Bluehost – HostGator Karşılaştırması (2020) – İşte Kazanan!

hostgator ve bluehost


En iyi barındırma hizmetini mi arıyorsunuz? Bluehost ve HostGator en iyi hosting sağlayıcılarından 2 tanesidir. Ama gerçekten en iyi web barındırma hizmeti: Bluehost veya HostGator?

Her web barındırma hizmeti eşit yaratılmamıştır. Fiyatlandırma planları ve özellikleri konusunda bu 2 barındırma sağlayıcısının birbirinden nasıl farklı olduğunu anlamanız önemlidir. HostGator ve Bluehost arasındaki tarafsız karşılaştırmamızla, hangisinin sizin için en iyi seçim olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

Bluehost ve HostGator Karşılaştırması – Genel Bakış

Bluehost kayıt-alan-adı-free

Bluehost piyasadaki en iyi ucuz hosting sağlayıcılarından biridir. WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir web barındırma sağlayıcısıdır. Şu anda dünyanın dört bir yanından bir milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyorlar.

Bluehost ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve web barındırma işleminde% 65 indirim sunuyor.

hostgator

Tıpkı Bluehost gibi HostGator da dünyanın en popüler web barındırma sağlayıcılarından biridir. Özellikle paylaşılan barındırma dikey sallamak ve dünya çapında milyonlarca alan adı barındırıyor.

Her HostGator planında, web sitenizi istediğiniz şekilde oluşturmanıza yardımcı olacak çok çeşitli araçlar elde edersiniz.

Bluehost ve HostGator Karşılaştırması – Hız ve Çalışma Süresi

HostGator ve Bluehost karşılaştırması için barındırma sunucularının performans testini yapmak için, her iki barındırma sunucusunda paylaşılan barındırma planlarına kaydolarak bir test sitesi oluşturduk. Sonra WordPress’i yükledik ve test ortamımızdaki üretim ortamını yansıtmak için resimler de dahil olmak üzere kukla içerik ekledik.

İlişkili: Paylaşılan ve Yönetilen WordPress Barındırma (Karşılaştırma)

Birkaç farklı test yaptık:

  • Pingdom testi: Web sitesinin hızını ve kullanılabilirliğini izlemek için.
  • Yük Darbe testi: Sunucunun azami yükleme süresi boyunca nasıl tepki verdiğini kaydetmek için.
  • Bitcatcha testi: Test sitesinin içeriğini yok sayarak 8 farklı uluslararası konumdaki sunucu yanıt sürelerini analiz etmek.

İşte sonuçlarımız:

bluehost hız testi

Pingdom’a göre, Bluehost test sitemizin Dallas, Teksas’ta bir sunucuya yüklenmesi 689 ms sürdü. Bu, test edilen tüm sitelerin% 94’ünden daha hızlı.

en hızlı hostgator

Öte yandan, HostGator 691ms Dallas’ta bir sunucu için yüklemek için aldı. Pingdom’a göre yükleme süresi hem Bluehost hem de HostGator için hemen hemen aynı..

loadimpact hostgator

Load Impact’e göre, HostGator sunucumuz bir seferde yaklaşık 80 ziyaretçi gelene kadar hızlı bir şekilde yanıt verdi.

yük etkisi mavi

Trafik arttıkça site yavaşlamaya başlarken, Bluehost’un performansı ziyaretçi sayısına bakılmaksızın aynı kaldı.

bluehost sunucusu yanıt testleri

Bitcatcha testine göre, Bluehost sunucumuz Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç saniyede cevap verdi. Tepki süresi nispeten yüksek olsa da, hala bir saniyeden daha kısa sürede yanıt verdi

bitcatcha-hostgator

Benzer şekilde, HostGator sunucusu Bitcatcha tarafından C olarak derecelendirildi. Yanıt süresi, birden çok konumdan Bluehost ile neredeyse aynıydı.

kazanan: Bluehost

Bluehost vs. HostGator – Kullanım Kolaylığı

Bluehost, kullanıcı gösterge panellerini yeniledi, bu yüzden artık bir web sitesini sıfırdan başlatmak her zamankinden daha kolay. Kullanıcılara harika bir başlangıç ​​deneyimi sunarlar, bu da mutlak bir başlangıç ​​olsanız bile bir siteyi başlatmayı son derece yararlı kılar.

Başlarken, Bluehost ile ücretsiz bir alan adı ve ücretsiz SSL alabilirsiniz. Bir siteyi hızlı bir şekilde başlatmak için 1 tıklama WordPress yüklemelerinden de yararlanabilirsiniz..

