SiteGround ve DreamHost Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner!

siteground vs dreamhost


Hangisinin daha iyi hosting seçeneği olduğunu merak ediyor musunuz: SiteGround veya DreamHost? Onlar orada en popüler web hosting şirketlerinden 2. Ama biri diğerinden daha iyi olmalı, doğru?

SiteGround ve DreamHost arasındaki UNBIASED karşılaştırmamızda, bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi bulmanıza yardımcı olacağız.

SiteGround ve DreamHost Karşılaştırması – Genel Bakış

SiteGround-godaddy-hosting-alternatifleri

Hem SiteGround hem de DreamHost’un birçok ortak noktası var. Örneğin, her iki barındırma sağlayıcısı WordPress.org tarafından resmi olarak önerilir. Her ikisi de yönetilen WordPress barındırma ve WooCommerce barındırma gibi farklı WordPress merkezli barındırma çözümleri sunar.

SiteGround, kullanıcıların bir barındırma hizmetine kaydolurken tercih ettikleri veri merkezini seçmelerine izin veren birkaç barındırma şirketinden biridir. Hizmetlerini denemek için 30 gün para iade garantisi veriyorlar, risksiz.

dreamhost

DreamHost 1996 yılında kuruldu ve şu anda yaklaşık 1,5 milyon alana ev sahipliği yapıyor. Hizmetlerini denemek için endüstri lideri 97 günlük para iade garantisi sunuyorlar, risksiz.

SiteGround vs. DreamHost – Hız ve Çalışma Süresi

Hız ve çalışma süresi bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate almanız gereken en önemli faktörlerdir.

Hem SiteGround hem de DreamHost, süper hızlı sunucu performansları ve yüksek kullanılabilirlik özellikleriyle övünür. Sunucularının gerçekten kendi hype’larına uyup uymadığını görmek için sözlerini test etmeye karar verdik.

Barındırma sunucularının performansını analiz etmek için her iki barındırma sağlayıcısına da kaydolduk ve her biri için bir WordPress web sitesi oluşturduk. Canlı bir ortamı yansıtmak için varsayılan bir WordPress teması yükledik, sahte içerik ekledik ve bazı resimler yükledik.

Ardından, aşağıdaki test araçlarıyla barındırma sunucusunun her birinde birkaç farklı hız testi gerçekleştirdik:

 • Pingdom
 • Yük Etkisi
 • Bitcatcha

hız testi site alanı

Pingdom’un hız testi aracına göre, SiteGround test sitemiz Dallas, Teksas’tan test edildiğinde yüklenmesi 649ms sürdü. Bu, test edilen tüm sitelerin% 95’inden daha hızlı.

dreamhost hız testi

Öte yandan, DreamHost test sitemizin yüklenmesi sadece 445ms sürdü; bu, test edilen tüm sitelerin% 97’sinden daha hızlı.

Pingdom testimizden sonra, sunucuların yoğun yükleme süresi boyunca trafik dalgalanmalarını nasıl idare edeceğini görmek için Yük Etkisi olan siteleri test ettik.

loadimpact-SiteGround

Grafikte, SiteGround web sitemizde bir seferde yaklaşık 50 kullanıcı olduğunda bazı ani artışlar olduğunu görebilirsiniz. Bu, web sitesinin birkaç dakika yavaşladığı ve ardından birkaç saniye sonra geri döndüğü anlamına gelir.

dreamhost yük etkisi testi

Ancak, DreamHost test boyunca tutarlı bir şekilde çalıştı. Sitedeki canlı ziyaretçi sayısının performans üzerinde bir etkisi olmadı.

Ayrıca, bu sitelerin farklı coğrafi konumlarda nasıl performans gösterdiğini görmek için Bitcatcha ile siteleri test ettik. Sayfa yükleme sürelerini 8 farklı küresel konumdan kaydettik: New York, LA, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya.

tepki süresi

Bitcatcha’ya göre SiteGround test sitemiz C; DreamHost sitesi A olarak derecelendirildi+.

dreamhost bitcatcha

kazanan: DreamHost

SiteGround vs. DreamHost – Kullanım Kolaylığı

Site Alanı cPanel

Tüm SiteGround planları, web barındırma hesabınızı yönetmek için cPanel ile birlikte gelirken, DreamHost, şirket içinde geliştirilen özel bir web tabanlı kontrol paneli sağlar. DreamHost’un kontrol paneli sezgiseldir. Bununla birlikte, endüstrinin en popüler web barındırma kontrol paneli olan cPanel’i kullanmaya alışıksanız, DreamHost arayüzünü kullanmadan önce üstesinden gelmek için biraz öğrenme eğrisi olacaktır..

dreamhost alan adlarını yönet

Hem SiteGround hem de DreamHost, WordPress, Joomla ve Drupal gibi tercih ettiğiniz web sitesi komut dosyalarını hızlı bir şekilde başlatmak için 1 tıklama yükleyicileri sunar.

kazanan: SiteGround

SiteGround vs. DreamHost – Özellikler

Hem SiteGround hem de DreamHost, ucuz barındırmadan WordPress barındırma, özel sunuculara kadar barındırma seçeneklerinin gamını çalıştırır.

