Bluehost ve iPage Karşılaştırması (2020) – İşte Kazanan! (2020 yılında)

Kimin en iyi web barındırma sağlayıcısı olduğunu bilmek ister misiniz: Bluehost veya iPage? Hem Bluehost hem de iPage, uygun fiyatlı hosting planları ile dikey hosting web sallamak. Her ikisi de VPS ve özel sunucular da dahil olmak üzere farklı barındırma seçenekleri sunar. Ama bir sağlayıcı diğerinden daha iyi olmalı, değil mi?


İPage ve Bluehost arasındaki UNBIASED karşılaştırmamızda, bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi bulmanıza yardımcı olacağız. Savaş başlasın!

Bluehost ve iPage – Genel Bakış

Bluehost-wordpress-hosting

Bluehost piyasadaki en popüler web barındırma sağlayıcılarından biridir. Ayrıca WordPress.org tarafından resmi olarak önerilmektedir..

Bluehost 1996 yılında başlatıldı ve şu anda dünya çapında bir milyondan fazla siteye güç veriyor. Çok çeşitli barındırma seçenekleri sunarken, en ucuz barındırma hizmetleriyle tanınırlar.

Ipage-godaddy-hosting-alternatifleri

Tıpkı Bluehost gibi iPage de Endurance International Group’a aittir. 1998 yılında başlatıldı ve şu anda ABD’de bulunan 2 veri merkezi arasında bir milyondan fazla web sitesine hizmet veriyor.

iPage kendi web barındırma hizmetleri için uygun fiyatlandırma seçenekleri ile tanınır. iPage, web sitesi hızından ödün vermeyen, ucuz ama güvenilir bir barındırma hizmeti arayan kullanıcılar için en iyi seçimdir.

Bluehost ve iPage – Hız ve Çalışma Süresi

Hız ve çalışma süresi, bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate almanız gereken en kritik faktörlerdir.

Hız önemlidir çünkü kimse yavaş bir web sitesini sevmez ve Google algoritmalarında sayfa hızını vurgulamaya devam eder.

Benzer şekilde, kullanıcılarınız sitenizin 24 saat boyunca kullanılabilir olmasını beklediği için çalışma süresi önemlidir. Genellikle, çalışma süresi mevcut toplam sürenin yüzdesi olarak ifade edilir; “% 99,95”, örneğin.

İPage vs Bluehost karşılaştırmamızdaki web barındırma hizmetleri için web sitesi hızını ve çalışma sürelerini test etmek için her iki hizmete de kaydolduk ve WordPress tarafından desteklenen bir test sitesi oluşturduk. Canlı ortamı yansıtmak için varsayılan bir WordPress teması da yükledik, sahte içerik ekledik ve bazı resimler yükledik.

Test sitelerimizde hız ve çalışma süresi deneyleri yapmak için aşağıdaki araçları kullandık:

 • Pingdom
 • Yük Etkisi
 • Bitcatcha

bluehost hız testi

Pingdom’a göre, Bluehost sitemizin New York’tan test edildiğinde yüklenmesi 689ms sürdü. Test edilen sitelerin% 94’ünden daha hızlı.

ipage pingdom hız testi

İPage test sitemiz 3 saniyeden daha kısa sürede yüklendi ve test edilen web sitelerinin% 60’ından daha hızlıydı.

Hız testi gibi, barındırma hizmetinizin bir trafik artışından sonra da hayatta kalıp kalamayacağını analiz etmek önemlidir. Trafik dalgalanma testimiz için popüler bir test aracı olan Load Impact’i kullandık. Load Impact ile sunucuların trafiği nasıl ele alacağını görmek için test sitelerimize her seferinde 100 sanal ziyaretçi gönderdik.

yük etkisi mavi

Bluehost’un performansı, ziyaretçi sayısından bağımsız olarak aynı kaldı.

ipage yük etkisi

İPage söz konusu olduğunda, sitede yaklaşık 50 kullanıcı olduğunda yanıt süresi yavaştı. Bundan sonra, daha fazla canlı kullanıcıya sahip olmasına rağmen sayfa hızı sabit kaldı.

bluehost sunucusu yanıt testleri

Bitcatcha testimize göre, Bluehost sunucumuz Amerika Birleşik Devletleri’nde bir saniyenin sadece bir kısmında yanıt verdi. Uluslararası yerlerde yanıt süresi nispeten yüksek olmakla birlikte, bir saniyeden daha kısa sürede yanıt verdi.

ipage sunucusu yanıt süresi

İPage sunucumuz, Japonya hariç tüm konumlarda bir saniyeden daha kısa sürede yanıt verdi. Hedef kitleniz çoğunlukla Japonya’daysa, o bölgeye daha yakın bir sunucu aramak isteyebilirsiniz.

kazanan: Bluehost

Bluehost ve iPage – Kullanım Kolaylığı

Bluehost cPanel

Bluehost tüm kullanıcılara cPanel erişimi sunar. Bluehost’un özel cPanel arayüzü ile web sitenizi ve barındırma kaynaklarını kolayca yönetebilirsiniz.

