SiteGround ve Liquid Web Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner

SiteGround-vs-sıvı-web


En iyi yönetilen WordPress barındırma sağlayıcısını mı arıyorsunuz? Liquid Web ve SiteGround, piyasadaki en popüler WordPress hosting şirketlerinden 2’sidir. Ancak bu gerçekten en iyi seçimdir: Liquid Web veya SiteGround?

Yanlış web barındırma sağlayıcı seçimi arama sıralaması ve iş zarar verebilir. Bu nedenle Liquid Web ile SiteGround arasında karşılaştırma barındıran UNBIASED bir web yazdık, böylece hangisinin siteniz için en iyi seçenek olduğuna karar verebilirsiniz..

Liquid Web ile SiteGround arasındaki karşılaştırmalı karşılaştırmamıza bir göz atalım.

SiteGround vs. Liquid Web – Genel Bakış

SiteGround

SiteGround, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir web barındırma sağlayıcısıdır. Paylaşılan, WordPress, WooCommerce, VPS ve Dedicated sunucu barındırma dahil olmak üzere çok çeşitli barındırma seçenekleri sunarlar.

Ziyaretçilerinize üstün bir web sitesi deneyimi sağlamak için, 3 kıtada veri merkezleri işletiyorlar: Kuzey Amerika, Avrupa, Asya. Hepsinden iyisi, web barındırma hizmetlerine kaydolurken web siteleriniz için tercih ettiğiniz veri merkezini seçmenize izin verir.

Ayrıca en son hız teknolojilerini sunar ve web barındırma sunucularında proaktif güvenlik sağlar.

Liquid Web'e Özel İndirim

Liquid Web, piyasadaki en popüler yönetilen web hosting şirketlerinden biridir. Hosting seçenekleri WordPress, WooCommerce, premium iş e-postası ve daha fazlası dahil olmak üzere popüler uygulamalar için optimize edilmiştir..

Diğer yönetilen barındırma şirketlerinin aksine, sunucularına tam erişim sağlarlar. Ayrıca, veri merkezlerine sahipler ve işletiyorlar, yani diğer sağlayıcılara parmaklarını işaret ettiklerini duymayacaksınız.

SiteGround vs. Liquid Web – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Şüphesiz, hız ve çalışma süresi bir web barındırma seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerdir.

Liquid Web ve SiteGround’un gerçekten hype’larına uyup uymadığını test etmek için, her birine kaydolup 2 test sitesi oluşturarak sayfa hızlarını ve çalışma süresi garantilerini analiz etmeye karar verdik..

Test sitelerimizdeki canlı ortamı yansıtmak için bir WordPress teması yükledik ve bazı resimlerle birlikte kukla içerik yayınladık.

Ardından, aşağıdaki test araçlarıyla bu test alanlarında birkaç farklı deney gerçekleştirdik:

 • Pingdom: Web sitesi hızını analiz etmek.
 • Yük Etkisi: Bu barındırma sunucularının yoğun yükleme sırasında trafik dalgalanmalarını nasıl ele aldığını izlemek için.
 • Bitcatcha: Bu barındırma sunucularının 8 farklı coğrafi konumdan nasıl performans gösterdiğini belirlemek için.

hız testi site alanı

Pingdom hız testine göre, SiteGround test sitemiz Dallas, Teksas’tan test edildiğinde yüklenmesi 649ms sürdü. Bu, test edilen tüm sitelerin% 95’inden daha hızlı.

Sıvı Web hız testi

Öte yandan Liquid Web’in yüklenmesi 901ms sürdü, bu da test edilen tüm sitelerin% 91’inden daha hızlı.

Pingdom testimizden sonra, bu sunucuların yoğun yükleme süresi boyunca trafik dalgalanmalarını nasıl idare edeceğini görmek için Yük Etkisi olan siteleri test ettik.

loadimpact-SiteGround

Grafikte, SiteGround sitemizde bir seferde yaklaşık 50 kullanıcı olduğunda bazı ani artışlar olduğunu görebilirsiniz. Bu, web sitesinin birkaç dakika yavaşladığı ve ardından birkaç saniye sonra geri döndüğü anlamına gelir.

Sıvı Ağ Yükü Etkisi

SiteGround’un aksine, Liquid Web test boyunca tutarlı bir şekilde performans gösterdi. Sitedeki canlı ziyaretçi sayısının sunucunun performansı üzerinde bir etkisi olmadı.

Ayrıca 8 farklı coğrafi konumdan hosting sunucularımızın sunucu yanıt sürelerini kaydetmek için Bitcatcha’yı kullandık: New York, Los Angeles, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya. Her konum için hız 3 ayrı kez ölçüldü ve sonuçların ortalaması alındı.

tepki süresi

Bitcatcha’ya göre, SiteGround test sitemiz D olarak derecelendirildi; Liquid Web sitesi C olarak derecelendirilmiştir.+.

Sıvı Web Tepki Süresi

kazanan: SiteGround

SiteGround vs. Liquid Web – Kullanım Kolaylığı

sıvı web bulut sitesi

Yönetilen WordPress barındırma hariç her Liquid Web planında cPanel / WHM veya Plesk’e erişebileceksiniz.

