Bluehost vs. A2 Hosting Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner!

BlueHost-Vs-a2-barındırma


En iyi WordPress barındırma sağlayıcısını mı arıyorsunuz? Bluehost ve A2 Hosting arasında karar vermeye mi çalışıyorsunuz? Hem Bluehost hem de A2 Hosting, WordPress web sitenizi kolayca barındırmanıza izin verir. Ama biri diğerinden daha iyi olmalı, doğru?

Bu makalede, A2 Hosting ile Bluehost arasında kafa kafaya bir karşılaştırma yapacağız, böylece bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için hangisinin doğru çözüm olduğuna karar verebilirsiniz.

Bluehost vs. A2 Hosting – Genel Bakış

Bluehost kayıt-alan-adı-free

Bluehost, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir barındırma sağlayıcısıdır. 2003 yılında kuruldu ve şu anda dünyanın dört bir yanından bir milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor.

Her hosting planında Bluehost ücretsiz bir alan adı ve ücretsiz bir SSL sertifikası sağlar. Ayrıca, hizmetlerini denemek için 30 gün para iade garantisi sunuyorlar..

A2 Hosting

A2 Hosting, sitenizi çalışır duruma getirmek için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sağlayan, geliştirici dostu bir hosting şirketidir. Ayrıca, barındırma hizmetlerine kaydolurken tercih ettiğiniz veri merkezini seçmenize izin verir.

Hepsinden iyisi, A2 Hosting tam olarak memnun kalmazsanız her an puanlanmış para iade garantisi sunar.

Bluehost vs. A2 Hosting – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Hız ve çalışma süresi, bir web barındırma seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerdir. Hemen hemen her hosting sağlayıcısı süper hızlı web sitesi hızlarını ve yüksek web sitesi kullanılabilirliğini garanti eder. Bluehost ve A2 Hosting’in gerçekten hype’larına uyup uymadığını test etmek için, her birine kaydolup 2 test sitesi oluşturarak sayfa hızlarını ve çalışma süresi garantilerini analiz etmeye karar verdik..

Ayrıca bir WordPress teması yükledik, sahte içerik ekledik ve web sitelerimizde canlı bir ortamı yansıtmak için bazı resimler yükledik. Ardından, aşağıdaki araçlarla birkaç farklı hız testi gerçekleştirdik:

 • Pingdom
 • Yük Etkisi
 • Bitcatcha

bluehost hız testi

Pingdom testimize göre, Bluehost test sitemiz New York City’den test edildiğinde 689ms aldı, bu test edilen sitelerin% 94’ünden daha hızlı.

a2 hosting hız testi pingdom

Ancak, A2 Hosting sitemizin yüklenmesi 1.28 saniye sürdü, yani site test edilen tüm sitelerin yalnızca% 84’ünden daha hızlıydı.

Barındırma sunucularının trafik artışından sonra da hayatta kalıp kalamayacağını analiz etmek de önemlidir. Trafik dalgalanma testimiz için Yük Etkisi adlı bir araç kullandık. Bazı sanal kullanıcıları sitelerimize gönderdik ve sunucuların nasıl performans gösterdiğini görmek için kademeli olarak 100 ziyaretçiyi oluşturduk.

yük etkisi mavi

Yük Etkisi testimize göre, canlı ziyaretçi sayısının Bluehost üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadı.

A2 Hosting yük etkisi testi

Öte yandan, A2 Hosting test sitemiz sitede yaklaşık 40 ziyaretçi bulunana kadar tutarlı bir performans sergiledi. Web sitesi bir süre yavaşladı ve normal durumuna geri döndü.

Yük Etkisi testimizden sonra, 8 farklı coğrafi konumdan sunucu yanıt sürelerini izlemek için Bitcatcha ile bir test yaptık: New York, LA, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya. Her konum için hız 3 ayrı kez ölçüldü ve sonuçların ortalaması alındı.

bluehost sunucusu yanıt testleri

Bitcatcha testimize göre, Bluehost ve A2 Hosting’in genel performansı C.

a2 hosting bitcatcha testi

kazanan: Bluehost

Bluehost vs. A2 Hosting – Kullanım Kolaylığı

Bluehost Yeni Yönetici Paneli

Web hosting hesaplarını yönetmek için hem Bluehost hem de A2 Hosting kullanıcılara cPanel erişimi sağlar. Ayrıca, tek tıklamayla yükleyicileri, WordPress, Joomla, Drupal vb.Gibi popüler web sitesi komut dosyalarını hızlı bir şekilde yüklemenize yardımcı olur..

A2 Hosting cPanel

A2 Hosting ile Windows barındırma seçeneğini tercih ederseniz, web barındırma hesabınızı yönetmek için Plesk’e erişirsiniz.

