Bluehost vs SiteGround Karşılaştırması (2020) – 1 Galibiyet

Bluehost ve SiteGround Karşılaştırması


En iyi web barındırma hizmeti mi arıyorsunuz? Bluehost ve SiteGround 2 piyasadaki en popüler web barındırma hizmetleri. Ancak bu gerçekten en iyi seçimdir: Bluehost veya SiteGround?

Yanlış web sağlayıcı barındırma seçimi, arama sıralaması ve iş zarar verebilir. İşte bu yüzden Bluehost ile SiteGround arasında karşılaştırma barındıran UNBIASED bir web yazdık, böylece hangisinin siteniz için en iyi seçenek olduğuna karar verebilirsiniz..

Bluehost ve SiteGround arasındaki kafa kafaya karşılaştırmamıza bir göz atalım.

Bluehost ve SiteGround Karşılaştırması – Genel Bakış

Bluehost kayıt-alan-adı-free

Bluehost en büyük web sağlayıcılarından biridir ve resmi olarak WordPress.org tarafından tavsiye edilmektedir. 2005’te başladılar ve şimdi dünya çapında 2 milyondan fazla web sitesine güç veriyorlar. Paylaşımlı barındırma, WordPress barındırma, e-Ticaret barındırma, VPS barındırma, özel sunucular vb.Gibi çok çeşitli barındırma seçenekleri sunarlar..

Bluehost, sunucu donanım altyapılarını düzenli olarak geliştirerek ve kullanıcı deneyimini geliştirerek sürekli olarak mükemmellik için çaba gösterir.

SiteGround

SiteGround ise ABD, Avrupa ve Singapur’da faaliyet gösteren 3 veri merkezi ile konuma özgü barındırma hizmeti sunan birkaç web barındırma şirketinden biridir. Tıpkı Bluehost gibi, onlar da WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir web barındırma sağlayıcısıdır.

Barındırma seçenekleri de temel paylaşılan barındırmadan tam donanımlı özel bir sunucuya kadar gamı ​​çalıştırıyor.

Bluehost ve SiteGround – Hız ve Çalışma Süresi

Bluehost, web sitenizin olabildiğince hızlı olduğundan emin olmak için KVM ve OpenStack gibi sektör lideri teknolojileri kullanır. SiteGround ise NGINX, HTTP / 2, PHP7 ve ücretsiz CDN gibi en son hız teknolojilerini sunarak rakiplerinden ayrılıyor.

SiteGroud ve Bluehost karşılaştırması için barındırma sunucularının performansını test etmek için, hem web barındırma hizmetleriyle hem de WordPress ile bir test sitesi oluşturduk. Test web sitemizdeki üretim ortamını yansıtmak için varsayılan bir WordPress teması yükledik, kukla içerik ekledik ve bazı resimler yükledik.

Pingdom’un web sitesi hız testine göre, Bluehost test sitemiz 689 ms Dallas, Teksas’ta bir sunucuya yüklenecek. Bu, test edilen tüm sitelerin% 94’ünden daha hızlı.

bluehost hız testi

Aynı testi SiteGround test sitemizde de gerçekleştirdik. Test sitemiz yalnızca 649 ms Dallas, Teksas’ta bir sunucuya yüklenecek. Bu, test edilen tüm sitelerin% 95’inden daha hızlı.

hız testi site alanı

Her iki sunucuda da testlerimizde aksaklık yaşamadık. Tüm SiteGround incelememize göz atın.

kazanan: SiteGround

Bluehost ve SiteGround Karşılaştırması – Kullanım Kolaylığı

Bluehost Yeni Yönetici Paneli

Bluehost, hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için yeni bir WordPress web sitesini başlatmayı son derece kolay hale getiren harika bir katılım deneyimi sunuyor. Bunun da ötesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek için kullanıcı gösterge panellerini de yenilediler.

Her web barındırma planında Bluehost ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL ve tek tıklamayla WordPress kurulumları sunar. Bu, Bluehost ile web sitenizi yarasadan çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi alırsınız.

Site Alanı cPanel

Tersine, SiteGround ile yeni web sitenizi başlatmak için sadece 3 tıklama yeterlidir. SiteGround ücretsiz bir alan adı sunmasa da, yeni bir web sitesine başlamak zahmetsizdir. Bluehost’un aksine, hemen yeni bir web sitesi oluşturmak için sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu sunuyorlar.

kazanan: Bluehost

Bluehost ayrıca en iyi Kanadalı Web Hosting için 1. sırada yer aldı.

SiteGround bir web sitesi oluşturucu ve 1 tıklama yükleyicileri sunsa da, kullanım kolaylığı açısından, WordPress kullanıcıları için son derece optimize edilmiş işe alma deneyimleri nedeniyle Bluehost’un SiteGround’a kıyasla mükemmel olduğuna inanıyoruz..

Ancak, web barındırma planınızla bir sürükle ve bırak oluşturucusuna ihtiyacınız varsa, SiteGround’u düşünmek isteyebilirsiniz.

