Bluehost ve GreenGeeks Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner

BlueHost-Greengeeks vs


En iyi barındırma hizmetini mi arıyorsunuz? Bluehost ve GreenGeeks en iyi hosting sağlayıcılarından 2 tanesidir. Ama bu gerçekten en iyi web barındırma hizmeti: Bluehost veya GreenGeeks?

Tüm web barındırma hizmetleri eşit yaratılmadığından, bu 2 barındırma sağlayıcısının bir seçim yapmadan önce fiyatlandırma planları ve özellikleri ile ilgili olarak birbirinden nasıl farklı olduğunu anlamanız önemlidir. HostGator ve GreenGeeks arasındaki tarafsız karşılaştırmamız, hangisinin web siteleriniz için mükemmel seçim olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

Bluehost ve GreenGeeks – Genel Bakış

Bluehost-wordpress-hosting

Bluehost, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen barındırma sağlayıcılarından biridir. Bluehost’un barındırma seçenekleri, ucuz barındırmadan WordPress barındırma, tam teşekküllü bir özel sunucuya kadar gamı ​​çalıştırıyor.

3 farklı WordPress merkezli barındırma seçeneği sunarlar: Paylaşılan WordPress barındırma, yönetilen WordPress barındırma ve WooCommerce barındırma.

Greengeeks-web-hosting

GreenGeeks önde gelen çevre dostu web pazarında barındırma sağlayıcılarından biridir. Müşterilere süper hızlı bir web barındırma deneyimi sunmanın yanı sıra, veri merkezleri tarafından üretilen karbon ayak izlerini dengelemeyi de taahhüt ederler..

Hangi barındırma planını seçtiğinizden bağımsız olarak, sabit disk sürücülerinden (HDD) 2 kat daha hızlı olduğu kanıtlanmış Katı Hal Sürücüsü (SSD) depolama alanına sahip olursunuz. Hizmetlerinden tam olarak memnun değilseniz, barındırma aboneliğinizden sonraki 30 gün içinde tam bir geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz

Bluehost ve GreenGeeks – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Bluehost, sunucu donanım altyapılarını düzenli olarak geliştirerek sürekli mükemmellik için çaba gösterir. Web sitenizin alabileceği kadar hızlı olduğundan emin olmak için KVM ve OpenStack gibi endüstri lideri teknolojileri kullanıyorlar.

Diğer yandan GreenGeeks, uygulamanıza verimli bir şekilde hizmet veren ve ziyaretçilerinize hızlı sayfa yükleme sürelerini garanti eden PowerCacher gibi kurum içi geliştirilmiş en iyi hız teknolojilerinden bazılarını sunar. Ayrıca sitenizi hızlandırmak için ücretsiz CloudFlare CDN entegrasyonu sunar.

Bluehost ve GreenGeeks’in web hosting garantilerini test etmek için, barındırma sunucularında birkaç farklı hız ve performans denemesi yapmaya karar verdik.

Testleri gerçekleştirmek için her iki barındırma hizmetine kaydolduk, her birinde bir WordPress web sitesi oluşturduk ve sitelerimize varsayılan bir tema yükledik. Bir üretim ortamını yansıtmak için, sahte içerik yayınladık ve bazı resimler yükledik.

bluehost hız testi

Pingdom’a göre, Bluehost sitemizin New York’tan test edildiğinde yüklenmesi 689ms sürdü. Bu, test edilen sitelerin% 94’ünden daha hızlıdır. GreenGeeks sitemizin yükleme süresi biraz daha yüksekti: siteyi yüklemek 697ms sürdü.

GreenGeeks hız testi

Pingdom testlerimizden sonra, barındırma sunucularımızın trafik artışını nasıl ele aldığını incelemek için Yük Etkisi ile bir test yaptık.

yük etkisi mavi

Load Impact’e göre Bluehost’un performansı, ziyaretçi sayısına bakılmaksızın aynı kaldı.

GreenGeeks yük etkisi

GreenGeeks sitemiz için, yükleme süresinde birkaç küçük ani artış vardı, bu da sitenin biraz yavaşladığı anlamına geliyor.

Yük Etkisi testlerimizden sonra, 8 farklı coğrafi konumdan sunucu yanıt sürelerini analiz etmek için Bitcatcha adlı bir araç kullandık: New York, LA, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya. Her konum için hız 3 ayrı kez ölçüldü ve sonuçların ortalaması alındı.

bluehost sunucusu yanıt testleri

Bitcatcha’ya göre Bluehost ve GreenGeeks sitelerimiz C olarak derecelendirildi.

GreenGeeks tepki süresi

kazanan: Bluehost

Bluehost vs. GreenGeeks – Kullanım Kolaylığı

Bluehost-pano-posta menü

Bluehost ile ilgili en iyi şey, herkesin yeni bir web sitesi başlatmasını çok kolay hale getirmesidir. Kılavuzlu yerleştirme ile WordPress’i web barındırma hesabınıza kolayca yükleyebilir, bir WordPress teması seçebilir ve önerilen WordPress eklentilerini yükleyebilirsiniz. Tüm süreç hızlı ve ağrısızdır.

