HostGator vs. A2 Hosting Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner

HostGator ve A2 Hosting Karşılaştırması


En iyi barındırma hizmetini mi arıyorsunuz? A2 Hosting ve HostGator, en iyi hosting sağlayıcılarından 2 tanesidir. Ama gerçekten en iyi web barındırma hizmeti: A2 Hosting veya HostGator?

Her web barındırma hizmeti eşit yaratılmamıştır. Fiyatlandırma planları ve özellikleri konusunda bu 2 barındırma sağlayıcısının birbirinden nasıl farklı olduğunu anlamanız önemlidir. HostGator ve A2 Hosting arasındaki tarafsız karşılaştırmamızla, hangisinin sizin için en iyi seçim olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

HostGator vs. A2 Hosting – Genel Bakış

Hostgator

HostGator son derece popüler bir web barındırma sağlayıcısıdır. 2002 yılında kurulan HostGator şimdi dünya çapında 8 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. Bluehost ve iPage dahil olmak üzere birçok ünlü barındırma markasının sahibi olan ve işleten popüler bir web barındırma şirketi olan Endurance International Group tarafından satın alındı..

HostGator planları tüm temel barındırma özellikleri ile birlikte gelir ve hizmetlerini risksiz denemek için 45 günlük para iade garantisi sağlarlar..

a2-hosting-barındırma-alternatifleri

A2 Hosting, sitenizi çalışır duruma getirmek için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sağlayan, geliştirici dostu bir hosting şirketidir. Ayrıca, barındırma hizmetlerine kaydolurken tercih ettiğiniz veri merkezini seçmenize izin verir.

HostGator’un aksine, A2 Hosting bağımsız bir şekilde sahip olunur ve işletilir.

Hepsinden iyisi, A2 Hosting tam olarak memnun kalmazsanız, her zaman orantılı para iade garantisi sunar

HostGator vs. A2 Hosting – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Hız ve çalışma süresi, bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate almanız gereken en kritik faktörlerdir.

Hız önemlidir çünkü kimse yavaş bir web sitesini sevmez ve Google algoritmalarında sayfa hızını vurgulamaya devam eder.

Benzer şekilde, kullanıcılarınız sitenizin 24 saat boyunca kullanılabilir olmasını beklediği için çalışma süresi önemlidir. Genellikle, çalışma süresi mevcut toplam sürenin yüzdesi olarak ifade edilir; “% 99,95”, örneğin.

A2 Hosting ve HostGator karşılaştırmamızda web barındırma hizmetleri için web sitesi hızını ve çalışma sürelerini test etmek için, her iki hizmete de kaydolduk ve WordPress tarafından desteklenen bir test sitesi oluşturduk. Canlı ortamı yansıtmak için varsayılan bir WordPress teması da yükledik, sahte içerik ekledik ve bazı resimler yükledik.

Test sitelerimizde hız ve çalışma süresi deneyleri yapmak için aşağıdaki araçları kullandık:

  • Pingdom
  • Yük Etkisi
  • Bitcatcha

en hızlı hostgator

Pingdom’a göre, HostGator sitemiz Dallas’tan test edildiğinde yüklenmesi 691ms sürdü.

a2 hosting hız testi pingdom

Ancak, A2 Hosting sitemizin yüklenmesi 1.28 saniye sürdü, bu da sitenin test edilen tüm sitelerin yalnızca% 84’ünden daha hızlı olduğu anlamına geliyor.

Barındırma sunucularının trafik artışından sonra da hayatta kalıp kalamayacağını analiz etmek de önemlidir. Trafik dalgalanma testimiz için Yük Etkisi adlı bir araç kullandık. Bazı sanal kullanıcıları sitelerimize gönderdik ve sunucuların nasıl performans gösterdiğini görmek için kademeli olarak 100 ziyaretçiyi oluşturduk.

loadimpact hostgator

Load Impact’e göre, HostGator sunucumuz bir seferde yaklaşık 80 ziyaretçi gelene kadar hızlı bir şekilde yanıt verdi. Trafik arttıkça, site biraz yavaşlamaya başladı ve birkaç dakika sonra normale döndü.

A2 Hosting yük etkisi testi

Öte yandan, A2 Hosting test sitemiz sitede yaklaşık 40 ziyaretçi bulunana kadar tutarlı bir performans sergiledi. Web sitesi bir süre yavaşladı ve normal durumuna geri döndü.

