SiteGround ve GreenGeeks Karşılaştırması (2020) – Sadece 1 Kazanan!

siteground ve greengeeks karşılaştırması


En iyi web barındırma hizmeti mi arıyorsunuz? SiteGround ve GreenGeeks en popüler web barındırma hizmetlerinden 2 tanesidir. Ama hangisi gerçekten en iyisi?

Doğru barındırma hizmetini bulmanıza yardımcı olmak için, GreenGeeks ile SiteGround arasında karşılaştırmalı UNBIASED bir web barındırma yazdık.

SiteGround vs. GreenGeeks – Genel Bakış

SiteGround-godaddy-hosting-alternatifleri

SiteGround, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir web barındırma sağlayıcısıdır. 2004 yılında kuruldu ve dünya çapında 1.8 milyondan fazla alana hizmet veriyor.

SiteGround ile ilgili en iyi şeylerden biri, bir web barındırma planı için kaydolduğunuzda bir veri merkezi seçmenize izin vermesidir. 3 farklı kıtada 3 veri merkezi var: ABD, Avrupa ve Singapur.

Greengeeks-web-hosting

GreenGeeks önde gelen çevre dostu web sağlayıcılarından biridir. Kaliforniya’da yaşıyorlar ve 150’den fazla ülkeye yayılmış müşterilere hizmet veren küresel bir iş gücüne sahipler.

SSD depolama ve CloudFlare CDN ile süper hızlı web barındırma sağlamayı taahhüt ediyorlar. Karbon ayak izini veri merkezlerinden dengelemek için, tükettikleri gücün 3 katını yenilenebilir enerji şeklinde şebekeye geri koyuyorlar.

SiteGround vs. GreenGeeks – Hız ve Çalışma Süresi

Hız ve çalışma süresi bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate almanız gereken en önemli faktörlerdir.

Hemen hemen her web barındırma sağlayıcısı süper hızlı bir web barındırma deneyimi ve yüksek kullanılabilirlik vaat ediyor. SiteGround ve GreenGeeks farklı değil.

Vaatlerini test etmek için SiteGround ve GreenGeeks ile paylaşılan bir barındırma planına kaydolmaya karar verdik ve 2 WordPress sitesi oluşturduk. Bu test sitelerinde canlı ortamı yansıtmak için varsayılan bir WordPress teması yükledik, sahte içerik yayınladık ve bazı resimler yükledik.

Sonra birkaç farklı hız ve performans testi yaptık.

hız testi site alanı

Pingdom’un web sitesi hız testine göre, SiteGround test sitemiz Dallas, Teksas’tan test edildiğinde 649ms yüklendi. Bu, test edilen tüm sitelerin% 95’inden daha hızlıdır. GreenGeeks sitemizin yükleme süresi biraz daha yüksekti. Siteyi yüklemek 697 ms sürdü.

GreenGeeks yük etkisi

Hız söz konusu olduğunda, SiteGround’un daha iyi barındırma seçeneği olduğu açıktır.

kazanan: SiteGround

SiteGround vs. GreenGeeks – Kullanım Kolaylığı

Site Alanı cPanel

Her web hosting planı ile, hem SiteGround hem de GreenGeeks web hosting hesabınızı yönetmek için cPanel erişimi sunar. cPanel en popüler hosting kontrol panelidir. Ayrıca, WordPress, Joomla ve Drupal dahil olmak üzere popüler web sitesi komut dosyalarını sunucunuza hızlı bir şekilde yüklemek için tek tıklamayla yükleyici sunar.

GreenGeeks cpanel

Profesyonel bir geliştirici kiralamak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde bir web sitesi başlatmak istiyorsanız, bir sürükle ve bırak oluşturucu kullanmak isteyebilirsiniz. Sürükle ve bırak üreticileri, SiteGround’un ve GreenGeeks’in barındırma planlarıyla birlikte gelir.

kazanan: Bir kravat.

SiteGround vs. GreenGeeks – Özellikler

GreenGeeks ile ilgili en iyi şey, tüm paylaşılan barındırma planları ile sınırsız web sitesi barındırmanıza izin vermesidir. Bu, SiteGround’un aksine, 2 veya daha fazla alan adını barındırmak istiyorsanız daha yüksek bir plana geçmeniz gerekmediği anlamına gelir.

