Bluehost vs InMotion Hosting (2020): İşte Kazanan!

Bluehost V inmotion hosting


Bluehost ve InMotion Hosting’i karşılaştırmak ister misiniz? Bluehost ve InMotion Hosting, en popüler web hosting sağlayıcılarından 2 tanesidir. InMotion Hosting ile Bluehost arasındaki UNBIASED karşılaştırmamızda, bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi bulmanıza yardımcı olacağız.

Bluehost ve InMotion Hosting – Genel Bakış

Bluehost-wordpress-hosting

Bluehost önde gelen web pazarında barındırma sağlayıcılarından biridir. Ayrıca WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir barındırma sağlayıcısıdır. Paylaşılan, VPS, adanmış, WordPress barındırma vb.Gibi çok çeşitli barındırma seçenekleri sunarlar..

Bluehost, sunucu donanım altyapısını düzenli olarak geliştirerek ve web sitenizin alabildiği kadar hızlı olduğundan emin olmak için önde gelen teknolojiler sağlayarak sürekli olarak mükemmellik için çabalamaktadır..

inmotion hosting incelemesi

InMotion Hosting başka bir lider web barındırma sağlayıcısıdır. InMotion Hosting ile ilgili en iyi şey, arzu edilen birçok özellik ve mükemmel müşteri desteği sunmalarıdır. Ayrıca, hizmetlerini risksiz denemek için 90 günlük benzersiz para iade garantisi sunuyorlar.

Ağaç dikerek karbon ayak izlerini dengelemeye adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Trees for the Future ile ortaklık kurdular. Los Angeles’ta yeşile dönüp karbon ayak izlerini azaltmak için yeşil bir veri merkezi açtılar.

Bluehost vs InMotion Hosting – Hız & uptime

Web sitesi hızı ve çalışma süresi, bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate almanız gereken en kritik faktörlerdir.

Sayfa Hızı önemlidir, çünkü kimse yavaş bir web sitesini sevmez. Yüklenmesi uzun sürüyorsa kullanıcılarınız sitenizi terk edecektir. Çalışma süresi, web sitenizin kullanılabilir ve çalışır durumda olduğu dönemi tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bahsetmemek gerekirse, web siteniz 7/24 mevcut değilse, işletmenizi ve itibarınızı zedeleyecektir.

Bluehost ve InMotion Hosting’in çalışma zamanı vaatlerine ve hype’larına uyup uymadığını kontrol etmek için, hem barındırma hizmetlerine kaydolduk hem de her barındırma hesabında WordPress ile bir test sitesi oluşturduk. Test sitemizde canlı site ortamını yansıtmak için, kukla içerik ekledik (resimler dahil).

Test sitelerimizde hız ve çalışma süresi deneyleri yapmak için aşağıdaki araçları kullandık:

  • Pingdom: Test sitelerimizin sayfa yükleme süresini analiz etmek için.
  • Yük Etkisi: Test sitelerimizin trafik dalgalanması sırasında nasıl performans gösterdiğini görmek için.

bluehost hız testi

Pingdom’a göre, Bluehost sitemizin New York’tan test edildiğinde yüklenmesi 689 ms sürdü. Test edilen sitelerin% 94’ünden daha hızlı.

InMotion Hosting testi testi

InMotion Hosting sitemizin yüklenmesi 982 ms sürdü, bu da test edilen sitelerin% 90’ından daha hızlı.

Sunucu performansının tüm resmini elde etmek için test sitelerimizi Load Impact ile test etmeye karar verdik. Load Impact ile bazı sanal kullanıcıları web sitelerimize gönderdik ve sunucuların nasıl ele alacağını izlemek için bir seferde 100 ziyaretçi oluşturduk.

yük etkisi mavi

Gördüğünüz gibi, Bluehost sitemiz için trafik artışının tepki süresi üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmamıştır. Ancak, InMotion Hosting sitemiz yalnızca 25 kullanıcıya ulaşana kadar iyi performans gösterdi. Bundan sonra, önemli ölçüde yavaşladı. Sunucularının performansı test boyunca tutarlı değildi.

yük etkisi inmotion

kazanan: Bluehost

Bluehost vs InMotion Hosting – Kullanım Kolaylığı

Bluehost-pano-posta menü

Bluehost, işe alma deneyimlerini sürekli olarak yenileyerek, WordPress sitelerini becerilerine bakılmaksızın herkesin kolayca başlatmasını kolaylaştırıyor. Hatta ücretsiz bir alan adı ve SSL sertifikası sunuyorlar, böylece mutlak bir acemi bile aşırı başlangıç ​​maliyetleri hakkında endişelenmeden hızlı bir şekilde bir web sitesi başlatabilir.

Tüm Bluehost planları, web hosting hesabınızı yönetmek için bir cPanel ile birlikte gelir. cPanel, dünyanın en popüler web barındırma kontrol panelidir. CPanel ile web barındırma dosyalarınızı, alan adlarınızı ve veritabanlarınızı tek bir yerden yönetebilirsiniz.

