú na 29 USD.

Polylang je ďalší robustný prekladový modul, ktorý je najväčším konkurentom WPML. Používateľské rozhranie Polylang je super jednoduché. Musíte iba pridať svoj obsah, vytvoriť stránky, kategórie a značky a potom pre každú z nich definovať jazyky.

polylang, polylang VS WPML

Svojim používateľom môžete poskytnúť toľko odporúčaných jazykov, koľko chcete. S programom Polylang môžete tiež používať jazykové skripty RTL. Doplnok automaticky stiahne jazykový balík WordPress a potom ich aktualizuje na vašom webe. Takže bez ohľadu na to, aký jazyk chcete, môžete si byť istí, že s jazykom Polylang budete mať správny jazykový balík.

Polylang tiež ponúka prémiovú verziu s rozšírenými funkciami a možnosťami prispôsobenia. Cena komerčnej verzie Polylang sa začína na 99 EUR (približne 111 USD).

Porovnanie funkcií: WPML vs. Polylang

Keďže sú dva z najobľúbenejších prekladateľských doplnkov, oba doplnky sú vybavené úžasnými funkciami. Keďže ide o porovnávací príspevok, podrobnejšie sa pozrieme na všetky jeho funkcie.

Ako už bolo povedané, začnime.

1. WPML verzus Polylang – jednoduché použitie

S WPML môžete za pár minút previesť jednu jazykovú webovú stránku na viacjazyčnú. .

Ľahké použitie WPML

Keď inštalujete a aktivujete viacjazyčný redakčný systém WPML (hlavný doplnok), budete presmerovaní na sprievodcu nastavením, kde môžete zadať základné nastavenia, ako napríklad možnosť nastavenia predvoleného jazyka, pridať ďalšie jazyky, určiť, kam sa má nastaviť prepínače jazyka. Prepínače jazykov sa môžu zobraziť na ponukách, pätách a postranných paneloch.

Umožňuje tiež nakonfigurovať štruktúru adries URL pre viac jazykov pre subdomény, adresáre a parametre adresy URL.

Na druhej strane, Polylang nemá sprievodcu rýchlym spustením ani sprievodcu nastavením, ktorý vám uľahčí život pomocou konfigurácie doplnku.

Ak chcete na svojich webových stránkach nakonfigurovať jazyky, musíte prejsť na Jazyk vo vnútri nastavení Polylang na paneli WordPress.

Ľahké použitie Polylang. WPML verzus Polylang

Odtiaľ nájdete možnosti na pridanie nového jazyka. Po pridaní požadovaných jazykov je celkom jednoduché spracovať preklad obsahu z editora príspevkov a stránok. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať správny jazyk a save svoju stránku.

Podobne ako WPML je možné pomocou nástroja Polylang zmeniť alebo aktualizovať nastavenie jazyka z ovládacieho panela WordPress. Môžete tiež použiť nastavenie jazyka reťazca a nastavenie jazyka médií.

víťaz

Oba pluginy uľahčujú preklad obsahu, ale pomocou sprievodcu nastavením je preklad ešte ľahší s WPML. WPML je teda víťazom čo sa týka jednoduchosti použitia.

2. WPML vs. Polylang – správa prekladov

Polylang aj WPML podporujú automatický a manuálny preklad. Vďaka automatickému prekladu môžete ušetriť čas. Ak však chcete zaistiť, aby bol preklad presný a správny, odporúča sa preklad preložiť ručne alebo si najať odborníka na preklad. Pozrime sa, ako vám tieto doplnky umožňujú spravovať celý proces ručného prekladu.

V prípade WPML sa funkcia správy prekladu ponúka ako doplnok. Po aktivácii doplnku môžete poslať obsah na preklad priamo z hlavného panela.

Na druhej strane, Polylang umožňuje vám integrovať systém správy prekladov založený na cloude známy ako Lingotek. S programom Lingotek môžete získať bezplatný strojový preklad alebo si najať profesionála, ktorý to urobí za vás. Nevýhodou je, že musíte nainštalovať doplnok tretej strany Lingotek a musíte si vytvoriť účet s Lingotek..

víťaz

Správa prekladov WPML je k dispozícii ako doplnok, zatiaľ čo spoločnosť Polylang vyžaduje, aby ste nainštalovali doplnok Lingotek, doplnok tretej strany..

3. WPML verzus Polylang – počet podporovaných jazykov

WPML sa dodáva s prekladovými súbormi pre 64 jazykov, ktoré môžete použiť hneď po inštalácii doplnku. Ale v prípade, že potrebujete ďalšie jazyky, môžete ich tiež pridať pomocou editora jazykov.

Jazyky WPML, WPML verzus Polylang

Polylang v tejto súvislosti tiež odvádza skvelú prácu.

Jazyky polylang, WPML verzus Polylang

Podporuje viac ako sto jazykov pre preklady a môžete tiež pridať viac.

víťaz

Pokiaľ ide o počet podporovaných jazykov, spoločnosť Polylang sa hromadí proti všetkým svojim súťažiam.