Liquid Web’in yönetilen WordPress barındırma planıyla iThemes Sync Pro’ya erişebileceksiniz.

iThemes Sync Pro, web sitenizin çalışma süresi, kesinti ve SEO durumlarını tüm siteleriniz için tek bir konumdan izlemenizi sağlar. Müşterilerinizin WP-admin’de gördüklerini kontrol etmenize bile yardımcı olur.

SiteGround ise cPanel ile web sitenizi ve hosting hesabınızı yönetmenizi sağlar.

Ayrıca WordPress, Joomla ve Drupal gibi popüler web sitesi komut dosyaları için düzinelerce 1 tıklama yükleyici sunar. Bir geliştirici kiralamak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde bir web sitesi oluşturabildiğinizden emin olmak için, her planla bir sürükle ve bırak üreticisine erişebilirsiniz..

kazanan: Bir kravat

SiteGround vs. Liquid Web – Özellikler

SiteGround’un hedef müşteri tabanı giriş seviyesi kullanıcılarken, Liquid Web öncelikle önemli miktarda trafiği olan kurumsal düzeydeki web sitelerine yöneliktir.

Bu ayrıca, SiteGround’un özelliklerinin ideal müşteri tabanlarına hedeflendiği anlamına gelir: acemi web sitesi sahipleri ve yayıncıları. SiteGround ile, ölçülmemiş bant genişliği, sınırsız e-posta hesabı, sınırsız SSD depolama alanı, site yedekleri ve daha fazlası gibi sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyaç duyacağınız tüm temel özellikleri bulabilirsiniz..

Ayrıca, PCI uyumlu sunucular ve 1 tıkla Git repo oluşturma gibi geeky gelişmiş araçlar da sunarlar.

Özelliklere gelince, Liquid Web SiteGround’u sudan üfler. Liquid Web tarafından sunulan birkaç benzersiz özelliğe bir göz atalım:

Otomatik eklenti güncellemeleri: Çoğu yönetilen WordPress barındırma sağlayıcıları otomatik çekirdek güncellemeleri sunar. Liquid Web, otomatik eklenti güncellemeleri de sunarak bir adım önde.

şablon: Aynı eklentilere ve temalara sahip birden çok web sitesi oluşturmaya alışkın bir geliştiriciyseniz, Şablon’u kullanarak zaman kazanabilirsiniz. Bir site oluşturma işlemini otomatik hale getirir, böylece her sitede aynı temaları ve eklentileri teker teker manuel olarak yüklemenize gerek yoktur..

Görüntü sıkıştırma: Yerleşik sayfa sıkıştırması ile site hızınızı artırabilirsiniz.

kazanan: Sıvı Ağ

SiteGround vs. Liquid Web – Destek ve Belgeler

Hem SiteGround hem de Liquid Web telefon, e-posta ve canlı sohbet yoluyla 7/24 destek sağlar.

Onların kapsamlı belgeleri, web hosting planlarını kullanarak sıfırdan bir web sitesi oluşturmanın her yönüyle size rehberlik eder.

kazanan: Bir kravat

SiteGround ve Liquid Web Karşılaştırması – Fiyatlandırma

SiteGround’un paylaşılan web barındırma için normal fiyatlandırma aylık 9,95 ABD dolarından başlar. SiteGround ile bir anlaşma müzakere ettik, bu nedenle IsItWP kullanıcıları ayda sadece 3,95 ABD doları ödemek zorunda.

Liquid Web’in yönetilen WordPress barındırma fiyatlandırması aylık 29 ABD dolarından başlıyor.

Ancak, gerçekten uygun fiyatlı bir barındırma çözümü arıyorsanız, SiteGround daha iyi bir seçimdir.

SiteGround ayrıca uzmanlarımız tarafından en iyi ücretsiz web barındırma şirketlerinden biri olarak listelenir.

BÜYÜK indirimler almak için SiteGround kuponumuzu da kullanabilirsiniz.

kazanan: SiteGround

Özet – SiteGround ve Liquid Web karşılaştırması

SiteGround’un yeni başlayanlar için Liquid Web’den daha iyi bir WordPress barındırma hizmeti olduğunu gördük. Liquid Web’in aksine, SiteGround tüm boyutlar ve bütçeler için hosting planları sunar. Liquid Web, önemli miktarda trafik çeken kurumsal düzeydeki web siteleri için en uygunudur.

SiteGround’un WordPress barındırma hizmeti, WordPress sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için gereken tüm temel özelliklerle birlikte gelir. Daha üst düzey bir WordPress barındırma planıyla, PCI uyumlu sunucular, önceden yüklenmiş Git ve daha hızlı sunucular da dahil olmak üzere gelişmiş özellikler elde edersiniz.

Liquid Web’in yönetilen WordPress barındırma özelliği, otomatik WordPress eklentisi güncellemeleri sağlar. Tam olarak yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı olmasına rağmen, hesabınıza bağlı hem veritabanına hem de sunucuya erişmenizi sağlar.

İşte diğer hosting karşılaştırmaları:

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround ve A2Hosting karşılaştırması
 • SiteGround ve DreamHost karşılaştırması
 • SiteGround ve iPage

Bu makalenin, ihtiyaçlarınız için en iyi yönetilen WordPress barındırma sağlayıcısını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, tam SiteGround incelememize veya tam Liquid Web incelememize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map