SiteGround’un DreamHost’a kıyasla üstün olduğu birkaç alana bir göz atalım:

 • Geeky özellikleri: Kolay git entegrasyonu, tek tıklamayla hazırlama ortamları, isteğe bağlı yedeklemeler, PCI uyumlu sunucular vb.Gibi GoGeek paylaşılan barındırma planlarıyla geeky özelliklerini edinin..
 • Veri merkezi seçimi: Barındırma planınıza kaydolurken 3 farklı veri merkezinden seçim yapın.
 • Yüksek performans: SiteGround benzersiz önbellekleme seçenekleriyle benzersiz WordPress performansı sağlar.

Artık SiteGround’un bazı avantajlarına baktığımıza göre, DreamHost’un başarılı olduğu birkaç alanı inceleme zamanı:

 • 97 günlük para iade garantisi: DreamHost, 97 günlük para iade garantisi ile tüm rekabetlerinin pantolonu yeniyor.
 • Daha fazla barındırma seçeneği: DreamHost, WordPress hosting, yönetilen WordPress hosting ve WooCommerce hosting dahil olmak üzere daha fazla WordPress merkezli hosting seçeneği sunar. SiteGround’un aksine, DreamHost VPS hosting de sunar.
 • Otomatik WordPress güncellemeleri: DreamHost, otomatik güncellemeler sunar, böylece barındırma işleminizin güvenli ellerde olduğunu bilmenin huzurunu yaşarsınız.

Karşılaştırdığımızda, SiteGround’un Geeky özellikleri ve benzersiz önbellekleme seçenekleri sayesinde daha gelişmiş barındırma özellikleri sunduğuna inanıyoruz.

kazanan: SiteGround

SiteGround vs. DreamHost – Destek ve Belgeler

SiteGround, canlı sohbet, e-posta ve telefon yoluyla 7/24 müşteri desteği sunar. Kullanıcıların SiteGround ile bir site oluşturmanın her yönünü gözden geçirmelerine yardımcı olan kapsamlı bir dokümantasyonu var.

DreamHost, haftanın 7 günü, 05:00 – 22:00 saatleri arasında canlı sohbet yoluyla destek sunar. Geri arama istekleri mevcut olsa da, bir kerelik ödeme yaparak veya aylık abonelik satın alarak ayrı olarak abone olmanız gerekir.

kazanan: SiteGround

SiteGround ve DreamHost Karşılaştırması – Fiyatlandırma

SiteGround ve DreamHost arasındaki kafa kafaya maliyet karşılaştırmasına bir göz atalım:

SharedWordPressResellerCloudDedicated
SiteGround3,95 $ / aylık.3,95 $ / aylık.42 $ / yıl$ 80.00 / aylık.$ 269.00 / aylık.
DreamHost2,59 $ / aylık.2,59 $ / aylık.169,00 ABD doları / ay.

DreamHost, ilk kez kullananlar için tanıtım planlarında özel DreamHost kupon kodları için büyük indirimler sunar. Genel olarak, DreamHost’un planları SiteGround’dan çok daha ucuzdur..

BÜYÜK indirimler almak için SiteGround kuponumuzu da kullanabilirsiniz.

kazanan: DreamHost

Özet – SiteGround ve DreamHost karşılaştırması

Karşılaştırmamızdan sonra, SiteGround’un DreamHost’tan daha iyi bir barındırma seçeneği olduğuna inanıyoruz.

DreamHost’un ana dezavantajlarından biri müşteri desteğidir. DreamHost 7/24 canlı sohbet desteği sunmaz. Bu, farklı bir saat dilimindeyseniz, barındırma sorunlarınızı çözmek büyük bir güçlük olabilir. Daha da kötüsü, telefon desteği size ekstra para ödeyecek.

Bu arada SiteGround, sitenizi çalışır duruma getirmek için ihtiyacınız olan tüm temel özelliklere sahiptir. Kesin kazanan.

Hala emin değil misiniz? Diğer SiteGround karşılaştırma makalelerimize göz atın…

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround ve A2Hosting karşılaştırması
 • SiteGround ve iPage
 • SiteGround ve Liquid Web karşılaştırması

Umarız bu makale web siteleriniz için en iyi barındırma hizmetini bulmanıza yardımcı olmuştur. Daha fazla ayrıntı için tam SiteGround incelememize veya tam DreamHost incelememize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map