GreenGeeks cpanel

GreenGeeks’in işe alım deneyimi Bluehost’lar kadar şık değil. Bununla birlikte, kapsamlı belgeleri sayesinde GreenGeeks’e başlamak zor değil; sadece biraz daha uzun sürer. Ayrıca, bir geliştirici tutmadan web sitenizi istediğiniz şekilde oluşturmak için harika bir web sitesi oluşturucu sunar.

kazanan: Bluehost

Bluehost ve GreenGeeks – Özellikler

Özellik söz konusu olduğunda, hem Bluehost hem de GreenGeeks’in SSD depolama alanı, barındırma planı satın alma ile ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL, 1 tıklama WordPress yüklemesi vb.Gibi birçok ortak noktası vardır. Ancak, derinlik, GreenGeeks’in eğrinin önünde olduğunu göreceksiniz.

GreenGeeks’in özellikler açısından nasıl öne çıktığını incelemeden önce, Bluehost’un GreenGeeks’e kıyasla üstün olduğu birkaç alana bir göz atalım:

 • WordPress Barındırma: Bluehost 3 farklı WordPress barındırma seçeneği sunar: WordPress paylaştı, WordPress yönetildi ve WooCommerce; GreenGeeks sadece WordPress paylaşılan barındırma sağlar.
 • Popülerlik: Bluehost, dünya genelinde 2 milyondan fazla alana güç veriyor. Şüphesiz, paylaşılan web hosting endüstrisini sallıyorlar.
 • Büyük indirim: Bluehost web hosting planlarında büyük tanıtım indirimleri sağlar.

Şimdi GreenGeeks’in Bluehost’un sağlamadığı bazı temel özellikleri ele alalım:

 • Sınırsız web sitesi: Başlangıç ​​planları ile bile, GreenGeeks ile sınırsız web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz; oysa Bluehost sadece 1 web sitesine ev sahipliği yapmanıza izin verir.
 • Ücretsiz site transferleri: Zaten başka bir barındırma platformunda bulunuyorsanız, sitelerinizi ücretsiz olarak GreenGeeks’e aktarabilirsiniz.
 • Site oluşturucu: Her web barındırma planında ücretsiz bir web sitesi oluşturucu alacaksınız.
 • E-posta hesapları: Başlangıç ​​web barındırma planlarıyla bile sınırsız e-posta hesabı oluşturabilirsiniz.

kazanan: GreenGeeks

Bluehost vs. GreenGeeks – Destek ve Belgeler

GreenGeeks, 3 mod aracılığıyla 7/24 destek sunar: canlı sohbet, telefon ve bilet tabanlı destek. Kapsamlı belgeleri, GreenGeeks barındırma platformuyla bir web sitesi oluşturmanın her alanında size rehberlik eder.

Canlı sohbet ve telefon yoluyla doğrudan destek sağlamaya odaklanmak için Bluehost, emekli bilet tabanlı desteğe sahiptir. Bu, çözülmesi biraz daha uzun sürebilecek daha gelişmiş sorunları olan kullanıcılar için sinir bozucu olabilir.

kazanan: GreenGeeks

Bluehost ve GreenGeeks Karşılaştırması – Fiyatlandırma

Bluehost ve GreenGeeks’ten farklı barındırma seçeneklerinin fiyatları arasında kafa kafaya bir karşılaştırmaya bakalım:

PaylaşılanWordPress Yönetilen WPVPS
Bluehost2,75 $ / aylık.2,75 $ / aylık.19,95 / ay.19,99 ABD doları / aylık.$ 79.99 / aylık.
Greengeeks2,95 $ / aylık.2,95 $ / aylık.39,95 $ / aylık.169,00 ABD doları / ay.

Tablodan da görebileceğiniz gibi, Bluehost yeni başlayanlar için daha uygun fiyatlı hosting hizmetleri sunmaktadır. Hatta WordPress sitelerini öngören büyüme için yönetilen bir WordPress barındırma çözümü sağlıyorlar.

Bluehost ayrıca en iyi ücretsiz web hosting şirketlerinden biridir.

kazanan: Bluehost

Özet – Bluehost ve GreenGeeks

Bluehost’un genel olarak GreenGeeks’ten daha iyi bir barındırma sağlayıcı olduğuna inanıyoruz. Bluehost yeni başlayanlar için uygun fiyatlı hosting seçenekleri sunar. Kolay katılım süreci, becerilerine bakılmaksızın herkesin yeni bir siteyi başlatmasını süper kolaylaştırır.

Küçük bir WordPress sitesi başlatmak istiyorsanız, WordPress barındırma planını seçebilirsiniz. Web siteniz büyüdükçe barındırma sunucunuzu optimize etme tekniklerini ele almak istemiyorsanız, yönetilen WordPress barındırma çözümü olan WP Pro’yu seçmek isteyebilirsiniz..

Ayrıca WooCommerce sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelen WooCommerce barındırma hizmeti de sunar. WooCommerce hosting ile, bir WooCommerce uzmanıyla 2 saatlik ücretsiz kurulum görüşmesi de yapabilirsiniz.

 • Bluehost – HostGator Karşılaştırması
 • Bluehost ve WP Motoru
 • Bluehost ve Dreamhost Karşılaştırması
 • Bluehost ve iPage
 • Bluehost ve InMotion hosting karşılaştırması
 • Bluehost ve A2 Hosting Karşılaştırması
 • Bluehost ve Liquid Web

Bu kadar! Umarız bu rehber ihtiyaçlarınız için en iyi hosting çözümünü bulmanıza yardımcı olmuştur. Bu makaleyi beğendiyseniz, tam Bluehost incelememize veya tam GreenGeeks incelememize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map