SiteGround ve iPage Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner!

siteground vs ipage


En ucuz hosting hizmetini mi arıyorsunuz? iPage ve SiteGround, piyasadaki en popüler web barındırma hizmetlerinden 2 tanesidir. Ancak bu gerçekten en iyi seçimdir: iPage veya SiteGround?

Yanlış web barındırma sağlayıcı seçimi arama sıralaması ve iş zarar verebilir. İşte bu yüzden iPage ve SiteGround arasında karşılaştırma yapılamayan bir UNBIASED web yazdık, böylece hangisinin siteniz için en iyi seçenek olduğuna karar verebilirsiniz..

İPage ve SiteGround arasındaki kafa kafaya karşılaştırmamıza bir göz atalım.

SiteGround ve iPage Karşılaştırması – Genel Bakış

SiteGround

SiteGround, WordPress.org’un resmi olarak önerilen web barındırma sağlayıcılarından biridir. Endüstrideki en iyi 7/24 destek merkezlerinden birini sunar ve üst düzey müşteri memnuniyetini sağlar.

Onların barındırma seçenekleri ucuz barındırma adanmış barındırma sunucularına kadar tüm yol gamı ​​çalıştırın. WordPress barındırma hizmetleri ile otomatik WordPress yükseltmeleri, yerleşik WP önbelleğe alma, CDN, 1 tıklamayla evreleme ve GIT sürüm kontrolü sağlarlar.

Bir barındırma hizmetine kaydolurken tercih ettiğiniz veri merkezini seçmenize izin veren birkaç şirketten biridir. Veri merkezleri ABD, Avrupa ve Singapur’da bulunmaktadır..

Ipage-godaddy-hosting-alternatifleri

iPage, Endurance International Group’a ait bir hosting markasıdır. Aylık 1,99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla uygun fiyatlı barındırma seçenekleri ile tanınırlar..

iPage 1998 yılında kuruldu ve şu anda dünya genelinde 1 milyondan fazla web sitesine hizmet veriyor. Tıpkı SiteGround gibi, paylaşılan, WordPress, VPS ve Özel barındırma da dahil olmak üzere bir dizi barındırma seçeneği sunar.

iPage, EPA yeşil güç ortağıdır, yani veri merkezlerine rüzgar enerjisi ile güç verilir, bu da karbon ayak izlerini büyük ölçüde azaltır..

SiteGround ve iPage Karşılaştırması – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Sayfa hızı ve çalışma süresi bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate almanız gereken en önemli faktörlerdir.

Araştırmalara göre, 1 saniyelik bir gecikme bile dönüşümlerde% 7’lik bir azalmaya neden olabilir. Ayrıca, Google algoritmalarında sayfa hızını vurgulamaya devam ediyor.

Bahsetmemek gerekirse, sayfa hızını ciddiye almıyorsanız, büyük olasılıkla SEO sıralamalarını kaybedersiniz ve müşterileriniz sitenizi terk eder.

Çalışma zamanı önemlidir, çünkü ziyaretçileriniz sitenizin 24 saat boyunca kullanılabilir olmasını bekler. Çalışma süresi genellikle toplam kullanılabilir sürenin yüzdesi olarak ifade edilir, örneğin% 99,9.

Genellikle, web barındırma sağlayıcıları en hızlı olma konusunda övünür ve barındırma hizmetleri ile yüksek kullanılabilirlik vaat ediyor. Yutturmacalarına uyup uymadıklarını test etmek için, hem SiteGround hem de iPage ile kaydolduk ve her birinde bir test WordPress sitesi oluşturduk. Ayrıca, varsayılan bir tema yükledik, sahte içerik ekledik ve test sitelerimizde canlı bir ortamı yansıtmak için bazı resimler yükledik.

Sonra birkaç farklı hız ve çalışma süresi testi yaptık..

