HostGator ve Liquid Web Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner!

HostGator ve Likit Ağı


Hangi web sağlayıcı barındırma daha iyi olduğunu merak: Liquid Web veya HostGator? Liquid Web ve HostGator, piyasadaki en popüler hosting sağlayıcılarından 2 tanesidir. HostGator, paylaşılan web barındırma endüstrisini sallarken, Liquid Web, yönetilen barındırma çözümleri ile tanınır.

Yanlış web barındırma seçerek online iş ve itibar sabotaj olabilir, biz çok ciddi böyle yarışmaları almak. Bu nedenle HostGator ile Liquid Web arasında karşılaştırma yapılamayan BİR İNDİRİMLİ web yazdık, böylece hangisinin siteniz için en iyi seçenek olduğuna karar verebilirsiniz..

HostGator ve Liquid Web – Genel Bakış

hostgator-web-hosting

HostGator, piyasadaki en popüler web barındırma sağlayıcılarından biridir. HostGator, giriş seviyesi kullanıcılarının hızlı bir şekilde bir web sitesi başlatması için çok çeşitli araçlarla birlikte gelir.

Başlarken, paylaşılan barındırma planlarından birini seçebilirsiniz. Büyüdükçe buluta, VPS’ye veya özel sunucu barındırma hizmetine geçebilirsiniz.

Ayrıca hosting hizmetlerini 45 gün boyunca risksiz deneyebilirsiniz. Tamamen memnun kalmazsanız, bu 45 gün içinde tam bir geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz.

Liquid Web'e Özel İndirim

Öte yandan Liquid Web, piyasadaki en iyi yönetilen web hosting çözümlerinden biridir.

Yönetilen bir barındırma çözümü olmasına rağmen, hesabınızla ilişkili veritabanına ve sunucuya tam erişim sağlarlar. Ayrıca, yönetilen WordPress planlarıyla otomatik WordPress eklenti güncellemeleri gibi sektör lideri çözümler de sunarlar. Bu şekilde, sitenizi güncel tutma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Hepsinden iyisi, diğer yönetilen barındırma şirketlerinin aksine, Liquid Web kendi veri merkezlerine sahiptir. Avantajı, bir şey ters giderse diğer sağlayıcılara parmakları işaret etmemeleri.

HostGator vs. Liquid Web – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Sayfa hızı ve sunucu çalışma süresi, bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate almanız gereken en önemli 2 faktördür.

Kimse yavaş bir web sitesini sevmez. Aslında, yüklemeniz çok uzun sürüyorsa kullanıcılarınız sitenizi terk edecektir. Bunun da ötesinde, Google arama algoritmalarında hızı vurgulamaya devam ediyor, bu yüzden SEO için de önemli bir faktör.

Çalışma süresi, web sitenizin kullanılabilir ve çalışır durumda olduğu dönemi tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Genellikle, çalışma süresi mevcut toplam sürenin yüzdesi olarak ifade edilir; “% 99,95”, örneğin.

HostGator ve Liquid Web karşılaştırması için barındırma sunucularının hızını ve çalışma sürelerini test etmek için, hem barındırma sağlayıcılarıyla hem de WordPress ile bir test sitesi oluşturduk. Üretim ortamını yansıtmak için varsayılan bir WordPress teması yükledik, sahte içerik ekledik ve bazı resimler yükledik.

Sitelerimizde aşağıdaki test araçlarıyla birkaç test yaptık:

 • Pingdom
 • Yük Etkisi
 • Bitcatcha

en hızlı hostgator

Pingdom hız testimize göre, HostGator test sitemizin yüklenmesi 691 ms sürdü.

Sıvı Web hız testi

Öte yandan Liquid Web’in yüklenmesi 901ms sürdü, bu da test edilen tüm sitelerin% 91’inden daha hızlı.

Daha sonra Load Impact ile her barındırma sunucusunda bir test gerçekleştirdik.

loadimpact hostgator

Load Impact’e göre, HostGator sunucumuz bir seferde yaklaşık 80 ziyaretçi gelene kadar hızlı bir şekilde yanıt verdi. Trafik arttıkça site yavaşlamaya başladı.

Sıvı Ağ Yükü Etkisi

Ancak, sitedeki canlı ziyaretçi sayısının Liquid Web sunucumuzun performansı üzerinde bir etkisi olmadı.

Ayrıca 8 farklı coğrafi konumdan hosting sunucularımızın sunucu yanıt sürelerini kaydetmek için Bitcatcha’yı kullandık: New York, LA, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya. Her konum için hız 3 ayrı kez ölçüldü ve sonuçların ortalaması alındı.

bitcatcha-hostgator

Gördüğünüz gibi, HostGator sitemiz Bitcatcha tarafından C, Sıvı Web sitemiz C olarak derecelendirildi+.

Sıvı Web Tepki Süresi

kazanan: Sıvı Ağ

HostGator vs. Liquid Web – Kullanım Kolaylığı

hostgator-cpanel

HostGator’un tüm hosting planları, web hosting hesaplarını yönetmek için cPanel ile birlikte gelir. Ayrıca WordPress, Joomla ve Drupal gibi popüler web sitesi komut dosyaları için tek tıklamayla yükleyiciler sunar.

sıvı web bulut sitesi

HostGator, bir web sitesi başlatmak için hızlı ve kolay bir çözüm isteyen kullanıcılar için hosting planlarıyla şirket içi geliştirilmiş bir web sitesi oluşturucu sağlar.

