HostGator vs. InMotion Hosting Karşılaştırması (2020) – 1 Kazanan!

Hostgator ve Inmotion Hosting Karşılaştırması


Hangisinin daha iyi barındırma hizmeti olduğunu bilmek ister misiniz: InMotion Hosting vs. HostGator? HostGator ve InMotion Hosting hem popüler barındırma sağlayıcılarıdır, ancak özel ihtiyaçlarınız için mükemmel barındırma hizmeti bulmak zor olabilir. Bir sağlayıcının EN İYİ olarak nitelendirilmesi için “popüler” den çok daha fazlası olması gerekir.

Bu nedenle HostGator ve InMotion Hosting arasında tarafsız bir karşılaştırma yazdık, böylece bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun barındırma hizmetini bulabilirsiniz.

HostGator vs. InMotion Hosting – Genel Bakış

hostgator-web-hosting

HostGator, piyasadaki en popüler barındırma sağlayıcılarından biridir. 2002 yılında Florida Atlantic University öğrencisi Brent Oxley tarafından kuruldu. Birkaç yıl önce, Endurance International Group tarafından satın alındı ​​ve şimdi dünyanın her yerinden 8 milyondan fazla web sitesine güç veriyor.

Çok çeşitli hosting seçenekleri sunarken, özellikle başlangıç ​​seviyesindeki kullanıcılara yönelik paylaşılan barındırma hizmetini sallıyorlar.

inmotion-web-hosting

InMotion Hosting başka bir güvenilir web barındırma hizmetidir. 2001 yılında kurulmuş ve bağımsız olarak sahip olunan ve işletilen bir barındırma sağlayıcısıdır. Web barındırma ağları Linux ve Unix işletim sistemlerini temel alır.

Karbon ayak izlerini dengelemek amacıyla, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Trees for the Future ile ortaklık kurdular. Ortaklık sayesinde gelişmekte olan dünyaya 5000 ağaç diktiler.

Her ikisi de PCI uyumlu web barındırma şirketleri.

HostGator vs. InMotion Hosting – Hız ve Çalışma Süresi

Hız ve çalışma süresi bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate almanız gereken en önemli faktörlerdir.

Hemen hemen her web barındırma sağlayıcısı hızlı yükleme sürelerini ve yüksek çalışma süresini garanti eder. HostGator ve InMotion Hosting’in hız ve çalışma süresi vaatlerine uyup uymadığını test etmek için, paylaşılan barındırma planlarına kaydolduk ve barındırma hesaplarının her birinde bir test sitesi oluşturduk. Test web sitelerimizdeki üretim ortamını yansıtmak için WordPress’i yükledik, sahte içerik ekledik ve bazı resimler yükledik.

Daha sonra test sahalarında birkaç farklı hız ve çalışma süresi deneyi gerçekleştirdik.

 • Pingdom testi: Test sitelerimizin sayfa yükleme süresini izlemek için.
 • Yük Darbe testi: Sunucuların yoğun yükleme süresi boyunca web sitelerimizdeki trafik artışını nasıl ele aldığını kontrol etmek için.
 • Bitcatcha testi: 8 farklı coğrafi konumdan sunucu yanıt süresini kaydetmek için.

en hızlı hostgator

Pingdom testimize göre, HostGator sitemiz Dallas’tan test edildiğinde yüklenmesi 691ms sürdü. Öte yandan, InMotion Hosting sitemizin yüklenmesi 982 ms sürdü.

InMotion Hosting testi testi

Pingdom testinden sonra, sunucuların yoğun yükleme süresi boyunca trafik dalgalanmalarını nasıl idare edeceğini görmek için Yük Darbe testleri yaptık. Bu test için bazı sanal kullanıcıları web sitelerimize gönderdik ve bir seferde 100 ziyaretçiye ulaştık.

loadimpact hostgator

Load Impact’e göre, HostGator sunucumuz bir seferde yaklaşık 80 ziyaretçi gelene kadar hızlı bir şekilde yanıt verdi. Tersine, InMotion Hosting sitemiz yalnızca 25 kullanıcıya ulaşana kadar iyi performans gösterdi. Bundan sonra, önemli ölçüde yavaşladı. Sunucularının performansı test boyunca tutarlı değildi.

yük etkisi inmotion

Yük Darbe testinden sonra test web sitelerimizde bir Bitcatcha testi yaptık.

