HostGator ve GreenGeeks Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner!

HostGator-vs-Greengeeks


HostGator ve GreenGeeks arasında hangisinin daha iyi bir seçim olduğunu merak ediyor musunuz? Hem HostGator hem de GreenGeeks dünyanın dört bir yanından milyonlarca alana hizmet vermektedir. Ancak, birbiriyle çelişen birçok görüşle hangisinin en iyi seçim olduğunu analiz etmek zor.

HostGator ve GreenGeeks arasındaki UNBIASED karşılaştırmamızda, hangi sağlayıcının bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için doğru web barındırma hizmetine sahip olduğunu anlamanıza yardımcı olacağız.

HostGator vs. GreenGeeks – Genel Bakış

hostgator-web-hosting

HostGator ve GreenGeeks piyasadaki en popüler hosting sağlayıcılarından 2 tanesidir. VPS ve özel sunucular dahil olmak üzere bir dizi farklı barındırma seçeneği sunarken, özellikle paylaşılan barındırma endüstrisini sallıyorlar.

HostGator ayrıca en iyi bayi barındırma planlarını sunar.

HostGator 2002 yılında kuruldu ve şu anda tüm dünyada müşterileri kapsayan yaklaşık 8 milyon web sitesine ev sahipliği yapıyor. HostGator, 2012 yılında Endurance International Group tarafından satın alındı. Satın alınmasından bu yana, dünyanın önde gelen web barındırma sağlayıcılarından biri olarak sürekli büyüyorlar..

Greengeeks-web-hosting

GreenGeeks ise 2008 yılında 150’den fazla ülkeden müşterileriyle kuruldu. Genellikle çevreye olan bağlılıklarını vurgularlar ve piyasadaki 1 numaralı çevre dostu web barındırma sağlayıcısı olarak kendilerini markalandırırlar.

HostGator vs. GreenGeeks – Hız ve Çalışma Süresi

Sayfa hızı ve çalışma süresi, bir web barındırma seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerdir.

Kimse yavaş bir web sitesini sevmez. 1 saniyelik bir gecikme bile dönüşümlerinize% 7 zarar verebilir. Ayrıca Google, algoritmalarındaki hızı vurgulamaya devam ediyor.

Benzer şekilde, ziyaretçilerin sitenizin 24 saat kullanılabilir olmasını beklediği için çalışma süresi de önemlidir..

Karşılaştırma makalemiz için HostGator ve GreenGeeks’in hızını ve çalışma sürelerini test etmek için her iki barındırma sağlayıcısıyla paylaşılan bir barındırma hesabına kaydolduk. Ayrıca, bir WordPress sitesi oluşturarak, varsayılan bir WordPress teması yükleyerek, kukla içerik ekleyerek ve bazı resimler yükleyerek bu paylaşılan barındırma hesaplarındaki bir üretim ortamını yansıttık.

Ardından, aşağıdaki test araçlarını kullanarak bu test alanlarında birkaç farklı hız ve çalışma süresi deneyi gerçekleştirdik:

 • Pingdom
 • Yük Etkisi
 • Bitcatcha

en hızlı hostgator

Pingdom’a göre, HostGator sitemizin yüklenmesi 691 ms sürerken, GreenGeeks sitemiz 697 ms sürdü.

GreenGeeks hız testi

Pingdom testlerimizden sonra, test sitelerimizin popüler bir test aracı olan Load Impact ile yoğun saatlerde trafik dalgalanmalarını nasıl ele aldığını analiz ettik ve bazı sanal kullanıcıları sitelerimize gönderdik.

loadimpact hostgator

Load Impact’e göre, HostGator sunucumuz bir seferde yaklaşık 80 ziyaretçi gelene kadar hızlı bir şekilde yanıt verdi. Trafik arttıkça site biraz yavaşlamaya başladı.

GreenGeeks yük etkisi

Ancak, Yük Darbe testi sırasında, GreenGeeks tesisimiz yükten bağımsız olarak neredeyse tutarlı bir performans sergiledi. Test sırasında kesinti kaydedilmedi.

Ayrıca, sitelerin içeriğini yok sayarak dünyanın her yerinden sunucu yanıt sürelerini analiz etmek istedik. Bu test için Bitcatcha kullandık. Yükleme hızını ortalama 8 farklı konumdan alır: New York, LA, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya.

bitcatcha-hostgator

Bitcatcha testine göre, HostGator sunucumuz Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç saniye içinde yanıt verdi. Yanıt süresi uluslararası konumlarda nispeten yüksek olsa da, sunucu hala bir saniyeden daha kısa sürede yanıt verdi.