Bluehost ve SiteGround Karşılaştırması – Özellikler

Bluehost, ölçülmemiş bant genişliği, SSD depolama alanı, ücretsiz SSL, 1 tıklama yükleyici vb. Gibi bir sağlayıcıdan beklemeniz gereken tüm standart barındırma özelliklerini sağlar. sınırsız e-posta hesabı, sınırsız depolama alanı, 200 $ değerinde pazarlama teklifi, site yedekleri ve daha fazlası.

Ancak, özellikleri karşılaştırırken, SiteGround Bluehost’u sudan üfler. Aşağıda SiteGround’u eğrinin önüne koyan birkaç benzersiz özellik bulunmaktadır:

 • Her web barındırma planıyla birlikte ücretsiz günlük yedekleme, web sitesi oluşturucu ve CloudFlare CDN.
 • Biraz pahalı bir planla, ücretsiz site transferleri ve yedekleme geri yüklemeleri yararlanabilirsiniz. SuperCacher ile yükleme sürenizi de artırabilirsiniz.
 • Paylaşılan web barındırma sisteminizde PCI uyumlu sunucular ve 1 tıkla Git repo oluşturma gibi gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa, GoGeek planlarına abone olabilirsiniz.

kazanan: SiteGround

Şüphesiz, SiteGround, WordPress temel ve gelişmiş özellikleri sayesinde Bluehost dahil tüm rakiplerini eziyor.

Bluehost vs. SiteGround – Destek ve Belgeler

Bluehost, barındırma ile ilgili sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözmek için telefon ve canlı sohbet yoluyla 7/24 destek sunar. Hepsinden iyisi, WordPress uzmanlarından oluşan kendi ekibi, WordPress ile ilgili sorularınızı çözmenize yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, telefon veya sohbet yoluyla kişisel ve doğrudan destek sağlamaya odaklanmak için Bluehost, e-posta tabanlı bilet desteğini durdurdu. Bu, çözülmesi biraz daha uzun sürebilecek daha gelişmiş sorunları olan kullanıcılar için sinir bozucu olabilir.

SiteGround ise telefon, e-posta ve canlı sohbet yoluyla 7/24 destek sunmaktadır. Ayrıca kendi web hosting planları kullanarak sıfırdan bir web sitesi inşa her yönünü kapsayan onların bilgi tabanı güvenebilirsiniz.

kazanan: SiteGround

Bluehost ve SiteGround Karşılaştırması – Fiyatlandırma

Bluehost ile ilgili en iyi şeylerden biri, bütçenize ve gereksinimlerinize en uygun hosting seçeneklerinin geniş bir yelpazesini sunmalarıdır. Uygun fiyatlı bir barındırma seçeneğine ihtiyacınız varsa, paylaşılan barındırma planlarından birini seçebilirsiniz. Paylaşılan her barındırma planında ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL, 1 tıklama yükleyici ve bir web sitesi başlatmak için ihtiyacınız olan diğer her şey elde edersiniz. Paylaşılan barındırmadaki trafik iznini aştığınızda, VPS ve özel sunucu seçeneklerine kolayca yükseltebilirsiniz..

Bluehost ile karşılaştırıldığında, SiteGround’un barındırma planları biraz pahalı.

SharedCloudWooCommerceVPSDedicated
Bluehost2,75 $ / aylık.6,95 $ / aylık.6,95 $ / aylık.19,99 ABD doları / aylık.$ 79.99 / aylık.
SiteGround3,95 $ / aylık.$ 80.00 / aylık.3,95 $ / aylık.$ 269.00 / aylık.

Ancak, BÜYÜK indirimler almak için SiteGround kuponumuzu kullanabilirsiniz.

kazanan: Bluehost

Özet: Bluehost ve SiteGround karşılaştırması

Yeni bir web sitesi başlatıyorsanız ve uygun fiyatlı bir barındırma çözümüne ihtiyacınız varsa Bluehost sizin için en iyi seçimdir. Mutlak bir başlangıç ​​için bile yeni bir WordPress sitesi başlatmayı son derece kolaylaştırırlar. Geniş barındırma seçenekleri yelpazesi her bütçe ve barındırma gereksinimi için uygundur.

Ancak, bir süper hızlı web barındırma hizmeti için biraz daha fazla harcama sakıncası yoksa, o zaman SiteGround düşünebilirsiniz. SiteGround, en son hız teknolojilerini sağlayarak rekabeti yener. Ayrıca telefon, canlı sohbet ve biletlerle 7/24 destek sunarlar. Daha fazla indirim için Siteground kuponuna da göz atmak istersiniz.

Ayrıca, Bluehost vs iPage arasındaki bu karşılaştırmaya göz atın.

Bu makalenin Bluehost ve SiteGround arasında seçim yapmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Yeni bir web sitesi başlatıyorsanız, bir web sitesini nasıl başlatacağınızla ilgili adım adım kılavuzumuza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map