Bluehost ile WP Motor Karşılaştırması (2020) – İşte Kazanan

BlueHost Vs Wp Motoru


WP Engine vs Bluehost: Hangi sağlayıcı gerçekten en iyi yönetilen WordPress barındırma hizmetlerine sahiptir? Bluehost ve WP Engine, pazardaki lider WordPress barındırma sağlayıcılarıdır, ancak gerçek şampiyonu seçme zamanı.

WP Engine, WordPress merkezli bir hosting çözümü olsa da, Bluehost size yönetilen WordPress hosting de dahil olmak üzere çok çeşitli hosting seçenekleri sunar. Bluehost ve WP Engine arasındaki tarafsız WordPress barındırma karşılaştırmamızda, bunların birbirinden nasıl farklı olduklarını açıklayacağız. İhtiyaçlarınız için hangisinin en iyi çözüm olduğuna karar vermenize de yardımcı olacağız.

Bluehost vs WP Engine – Genel Bakış

Bluehost kayıt-alan-adı-free

Bluehost piyasadaki en popüler web barındırma sağlayıcılarından biridir. Ayrıca WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir WordPress barındırma hizmeti..

Bluehost, paylaşılan WordPress barındırma, yönetilen WordPress barındırma ve WooCommerce barındırma gibi çok çeşitli WordPress merkezli barındırma planları sunar. WordPress merkezli seçeneklerin yanı sıra, paylaşılan, VPS ve özel barındırma hizmetleri de sunarlar.

WP Motoru

WP Engine ise yalnızca yönetilen WordPress barındırma çözümleri sunmaya odaklanmıştır. İster bir blog başlatıyor olun, ister grafik dışı büyüme ile kurumsal düzeyde bir işletme işletiyor olun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru barındırma çözümünü bulacaksınız.

WordPress barındırma dışında, 35+ StudioPress temalarına ücretsiz olarak premium erişim elde edersiniz. Ayrıca, işinizi kurmak ve büyütmek için sizi bir dizi performans ve entegrasyon çözümü ile donatıyorlar.

Bluehost vs WP Engine – Hız ve Çalışma Süresi

Hız, WordPress hosting’i seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en kritik faktörlerden biridir. 1 saniyelik bir gecikme bile dönüşümlerde% 7’lik bir azalmaya neden olabilir. Bahsetmemek gerekirse, web sitesi yükleme hızını ciddiye almazsanız, masada çok para bırakacaksınız.

WP Engine ve Bluehost karşılaştırması için barındırma sunucularının hızını ve çalışma süresini analiz etmek için, paylaşılan barındırma planlarına kaydolarak her iki barındırma sunucusunda bir test sitesi oluşturduk.

Test web sitelerimizde birkaç farklı test gerçekleştirdik:

 • Yükleme sürelerini ve kullanılabilirliğini izlemek için pingdom testi.
 • Yoğun yükleme sürelerinde sunucuların performansını analiz etmek için Yük Darbe testi.
 • İçerikleri yok sayarak sunucuların 8 farklı coğrafi konumda nasıl performans göstereceğini belirlemek için Bitcatcha testi.

Sonuçları görelim.

bluehost hız testi

Pingdom testimize göre, Bluehost test sitemiz New York City’den test edildiğinde 689ms aldı, bu test edilen sitelerin% 94’ünden daha hızlı.

wpengine hız testi

WP Engine test sitemizin yüklenmesi yalnızca 582 ms sürdü, bu da sitenin test edilen sitelerin% 96’sından daha hızlı olduğu anlamına geliyor.

wpengine yük etkisi hız testi

Barındırma sunucusunun bir trafik dalgalanmasından sağ çıkıp çıkamayacağını analiz etmek de önemlidir. Trafik dalgalanma testimiz için Yük Etkisi adlı bir araç kullandık. Bazı sanal kullanıcıları sitelerimize gönderdik ve sunucuların nasıl performans gösterdiğini görmek için kademeli olarak 100 ziyaretçiyi oluşturduk.

Testimizden, canlı ziyaretçi sayısının Bluehost veya WP Engine sunucuları üzerinde olumsuz bir etkisi olmadığı açıktır..

bluehost sunucusu yanıt testleri

Bitcatcha testimize göre, Bluehost sunucumuz dünya çapında bir saniyeden daha kısa sürede yanıt verdi.

wpengine bitcatcha sunucusu yanıt süresi

Genel performans BitCatcha tarafından C, WP Engine de BitCatcha tarafından A notlandırıldı.

kazanan: WP Motoru

Bluehost vs WP Engine – Kullanım Kolaylığı

Bluehost cPanel

Bluehost, herkesin önceden bir deneyim yaşamadan bir web sitesini kolayca başlatabilmesini sağlamak için işe alım deneyimlerini sürekli olarak yeniler. Ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL, tek tıklamayla WordPress yüklemeleri ve sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan diğer her şeyi sunarlar.

hesabımı wpengine

Tersine, WP Engine yüksek trafikli web sitelerine ve kurumsal düzeyde işlere odaklanmıştır. Daha iyi performans için sunucunuzu optimize etmenin tüm tekniklerini kullanırlar. WordPress sitelerini çalıştırmak için özel olarak oluşturulmuş ince ayarlı bir barındırma kurulumuna sahip olursunuz. CDN veya önbellek eklentileri gibi site hızınızı artırmak için herhangi bir eklenti yüklemenize izin vermezler.

