SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması (2020) – 1 Kazanan

SiteGround-vs-inmotion-barındırma


En iyi web barındırma hizmeti mi arıyorsunuz? InMotion Hosting ve SiteGround, en popüler web barındırma hizmetlerinden 2 tanesidir. Ama hangisi daha iyi: Bluehost veya SiteGround?

Yanlış web sağlayıcı barındırma seçimi online iş ve itibar sabotaj yapabilirsiniz. Bu nedenle, InMotion Hosting ile SiteGround arasında karşılaştırılmamış bir web barındırma yazılımı yazdık, böylece ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi yapabilirsiniz.

SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Genel Bakış

SiteGround-godaddy-hosting-alternatifleri

SiteGround 2004 yılında kuruldu ve WordPress.org tarafından resmi olarak tavsiye edilen bir web barındırma sağlayıcısıdır. Paylaşılan, WordPress, VPS ve özel sunucu barındırma da dahil olmak üzere çok çeşitli barındırma seçenekleri sunarlar.

Bunlar, kullanıcıların bir barındırma hizmetine kaydolurken tercih ettikleri veri merkezini seçmelerini sağlayan az sayıda barındırma şirketinden biridir.

inmotion hosting incelemesi

InMotion Hosting, arzu edilen hosting özelliklerinin birçoğuyla birlikte gelen bir başka lider web barındırma sağlayıcısıdır. Tıpkı SiteGround gibi, kaydolurken tercih ettiğiniz veri merkezini seçmenize izin verir.

Bunun da ötesinde, hizmetlerini risksiz denemek için benzersiz 90 günlük para iade garantisi sunuyorlar.

Her ikisi de PCI uyumlu web barındırma şirketleri.

SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Hız ve Çalışma Süresi

Hız ve çalışma süresi bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate almanız gereken en önemli faktörlerdir.

Hemen hemen her web barındırma sağlayıcısı yüksek çalışma süresi ve süper hızlı web sitesi hızını garanti eder. SiteGround ve InMotion Hosting farklı değildir. Bu yüzden bu barındırma sağlayıcılarını hype’a kadar yaşayacaklarını görmek için test etmeye karar verdik.

Barındırma sunucularında hız ve performans testleri yapmak için her barındırma sağlayıcısından paylaşılan bir barındırma planına kaydolduk ve bir WordPress web sitesi oluşturduk. Bir üretim ortamını yansıtmak için varsayılan bir WordPress teması yükledik, sahte içerik yayınladık ve bazı resimler yükledik.

Ardından, aşağıdaki araçları kullanarak bu test alanlarında birkaç farklı hız ve çalışma süresi deneyi gerçekleştirdik:

 • Pingdom
 • Yük Etkisi
 • Bitcatcha

hız testi site alanı

Pingdom’un web sitesi hız testine göre, SiteGround test sitemizin Dallas, Teksas’tan test edildiğinde yüklenmesi sadece 649ms sürdü. Bu, test edilen tüm sitelerin% 95’inden daha hızlı.

InMotion Hosting testi testi

Aynı testi InMotion Hosting test sitemizde de gerçekleştirdik. Site, test edilen tüm sitelerin% 90’ından daha hızlı, ancak SiteGround sitemizden daha yavaş olan 982ms’de yüklendi.

Sunucu performansının tüm resmini elde etmek için, bu test sitelerinin yoğun bir yükleme süresi boyunca bir trafik artışına nasıl dayanacağını analiz etmek istedik. Trafik dalgalanma testimiz için popüler bir test aracı olan Load Impact kullandık ve test sitelerimize 100’e kadar sanal kullanıcı (VU) gönderdik.

loadimpact-SiteGround

SiteGround sitemiz neredeyse tutarlı bir şekilde performans gösterirken, grafikte de görebileceğiniz gibi, o sırada yaklaşık 50 kullanıcı olduğunda bazı ani artışlar oldu. Bu, web sitesinin birkaç dakika yavaşladığı ve birkaç saniye sonra normale döndüğü anlamına gelir..

yük etkisi inmotion

Ancak, InMotion Hosting sitemiz yalnızca 25 kullanıcıya ulaşana kadar iyi performans gösterdi. Bundan sonra, önemli ölçüde yavaşladı. Sunucularının performansı test boyunca tutarlı değildi.

8 farklı coğrafi konumdan sayfa yükleme süresini kaydetmek için başka bir test aracı olan Bitcatcha’yı da kullandık.

tepki süresi

SiteGround sitemiz D, InMotion Hosting sitemiz Bitcatcha tarafından C olarak derecelendirildi.

bitcatcha InMotion Hosting testi

kazanan: SiteGround

SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Kullanım Kolaylığı

Hem SiteGround hem de InMotion Hosting, web barındırma hesaplarını yönetmek için kullanıcılara cPanel erişimi sağlar. Ayrıca, tek tıklamayla yükleyicileri, WordPress, Joomla, Drupal vb.Gibi popüler web sitesi komut dosyalarını hızlı bir şekilde yüklemenize yardımcı olur..