Yük Etkisi testimizden sonra, 8 farklı coğrafi konumdan sunucu yanıt sürelerini izlemek için Bitcatcha ile bir test yaptık: New York, LA, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya. Her konum için hız 3 ayrı kez ölçüldü ve sonuçların ortalaması alındı.

bitcatcha-hostgator

Bitcatcha testimize göre, HostGator ve A2 Hosting’in genel performansı C.

a2 hosting bitcatcha testi

HostGator vs. A2 Hosting – Kullanım Kolaylığı

hostgator-cpanel

Web hosting hesaplarını yönetmek için hem HostGator hem de A2 Hosting kullanıcılara cPanel erişimi sağlar. Ayrıca, tek tıklamayla yükleyicileri, WordPress, Joomla, Drupal vb.Gibi popüler web sitesi komut dosyalarını hızlı bir şekilde yüklemenize yardımcı olur..

A2 Hosting cPanel

A2 Hosting ile Windows barındırma seçeneğini tercih ederseniz, web barındırma hesabınızı yönetmek için Plesk’e erişirsiniz.

HostGator vs. A2 Hosting – Özellikler

HostGator, web sitenizi başlatmak için ihtiyaç duyacağınız tüm temel özellikleri sağlar; ölçülmemiş bant genişliği, tek tıklamayla yükleyiciler, web sitesi oluşturucu, ücretsiz pazarlama kredileri vb..

HostGator’un başlangıç ​​planı ile 1 web sitesine ev sahipliği yapabilir ve biraz pahalı bir planla istediğiniz kadar web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz.

Karşılaştırıldığında, A2 Hosting özellikler açısından eğrinin önünde yer almaktadır. A2 Hosting’in HostGator’a kıyasla üstün olduğu birkaç alana bir göz atalım:

Herzaman para iade garantisi: A2 Hosting’den memnun değilseniz, kaydolduktan sonraki 30 gün içinde tam bir geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz. Ayrıca kullanılmayan barındırma hizmetleri için orantılı geri ödeme de sağlar.

Çeşitli barındırma seçenekleri: HostGator’un aksine, A2 Hosting çok çeşitli hosting seçenekleri sunar. Örneğin, VPS planları ile yönetilmeyen bir sunucu, yönetilen sunucu, indirimli SSD sunucusu, çekirdek sunucu vb..

HostGator vs. A2 Hosting – Destek ve Belgeler

HostGator ve A2 Hosting, 3 mod üzerinden 7/24 destek sunar: canlı sohbet, telefon ve e-posta. Her iki kapsamlı bilgi tabanı, barındırma platformlarını kullanma hakkında bilmeniz gereken her şeyi adım adım açıklar.

HostGator vs. A2 Hosting – Ücretlendirme

HostGator ve A2 Hosting’ten farklı barındırma seçeneklerinin fiyatları arasında kafa kafaya bir karşılaştırmaya bakalım:

SharedWordPressResellerVPSDedicated
HostGator2,78 $ / aylık.5,95 $ / aylık. (Bulut)19,95 $ / aylık.19,95 $ / aylık.119,00 ABD doları / ay.
A2 Hosting3,92 $ / aylık.3,92 $ / aylık.13,19 ABD doları / ay.13,75 $ / aylık.99,59 ABD doları / ay.

Başlıyorsanız ve paylaşılan / ucuz web barındırma seçmek istiyorsanız, HostGator’un planları uygun fiyatlıdır. A2 Hosting, diğer tüm hosting seçenekleri için daha ucuz planlar sunar.

Hem HostGator hem de A2 Hosting en iyi satıcı barındırma planlarını sunar.

BÜYÜK indirim almak için HostGator kupon kodumuzu da kullanabilirsiniz.

Özet: HostGator ve A2 Hosting

HostGator ve A2 Hosting arasındaki karşılaştırmanın ardından HostGator’un daha iyi bir hosting hizmeti olduğuna inanıyoruz. Barındırma hizmetleri daha hızlı olmakla kalmaz, aynı zamanda sektördeki itibarlarını göz önünde bulundurarak daha güvenilirdir.

Bu makalenin bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayan doğru barındırma hizmetini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, tam HostGator incelememize veya derinlemesine A2 Hosting incelememize de göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me