GreenGeeks, SSD depolama alanı, sınırsız bant genişliği, sınırsız e-posta hesabı ve CloudFlare CDN gibi bir web sitesi oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız tüm temel özelliklere sahiptir. Sunucularınızı PCI ile e-Ticaret işlemlerine uyumlu hale getirmek için daha yüksek bir plana yükseltebilir veya PCI uyumluluk eklentisi satın alabilirsiniz.

İlişkili: Web Sitenizi Hızlandırmak için En İyi 10 CDN Hizmeti.

SiteGround ile GreenGeeks tarafından sunulan hemen hemen her özelliğe sahip olursunuz. Ayrıca, GreenGeeks’in yapmadığı GoGeek planlarıyla bazı ek geeky özellikleri sunuyorlar:

 • Kolay evreleme aracı: Üretim sitesine göndermeden önce web sitesi güncellemelerinizi bir hazırlama sitesinde hızlı bir şekilde test edin.
 • Git entegrasyonu: Sunucularınıza önceden yüklenmiş Git ile geliştirme akışınızı kolaylaştırın.
 • Yedekler: İsteğe bağlı ücretsiz yedeklemeler ve ücretsiz yedeklemeler alacaksınız.

kazanan: SiteGround

SiteGround vs. GreenGeeks – Destek ve Belgeler

SiteGround, 7/24 üstün müşteri desteği ile tanınır. Hepsinden iyisi, bir sonraki müsait operatör için birkaç saniyeden fazla beklemek zorunda değilsiniz, çünkü tüm vardiyaları abartıyorlar, bu yüzden her zaman alacak biri.

Kapsamlı belgeleri SiteGround ile web sitesi oluşturmanın her alanında size rehberlik eder.

Hem SiteGround hem de GreenGeeks canlı sohbet, e-posta ve telefon yoluyla 7/24 destek sunar. SiteGround gibi GreenGeeks de mükemmel müşteri destekleriyle tanınır. GreenGeeks için, bir sorunun ortalama çözüm süresi bilet tabanlı destek için 15-20 dakikadır.

kazanan: Bir kravat

SiteGround ve GreenGeeks Karşılaştırması – Fiyatlandırma

SiteGround ve GreenGeeks’ten farklı barındırma seçeneklerinin fiyatlandırması arasında kafa kafaya bir karşılaştırmaya bakalım:

SharedWordPressCloudVPSDedicated
SiteGround3,95 $ / aylık.3,95 $ / aylık.$ 80.00 / aylık.$ 269.00 / aylık.
Greengeeks2,95 $ / aylık.2,95 $ / aylık.39,95 $ / aylık.169,00 ABD doları / ay.

Tablodan GreenGeeks’in daha ucuz hosting çözümleri sunduğunu görebilirsiniz. GreenGeeks, paylaşılan barındırma planları ile ücretsiz bir alan adı da sunmaktadır. Ayrıca, temel planlarıyla bile sınırsız alan adı barındırabilirsiniz.

BÜYÜK indirimler almak için SiteGround kuponumuzu da kullanabilirsiniz.

kazanan: GreenGeeks

Özet – SiteGround ve GreenGeeks Karşılaştırması

Karşılaştırmamızdan sonra, SiteGround’un genel olarak daha iyi barındırma hizmeti olduğuna inanıyoruz. SiteGround, web sitenizi çalışır duruma getirmek için ihtiyaç duyacağınız tüm temel özelliklerle birlikte gelir. WordPress sitenizin performansını artırmak için barındırma altyapılarını sürekli olarak yenilerler. Bunun da ötesinde, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir web barındırma sağlayıcısıdır.

Öte yandan, GreenGeeks uygun fiyatlı hosting planları sunar. Sıklıkla, yenilenebilir enerji şeklinde tükettikleri gücün 3 katını geri vererek karbon ayak izlerini dengeleme taahhütlerini vurgularlar. Bütçeniz varsa veya çevre dostu bir web barındırma sağlayıcısı kullanmayı tercih ediyorsanız, GreenGeeks sizin için en iyi seçim olabilir.

Ayrıca, bu hosting karşılaştırmaları arasında kontrol etmelisiniz,

 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround ve WPEngine karşılaştırması
 • SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • SiteGround vs A2 Hosting
 • SiteGround ve DreamHost karşılaştırması
 • SiteGround ve Liquid Web karşılaştırması
 • SiteGround ve iPage

Umarız bu makale, ihtiyaçlarınıza en iyi web barındırma hizmetini bulmanıza yardımcı olmuştur. Daha fazla ayrıntı için tam SiteGround incelememize ve ayrıntılı GreenGeeks incelememize göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map