WP Engine vs. A2 Hosting Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner

wp motoru vs a2 barındırma


WP Engine vs. A2 Hosting: Hangi sağlayıcı gerçekten en iyi yönetilen WordPress barındırma hizmetlerine sahiptir? A2 Hosting ve WP Engine, pazardaki lider WordPress barındırma sağlayıcılarıdır, ancak gerçek şampiyonu seçme zamanı.

WP Engine, WordPress merkezli yönetilen bir barındırma çözümü olmakla birlikte, A2 Hosting, yönetilen WordPress barındırma da dahil olmak üzere çok çeşitli barındırma seçenekleri sunar. A2 Hosting ve WP Engine arasındaki tarafsız WordPress barındırma karşılaştırmamızda, bunların birbirinden nasıl farklı olduklarını açıklayacağız. Bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için hangisinin en iyi çözüm olduğuna karar vermenize de yardımcı olacağız.

WP Engine vs. A2 Hosting – Genel Bakış

A2 Hosting

A2 Hosting, WordPress barındırma da dahil olmak üzere çok çeşitli barındırma seçenekleri sunar. Bunlar, sitenizi çalışır duruma getirmek için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sağlayan, geliştirici dostu bir barındırma şirketidir. Ayrıca, barındırma hizmetlerine kaydolurken tercih ettiğiniz veri merkezini seçmenize izin verir.

Hepsinden iyisi, A2 Hosting tam olarak memnun kalmazsanız her an puanlanmış para iade garantisi sunar.

WP Motoru

WP Engine ise dünyanın en iyi yönetilen WordPress barındırma sağlayıcılarından biridir. WordPress merkezli yönetilen barındırma çözümleri sunan ilk şirketlerden biridir. Yelp, Asana, National Geographic, PBS ve MyFitnessPal gibi etkileyici bir müşteri listesine sahipler.

İster kişisel bir blog, ister grafik dışı büyüme ile kurumsal düzeyde bir işletme yönetiyor olun, WP Engine ile mükemmel barındırma seçeneğini bulacaksınız.

WP Engine vs. A2 Hosting – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Şüphesiz, hız ve çalışma süresi bir web barındırma seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerdir.

A2 Hosting ve WP Engine’in gerçekten hype’larına uyup uymadığını test etmek için, her birine kaydolup 2 test sitesi oluşturarak sayfa hızlarını ve çalışma süresi garantilerini analiz etmeye karar verdik..

Test sitelerimizdeki canlı ortamı yansıtmak için bir WordPress teması yükledik ve bazı resimlerle birlikte kukla içerik yayınladık.

Ardından, aşağıdaki test araçlarıyla bu test alanlarında birkaç farklı deney gerçekleştirdik:

 • Pingdom: Web sitesi hızını analiz etmek.
 • Yük Etkisi: Bu barındırma sunucularının yoğun yükleme sırasında trafik dalgalanmalarını nasıl ele aldığını izlemek için.
 • Bitcatcha: Bu barındırma sunucularının 8 farklı coğrafi konumdan nasıl performans gösterdiğini belirlemek için.

wpengine hız testi

Pingdom’un web sitesi hız testine göre, WP Motor test sitemizin yüklenmesi sadece 582 ms sürdü, bu da test edilen tüm sitelerin% 96’sından daha hızlı.

a2 hosting hız testi pingdom

Ancak, A2 Hosting sitemizin yüklenmesi 1.28 saniye sürdü, yani site test edilen tüm sitelerin yalnızca% 84’ünden daha hızlıydı.

wpengine yük etkisi hız testi

Daha sonra Load Impact ile her hosting sunucusunda bir test yaptık. WPEngine test boyunca tutarlı bir şekilde gerçekleştirildi. Sitedeki canlı ziyaretçi sayısının sunucunun performansı üzerinde bir etkisi olmadı.

A2 Hosting yük etkisi testi

Öte yandan, A2 Hosting test sitemiz sitede yaklaşık 40 ziyaretçi bulunana kadar tutarlı bir performans sergiledi. Web sitesi bir süre yavaşladı ve normal durumuna geri döndü.

Load Impact testinden sonra, 8 farklı coğrafi konumdan sunucu yanıt sürelerini izlemek için Bitcatcha ile bir test yaptık: New York, LA, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya. Her konum için hız 3 ayrı kez ölçüldü ve sonuçların ortalaması alındı.

wpengine bitcatcha sunucusu yanıt süresi

Gördüğünüz gibi, WP Motor sitemiz Bitcatcha tarafından A olarak derecelendirildi; A2 Hosting sitemiz C olarak derecelendirildi.

a2 hosting bitcatcha testi

kazanan: WP Motoru

WP Engine vs. A2 Hosting – Kullanım Kolaylığı

wpengine kurulumları

WP Engine, yüksek trafikli web sitelerine ve kurumsal düzeyde işlere odaklanmıştır. Daha iyi performans için sunucunuzu optimize etmenin tüm tekniklerini kullanırlar. WordPress sitelerini çalıştırmak için özel olarak oluşturulmuş ince ayarlı bir barındırma kurulumuna sahip olursunuz. Ancak, site hızınızı artırmak için CDN veya önbellek eklentileri gibi herhangi bir eklenti yüklemenize izin vermezler.

