SiteGround ve HostGator Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner

siteground vs hostgator


Hangi web sağlayıcı barındırma daha iyi olduğunu merak: SiteGround veya HostGator? Bu zor bir çağrı olacak! SiteGround ve HostGator, piyasadaki en popüler hosting sağlayıcılarından 2 tanesidir. HostGator paylaşılan web barındırma endüstrisini sallarken, SiteGround süper hızlı WordPress barındırmalarıyla tanınır. Ama sadece bir DOĞRU şampiyon olabilir…

Yanlış web barındırma seçerek online iş ve itibar sabotaj olabilir, biz çok ciddi böyle yarışmaları almak. Bu nedenle HostGator ve SiteGround arasında karşılaştırma yapılamayan bir İNBIASED web yazdık, böylece hangisinin siteniz için en iyi seçenek olduğuna karar verebilirsiniz. Savaş başlasın!

SiteGround vs HostGator – Genel Bakış

SiteGround-godaddy-hosting-alternatifleri

SiteGround, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir web barındırma hizmetidir. Barındırma hizmetlerine kaydolduğunuzda hangi veri merkezlerini kullandığınızı seçmenize izin veren birkaç şirketten biridir..

3 farklı kıtada veri merkezleri olması nedeniyle, SiteGround, ziyaretçilerinize nerede olurlarsa olsunlar, ziyaretçilerinize üstün bir site deneyimi sunar. Hosting hizmetlerini test etmek için 30 günlük para iade garantisi sunuyorlar.

hostgator-web-hosting

HostGator başka bir son derece popüler web barındırma sağlayıcısıdır. 2002 yılında kurulan HostGator şimdi dünya çapında 8 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. HostGator özellikle paylaşılan web barındırma hizmetleri söz konusu olduğunda sallanır.

HostGator planları tüm temel barındırma özellikleri ile birlikte gelir ve hizmetlerini risksiz denemek için 45 günlük para iade garantisi sağlarlar..

SiteGround vs HostGator – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Bir web barındırma hizmeti seçmeye gelince sayfa hızı ve çalışma süresi en önemli faktörlerdir.

Çalışmalara göre, 1 saniyelik bir gecikme bile dönüşümlerde% 7’lik bir azalmaya neden olabilir. Google algoritmalarında sayfa hızını vurgulamaya devam ediyor, bu nedenle sayfa hızının siteniz için SEO sıralamaları üzerinde büyük bir etkisi olduğunu söylemeye gerek yok.

Çalışma zamanı önemlidir, çünkü ziyaretçileriniz sitenizin 24 saat boyunca kullanılabilir olmasını bekler. Çalışma süresi genellikle toplam kullanılabilir sürenin yüzdesi olarak ifade edilir, örneğin% 99,9.

Genellikle, web hosting sağlayıcıları en hızlı web barındırma olmakla övünme ve kendi barındırma hizmetleri ile yüksek kullanılabilirlik vaat ediyor. Yutturmacalarına uyup uymadıklarını test etmek için, hem SiteGround hem de HostGator ile kaydolduk ve her birinde bir test WordPress sitesi oluşturduk. Ayrıca, varsayılan bir tema yükledik, sahte içerik ekledik ve test sitelerimizde canlı bir ortamı yansıtmak için bazı resimler yükledik.

Sonra birkaç farklı hız ve çalışma süresi testi yaptık..

İşte sonuçlarımız:

hız testi site alanı

Pingdom testine göre, SiteGround test sitemiz yalnızca 649 ms Dallas, Teksas’ta bir sunucuya yüklenecek. Bu, test edilen tüm sitelerin% 95’inden daha hızlı.

en hızlı hostgator

HostGator’da aynı testi yaptığımızda, test sitemizin yüklenmesi 691 ms sürdü.

Her iki sunucudaki testlerimizde kesinti yaşanmadı.

kazanan: SiteGround

SiteGround vs HostGator – Kullanım Kolaylığı

hostgator-cpanel

SiteGround ve HostGator’daki tüm hosting planları, web hosting hesaplarını yönetmek için cPanel ile birlikte gelir. Ayrıca WordPress, Joomla ve Drupal gibi popüler web sitesi komut dosyaları için tek tıklamayla yükleyiciler sunar.

Her ikisi de aynı zamanda bir web sitesi başlatmak için hızlı ve kolay bir çözüm isteyen kullanıcılar için hosting planları ile bir web sitesi oluşturucu sağlar.

