SiteGround vs. A2 Hosting (2020) – İşte Kazanan!

siteground vs a2 hosting


Hangi web sağlayıcı barındırma daha iyi olduğunu merak: SiteGround veya A2 Hosting? SiteGround ve A2 Hosting, piyasadaki en popüler hosting sağlayıcılarından 2 tanesidir. Ama kişi üstün olmalı, doğru?

Şüphesiz, yanlış web barındırma seçimi online iş ve itibar sabotaj olabilir. Bu nedenle A2 Hosting ile SiteGround arasında karşılaştırma yapılmayan UNBIASED bir web barındırma yazdık, böylece hangisinin sitenize en uygun olduğuna karar verebilirsiniz..

SiteGround vs. A2 Hosting – Genel Bakış

SiteGround-godaddy-hosting-alternatifleri

SiteGround, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir web barındırma sağlayıcısıdır. Sektördeki en iyi 7/24 WordPress destek ekiplerinden birine sahipler. Otomatik yükseltmeler, yerleşik WP önbellekleme, CDN, 1 tıklamayla evreleme ve GIT sürüm kontrolü sunar.

Bir barındırma hizmetine kaydolurken tercih ettiğiniz veri merkezi konumunu seçmenize izin veren birkaç barındırma şirketinden biridir. Ayrıca, barındırma hizmetlerini test etmek için 30 günlük para iade garantisi sunuyorlar.

a2-hosting-barındırma-alternatifleri

A2 Hosting en iyi geliştirici dostu web barındırma sağlayıcısı olarak kendilerini marka. Onların web hosting seçenekleri son derece çok yönlü. Örneğin, paylaşımlı barındırma için Linux ve Windows barındırma planları arasında seçim yapmanıza izin verir. VPS veya özel sunucu barındırma için kaydolurken barındırma yönetimi düzeyini de seçebilirsiniz..

Tıpkı SiteGround gibi A2 Hosting de tercih ettiğiniz veri merkezini seçmenizi sağlar. A2 Hosting hesabınızı 30 gün içinde iptal ederseniz, tam para iadesi almaya hak kazanırsınız. 30 gün sonra kullanılmayan hizmet için orantılı geri ödeme talep edebilirsiniz.

SiteGround vs. A2 Hosting – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

SiteGround, web sitenizin performansını hızlandırmak için NGINX, HTTP / 2, PHP7 ve ücretsiz CDN gibi sektör lideri hız teknolojileri sunar. Öte yandan, A2 Hosting, kaydolurken Turbo sunucuları tercih etmenize izin verir, bu da site performansınızı 20 kat hızlandırmak için bir damla Apache değişimi sağlar.

SiteGroud ve A2 Hosting karşılaştırması için barındırma sunucularının performansını test etmek için, hem web barındırma hizmetleriyle hem de WordPress ile bir test sitesi oluşturduk. Test web sitemizdeki üretim ortamını yansıtmak için varsayılan bir WordPress teması yükledik, sahte içerik ekledik ve bazı resimler yükledik.

hız testi site alanı

Pingdom web sitesi hız testimize göre, Dallas, Teksas’tan test edildiğinde SiteGround test sitemiz bir saniyeden daha kısa sürede yüklendi. Bu, test edilen tüm sitelerin% 95’inden daha hızlı.

a2 hosting hız testi pingdom

Tersine, A2 Hosting sitemizin yüklenmesi 1.28 saniye sürdü. Bu, sitenin test edilen tüm web sitelerinin yalnızca% 84’ünden daha hızlı olduğu anlamına gelir.

Ayrıca, trafik dalgalanması sırasında test sunucularımızın nasıl performans göstereceğini görmek için Load Impact kullanarak başka bir performans testi gerçekleştirdik. Analizimiz sırasında web sitelerimize bazı sanal kullanıcılar (VU) gönderdik.

loadimpact-SiteGround

Grafiğimizden, SiteGround sitemizin yaklaşık 50 kullanıcı olana kadar oldukça tutarlı bir performans gösterdiğini görebilirsiniz. Web sitesi birkaç saniye yavaşladı ve birkaç saniye sonra geri döndü.

A2 Hosting yük etkisi testi

Benzer şekilde, A2 Hosting test sitemiz de sitede yaklaşık 40 ziyaretçi bulunana kadar tutarlı bir şekilde performans gösterdi. Web sitesi bir süre yavaşladı ve normal durumuna geri döndü.

kazanan: SiteGround

SiteGround vs. A2 Hosting – Kullanım Kolaylığı

siteground wordpress barındırma

Hem SiteGround hem de A2 Hosting, web barındırma hesaplarını yönetmek için kullanıcılara cPanel erişimi sağlar. Ayrıca, tek tıklamayla yükleyicileri, WordPress, Joomla, Drupal vb.Gibi popüler web sitesi komut dosyalarını hızlı bir şekilde yüklemenize yardımcı olur..

A2 Hosting WordPress girişi

A2 Hosting ile Windows barındırma seçeneğini tercih ederseniz, web barındırma hesabınızı yönetmek için Plesk’e erişirsiniz.

kazanan: Bir kravat

SiteGround vs. A2 Hosting – Özellikler

Hem SiteGround hem de A2 Hosting, sınırsız bant genişliği, veri merkezi seçimi, tek tıklamayla yükleyiciler, web sitesi oluşturucular vb..