Bluehost vs. A2 Hosting – Özellikler

Bluehost ile web sitenizi başlatmak için ihtiyacınız olan tüm temel özellikleri bekleyebilirsiniz; ölçülmemiş bant genişliği, 1 tıklama yükleyicileri, ücretsiz alan adı ve SSL dahil.

Başlangıç ​​paylaşılan barındırma planı ile 1 web sitesine ev sahipliği yapabilir ve biraz daha pahalı bir planla sınırsız web sitesi barındırabilir ve ücretsiz pazarlama kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Karşılaştırıldığında, A2 Hosting özellikler açısından eğrinin önünde yer almaktadır. A2 Hosting’in Bluehost’a kıyasla üstün olduğu birkaç alana bir göz atalım:

 • Herzaman para iade garantisi: A2 Hosting’den memnun değilseniz, kaydolduktan sonraki 30 gün içinde tam bir geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz. Ayrıca kullanılmayan barındırma hizmetleri için orantılı geri ödeme de sağlar.
 • Çeşitli barındırma seçenekleri: Bluehost’un aksine, A2 Hosting çok çeşitli hosting seçenekleri sunar. Örneğin, VPS planları ile yönetilmeyen bir sunucu, yönetilen sunucu, indirimli SSD sunucusu, çekirdek sunucu vb..
 • Ücretsiz site transferi: Her hosting planı ile A2 Hosting ücretsiz site geçişi sağlar.

kazanan: A2 Hosting

Bluehost vs. A2 Hosting – Destek ve Belgeler

Bluehost, canlı sohbet ve telefon aracılığıyla 7/24 destek sağlar. Canlı sohbet ve telefon yoluyla doğrudan destek sağlamaya odaklanmak için e-posta tabanlı desteği sonlandırdılar. Bu, bir ajanın canlı sohbet yoluyla yanıt vermesini beklemek için çok meşgulseniz, destek sorgunuzun çözülemeyeceği anlamına gelir.

A2 Hosting, 3 mod üzerinden 7/24 destek sağlar: canlı sohbet, telefon ve e-posta. Sağlam bilgi tabanları, A2 Hosting ile web sitesi oluşturma hakkında bilmeniz gereken her şeyi adım adım açıklar.

kazanan: A2 Hosting

Bluehost ve A2 Hosting Karşılaştırması – Fiyatlandırma

Bluehost ve A2 Hosting’ten farklı barındırma seçeneklerinin fiyatları arasında kafa kafaya bir karşılaştırmaya bakalım:

PaylaşılanWordPress Yönetilen WPVPS
Bluehost2,75 $ / aylık.2,75 $ / aylık.19,95 / ay.19,99 ABD doları / aylık.$ 79.99 / aylık.
A2 Hosting3,92 $ / aylık.3,92 $ / aylık.11,99 ABD doları / aylık.5 $ / aylık.99,59 ABD doları / ay.

Tablodan Bluehost’un paylaşılan, WordPress ve adanmış sunucular için uygun fiyatlı barındırma planları sağladığını görebilirsiniz. VPS için, yönetilmeyen barındırma hizmetleri sayesinde A2 Hosting’in planları daha ucuzdur.

A2 Hosting’in yönetilen WordPress planları da Bluehost’un planlarından daha ucuzdur. Ancak, genel olarak, Bluehost özellikle yeni başlayanlar için daha uygun fiyatlı barındırma hizmetleri sağlar.

Bluehost ayrıca en iyi ücretsiz web hosting şirketleri listemize yapılmıştır.

kazanan: Bluehost

Özet – Bluehost ve A2 Hosting

Bluehost’un A2 Hosting’ten daha iyi bir hosting sağlayıcı olduğuna inanıyoruz. Bluehost, sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tüm katılım sürecini süper kolaylaştırır.

Web barındırma konusunda tamamen yeni olsanız bile, bir siteyi belgelerine başvurmak zorunda kalmadan dakikalar içinde hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.

Başlarken, bir web sitesi oluşturmak oldukça pahalı gibi hissedebilirsiniz. Bununla birlikte, Bluehost’un düşük tanıtım fiyatları ile bir siteyi 2,75 $ ‘a kadar düşük bir fiyata başlatabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz bir alan adı ve SSL sertifikası da kullanabilirsiniz.

 • Bluehost – HostGator Karşılaştırması
 • Bluehost ve WP Motoru
 • Bluehost ve Dreamhost Karşılaştırması
 • Bluehost ve iPage
 • Bluehost ve InMotion hosting karşılaştırması
 • Bluehost ve GreenGeeks
 • Bluehost ve Liquid Web

Umarız bu makale bütçenizi ve işletme hedeflerinizi karşılayan en iyi web barındırma hizmetini bulmanıza yardımcı olmuştur. Bu makaleyi beğendiyseniz, tam Bluehost incelememize veya derinlemesine A2 Hosting incelememize de göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map