SiteGround, Weebly builder’a tüm hosting planlarını sağlarken, tüm HostGator hosting hesapları, HostGator ekibi tarafından geliştirilen, kullanımı kolay bir site oluşturucu olan Gator builder ile birlikte gönderilir. Her iki inşaatçı da, blog, e-ticaret mağazası, portföy vb.Dahil olmak üzere her türlü web sitesini kolayca başlatmanıza izin verir..

kazanan: Bir kravat

SiteGround vs HostGator – Özellikler

HostGator, ölçülmemiş bant genişliği, ücretsiz SSL, 1 tıklama yükleyicileri, 200 $ değerinde pazarlama teklifi ve daha fazlası dahil olmak üzere bir web barındırma şirketinden bekleyebileceğiniz tüm standart barındırma özelliklerini sunar. Biraz daha pahalı paylaşılan web barındırma planı ile sınırsız web sitesi barındırma, ücretsiz özel IP ve ücretsiz SEO araçlarına erişeceksiniz.

Ancak, özellikleri karşılaştırırken, SiteGround HostGator’dan kilometrelerce öne çıkar. SiteGround’u eğrinin önüne koyan özelliklerden birkaçını ele alalım:

 • SSD depolama: HostGator’un paylaşılan barındırma planlarının tümü Sabit Disk Sürücüsü (HDD) depolama alanı sunarken, SiteGround HDD’den en az 2 kat daha hızlı performans gösterdiği kanıtlanmış Katı Hal Sürücüsü (SSD) depolama alanı sunar.
 • Hız teknolojileri: SSD depolamanın yanı sıra, SiteGround ücretsiz CloudFlare CDN, OpCache ile PHP 7 sağlar.
 • Proaktif güvenlik: SiteGround’un tüm web barındırma planlarıyla günlük ücretsiz yedeklemeler alabilirsiniz. Biraz daha pahalı bir planla, ücretsiz yedekleme geri yüklemeleri de alırsınız.
 • Gelişmiş geeky özellikleri: Gelişmiş özellikler için, PCI uyumlu sunucular ve 1 tıklamayla Git repo oluşturma olanağı sunan GoGeek planını tercih edebilirsiniz..

kazanan: SiteGround

SiteGround vs HostGator – Destek ve Belgeler

Hem SiteGround hem de HostGator canlı sohbet, telefon ve e-posta yoluyla 7/24 destek sağlar. Her iki barındırma sağlayıcıları, barındırma hesaplarıyla bir site oluşturmanın her yönünü kapsayan yüzlerce yararlı öğreticiden oluşan geniş bilgi tabanlarına sahiptir..

kazanan: Bir kravat

SiteGround vs HostGator – Fiyatlar

HostGator ve SiteGround’un farklı barındırma seçeneklerinin maliyetleri arasında kafa kafaya bir karşılaştırma yapalım:

SharedWordPressResellerCloudDedicated
SiteGround3,95 $ / aylık.3,95 $ / aylık.42 $ / yıl$ 80.00 / aylık.$ 269.00 / aylık.
HostGator2,78 $ / aylık.5,95 $ / aylık.19,95 $ / aylık.4,95 $ / aylık.119,00 ABD doları / ay.

Gördüğünüz gibi, SiteGround planları HostGator’un planlarına kıyasla biraz maliyetli. Uygun fiyatlı bir barındırma çözümü arıyorsanız, HostGator en iyi seçeneğiniz olabilir.

HostGator ayrıca en iyi bayi barındırma planlarını sunar.

BÜYÜK indirim almak için HostGator kupon kodumuzu da kullanabilirsiniz.

kazanan: HostGator

Özet: SiteGround ve HostGator

Derinlemesine karşılaştırmamızdan sonra, SiteGround’un HostGator’dan daha iyi bir web sağlayıcısı olduğuna inanıyoruz. SiteGround, WordPress kullanıcılarına süper hızlı bir barındırma deneyimi sağlamak için şirket içi araçlar geliştirir. Süper Önbellek hizmetiyle, sitenizin sayfa yükleme süresini ve performansını büyük ölçüde artırabilirsiniz.

SiteGround ile sitenizi günlük olarak yedekleyeceklerinden emin olabilirsiniz. Geri yükleme, tıklama ve geri yükleme aracıyla kolayca yapılabilir.

Diğer yararlı barındırma karşılaştırmalarına göz atın:

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • SiteGround ve WPEngine karşılaştırması
 • SiteGround vs A2 Hosting
 • SiteGround ve DreamHost karşılaştırması
 • SiteGround ve iPage
 • SiteGround ve Liquid Web karşılaştırması

Bu makalenin SiteGround ve HostGator arasında seçim yapmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Daha fazla ayrıntı için, tam SiteGround incelememize ve tam HostGator incelememize göz atabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map