Bluehost ve Liquid Web Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner!

bluehost vs sıvı-web


En iyi yönetilen WordPress barındırma sağlayıcısını mı arıyorsunuz? Liquid Web ve Bluehost arasında karar vermeye mi çalışıyorsunuz? Hem Liquid Web hem de Bluehost, dünyanın önde gelen yönetilen WordPress barındırma sağlayıcılarından 2 tanesidir. Ama hangisi daha iyi?

Bu makalede, Bluehost ve Liquid Web’i derinlemesine karşılaştıracağız, böylece hangisinin bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna karar verebilirsiniz..

Bluehost ve Liquid Web – Genel Bakış

Bluehost kayıt-alan-adı-free

Bluehost, ünlü bir web hosting şirketi olan Endurance International Group’a ait bir hosting markasıdır. Ayrıca WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir web barındırma sağlayıcısıdır.

Bluehost’un barındırma hizmetleri başlangıç ​​düzeyindeki kullanıcılara yöneliktir ve özellikle paylaşılan barındırma dikeyini sallarlar. Paylaşılan, WordPress, VPS ve özel barındırma sunucuları dahil olmak üzere çok çeşitli barındırma seçenekleri sunarlar.

3 farklı WordPress merkezli barındırma seçeneği sunarlar:

 • Paylaşılan WordPress barındırma giriş seviyesi kullanıcılar için.
 • Yönetilen WordPress barındırma optimize edilmiş sunucu performansına ihtiyaç duyan kullanıcılar için.
 • WooCommerce Barındırma e-Ticaret işletmeleri için.

Liquid Web'e Özel İndirim

Liquid Web bağımsız olarak yönetilen bir web hosting şirketidir. Bluehost gibi geleneksel barındırma sağlayıcılarının aksine, Liquid Web yalnızca VPS ve özel sunucular için yönetilen barındırma hizmetleri sunar. Hosting seçenekleri WordPress, WooCommerce, premium iş e-postası ve daha fazlası dahil olmak üzere popüler uygulamalar için optimize edilmiştir..

Bluehost’un Liquid Web’e karşı WordPress ve WooCommerce barındırma hizmetleri arasındaki temel fark, Bluehost’un tüm boyutlar ve bütçe için barındırma çözümleri sunmasına rağmen, Liquid Web’in yüksek trafikli web sitelerini hedeflemesi.

Bluehost – Liquid Web – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Liquid Web ve Bluehost karşılaştırması için barındırma sunucularının performans testini yapmak için, her iki barındırma sunucusunda WordPress barındırma planlarına kaydolarak bir test WordPress sitesi oluşturduk. Ardından, test sitemizdeki üretim ortamını yansıtmak için varsayılan bir WordPress teması yükledik, resimler de dahil olmak üzere kukla içerik yükledik.

Son olarak, aşağıdaki gibi birkaç hız testi yaptık:

Yük Darbe testi: Sunucunun azami yükleme süresi boyunca nasıl tepki verdiğini kaydetmek için.

Bitcatcha testi: Test sitesinin içeriğini yok sayarak 8 farklı uluslararası konumdaki sunucu yanıt sürelerini analiz etmek.

İşte sonuçlarımız:

yük etkisi mavi

Hem Bluehost hem de Liquid Web, Yük Darbe testimiz boyunca tutarlı bir şekilde gerçekleştirildi. Sitedeki canlı ziyaretçi sayısının sunucu performansı üzerinde bir etkisi yoktur.

Sıvı Ağ Yükü Etkisi

Ayrıca 8 farklı coğrafi konumdan hosting sunucularımızın sunucu yanıt süresini kaydetmek için Bitcatcha’yı kullandık: New York, LA, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya. Her konum için hız üç ayrı kez ölçülür ve sonuçların ortalaması alınır..

bluehost sunucusu yanıt testleri

Gördüğünüz gibi, Liquid Web sitemiz Bitcatcha tarafından C + olarak derecelendirilirken, Bluehost sitemiz C olarak derecelendirildi.

Sıvı Web Tepki Süresi

kazanan: Sıvı Ağ

Bluehost – Liquid Web – Kullanım Kolaylığı

Bluehost cPanel

Bluehost ile ilgili en iyi şeylerden biri, kullanıcılara harika bir kullanıcı deneyimi sağlamalarıdır, bu da mutlak bir başlangıç ​​olsanız bile bir siteyi başlatmayı son derece yararlı kılar. Kılavuzlu yeni katılımlarıyla WordPress’i kolayca kurabilir ve WordPress sitenize giriş yapmadan bile tercih ettiğiniz temayı yükleyebilirsiniz..

Ayrıca, işletme hedeflerinizi artırmanıza yardımcı olacak birkaç temel WordPress eklentisini de öneriyorlar. Özetle, WordPress kontrol paneline aşina olmasanız bile bir WordPress sitesini kolayca başlatabilirsiniz..

Bluehost ayrıca web sitenizi kolayca yönetmek için cPanel erişimi sağlar.

Yönetilen WordPress barındırma hariç her Liquid Web planında cPanel / WHM veya Plesk’e erişebileceksiniz.

sıvı web bulut sitesi

Liquid Web’in yönetilen WordPress barındırma planıyla iThemes Sync Pro’ya erişebileceksiniz. Çalıştırdığınız tüm siteleri tek bir konumdan yönetmenize yardımcı olur. İThemes Sync Pro ile, çalışma süresini ve kesinti süresini izleyebilir, içeriğinizin SEO durumunu izleyebilir ve müşterilerinizin WP-admin’de gördüklerini kontrol edebilirsiniz.