InMotion kontrol paneli

Benzer şekilde InMotion Hosting de tüm kullanıcılarına bir cPanel hesabı sunuyor. Tıpkı Bluehost gibi, InMotion Hosting de WordPress, Joomla ve Drupal için 1 tıklama yükleyici sağlıyor.

Ancak, kullanım kolaylığı açısından, Bluehost’un WordPress kullanıcılarına sundukları müthiş katılım deneyimi sayesinde öne çıktığını düşünüyoruz. Kaydolduktan sonra Bluehost, WordPress yükleme, tema yükleme, birkaç eklenti önerilmesi ve daha pek çok şey içeren bir web sitesi kurmanın her alanında size rehberlik eder..

kazanan: Bluehost

Bluehost vs InMotion Hosting – Özellikler

Özelliklere gelince, InMotion Hosting Bluehost’tan kilometrelerce öne çıkıyor. Tabii ki, Bluehost size sınırsız bant genişliği, ücretsiz SSL, 1 tıklama yükleyici vb.Gibi tüm standart barındırma özelliklerini sağlar. Ancak, InMotion Hosting yukarıda ve öteye gidiyor..

Bluehost’ta bulamayacağınız birkaç InMotion Hosting özelliğine bakalım:

  • Sürükle ve bırak oluşturucu: BoldGrid, InMotion Hosting tarafından WordPress üzerine kurulmuş bir web sitesi kurucusudur.
  • Bir veri merkezi seçin: Bir barındırma planına kaydolurken, sitenizi barındırmak istediğiniz veri merkezini seçmenize olanak tanır.
  • Ücretsiz site transferi: Barındırma hizmeti için kaydolduğunuzda, sıfır kesinti süresi ücretsiz site transferi de sunarlar.
  • 90 günlük para iade garantisi: Özelliklerinin yanı sıra, hizmetlerini 90 gün boyunca risksiz denemenize izin verirken, Bluehost sadece 30 gün garanti veriyor.

kazanan: InMotion Barındırma

Bluehost vs InMotion Hosting – Destek ve Belgeler

Bluehost, canlı sohbet ve telefon aracılığıyla 7/24 destek sağlar. Müşterilere doğrudan destek sağlamaya odaklanmak için bilet tabanlı desteği bıraktılar.

Tersine, InMotion Hosting telefon, canlı sohbet, e-posta / bilet ve hatta Skype üzerinden 7/24/365 ABD tabanlı teknik destek sağlar! Bilgi tabanlarında makale yayınlamaya ve güncellemeye ek olarak, kullanıcılarının sık sorulan sorularını yanıtlamak için düzenli olarak YouTube’a video eğiticileri yüklerler.

kazanan: InMotion Barındırma

Bluehost ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Fiyatlandırma

InMotion Hosting planları, Bluehost ile karşılaştırıldığında biraz pahalı. Ancak, başlangıç ​​planları ile InMotion Hosting, 2 web sitesi oluşturmanıza olanak tanır; oysa Bluehost sadece bir tanesine ev sahipliği yapmanıza izin verir.

İşte 2 web barındırma şirketleri tarafından sunulan farklı barındırma hizmetleri fiyatlandırma ayrıntılı bir karşılaştırma:

PaylaşılanWordPress Yönetilen WPVPS
Bluehost2,75 $ / aylık.2,75 $ / aylık.19,95 / ay.19,99 ABD doları / aylık.$ 79.99 / aylık.
InMotion Barındırma3,99 $ / aylık.4,99 ABD doları / ay.19,99 ABD doları / aylık.105,69 ABD doları / ay.

Tabii ki, en uygun fiyatlı çözümü arıyorsanız, Bluehost en iyi bahistir.

kazanan: Bluehost

Özet: Bluehost ve InMotion Hosting

İhtiyacınız olan tüm temel özelliklerle birlikte gelen ve hızdan ödün vermeyen uygun fiyatlı bir barındırma sağlayıcısı arıyorsanız, Bluehost’u öneririz. Yetenek grubunuz ne olursa olsun, muhteşem işe alım deneyimleri sayesinde Bluehost ile yeni bir web sitesi başlatmayı kolay bulacaksınız.

Ancak, sürükle ve bırak oluşturucu, veri merkezi seçimi ve mükemmel müşteri desteği gibi tonlarca ek özellik içeren bir web barındırma sağlayıcısı arıyorsanız, InMotion Hosting’i seçmenizi öneririz..

Ayrıca aşağıdakiler arasındaki karşılaştırmaları kontrol etmek istersiniz:,

  • Bluehost ve iPage
  • Bluehost ve Liquid Web
  • Bluehost ve GreenGeeks
  • Bluehost ve A2 Hosting Karşılaştırması

Bu makalenin, hangi sağlayıcının ihtiyaçlarınız için doğru barındırma hizmetlerine sahip olduğuna karar vermenize yardımcı olacağını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, tam Bluehost incelememize veya derinlemesine InMotion Hosting incelememize de göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me