SiteGround ve WPEngine Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner!

SiteGround ve WPEngine karşılaştırması


SiteGround’un WP Engine’den nasıl farklı olduğunu bilmek ister misiniz? Hangisinin daha iyi hosting sağlayıcısı olduğunu mu merak ediyorsunuz? SiteGround, WordPress barındırma, VPS barındırma ve özel barındırma dahil olmak üzere çok çeşitli barındırma seçenekleri sunarken; WP Engine, yönetilen WordPress hosting endüstrisine odaklanıyor.

SiteGround ve WP Engine arasındaki kafa kafaya karşılaştırmamızı okumaya devam edin.

SiteGround ve WP Engine Karşılaştırması – Genel Bakış

SiteGround-godaddy-hosting-alternatifleri

SiteGround, piyasadaki en popüler web barındırma sağlayıcılarından biridir. Ayrıca WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen barındırma sağlayıcılarından biridir.

Kolay, hızlı WordPress barındırma için endüstri lideri teknoloji sunarlar. Müşterilerin 3 coğrafi konumda bulunan 3 veri merkezinden seçim yapmalarına olanak tanıyan birkaç şirketten biri: ABD, Avrupa ve Singapur.

WP Motoru

WP Engine, WordPress merkezli yönetilen barındırma çözümleri sunan ilk şirketlerden biridir. Sektörde bir lider olarak Yelp, Asana, National Geographic, PBS ve MyFitnessPal gibi etkileyici bir müşteri listesine sahipler.

Diğer WordPress merkezli yönetilen barındırma şirketlerinin aksine, bütçelerine ve gereksinimlerine bakılmaksızın her türlü kullanıcı için uygun barındırma hizmetleri sağlarlar.

SiteGround ve WP Motor Karşılaştırması – Hız ve Çalışma Süresi

Hız ve çalışma süresi bir web sağlayıcı barındırma seçerken dikkate gereken en önemli faktörlerdir.

Hız önemlidir çünkü kimse yavaş bir web sitesini sevmez. Yanıt vermesi çok uzun sürerse ziyaretçilerinizin sitenizi terk etmesi muhtemeldir.

Benzer şekilde, ziyaretçilerinizin sitenizin 24 saat boyunca kullanılabilir olmasını beklemesi nedeniyle çalışma süresi kritiktir. Siteniz arada bir kapanıyorsa, masaya çok para bırakıyorsunuz.

SiteGround ve WP Engine dahil olmak üzere tüm barındırma şirketleri, süper hızlı tarama deneyimleri ve barındırma platformlarında yüksek kullanılabilirlik vaat ederken, iddialarını test etmeye karar verdik.

Hem SiteGround hem de WP Engine’den planlar düzenlemek için kaydolduk ve her birinde WordPress siteleri oluşturduk. Test sitelerimize bir üretim ortamını yansıtmak için varsayılan bir tema yükledik, sahte içerik ekledik ve her siteye bazı resimler yükledik.

Bir üretim ortamını yansıttıktan sonra, barındırma sunucularında aşağıdaki araçlarla birkaç farklı hız ve çalışma süresi testi gerçekleştirdik:

 • Pingdom
 • Yük Etkisi
 • Bitcatcha

hız testi site alanı

Pingdom testine göre, SiteGround test sitemiz Dallas, Teksas’tan test edildiğinde yüklenmesi sadece 649ms sürdü. Bu, test edilen tüm sitelerin% 95’inden daha hızlıdır. Aynı testi WP Engine’de yaptık ve sitenin yüklenmesi sadece 582ms sürdü. Bu, test edilen tüm sitelerin% 96’sından daha hızlıdır.

wpengine hız testi

Pingdom testinden sonra, sunucuların trafik dalgalanması sırasında nasıl performans göstereceğini görmek için sitelerimizi Load Impact ile test ettik. Load Impact sitemize bazı sanal kullanıcılar (VU’lar) gönderdi ve sunucuların nasıl ele alacağını test etmek için bir seferde 100 ziyaretçiyi yavaş yavaş oluşturdu.

loadimpact-SiteGround

Yukarıda görebileceğiniz gibi, Siteground sitemiz bir seferde 50 kullanıcıya ulaştıktan sonra birkaç ani artış oldu. Kısa sürede iyileşti ve sayfa yükleme süreleri birkaç dakika sonra sabit kaldı.

wpengine yük etkisi hız testi

Öte yandan, WP Engine test boyunca tutarlı bir şekilde çalıştı. Sitedeki canlı ziyaretçi sayısının performansı üzerinde bir etkisi olmadı.

Ardından 8 farklı coğrafi konumdan sunucu yanıt sürelerini izlemek için Bitcatcha ile sitelerimizi test ettik: New York, LA, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya. Her konum için hız 3 ayrı kez ölçüldü ve sonuçların ortalaması alındı.

tepki süresi

WP Engine, A olarak derecelendirilirken SiteGround D olarak derecelendirildi.

wpengine bitcatcha sunucusu yanıt süresi

kazanan: WP Motoru

SiteGround ve WP Motor Karşılaştırması – Kullanım Kolaylığı

Site Alanı cPanel

Tüm SiteGround planları, WordPress, Joomla, Drupal vb. Dahil olmak üzere favori web sitesi komut dosyalarınızla hızlı bir şekilde bir web sitesi başlatmak için 1 tıklama yükleyici ile birlikte gelir. SiteGround, web sitenizi ve barındırma hesabınızı yönetmek için cPanel sunar.