GreenGeeks tepki süresi

Benzer şekilde, GreenGeeks’in sunucusu Bitcatcha tarafından C olarak derecelendirildi. Yanıt süresi, birden çok konumdan HostGator ile neredeyse aynıydı.

kazanan: GreenGeeks

HostGator vs. GreenGeeks – Kullanım Kolaylığı

hostgator-pazar

HostGator ve GreenGeeks, web barındırma hesabınızı yönetmek için cPanel erişimi sağlar. Her barındırma planında, sitenizi hızlı bir şekilde başlatmak için 1 tıklama WordPress yükleyicisine de sahip olursunuz.

HostGator, şirket içinde geliştirilen bir sürükle ve bırak üreticisi ile istediğiniz gibi bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Oluşturucu, bir e-Ticaret mağazasını web sitenize entegre etmenize bile izin verir.

GreenGeeks cpanel

Öte yandan, GreenGeeks hosting planlarıyla çok temel bir inşaatçı sağlıyor.

kazanan: HostGator

HostGator vs. GreenGeeks – Özellikler

Özelliklere gelince, GreenGeeks eğrinin önünde kalır. Şimdi GreenGeeks’in HostGator’a karşı nasıl bir araya geldiğine bakalım:

 • Sınırsız alan adı barındırma: Her barındırma planında GreenGeeks sınırsız alan barındırma hizmeti sunarken HostGator’ın paylaşılan başlangıç ​​planı yalnızca tek bir siteyi barındırmanıza izin verir.
 • SSD (Katı Hal Sürücüsü) depolama: Tüm GreenGeeks planları SSD depolama alanı ile birlikte gelirken HostGator HDD (Sabit Disk Sürücüsü) depolama alanı sunar. SSD’nin HDD’den 2 kat daha iyi performans gösterdiği kanıtlanmıştır.
 • Ücretsiz alan adı kaydı: HostGator’dan farklı olarak, bir GreenGeeks barındırma planına kaydolurken alan adı kayıt ücretinden feragat edebilirsiniz..

kazanan: GreenGeeks

HostGator vs. GreenGeeks – Destek ve Belgeler

Hem HostGator hem de GreenGeeks canlı sohbet, telefon ve e-posta yoluyla 7/24 teknik destek sunar.

HostGator’u öne çıkaran şey, sağlam bilgi tabanlarıdır. 680+ yardım makalesi ve web barındırma ile ilgili her yönünü adım adım keşfetmenize yardımcı olacak 500’den fazla video eğitimi içerir.

kazanan: HostGator

HostGator vs. GreenGeeks – Ücretlendirme

GreenGeeks ve HostGator planları için barındırma fiyatlarını baştan başa karşılaştıralım.

SharedWordPressCloudVPSDedicated
HostGator2,78 $ / aylık.5,95 $ / aylık. (Bulut)4,95 $ / aylık.19,95 $ / aylık.119,00 ABD doları / ay.
Greengeeks2,95 $ / aylık.2,95 $ / aylık.39,95 $ / aylık.169,00 ABD doları / ay.

HostGator ayrıca en ucuz çözümleri sunan en iyi ücretsiz web hosting şirketleri listemizde.

Tablodan da görebileceğiniz gibi, HostGator planları GreenGeeks planlarından daha ucuzdur. HostGator ayrıca bulut barındırma ve WordPress bulut barındırma da dahil olmak üzere daha fazla barındırma seçeneği sunar.

BÜYÜK indirim almak için HostGator kupon kodumuzu da kullanabilirsiniz.

kazanan: HostGator

Özet: HostGator ve GreenGeeks

Karşılaştırmamızın ardından HostGator’un GreenGeeks’ten daha iyi bir barındırma seçeneği olduğuna inanıyoruz. HostGator, GreenGeeks’ten daha fazla hosting seçeneği sunar. Hosting hizmetleri ucuz ve uygun fiyatlı.

Yeni başlıyorsanız ve bir web sitesi oluşturmak için bir geliştirici kiralamak istemiyorsanız, HostGator’un web sitesi oluşturucusunu deneyebilirsiniz.

Arasındaki karşılaştırmaları kaçırmayın,

 • HostGator ve DreamHost Karşılaştırması
 • HostGator ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • HostGator ve WP Motoru
 • HostGator ve iPage Karşılaştırması
 • HostGator ve Liquid Web
 • HostGator ve A2 Hosting Karşılaştırması

Bu makalenin en iyi barındırma çözümünü bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, HostGator incelememizi ve GreenGeeks incelememizi de incelemek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map