A2 Hosting cPanel

Tersine, Linux tabanlı web barındırma hesabınızı yönetmek için A2 Hosting, kullanıcılara cPanel erişimi sağlar. Ayrıca, tek tıklamayla yükleyicileri, WordPress, Joomla, Drupal vb.Gibi popüler web sitesi komut dosyalarını hızlı bir şekilde yüklemenize yardımcı olur..

Alternatif olarak, Windows barındırma seçeneğini tercih ederseniz, barındırma hesabınızı yönetmek için Plesk’e erişebilirsiniz.

kazanan: WP Motoru

WP Engine aynı zamanda en iyi Blog Hosting Şirketlerinin bir parçasıdır.

WP Engine vs. A2 Hosting – Özellikler

A2 Hosting

A2 Hosting öncelikle başlangıç ​​seviyesi kullanıcılara yöneliktir, bu nedenle ölçülmemiş bant genişliği, SSD depolama alanı, ücretsiz SSL, 1 tıklama yükleyicileri vb..

Diğer geleneksel barındırma sağlayıcılarının aksine, A2 Hosting, Windows veya Linux barındırma arasından seçim yapmanıza ve tercih ettiğiniz web sitesi komut dosyasını barındırma hesabınıza yüklemenize olanak tanır.

A2 Hosting yapan ana şeylerden biri, her zaman para iade garantisi. 30 gün içinde, tam bir geri ödeme için hesabınızı iptal edebilirsiniz. İlk 30 günden sonra kullanılmayan hizmetler için orantılı geri ödeme almaya hak kazanırsınız.

WP Motoru

Yönetilen bir WordPress barındırma çözümü olan WP Engine, Amazon Web Services ve Google Cloud Platform tarafından desteklenen yüksek kullanılabilirlik vaat ediyor.

Hosting planları, sitenizi oluşturmanıza, test etmenize ve taşımanıza yardımcı olacak çok çeşitli yerleşik araçlarla birlikte gelir. Her barındırma planında ücretsiz 35+ StudioPress temasına premium erişim elde edersiniz. Bunun da ötesinde, geliştirme, hazırlama ve üretim ortamlarını ayarlamak için 1 tıklama araçlarına da sahip olacaksınız..

kazanan: WP Motoru

WP Engine vs. A2 Hosting – Destek ve Belgeler

Başlangıç ​​planları ile WP Engine yalnızca canlı sohbet desteği sunar. Telefon desteği daha yüksek planları ile sağlanır. Özel özel sunucu planları ile bilete dayalı destek sağlanır.

A2 Hosting, 3 mod üzerinden 7/24 destek sağlar: canlı sohbet, telefon ve e-posta. Sağlam bilgi tabanları, A2 Hosting ile web sitesi oluşturma hakkında bilmeniz gereken her şeyi adım adım açıklar.

kazanan: A2 Hosting

WP Motoru ve A2 Hosting Karşılaştırması – Fiyatlandırma

WP Engine için normal fiyat ayda 35 $ ‘dan başlıyor. WP Engine ile bir anlaşma müzakere ettik, böylece kullanıcılarımız planlarında% 20 indirim alacaklar. Yani, sadece ayda 28 $ ödemeniz gerekiyor.

A2 Hosting’in ucuz barındırma planının fiyatı aylık 3,92 dolardan başlıyor. VPS planları, yönetilmeyen VPS barındırma seçenekleri sayesinde ayda 5 $ gibi düşük bir fiyatla başlar.

kazanan: A2 Hosting

Özet – WP Motoru ve A2 Hosting

Yönetilen WordPress barındırma söz konusu olduğunda, WP Engine’in genel olarak daha iyi bir seçenek olduğuna inanıyoruz.

Bununla birlikte, A2 Hosting ve WP Engine için ideal müşteri tabanı tamamen farklıdır.

A2 Hosting giriş seviyesi kullanıcılara odaklanırken, WP Engine geliştiriciler, pazarlamacılar, KOBİ’ler, ajanslar ve işletmeler gibi belirli müşteri segmentlerini hedefler.

Örneğin, WP Engine ile geliştiriciler, barındırma bakım sorumluluklarını yerine getirmek zorunda kalmadan yalnızca geliştirme ve tasarıma odaklanabilirler. Benzer şekilde, pazarlamacılar kapsamlı yerleşik araçlarını kullanarak web sitelerini hızlı bir şekilde oluşturabilir ve kişiselleştirebilir.

Yeni başlayanlar için A2 Hosting, daha uygun fiyatlı planlar sunduğundan daha iyi bir seçimdir.

 • WP Motoru ve DreamHost
 • WP Engine ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • WP Engine ve Liquid Web Karşılaştırması
 • WP Motoru ve iPage
 • WP Motoru ve GreenGeeks Karşılaştırması

Bu makalenin, web siteniz için en iyi WordPress barındırma bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, WP Engine incelememize veya A2 Hosting incelememize de göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map