Her planla, bir sayfa oluşturucuya da erişebilirsiniz. Bir sayfa oluşturucu, profesyonel bir geliştirici kiralamak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde bir site başlatmak isteyen yeni başlayan kullanıcılar için iyi bir seçenektir.

hesabımı wpengine

WP Engine platformu, SiteGround ile karşılaştırıldığında çok farklı bir müşteri tabanına yöneliktir. WP Engine’i kullanmanın ana avantajı, WordPress barındırma sunucunuzu hızınızı artırmak için optimize etme tekniklerini kullanmanız gerekmeyecek olmasıdır. Ayrıca, yerleşik güvenlik özellikleri size gönül rahatlığı sağlar, bu nedenle güvenlik açıkları ve güvenlik tehditleri hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

WP Engine platformu, SiteGround gibi geleneksel bir WordPress barındırma sağlayıcısından biraz farklı çalışır. Örneğin, yerleşik performans ve güvenlik özellikleriyle çakışabileceğinden sitenize herhangi bir performans veya güvenlik eklentisi yüklemenize izin verilmez.

Bahsetmemek gerekirse, WP Engine’i kullanmadan önce uğraşmanız gereken biraz öğrenme eğrisi var.

kazanan: SiteGround

SiteGround vs. WP Engine – Özellikler

SiteGround, ölçülmemiş bant genişliği, 1 tıklamalı yükleyiciler, bir web sitesi oluşturucu vb.Gibi WordPress sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için gerekli tüm özelliklere sahiptir. Hosting planları, geleneksel bir HDD sürücüsünden daha hızlı olduğu kanıtlanmış SSD depolama alanı da sunar..

WP Engine’in ucuz barındırma planıyla yararlanabileceğiniz bazı benzersiz özellikler aşağıdadır:

 • Hız teknolojileri: SSD depolamanın yanı sıra, OpCache ile ücretsiz CloudFlare CDN, PHP 7 alacaksınız.
 • Yedekler: GoGeek planlarıyla günlük ücretsiz yedeklemeler ve yedekleme geri yüklemeleri alacaksınız.
 • Geeky özellikleri: Ayrıca e-Ticaret siteleri için PCI uyumlu sunucular ve 1 tıkla Git repo oluşturma.

WP Engine’in özellikleri geliştirme ve taşıma ihtiyaçlarınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olur. Eşsiz özelliklerinden bazıları:

 • Geliştirme, üretim ve hazırlama ortamlarını ayarlamak için tek tıklatma aracı.
 • 35+ StudioPress temasına ücretsiz erişim.
 • Yüksek performans sağlamak için Amazon Web Services ve Google Cloud Platform ile ortaklık kurdular.

kazanan: WP Motoru

SiteGround vs.WP Engine – Destek ve Belgeler

SiteGround, canlı sohbet, telefon ve e-posta yoluyla 7/24 destek sağlar. Kapsamlı bilgi tabanları yüzlerce yararlı öğretici ve videodan oluşur.

WP Engine, canlı sohbet yoluyla 7/24 destek sunarken, yalnızca Büyüme veya daha yüksek planlarla telefon desteği sunar. Bilet tabanlı destekleri yalnızca özel sunucu planları ile kullanılabilir.

kazanan: SiteGround

SiteGround ve WP Motor Karşılaştırması – Fiyatlandırma

SiteGround, hizmet ve performans seviyeleri için sektördeki en rekabetçi fiyatlardan birini sunmaktadır. Ucuz hosting ve WordPress hosting planları aylık 3,95 dolardan başlıyor.

WP Engine yönetilen bir barındırma hizmeti olduğundan, fiyatları sitenize gelen trafik miktarına bağlıdır. Başlangıç ​​planları için normal fiyatlandırma aylık 35 ABD dolarıdır. Ancak, onlarla bir anlaşma müzakere ettik, bu yüzden ayda sadece 24,50 ABD doları ödemek zorunda kalacaksınız..

Ancak, gerçekten uygun fiyatlı bir barındırma çözümü arıyorsanız, SiteGround sizin için en iyi seçenektir.

SiteGround ayrıca uzmanlarımızın en iyi ücretsiz web barındırma hizmetleri listesine de eklendi..

BÜYÜK indirimler almak için SiteGround kuponumuzu da kullanabilirsiniz.

kazanan: SiteGround

Özet: SiteGround ve WP Engine karşılaştırması

SiteGround, yeni bir web sitesine yeni başlamış ve uygun fiyatlı bir barındırma çözümüne ihtiyaç duyan kullanıcılar için en iyi seçimdir. Sitenizi çalışır hale getirmek için gerekli tüm özellikleri sağlarlar. Geniş barındırma özellikleri dizisi her bütçe ve ihtiyaç için uygundur.

WP Engine, farklı bir kullanıcı tabanını hedefliyor. Barındırma platformları, geliştirici, pazarlamacı, KOBİ, vb. Olan, barındırma bakımının sorumluluklarını üstlenmek zorunda kalmadan geliştirme ve pazarlama süreçlerini kolaylaştırmak isteyen kullanıcılar için en uygunudur.

İşte diğer hosting karşılaştırmaları:

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround ve A2Hosting karşılaştırması
 • SiteGround ve DreamHost karşılaştırması
 • SiteGround ve iPage
 • SiteGround ve Liquid Web karşılaştırması

Bu makalenin siteniz için doğru barındırma hizmetini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, tam SiteGround incelememize ve derinlemesine WP Engine incelememize de göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me