İşte sonuçlarımız:

hız testi site alanı

Pingdom testimize göre, SiteGround test sitemiz Dallas, Teksas’tan test edildiğinde yüklenmesi sadece 649ms sürdü. Bu, test edilen tüm sitelerin% 95’inden daha hızlı.

ipage pingdom hız testi

Aynı testi iPage’de yürüttüğümüzde; test sitemizin yüklenmesi 2.6 saniye sürdü.

Pingdom testimize ek olarak, SiteGround ve iPage’in trafik dalgalanması sırasında sunucu isteklerini nasıl işleyeceğini belirlemek için Yük Etkisi adlı bir test aracı da kullandık.

Test için Load Impact, sitelerimize bazı sanal kullanıcılar (VU’lar) gönderdi ve kademeli olarak bir seferde 100’e kadar ziyaretçi oluşturdu.

loadimpact-SiteGround

SiteGround testimizden görebileceğiniz gibi, yükleme süresi grafiğinde birkaç ani artış oldu. Bu, paylaşılan bir barındırma ortamında oldukça yaygındır. Ancak, sitemiz test sırasında asla düşmedi.

ipage yük etkisi

İPage sitemiz 50 kullanıcı olduğunda yavaşladı. Site birkaç dakika içinde ve sayfa yükleme sürelerinde hızla iyileşti, ancak daha fazla kullanıcıyla bile sabit bir şekilde düşük kaldı. Ancak, hız testimiz sırasında sitenin asla düşmediğini belirtmek gerekir..

kazanan: SiteGround

SiteGround ve iPage Karşılaştırması – Kullanım Kolaylığı

SiteGround WordPress kurulumu

SiteGround, cPanel ile web sitenizi ve hosting hesabınızı yönetmenizi sağlar.

Ayrıca WordPress, Joomla ve Drupal gibi popüler web sitesi komut dosyaları için düzinelerce 1 tıklama yükleyici sunar.

Ayrıca, web sitenizi istediğiniz şekilde oluşturmak için her planla temel bir sürükle ve bırak oluşturucusuna sahip olacaksınız..

iPage kontrol paneli

Şimdi iPage’e ve bir web sitesini platformlarında yönetmenin ne kadar kolay olduğuna bakalım.

Tüm iPage barındırma paketleri, kullanımı kolay bir web sitesi sürükle ve bırak oluşturucu ve 1 tıklama WordPress yükleyicisi ile birlikte gelir.

Ana dezavantajı, iPage’in cPanel sunmamasıdır. Bunun yerine, vDeck olarak adlandırdıkları kontrol panelinin kendi özelleştirilmiş sürümünü sunarlar. Bununla birlikte, dünyanın en popüler web barındırma kontrol paneli olan cPanel’e alışkınsanız, vDeck’te ustalaşmadan önce üstesinden gelmek için biraz öğrenme eğrisi olacaktır..

SiteGround ve iPage Karşılaştırması – Özellikler

Hem SiteGround hem de iPage, çevrimiçi işletmenizin büyüklüğü ve bütçesinden bağımsız olarak web siteniz için çalışan bir barındırma seçeneğine sahip olabilir. SiteGround, endüstri lideri hız teknolojileriyle çarpıcı bir hızlı barındırma deneyimi sunmaya odaklanırken, iPage size yeni başlayanların bir siteyi kolayca başlatmak için ihtiyaç duydukları tüm giriş seviyesi özelliklerini sunar.

İPage’in rekabetten öne çıktığı birkaç alana bir göz atalım:

 • Sınırsız web sitesi: iPage sadece 1 ucuz hosting planı sunuyor. Ekstra ücret ödemeden bu planla sınırsız web sitesi barındırabilirsiniz; SiteGround, sınırsız site barındırma için biraz daha pahalı bir plana kaydolmanızı gerektirir..
 • Site oluşturucuyu sürükleyip bırakın: İPage şirket içi geliştirilmiş bir site oluşturucu sağlarken, SiteGround her web barındırma planıyla Wix Builder’ı sunar.
 • Ücretsiz reklam kredileri: Her iPage web barındırma planında 200 $ değerinde ücretsiz reklam kredisi alın.