Optimizasyon ve WordPress güvenliği hakkında endişelenmenize gerek kalmadan WP Engine’de bir WordPress web sitesi çalıştırabilirsiniz, ancak gerçek şu ki, bu herkes için doğru çözüm değildir. Ayrıca, sitenizi WP Engine’de barındırıyorsanız, üstesinden gelmeniz gereken biraz öğrenme eğrisi vardır.

kazanan: Bluehost

Bluehost vs WP Engine – Özellikler

Bluehost hosting öncelikle başlangıç ​​seviyesi kullanıcılara yöneliktir, bu nedenle başlangıç ​​seviyesi özelliklerin ölçülmemiş bant genişliği, SSD depolama alanı, ücretsiz SSL, 1 tıklama yükleyicileri gibi bir blog veya web sitesi başlatmasını bekleyebilirsiniz..

Biraz daha pahalı bir planla sınırsız e-posta hesabı, sınırsız SSD depolama alanı, site yedeklemesi, 200 $ değerinde pazarlama teklifi vb..

Yönetilen bir WordPress barındırma çözümü olan WP Engine, Amazon Web Services ve Google Cloud Platform tarafından desteklenen yüksek kullanılabilirlik vaat ediyor.

Hosting planları, sitenizi oluşturmanıza, test etmenize ve taşımanıza yardımcı olacak çok çeşitli yerleşik araçlarla birlikte gelir. Her barındırma planında ücretsiz 35+ StudioPress temasına premium erişim elde edersiniz. Bunun da ötesinde, geliştirme, hazırlama ve üretim ortamlarını ayarlamak için 1 tıklama araçlarına da sahip olacaksınız..

kazanan: WP Motoru

Bluehost vs WP Engine – Destek ve Belgeler

Bluehost, canlı sohbet ve telefon aracılığıyla 7/24 destek sağlar. Canlı sohbet ve telefon yoluyla doğrudan destek sağlamaya odaklanmak için e-posta tabanlı desteği sonlandırdılar. Dezavantajı, çok meşgulseniz ve bir ajanın canlı sohbet yoluyla yanıt vermesini bekleyemezseniz, destek sorgunuzu çözemezsiniz. Bu, çözülmesi biraz daha uzun sürebilecek gelişmiş sorunları çözmek isteyen kullanıcılar için de sinir bozucu olabilir.

Başlangıç ​​planları ile WP Engine yalnızca 7/24 sohbet desteği sunuyor. Telefon desteği, aylık 115 ABD dolarından başlayan daha pahalı planları ile sunulmaktadır..

kazanan: Bluehost

Bluehost ve WP Motoru Karşılaştırması – Fiyatlandırma

Bluehost paylaşılan web hosting için düzenli fiyatlandırma ayda 7,99 $ ‘dan başlar. Yeni bir web sitesi başlatmanın maliyeti (alan adını ve web barındırma maliyetini içerir), yeni başlıyorsanız pahalı olabilir. Bu nedenle kullanıcılarımıza web barındırma işleminde% 65 indirim sunmak için Bluehost ile bir anlaşma müzakere ettik. Bluehost ile ayda sadece 2,75 $ ödemeniz gerekiyor. Büyük bir indirimin yanı sıra, Bluehost’tan bir web barındırma planı satın aldığınızda ücretsiz bir alan adı ve ücretsiz SSL sertifikası alırsınız.

WP Engine için düzenli fiyatlandırma aylık 35 $ ‘dan başlıyor. Aylık abonelik istiyorsanız, WP Engine’de% 30 indirim alabilirsiniz, bu nedenle ayda 24,50 ABD doları ödemeniz gerekir..

Yıllık abonelik ile WP Motor kupon kodumuzla 5 ay ücretsiz alabilirsiniz: WPBeginner30

kazanan: Bluehost

Bluehost aynı zamanda en iyi İngiltere Web Hosting Hizmeti için # 1 seçim.

Özet: Bluehost ve WP Engine

Yeni başlayanlar için, Bluehost, çok çeşitli WordPress barındırma planlarıyla birlikte en iyi seçimdir. Başlarken, aylık sadece 2,75 ABD doları olan WordPress barındırma planını seçebilirsiniz. Ayrıca, ayda 19,95 $ ‘dan başlayan yönetilen bir WordPress barındırma hizmeti sunuyorlar..

WP Engine ise piyasadaki en iyi yönetilen WordPress barındırma çözümlerinden biridir. WordPress hostinginizi kendi başınıza optimize etmek istemiyorsanız, sitenizi barındırmak için WP Engine’i düşünebilirsiniz..

Ayrıca aşağıdakiler arasında uzmanlarımızın görüşlerini de okumak istersiniz:

 • Bluehost – HostGator Karşılaştırması
 • Bluehost ve Dreamhost Karşılaştırması
 • Bluehost ve iPage
 • Bluehost ve InMotion hosting karşılaştırması
 • Bluehost ve GreenGeeks
 • Bluehost ve A2 Hosting Karşılaştırması
 • Bluehost ve Liquid Web

Karşılaştırmamızı beğendiyseniz, tam Bluehost incelememizin yanı sıra tam WP Engine incelememizi de okumanızı önemle öneririz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map