Bitcatcha, sitedeki içeriği yok sayarak dünyanın dört bir yanındaki sunucu yanıt sürelerini analiz eder. Yükleme hızını ortalama 8 farklı konumdan alır: New York, LA, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya. Her konum için hız 3 ayrı kez ölçülür ve sonuçların ortalaması alınır..

bitcatcha-hostgator

Hem InMotion Hosting hem de HostGator’un sunucuları Bitcatcha tarafından C olarak derecelendirildi. Her iki sunucu da ABD’de saniyeler içinde yanıt verdi, ancak uluslararası yerlerde yanıt süreleri nispeten yüksekti.

bitcatcha InMotion Hosting testi

kazanan: HostGator

HostGator vs. InMotion Hosting – Kullanım Kolaylığı

hostgator-cpanel

Hem InMotion Hosting hem de HostGator, web sitesi dosyalarınızı, veritabanlarınızı ve e-postalarınızı kolayca yönetmenizi sağlayan cPanel erişimi ile birlikte gelir.

InMotion kontrol paneli

Ayrıca, barındırma sunucunuza WordPress, Joomla, Drupal ve diğer popüler web sitesi komut dosyalarını hızlı bir şekilde yüklemenizi sağlayan 1 tıklama yükleyici alırsınız.

kazanan: Bir kravat

HostGator vs. InMotion Hosting – Özellikler

Özelliklere gelince, InMotion Hosting tüm rekabetlerini yener. Tabii ki, HostGator kolaylıkla bir web sitesi oluşturmak için gerekli tüm hosting özelliklerini sunar. Bununla birlikte, InMotion Hosting sadece daha da ileri gidiyor.

HostGator’da bulamayacağınız birkaç InMotion Hosting özelliği şunlardır:

 • 2 kat daha iyi para iade garantisi: HostGator, barındırma hizmetlerini risksiz denemek için 45 günlük garanti sağlarken, InMotion Hosting 90 günlük para iade garantisi ile geliyor.
 • Bir veri merkezi seçin: HostGator’dan farklı olarak InMotion, barındırma planlarına kaydolduğunuzda sitenizin veri merkezini seçmenize olanak tanır.
 • SSD depolama: Tüm InMotion Hosting planları, HostGator tarafından kullanılan HDD depolama alanından daha hızlı olduğu kanıtlanan Katı Hal Sürücüsü (SSD) depolama alanı ile birlikte gelir.

kazanan: InMotion Barındırma

HostGator vs. InMotion Hosting – Destek ve Belgeler

HostGator, 3 mod aracılığıyla 7/24 destek sunar: telefon, canlı sohbet ve e-posta. Kapsamlı destek portalı 680+ yardım makalesi ve web barındırma her yönünü adım adım keşfetmenize yardımcı olan 500’den fazla video eğitimi içerir.

InMotion Hosting ise 7/24/365 ABD tabanlı telefon, canlı sohbet, e-posta / bilet ve hatta Skype üzerinden teknik destek sağlıyor! Ayrıca, InMotion Hosting ile site oluşturma hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayan sağlam bir bilgi tabanına sahiptir..

kazanan: Bir kravat

HostGator ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Fiyatlandırma

2 barındırma sağlayıcısının fiyatları arasında kafa kafaya bir karşılaştırma yapalım: HostGator ve InMotion Hosting:

SharedWordPressResellerVPSDedicated
HostGator2,78 $ / aylık.5,95 $ / aylık. (Bulut)19,95 / ay.19,95 $ / aylık.119,00 ABD doları / ay.
InMotion Barındırma3,99 $ / aylık.4,99 ABD doları / ay.13,99 ABD doları / ay.19,99 ABD doları / aylık.105,69 ABD doları / ay.

HostGator henüz yeni başlayan kullanıcılar için daha iyi fiyatlandırma seçeneklerine sahiptir. Onlar paylaşılan bir barındırma planı için ayda sadece 2,78 $ ücret. Ancak InMotion Hosting, WordPress, özel ve bayi barındırma için daha ucuz planlar sunar.

BÜYÜK indirim almak için HostGator kupon kodumuzu kullanabilirsiniz.

kazanan: InMotion Barındırma

Özet: HostGator ve InMotion Hosting

Karşılaştırmamızın ardından HostGator’un InMotion Hosting’den daha iyi bir seçenek olduğuna inanıyoruz. Testimizden, hız ve çalışma süresi söz konusu olduğunda, HostGator’un pantolonlarını tüm rekabetlerinden geçtiği açıktır..

Ayrıca daha ucuz paylaşılan barındırma planları sunuyoruz. Yardıma ihtiyaç duyduğunuzda, arkadaş canlısı destek ekibine güvenebilirsiniz.

Ayrıca bu karşılaştırmaları kontrol etmek istersiniz.,

 • HostGator ve DreamHost Karşılaştırması
 • HostGator ve GreenGeeks Karşılaştırması
 • HostGator ve WP Motoru
 • HostGator ve iPage Karşılaştırması
 • HostGator ve Liquid Web
 • HostGator ve A2 Hosting Karşılaştırması

Bu makalenin, ihtiyaçlarınız için doğru barındırma seçeneğini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Daha fazla ayrıntı için tüm HostGator incelememize ve derinlemesine InMotion Hosting incelememize göz atabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map