HostGator ise barındırma hizmeti aboneliğinizle birlikte ücretsiz bir alan adı sunmuyor. Katılım deneyimleri Bluehost kadar şık değil. Bununla birlikte, kapsamlı belgeleri sayesinde HostGator’a başlamak zor değildir. Ayrıca, bir geliştirici tutmadan istediğiniz şekilde bir web sitesi oluşturmak için harika bir web sitesi oluşturucu sunarlar..

kazanan: Bluehost

Bluehost ve HostGator Karşılaştırması – Özellikler

Sitenizi herhangi bir Bluehost barındırma planıyla çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi alırken, HostGator kadar zengin özelliklere sahip değildir. HostGator, barındırma özellikleri açısından Bluehost’a nasıl yığılmıştır:

  • HostGator, kullanımı kolay bir sürükle ve bırak üreticisi ile gelirken, Bluehost bir tane sunmuyor.
  • HostGator ile, herhangi bir planla 200 $ değerinde reklam kredisi alırken, Bluehost başlangıç ​​planlarıyla sunmuyor.
  • HostGator, 45 günlük para iade garantisi ile gelir. Öte yandan, Bluehost ile, hizmetlerini risksiz denemek için sadece 30 günlük bir garanti alırsınız.
  • HostGator ile sınırsız alt alan yaratabilirsiniz, oysa Bluehost sadece 25 alt alan kurmanıza izin verir.
  • HostGator ile isterseniz aylık faturalandırma yapabilirsiniz, ancak Bluehost ile yıllık plana abone olmanız gerekir.

kazanan: HostGator

Bluehost – HostGator – Destek & belgeleme

Hem Bluehost hem de HostGator müşterilerine büyük destek sunar.

HostGator canlı sohbet, telefon ve e-posta yoluyla 7/24 destek sağlar. Ancak, Bluehost artık telefon ve canlı sohbet yoluyla doğrudan desteğe odaklanmak için e-posta tabanlı destek sunmamaktadır. Bu, çözülmesi biraz daha uzun sürebilecek daha gelişmiş sorunları olan kullanıcılar için sinir bozucu olabilir.

HostGator’un sağlam yardım merkezinde 680+ yardım makalesi ve web barındırma hizmetinin her yönünü adım adım keşfetmenize yardımcı olacak 500+ video eğitimi bulunur.

kazanan: HostGator

Bluehost ve HostGator Karşılaştırması – Fiyatlandırma

Hem Bluehost’un hem de HostGator’un barındırma seçenekleri, ucuz barındırmadan tam teşekküllü bir özel sunucuya kadar gamı ​​çalıştırıyor. Yeni bir web sitesine başlarsanız, onların paylaşılan / ucuz barındırma planını seçebilirsiniz. Onların ucuz barındırma planı, tek tıklamayla WordPress yükleyici, ücretsiz alan adı, SSL vb.Dahil olmak üzere sıfırdan bir site oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar..

Farklı barındırma seçeneklerinin fiyatlarına ayrıntılı bir göz atalım:

SharedWordPressResellerVPSDedicated
Bluehost2,75 $ / aylık.2,75 $ / aylık.19,99 ABD doları / aylık.$ 79.99 / aylık.
HostGator2,78 $ / aylık.5,95 $ / aylık.19,95 $ / aylık.19,95 $ / aylık.119,00 ABD doları / ay.

Bluehost ile karşılaştırıldığında, HostGator biraz pahalıdır. Uygun fiyatlı bir çözüm arıyorsanız, Bluehost daha uygun olabilir. HostGator’u kullanmak istiyorsanız, en iyi fiyatı almak için HostGator kuponumuza göz atın..

HostGator en iyi satıcı barındırma planlarını sunar. Kontrol etmeyi kaçırmayın.

kazanan: Bluehost

Özet: Bluehost ve HostGator

Bluehost ve HostGator 2 önde gelen web hosting sağlayıcısıdır. Bluehost her boyutta web sitesi için uygun fiyatlı hosting planları sunmaktadır. Hosting seçenekleri başlangıç ​​seviyesi kullanıcılara yöneliktir.

Bluehost, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için son derece yararlı olan harika bir katılım deneyimi sunar. Ayrıca, barındırma planları ile ücretsiz alan adı ve ücretsiz SSL sunuyorlar..

HostGator ise tüm kullanıcı seviyelerine göre hazırlanmış çok çeşitli hosting planları sunuyor. Tüm barındırma planlarıyla daha fazla özellik sunmaya odaklanıyorlar.

Genel olarak, Bluehost’un HostGator da dahil olmak üzere rakiplerini uygun fiyatlı hosting planları ile yendiğine inanıyoruz. Performansı artırmak ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için sunucu altyapılarını sürekli olarak yükseltirler.

Ayrıca Bluehost ve iPage arasındaki karşılaştırmamıza da göz atmak istiyorsunuz.

Bu makalenin Bluehost ve HostGator arasında seçim yapmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Yeni bir web sitesi başlatıyorsanız, bir web sitesini nasıl başlatacağımızla ilgili kılavuzumuza bakın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me