HostGator vs. DreamHost (2020) – Ayrıntılı Bir Karşılaştırma!

HostGator ve DreamHost Karşılaştırması


Hangisinin daha iyi hosting seçeneği olduğunu merak ediyor musunuz: HostGator veya DreamHost? Onlar orada en popüler web hosting şirketlerinden 2. Ama biri diğerinden daha iyi olmalı, doğru?

HostGator ve DreamHost arasındaki UNBIASED karşılaştırmamızda, bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi bulmanıza yardımcı olacağız.

HostGator vs. DreamHost – Genel Bakış

hostgator-web-hosting

HostGator ve DreamHost, piyasadaki en popüler web barındırma sağlayıcılarından 2 tanesidir. HostGator 2002 yılında kuruldu ve şu anda 8 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. Öte yandan DreamHost, Google’ın gelişinden bir yıl önce 1996’da kuruldu. Şimdi 400 milyondan fazla mutlu müşteriyle 1,5 milyondan fazla web sitesine, bloga ve uygulamaya hizmet veriyorlar. Her ikisi de PCI uyumlu web barındırma şirketleri.

Endurance International Group HostGator’ı 2012 yılında satın alırken, DreamHost hala bağımsız olarak sahip olunmakta ve işletilmektedir.

dreamhost

HostGator ve DreamHost, paylaşılan, VPS ve özel sunucu dahil olmak üzere çok çeşitli barındırma seçenekleri sunar. Her ikisi de özellikle paylaşılan barındırma planları ile paylaşılan barındırma alanı sallamak.

HostGator vs. DreamHost – Hız ve Çalışma Süresi

Bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate gereken en önemli faktörler web sitesi hızı ve çalışma süresi vardır. Web barındırma şirketleri genellikle yüksek sunucu yanıt süreleri ve çalışma süresi garantileri hakkında övünür.

Yutturmacaya uyup uymadıklarını kontrol etmek için paylaşılan barındırma planlarına kaydolduk ve hem HostGator hem de DreamHost üzerinde bir test sitesi oluşturduk. Test sitelerimize canlı web sitesi ortamını yansıtmak için varsayılan WordPress temasını yükledik ve bazı resimlerle birlikte kukla içerik ekledik.

Ardından test sitelerimizde birkaç farklı performans testi gerçekleştirdik:

 • Pingdom testi: Sayfa yükleme süresini izlemek için.
 • Yük Darbe testi: Trafik dalgalanması sırasında sunucunun nasıl tepki verdiğini görmek için.
 • Bitcatcha testi: İçeriği tamamen göz ardı ederek 8 farklı uluslararası konumda sunucu yanıt süresini kaydetmek için.

İşte sonuçlarımız:

en hızlı hostgator

Pingdom’a göre, HostGator’un Dallas’tan test edildiğinde yüklenmesi 691 ms sürdü. Bu, test edilen tüm sitelerin% 94’ünden daha hızlı.

dreamhost hız testi

DreamHost test sitemiz yarım saniyeden daha kısa sürede yüklenmiştir; bu, test edilen tüm sitelerin% 97’sinden daha hızlıdır.

loadimpact hostgator

Load Impact’e göre, HostGator sunucumuz bir seferde yaklaşık 80 ziyaretçi gelene kadar hızlı bir şekilde yanıt verdi. Trafik arttıkça site yavaşlamaya başladı.

dreamhost yük etkisi testi

Grafikte de görebileceğiniz gibi, DreamHost sitemiz trafik dalgalanma testi sırasında sabit kaldı. Canlı ziyaretçi sayısının yanıt süresi üzerinde herhangi bir etkisi olmadı.

bitcatcha-hostgator

Bitcatcha testimize göre, HostGator sunucumuz Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç saniye içinde yanıt verdi. Uluslararası yerlerde yanıt süresi nispeten yüksek olmakla birlikte, bir saniyeden daha kısa sürede yanıt verdi. HostGator’un sunucusu Bitcatcha tarafından C, DreamHost sitemiz A olarak derecelendirildi+.

dreamhost bitcatcha

kazanan: DreamHost

HostGator vs. DreamHost – Kullanım Kolaylığı

hostgator-cpanel

HostGator’dan farklı olarak, DreamHost bir cPanel kontrol paneliyle birlikte gelmez. Bunun yerine, kendi web tabanlı kontrol panelleri var.

dreamhost alan adlarını yönet

Bu, en popüler web barındırma kontrol paneline (cPanel) zaten aşina iseniz, DreamHost’un kontrol panelini kullanmadan önce uğraşmanız gereken biraz öğrenme eğrisi var demektir.

kazanan: HostGator

HostGator vs. DreamHost – Özellikler

HostGator ile ilgili en iyi şey, size rakiplerinden daha fazla barındırma özelliği sağlamalarıdır.

İçeri girmeden ve HostGator’ın özellikler açısından nasıl DreamHost’a karşı yığıldığına bakmadan önce, diğer tarafa bakalım – DreamHost’un HostGator’a kıyasla üstün olduğu birkaç alan.

SSD Depolama:

DreamHost, Katı Hal Sürücüler depolama alanı sağlarken HostGator, Sabit Disk Sürücüsü (HDD) depolama alanı sunar. SSD’nin HDD’lerden 2 kata kadar daha hızlı olduğu kanıtlanmıştır.

Ücretsiz alan adı:

Kaydolurken DreamHost size ücretsiz bir alan adı verirken HostGator bir tane sunmuyor. Bununla birlikte, ücretsiz alan adı teklifi, yararlı bir özellikten ziyade bir pazarlama hilesi daha fazladır, çünkü bir alan adını DreamHost’a ücretsiz olarak kaydederseniz, ilk yıldan sonra yılda yaklaşık 15 $ ödemeniz gerekir. Bunun yerine, Domain.com gibi bir alan adı kayıt kuruluşuna yıllık 12 ABD dolarına kadar düşük bir alan adı kaydedebilirsiniz..