Profesyonel bir geliştirici kiralamak zorunda kalmadan hızlı ve kolay bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, barındırma planlarınızla birlikte gönderilen web sitesi oluşturucuyu kullanabilirsiniz.

InMotion kontrol paneli

SiteGround ile, bir web sitesini istediğiniz gibi oluşturmanıza yardımcı olan temel bir sürükle ve bırak oluşturucusuna sahip olacaksınız. InMotion Hosting ise, yalnızca InMotion Hosting kullanıcıları için şirket içinde geliştirilen, BoldGrid olarak bilinen WordPress tabanlı bir sayfa oluşturucu sunuyor..

kazanan: Bir kravat

SiteGround vs. InMotion Hosting – Özellikler

Özelliklere gelince, InMotion Hosting eğrinin önünde duruyor. Tabii ki, SiteGround ücretsiz günlük yedeklemeler, SSD depolama, CloudFlare CDN dahil olmak üzere sitenizi çalışır hale getirmek için tonlarca harika özellik ile birlikte gelir.

İlişkili: Web Sitenizi Hızlandırmak için En İyi 10 CDN Hizmeti.

Ancak, InMotion Hosting yukarıda ve öteye gidiyor.

InMotion Hosting’in özellikleri açısından rakiplerine karşı nasıl biriktiğine bir göz atalım:

 • 90 günlük para iade garantisi: Endüstrinin önde gelen para iade garantisi, 90 gün boyunca barındırma hizmetini risksiz denemenizi sağlar.
 • Daha fazla disk alanı: InMotion Hosting, WordPress hosting planlarıyla SiteGround’dan 4 kat daha fazla disk alanı sağlıyor.
 • Ücretsiz reklam kredileri: SiteGround, planlarından hiçbiriyle pazarlama kredisi sunmasa da InMotion Hosting ile ücretsiz olarak 150 $ değerinde reklam kredisi alırsınız.
 • Ücretsiz evreleme ortamı: InMotion Hosting ile güncellemeleri üretim sitesine gitmeden önce kolayca test edebilirsiniz.

kazanan: InMotion Barındırma

SiteGround vs. InMotion Hosting – Destek ve Belgeler

SiteGround, 3 mod aracılığıyla mükemmel 7/24 destek sağlar: canlı sohbet, telefon ve e-posta. Ayrıca, kullanıcıların ilgili sorularının yanıtlarını hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olmak için düzenli olarak yararlı eğitimleri ve videoları da güncellerler.

Tersine, InMotion Hosting, SiteGround ile aynı 3 mod üzerinden 7/24 destek sağlar. Ayrıca, Skype aracılığıyla canlı destek sunuyorlar! Sağlam bilgi tabanı, InMotion Hosting ile bir web sitesi oluşturmanın her alanında size rehberlik eden yüzlerce yararlı öğreticiden oluşur.

kazanan: InMotion Barındırma

SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Fiyatlandırma

SiteGround ve InMotion Hosting’teki farklı barındırma seçeneklerinin fiyatlandırması arasında kafa kafaya bir karşılaştırma yapalım:

SharedWordPressResellerVPSDedicated
SiteGround3,95 $ / aylık.3,95 $ / aylık.$ 42 / kredi / yıl$ 269.00 / aylık.
InMotion Barındırma3,99 $ / aylık.4,99 ABD doları / ay.13,99 ABD doları / ay.19,99 ABD doları / aylık.105,69 ABD doları / ay.

SiteGround en iyi ücretsiz web hosting şirketlerinden biridir.

Tablodan, SiteGround’un başlangıç ​​seviyesi kullanıcılar için uygun fiyatlı bir barındırma hizmeti olduğu açıktır. Paylaşılan ve WordPress barındırma hizmetleri InMotion Hosting tarafından sunulanlardan daha ucuzdur.

BÜYÜK indirimler almak için SiteGround kuponumuzu da kullanabilirsiniz.

kazanan: SiteGround

Özet – SiteGround ve InMotion Hosting

Karşılaştırmamızın ardından, SiteGround’un InMotion Hosting’den çok daha iyi olduğuna inanıyoruz. SiteGround, yeni sitenizi başlatmak için gerekli tüm özelliklere sahiptir. InMotion Hosting’den daha hızlıdırlar ve yardıma ihtiyacınız olduğunda mükemmel destekle arkanıza yaslanırlar.

SiteGround, WordPress topluluğu arasında çok popüler. Aslında, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen web barındırma sağlayıcılarından biridir.

Ayrıca, bu hosting karşılaştırmaları arasında kontrol etmelisiniz,

 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround ve WPEngine karşılaştırması
 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround vs A2 Hosting
 • SiteGround ve DreamHost karşılaştırması
 • SiteGround ve Liquid Web karşılaştırması
 • SiteGround ve iPage

Umarız bu makale bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için en iyi web barındırma hizmetini bulmanıza yardımcı olmuştur. Bu makaleyi beğendiyseniz, tam InMotion Hosting incelememize ve kapsamlı SiteGround incelememize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map