İPage’in avantajlarını bildiğimize göre, SiteGround’un karşılaştırmada mükemmel olduğu birkaç alana bir göz atalım:

 • Hız teknolojileri: SiteGround, her web barındırma planıyla CloudFlare CDN sunar. Biraz daha pahalı bir plana sahip SuperCacher ile yükleme sürenizi de artırabilirsiniz.
 • Yedekleme ve geri yükleme: Her planda ücretsiz günlük yedeklemeler alırsınız. Ve biraz daha pahalı bir planla, ücretsiz site transferleri ve yedekleme geri yüklemeleri elde edebilirsiniz.
 • Geeky özellikleri: Paylaşılan web barındırma sisteminizle PCI uyumlu sunucular ve 1 tıkla Git repo oluşturma gibi gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa, GoGeek planlarına abone olabilirsiniz.

kazanan: SiteGround

SiteGround ve iPage Karşılaştırması – Destek ve Belgeler

Hem SiteGround hem de iPage telefon, e-posta ve canlı sohbet yoluyla 7/24 destek sunar.

Ayrıca kendi web hosting planları kullanarak sıfırdan bir web sitesi inşa her yönünü kapsayan onların bilgi tabanlarına güvenebilirsiniz.

kazanan: Bir kravat

SiteGround ve iPage Karşılaştırması – Fiyatlandırma

Şüphesiz, iPage’in barındırma seçenekleri SiteGround’lardan çok daha ucuzdur. iPage, ucuz barındırma için herkese uyan tek bir plan sunar. Onlar aylık sadece 1,99 $ maliyeti sadece 1 ucuz hosting planı sağlar; SiteGround’un ucuz barındırma planı aylık 3,95 ABD dolarından başlar..

SiteGround, VPS barındırma planları sunmaz. Ancak, bulut ve bayi barındırma hizmeti sunuyorlar.

Ancak, BÜYÜK indirimler almak için SiteGround kuponumuzu kullanabilirsiniz.

SiteGround ve iPage’den farklı barındırma seçeneklerinin fiyatlandırması arasında ayrıntılı bir karşılaştırma:

SharedWordPressVPSDedicated
SiteGround3,95 $ / aylık.3,95 $ / aylık.$ 269.00 / aylık.
iPage1,99 ABD doları / ay.3,75 $ / aylık.19,99 ABD doları / aylık.119,99 ABD doları / ay.

kazanan: iPage

Özet – SiteGround ve iPage

SiteGround, müşterilere süper hızlı bir barındırma deneyimi sağlamaya odaklanmaktadır. Müşterilerin bir barındırma planına kaydolurken tercih ettikleri veri merkezlerini seçmelerine izin veren birkaç paylaşılan barındırma şirketinden biridir.

Önerilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı olarak, yönetilen WordPress barındırma ve WooComerce barındırma hizmeti sunarlar.

Öte yandan iPage, her boyut ve bütçeden web siteleri için uygun fiyatlı barındırma seçenekleri sunar. Zaten başka bir barındırma sağlayıcısında barındırıyorsanız, ücretsiz web sitesi aktarımlarından yararlanabilirsiniz. Hepsinden iyisi, ücretsiz site oluşturucuları kolayca güzel bir site oluşturmanıza olanak tanır.

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround ve A2Hosting karşılaştırması
 • SiteGround ve DreamHost karşılaştırması
 • SiteGround ve Liquid Web karşılaştırması

Umarız bu makale, ihtiyaçlarınıza en iyi web barındırma hizmetini bulmanıza yardımcı olmuştur. Bu makaleyi beğendiyseniz, tam SiteGround incelememize veya tam iPage incelememize göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map