Uzun vadede alan adı maliyetinden tasarruf etmek istiyorsanız, bir alan adı kayıt şirketi kullanmanızı öneririz.

SSD depolama alanı ve ücretsiz alan adı dışında HostGator, özellikler açısından DreamHost’tan kilometrelerce daha önde …

 • Sınırsız e-posta: HostGator ile barındırma planlarından herhangi birinde sınırsız e-posta hesabı alırsınız. Ancak, DreamHost barındırma hesabınızla e-posta oluşturmak için en pahalı planı seçmeniz gerekir.
 • Gelişmiş web sitesi oluşturucu: Hem DreamHost hem de HostGator, web sitesi oluşturucularına barındırma planlarını sunar, ancak HostGator’un oluşturucusu bir e-Ticaret mağazası da dahil olmak üzere gelişmiş işlevleriyle eğrinin önünde kalır.
 • Ücretsiz özel IP: HostGator’un üst düzey paylaşılan barındırma planıyla, ücretsiz özel IP ve SEO araçları elde edersiniz, oysa DreamHost, paylaşılan barındırma planlarından hiçbirini sunmaz.
 • Ücretsiz reklam kredileri: Her HostGator barındırma planında, sitenize trafik çekmek için 200 dolar değerinde reklam kredisi alırsınız. DreamHost’un barındırma planları ücretsiz reklam kredileriyle birlikte verilmez.

kazanan: HostGator

HostGator vs. DreamHost – Destek ve Belgeler

HostGator, canlı sohbet, telefon ve e-posta yoluyla 7/24 üstün destek sağlamak için 850’den fazla çalışana sahiptir. Çevrimiçi destek portalı, HostGator ile bir web sitesi oluşturmanın her yönünü kapsar. 500’den fazla video eğitimi ve 680 yardım makalesi içerir.

Tersine, DreamHost’un desteği acınasıdır. Çoğu zaman 7/24 destek vermekle birlikte, gerçek şu ki, yalnızca 7/24 e-posta tabanlı destek sunuyorlar. Ancak, destek talebinizin e-posta yoluyla çözülmesi neredeyse bir gün sürer.

Canlı sohbet desteği yalnızca haftanın 7 günü, 05:00 – 22:00 saatleri arasında kullanılabilir. Geri arama istekleri mevcut olsa da, bir kerelik ödeme yapmanız veya aylık bir plana abone olmanız gerekir. ABD ve Kanada dışındaki numaralar için geri arama yapılamayacağını unutmayın.

kazanan: HostGator

HostGator ve DreamHost Karşılaştırması – Fiyatlandırma

İşte DreamHost ve HostGator’dan farklı barındırma seçeneklerinin fiyatlandırması arasında ayrıntılı bir karşılaştırma.

SharedWordPressCloudVPSDedicated
HostGator2,78 $ / aylık.5,95 $ / aylık. (Bulut)4,95 $ / aylık.19,95 $ / aylık.119,00 ABD doları / ay.
DreamHost2,59 $ / aylık.16,95 $ / aylık. (Yönetilen)4,50 $ / aylık.13,75 $ / aylık.169,00 ABD doları / ay.

DreamHost’un paylaşılan barındırma planı için normal fiyat ayda 10,95 dolardan başlıyor. Ancak, DreamHost ile özel bir anlaşma yaptık, bu yüzden ayda sadece 2,59 ABD doları ödemeniz gerekiyor.

DreamHost, yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunar, bu nedenle sunucuyu sitenizin performansını artırmak için optimize etme tekniklerini bilmenize gerek yoktur çünkü DreamHost bunu sizin için yapar.

Öte yandan HostGator, paylaşılan barındırma planlarından daha hızlı bir web sitesi deneyimi sağlayan WordPress bulut barındırma hizmeti sunuyor.

BÜYÜK indirim almak için HostGator kupon kodumuzu da kullanabilirsiniz.

HostGator ayrıca en iyi bayi barındırma planlarını sunar.

En ucuz barındırma tanıtım planlarını arıyorsanız, DreamHost’tan başka bir yere bakmayın. İlk ödeme döneminden sonra normal fiyatlarını ödemeniz gerekeceğini unutmayın..

kazanan: DreamHost

Özet: HostGator vs. DreamHost

Karşılaştırmamızdan sonra, HostGator’un web siteniz için en iyi seçim olduğu açıktır. Sadece tonlarca yararlı barındırma özelliği sağlamakla kalmaz, kontrol panellerinin kullanımı süper kolaydır.

HostGator’un ödüllü desteği her zaman arkanızda. DreamHost’un aksine, canlı sohbet, telefon ve e-posta yoluyla 7/24 destek sağlarlar.

DreamHost ile, telefon desteği için ayrı bir ödeme yapmanız gerekir. Ücretsiz geri arama desteği mevcut olsa da, yalnızca en pahalı fiyatlandırma katmanlarına dahil edilir.

Ayrıca, uzmanlarımızın arasındaki karşılaştırmaları kontrol etmek istersiniz.,

 • HostGator ve GreenGeeks Karşılaştırması
 • HostGator ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • HostGator ve iPage Karşılaştırması
 • HostGator ve Liquid Web
 • HostGator ve A2 Hosting Karşılaştırması

Bu makalenin HostGator ve DreamHost arasında seçim yapmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Daha fazla ayrıntı için eksiksiz HostGator incelememize ve derinlemesine DreamHost incelememize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map