Yönetilen WordPress barındırma hariç her Liquid Web planında cPanel / WHM veya Plesk’e erişebileceksiniz.

Liquid Web’in yönetilen WordPress barındırma planıyla iThemes Sync Pro’ya erişebileceksiniz. Çalıştırdığınız tüm siteleri tek bir konumdan yönetmenize yardımcı olur. İThemes Sync Pro ile, çalışma süresini ve kesinti süresini izleyebilir, içeriğinizin SEO durumunu izleyebilir ve müşterilerinizin WP-admin’de gördüklerini kontrol edebilirsiniz.

kazanan: Bir kravat

HostGator vs. Liquid Web – Özellikler

HostGator, sınırsız depolama alanı ve bant genişliği, 1 tıklama yükleyicileri, bir web sitesi oluşturucu vb. bulut barındırma planı.

Süper şarj mimarisi nedeniyle, WordPress bulut barındırma size 2,5 kat daha hızlı yükleme süresi sağlar.

Tersine, Liquid Web süper hızlı bir barındırma deneyimi sunmak için eksiksiz bir özellik seti ile birlikte gelir. Ayrıca, yazılım güncellemelerini ve güvenlik yamalarını ele alacakları için sitenizi güvenli ve güncel tutma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Hosting çözümleri WordPress ve WooCommerce gibi çeşitli uygulamalar için optimize edilmiştir. Bu, sitenizi hızlandırmak için sunucunuzu optimize etme tekniklerini bilmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir.

Yararlı bulacağınız birkaç Liquid Web özelliği şunlardır:

 • Otomatik eklenti güncellemeleri: Çoğu yönetilen WordPress barındırma çözümü yalnızca otomatik çekirdek güncellemeleri sunarken, Liquid Web otomatik eklenti güncellemeleri sunarak daha da ileri gitti.
 • şablon: Birden çok site için aynı eklentileri ve temaları kullanarak yeni siteler oluştururken zaman kazanın.
 • Kolay evreleme: Bir hazırlama sitesi oluşturarak kodlarınızı üretim ortamına dağıtmadan önce kolayca test edin.
 • Görüntü sıkıştırma: Liquid Web’in yerleşik görüntü sıkıştırma özelliği, hızlı ve hızlı bir web sitesi deneyimi sağlar.

kazanan: Sıvı Ağ

HostGator vs. Liquid Web – Destek ve Belgeler

Hem HostGator hem de Liquid Web canlı sohbet, e-posta ve telefon yoluyla 7/24 destek sunar.

Ayrıca, web barındırma, adım adım her yönünü keşfetmenize yardımcı olacak yararlı öğreticiler ve videolar içeren sağlam yardım merkezlerine sahiptir..

kazanan: Bir kravat

HostGator ve Liquid Web Karşılaştırması – Fiyatlandırma

HostGator paylaşılan web hosting için düzenli fiyatlandırma aylık 6,95 $ ‘dan başlar. HostGator ile bir anlaşma müzakere ettik, bu yüzden IsItWP kullanıcıları ayda sadece 2.78 $ ödemek zorunda.

Liquid Web tarafından yönetilen WordPress barındırma fiyatlandırması aylık 99 $ ‘dan başlıyor, bu da başlangıçta oldukça fazla. Neyse ki, IsItWP kullanıcılarına ilk 3 ay boyunca% 69 indirim sağlamak için Liquid Web ile de bir anlaşma müzakere ettik. Bu, tam olarak yönetilen WordPress’in ayda 21.39 $ ‘a kadar düşük bir fiyata barındırılması.

Uygun fiyatlı bir barındırma çözümü arıyorsanız, HostGator en iyi seçimdir.

HostGator ayrıca en iyi bayi barındırma planlarını sunar.

BÜYÜK indirim almak için HostGator kupon kodumuzu da kullanabilirsiniz.

kazanan: HostGator

Özet – HostGator ve Liquid Web

Başlıyorsanız ve uygun fiyatlı bir barındırma sağlayıcısı arıyorsanız, HostGator’un sizin için doğru seçim olduğuna inanıyoruz. Hem HostGator hem de Liquid Web’in yönetilen WordPress barındırma çözümleri sundukları doğrudur, ancak Liquid Web daha çok kurumsal düzeyde bir çözümdür. Öte yandan, HostGator’un yönetilen WordPress barındırma hizmeti, yeni başlayanlar için özel HostGator promosyon kodlarına sahip giriş düzeyindeki kullanıcıları hedefliyor.

Üstün teknolojiler ile birlikte hızlı web barındırma yanan istiyorsanız, o zaman Liquid Web düşünebilirsiniz.

Arasındaki bu karşılaştırmalara göz atın,

 • HostGator ve DreamHost Karşılaştırması
 • HostGator ve GreenGeeks Karşılaştırması
 • HostGator ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • HostGator ve WP Motoru
 • HostGator ve iPage Karşılaştırması
 • HostGator ve A2 Hosting Karşılaştırması

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun barındırma çözümünü bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, HostGator incelememize veya Liquid Web incelememize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map