4. WPML verzus Polylang – možnosti lokalizácie

WPML aj Polylang vám umožňujú prekladať texty pochádzajúce z tém a doplnkov, ktoré používate na svojich stránkach. Pomocou tejto funkcie môžete vytvoriť aj viacjazyčnú správcovskú oblasť.

WPML podporuje lokalizáciu tém a doplnkov tromi spôsobmi:

 • Používajte iba preklad reťazca
 • Použite preklad reťazcov, ale načítajte súbory .mo ako zálohu
 • Načítať iba súbory .mo.

Ak sa však v súbore WPML a WPML nenachádza konkrétny preklad Polylang vám umožní poskytnúť vlastný preklad konkrétneho jazyka pre ľubovoľnú tému alebo doplnok.

Vo WPML je preklad témy webovej stránky a textu doplnku ovládaný pomocou Preklad reťazca vlastnosť. V skutočnosti vyhľadá preložiteľný obsah vo vašej téme a doplnku a potom vám umožní pridať alternatívny text.

Polylang, použitie poedit a Prekladač Loco prekladať texty tém a doplnkov.

víťaz

Oba pluginy ponúkajú celkom dobrú prácu, pokiaľ ide o preklad tém a doplnkov.

5. WPML vs. Polylang – podpora elektronického obchodu

Ak chcete vytvoriť viacjazyčný web elektronického obchodu, tieto doplnky môžu byť skutočne užitočné. Webové stránky elektronického obchodu si vyžadujú viac práce z hľadiska nastavenia celého obchodu v porovnaní s jednoduchými blogmi.

A pokiaľ tieto dva doplnky používate, nemusíte sa obávať. Licencia na cms s vyššou cenou WPML pokryje všetko potrebné na preloženie celej webovej stránky elektronického obchodu. Licencia cms vás stojí približne 79 dolárov a je podporovaná aj inými integráciami elektronického obchodu.

V prípade, že chcete použiť Polylang na navrhnutie viacjazyčného elektronického obchodu, mali by ste vykonať upgrade na Polylang Zakúpte alebo kúpte doplnok WooCommerce spoločnosti Polylang.

víťaz

Oba pluginy opäť ponúkajú skvelé možnosti, ale WPML môže byť pre používateľov optimálnejšou voľbou, pretože to stojí menej.

6. Mediálna integrácia

Pokiaľ ide o preklad mediálnych súborov, ako sú obrázky a videá, je ešte veľa práce. Ak zobrazujete titulky obrázkov a pracujete s vnútornými konfiguráciami, ako sú alt značky, pomenovanie atď., Mali by ste ísť na doplnok, ktorý má väčšiu podporu pre mediálny súbor..

WPML sa dodáva s modulom prekladu médií, ktorý je potrebné aktivovať pred prekladom mediálnych súborov.

WPML vs Polylang, preklady médií WPML

Použitie jedného mediálneho súboru vo viacerých jazykoch je vynikajúcou možnosťou, pretože na webe ušetrí veľa práce a miesta.

Polylang funguje skoro rovnako ako WPML.

Preklady médií Polylang, WPLM vs Polylang

Stačí len povoliť modul vo vnútri doplnku a potom môžete nakonfigurovať mediálne súbory s príslušnými titulkami a názvami vo viacerých jazykoch.

víťaz

Pretože WPML aj Polylang vykonávajú rovnakú prácu, použitie ktoréhokoľvek z nich vám môže poskytnúť rovnaké skúsenosti pre vaše mediálne súbory..

7. Podpora a dokumentácia

Jednou z výhod výberu prémiového doplnku WordPress oproti bezplatnému doplnku je, že prémiový doplnok sa dodáva s prémiovou podporou. To môže byť veľmi prospešné, pretože ak sa kedykoľvek počas používania alebo konfigurácie doplnku zaseknete, môžete sa skontaktovať s tímom podpory alebo nahliadnuť do dokumentácie a vyriešiť svoje problémy..

Ako prémiový doplnok, doplnok WPML prekonáva nohavice celej svojej konkurencie, pokiaľ ide o podporu. Online dokumentácia je veľmi podrobná a jasne vysvetľuje všetko od nastavenia doplnku až po použitie jeho funkcií na dosiahnutie najlepších výsledkov.

Polylang neposkytuje podporu pre svoj bezplatný doplnok. Ich dokumentácia nie je taká rozsiahla ako doplnok WPML.

víťaz

WPML je jasným víťazom, pokiaľ ide o podporu

Záver: Ktorý z nich je lepší – WPML alebo Polylang?

WPML aj WPML Polylang sú skvelé možnosti na vytvorenie viacjazyčnej webovej stránky. Veríme, že WPML je lepší prekladový modul ako Polylang, pretože jeho ľahko použiteľný sprievodca nastavením a vynikajúca podpora.

Ak by ste radšej šli s bezplatným doplnkom, potom je pre vás Polylang tou pravou voľbou. Dúfame, že tento článok vám pomôže nájsť ten správny prekladový doplnok pre vaše potreby.

Ak máte záujem, môžete prejsť na podrobnosti o vytvorení viacjazyčnej stránky s WPML a s Polylang .

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map