Özellikler açısından, A2 Hosting ile karşılaştırıldığında SiteGround’un öne çıktığı birkaç alan aşağıdadır:

 • SSD depolama: SiteGround SSD depolama alanı sunarken, A2 Hosting RAID 10 depolama alanı sağlar.
 • Yüksek performans: Sunucu performansını artırmak için SiteGround, OpCache ile ücretsiz CloudFlare CDN, PHP 7 sağlar.
 • Dahili güvenlik: Tüm SiteGround planlarıyla ücretsiz günlük yedeklemeler alabilirsiniz. Biraz daha pahalı bir planla, ücretsiz yedekleme geri yüklemeleri de alırsınız.
 • Geeky özellikleri: SiteGround’un GoGeek planıyla, e-Ticaret mağazaları için PCI uyumlu sunucular, 1 tıklamayla Git repo oluşturma ve kolay WordPress ve Joomla sahneleme elde edersiniz.

Artık SiteGround’un A2 Hosting üzerinden avantajlarını bildiğinize göre, A2 Hosting’in SiteGround ile karşılaştırıldığında üstün olduğu birkaç alana bir göz atalım:

 • Windows ve Linux Barındırma: SiteGround dahil çoğu barındırma sağlayıcısının aksine A2 Hosting, Windows ve Linux barındırma arasında seçim yapmanızı sağlar.
 • Herzaman para iade garantisi: A2 Hosting, 30 günlük para iade garantilerine ek olarak, ilk 30 günden sonra kullanılmayan hizmetler için profesyonel bir geri ödeme sunar.
 • Yönetim seviyesi seçimi: A2 Hosting, VPS ve özel sunucu barındırma için yönetim düzeyini seçmenizi de sağlar.

A2 Hosting’in, barındırma hizmetleri için kaydolduğunuzda size çok fazla seçenek sunan çok yönlü bir barındırma sağlayıcı olduğuna inanıyoruz. Özelliklere gelince, kesinlikle rekabetten öne çıkıyorlar.

kazanan: A2 Hosting

SiteGround vs. A2 Hosting – Destek ve Belgeler

Hem SiteGround hem de A2 Hosting, 3 mod üzerinden 7/24 destek sunar: canlı sohbet, e-posta ve telefon. Her ikisinin de barındırma sunucuları ile bir web sitesi oluşturmayı açıklayan geniş bir bilgi tabanı var.

kazanan: Bir kravat

SiteGround ve A2 Hosting Karşılaştırması – Fiyatlandırma

SiteGround ve A2 Hosting arasında baştan başa fiyat karşılaştırmasına bir göz atalım:

SharedWordPressResellerVPSDedicated
SiteGround3,95 $ / aylık.3,95 $ / aylık.$ 42 / kredi / yıl$ 269.00 / aylık.
A2 Hosting3,92 $ / aylık.3,92 $ / aylık.13,19 ABD doları / ay.5 $ / aylık.99,59 ABD doları / ay.

Tablodan da görebileceğiniz gibi, A2 Hosting’in planları SiteGround’dan daha ucuzdur. Ayrıca A2 Hosting için özel hosting fiyatının çok daha ucuz olduğunu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, SiteGround’un yalnızca yönetilen özel sunucu barındırma hizmeti sunması, A2 Hosting ise yönetim düzeyini seçmenize izin vermesidir.

Uygun fiyatlı bir VPS veya özel bir barındırma sunucusu arıyorsanız, A2 Hosting’in yönetilmeyen barındırma en iyi seçeneğiniz olabilir.

Ancak, BÜYÜK indirimler almak için SiteGround kuponumuzu kullanabilirsiniz.

kazanan: A2 Hosting

Özet – SiteGround ve A2 Hosting

Karşılaştırmamızdan sonra, SiteGround’un genel olarak A2 Hosting’ten daha iyi bir barındırma sağlayıcısı olduğuna inanıyoruz. SiteGround, barındırma altyapılarını sürekli iyileştirir ve barındırma platformlarının performansını artırmak için en son hız teknolojilerini kullanır.

Çoğu barındırma sağlayıcısı mükemmel müşteri desteği ile övünürken, SiteGround aslında bunu sunar. SiteGround ile bir sonraki kullanılabilir operatör için birkaç saniyeden fazla beklemenize gerek yoktur. Yardıma ihtiyaç duyduğunuzda, arkanıza yaslanırlar.

Ancak, daha uygun fiyatlı bir barındırma sağlayıcısı arıyorsanız, A2 Hosting’i seçmeyi düşünebilirsiniz..

Ayrıca bu hosting karşılaştırmaları arasında kontrol etmelisiniz…

 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround ve WPEngine karşılaştırması
 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • SiteGround ve DreamHost karşılaştırması
 • SiteGround ve Liquid Web karşılaştırması
 • SiteGround ve iPage

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun barındırma sağlayıcısını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Daha fazla ayrıntı için SiteGround incelememize veya A2 Hosting incelememize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map