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için gösterge tablolarını yenilediler, bu da Bluehost ile bir web sitesi başlatmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Tıpkı Bluehost gibi, iPage de bir WordPress sitesini hızlı bir şekilde başlatmak için bir tıklamayla WordPress yükleyicisiyle birlikte gelir. Bluehost’tan farklı olarak, hosting planları ile temel bir sürükle ve bırak üreticisi de sunuyorlar. Bu, bir geliştirici tutmadan web sitelerini oluşturmak ve tasarlamak için hızlı ve kolay bir çözüm isteyen kullanıcılar için iyi bir seçimdir.

iPage kontrol paneli

Ana dezavantajı, iPage’in cPanel sunmamasıdır. Bunun yerine, vDeck olarak adlandırdıkları kontrol panelinin kendi özelleştirilmiş sürümünü sunarlar. Bununla birlikte, en popüler web barındırma kontrol paneli olan cPanel’e alışkınsanız, vDeck’i kullanmadan önce üstesinden gelmek için biraz öğrenme eğrisi olacaktır..

kazanan: Bluehost

Bluehost ve iPage – Özellikler

Hem Bluehost hem de iPage, çevrimiçi işletmenizin büyüklüğü ve bütçesinden bağımsız olarak web siteniz için doğru barındırma seçeneğine sahip olabilir. Barındırma seçenekleri, ucuz barındırmadan tam teşekküllü bir özel sunucuya kadar gamı ​​çalıştırıyor.

Hem Bluehost hem de iPage ile ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL ve 1 tıklama yükleyici alırsınız. Ancak, özellikler açısından iPage Bluehost’u geride bırakıyor…

 • iPage ücretsiz bir sürükle ve bırak üreticisi ile birlikte gelirken, Bluehost bir tane sunmuyor.
 • İPage ile, 200 dolar değerinde ücretsiz reklam kredileri alırken, Bluehost başlangıç ​​planlarıyla teklif vermiyor.
 • iPage yalnızca tek bir paylaşılan barındırma planı sağlar. iPage, bu planla sınırsız web sitesi barındırma olanağı sunar. Ancak, sınırsız web sitesi barındırmak istiyorsanız pahalı bir paylaşılan barındırma planına geçmeniz gerekir..

kazanan: iPage

Bluehost iPage vs – Destek ve Belgeler

Bluehost’un arkadaş canlısı destek ekibine canlı sohbet ve telefon yoluyla 7/24 ulaşabilirsiniz. Yalnızca canlı sohbet ve telefon yoluyla kişisel, doğrudan destek sağlamaya odaklanmak için bilet tabanlı desteği bıraktılar. Bu kararın çözülmesi biraz daha uzun sürebilecek daha gelişmiş sorunları olan kullanıcılar için sinir bozucu olabilir.

iPage ise telefon, e-posta ve canlı sohbet yoluyla 7/24 destek sağlıyor. Ayrıca, yeni bir web sitesi başlatma hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayan belgelerine de güvenebilirsiniz..

kazanan: iPage

Bluehost ve iPage Karşılaştırması – Fiyatlandırma

Kuşkusuz, iPage sadece uygun fiyatlı dikey seçenekleri ile ucuz hosting dikey sallamak. İPage’de ayda 1,99 ABD dolarına kadar düşük bir web sitesi başlatabilirsiniz.

Ancak, paylaşılan / ucuz barındırma dışında Bluehost, uygun fiyatlı barındırma planları ile iPage’i sudan atıyor.

İşte Bluehost’ta bir web sitesi başlatmanın maliyeti ile iPage arasında eksiksiz bir karşılaştırma:

SharedWordPressVPSDedicated
Bluehost2,75 $ / aylık.2,75 $ / aylık.19,99 ABD doları / aylık.$ 79.99 / aylık.
iPage1,99 ABD doları / ay.3,75 $ / aylık.19,99 ABD doları / aylık.119,99 ABD doları / ay.

kazanan: Bluehost

Özet: Bluehost ve iPage

Karşılaştırmamızdan sonra, Bluehost’un web siteniz için seçebileceğiniz en iyi barındırma seçeneği olduğuna inanıyoruz. Bluehost sadece hızlı web hosting sunmakla kalmaz, aynı zamanda hosting panelleri süper sezgiseldir, böylece mutlak bir acemi olsanız bile hızlı bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Bluehost ayrıca yönetilen WordPress barındırma ve WooCommerce barındırma da dahil olmak üzere iPage’den daha fazla barındırma seçeneği sunar. Ayrıca, WordPress ana bilgisayarı olarak güvenilirliklerini artıran WordPress.org tarafından önerilmektedir..

Bunun da ötesinde, Bluehost performansı artırmak ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için sunucu altyapısını sürekli olarak yükseltir.

Ayrıca aşağıdakiler arasında uzmanlarımızın görüşlerini de okumak istersiniz:

 • Bluehost – HostGator Karşılaştırması
 • Bluehost ve WP Motoru
 • Bluehost ve Dreamhost Karşılaştırması
 • Bluehost ve InMotion hosting karşılaştırması
 • Bluehost ve GreenGeeks
 • Bluehost ve A2 Hosting Karşılaştırması
 • Bluehost ve Liquid Web

Bu makalenin Bluehost ve iPage arasında seçim yapmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, eksiksiz Bluehost incelememizi ve tam iPage incelememizi de okumak isteyebilirsiniz..

BlueHost İncelemesi

Bluehost
Değerlendirme
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 4.9 / 5.0

Bluehost’u ziyaret edin »

Ipage-logo

iPage
Değerlendirme
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

İPage’i ziyaret edin »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map