Yeni başlıyorsanız, işe alma deneyimleri sizin gibi kullanıcılar için özelleştirildiğinden Bluehost’u seçmenizi öneririz.

kazanan: Bluehost

Bluehost vs. Liquid Web – Özellikler

Bluehost öncelikle başlangıç ​​seviyesindeki kullanıcılara yöneliktir. Sitenizi çalışır duruma getirmek için ihtiyacınız olan tüm temel özelliklerle birlikte gelir. Paylaşılan tüm barındırma planlarıyla,

 • Ölçülmemiş bant genişliği
 • SSD depolama
 • Ücretsiz SSL
 • Tek Tıkla Yükleyiciler

Biraz pahalı bir paylaşılan web barındırma planıyla ölçülmemiş SSD depolama alanı, sınırsız e-posta hesabı, sınırsız depolama alanı, 200 $ değerinde pazarlama teklifi, site yedekleri ve daha fazlasını elde edersiniz.

Yönetilen bir barındırma sağlayıcısı olarak Liquid Web, aşağıdakiler gibi sektör lideri özelliklerle yüksek hızlı yükleme süresi sağlar:

 • Otomatik eklenti güncellemeleri: WordPress çekirdek güncellemelerine ek olarak, Liquid Web görsel karşılaştırmalı otomatik eklenti güncellemeleri de sunar.
 • Tam sunucu erişimi: Diğer yönetilen barındırma şirketlerinin aksine, Liquid Web tam sunucu erişimi sunar.
 • şablon: Aynı eklentileri ve temayı kullanarak yeni siteler oluştururken zaman kazanın.
 • Kolay evreleme: Kolayca canlı site ortamına dağıtmadan önce kodlarınızı test etmenizi sağlayan bir hazırlama sitesi oluşturun.

kazanan: Sıvı Ağ

Bluehost vs. Liquid Web – Destek ve Belgeler

Bluehost, yalnızca telefon ve canlı sohbet yoluyla 7/24 destek sunar. Doğrudan destek sağlamaya odaklanmak için e-posta tabanlı bilet desteğini durdurdular.

Dezavantajı, çok meşgulseniz ve bir ajanın canlı sohbet yoluyla yanıt vermesini bekleyemezseniz, destek sorgunuzu çözemezsiniz. Bu, çözülmesi biraz daha uzun sürebilecek daha gelişmiş sorunları olan kullanıcılar için de sinir bozucu olabilir.

Bluehost’tan farklı olarak Liquid Web, 3 mod üzerinden teknik yardım sağlar: telefon görüşmesi, canlı sohbet ve e-postalar.

Telefon veya sohbet yoluyla ulaşırsanız, bir dakikadan kısa sürede yanıt verirler ve e-posta ile ulaşırsanız, 30 dakikadan daha kısa sürede yanıt alırsınız.

Hem Bluehost hem de Liquid kendi web hosting planlarını kullanarak sıfırdan bir web sitesi inşa her yönünü kapsayan kendi sitelerinde geniş bilgi tabanlarına sahip.

kazanan: Bluehost

Bluehost ayrıca İngiltere’deki En İyi Web Hosting Hizmetleri için 1. sıraya yerleşti.

Bluehost ve Liquid Web Karşılaştırması – Fiyatlandırma

Bluehost paylaşılan web hosting için düzenli fiyatlandırma ayda 7,99 $ ‘dan başlar. Bluehost ile bir anlaşma yaptığımız için, IsItWP kullanıcıları ayda sadece 2,75 dolar ödemek zorunda. Hepsinden iyisi, her yeni Bluehost hesabıyla, ücretsiz bir alan adı ve ücretsiz SSL sertifikası alacaksınız.

Liquid Web yönetimli WordPress barındırma fiyatlandırması aylık 29 $ ‘dan başlıyor.

Bluehost ayrıca dünyanın en iyi ücretsiz web barındırma hizmetlerinden biridir.

kazanan: Bluehost

Özet – Bluehost ve Liquid Web

Yeni başlıyorsanız ve uygun fiyatlı bir yönetilen WordPress barındırma sağlayıcısı arıyorsanız, Bluehost’tan başka bir yere bakmayın. Bluehost ayrıca giriş seviyesi kullanıcılar için birkaç farklı barındırma seçeneği sunar.

Bluehost ayrıca, alan adı, ücretsiz SSL ve özel IP adresi gibi bir e-Ticaret sitesi çalıştırmak için ihtiyacınız olan her temel özelliği sağlayan uygun fiyatlı bir WooCommerce barındırma hizmeti sunar.

Diğer yandan Liquid Web, hızlı web sitesi isteyen kullanıcılar içindir. Liquid Web’in yönetilen WooCommerce barındırma, sunucularınızı optimize etmek için profesyonel bir geliştirici tutmanıza gerek kalmadan kaynak ağırlıklı e-ticaret mağazası oluşturmanıza yardımcı olur.

Bu makalenin en iyi yönetilen WordPress barındırma sağlayıcısını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, Bluehost incelememize ve Liquid Web incelememize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map