WP Motor ve GreenGeeks Karşılaştırması (2020) – 1 Açık Kazananlar

wp motoru ve greengeeks


WP Motoru ve GreenGeeks arasında hangisinin daha iyi bir seçim olduğunu merak ediyor musunuz? Hem WP Engine hem de GreenGeeks dünyanın dört bir yanından milyonlarca alana hizmet vermektedir. Ancak, çevrimiçi olarak birbiriyle çelişen birçok fikir nedeniyle, bu ikisinin en iyi seçimi olan müşterilerin analiz etmesi zor. Güvenilir bir kaynak tarafından ayrıntılı bir incelemeye ihtiyacınız var!

WP Engine ve GreenGeeks arasındaki UNBIASED karşılaştırmamızda, hangi sağlayıcının bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için doğru web barındırma hizmetlerine sahip olduğunu belirlemenize yardımcı olacağız.

WP Motoru ve GreenGeeks Karşılaştırması – Genel Bakış

WP Motoru

WP Engine, piyasadaki en iyi WordPress merkezli yönetilen barındırma çözümlerinden biridir. Birçok yönetilen barındırma çözümünün aksine, WP Engine tüm boyutlar ve bütçeler için barındırma çözümleri sunar.

İster kişisel bir blog, ister grafik dışı büyüme ile kurumsal düzeyde bir işletme yönetiyor olun, WP Engine ile mükemmel barındırma planını bulacaksınız.

Greengeeks-web-hosting

GreenGeeks, dünyanın önde gelen çevre dostu web barındırma sağlayıcılarından biridir. Müşterilere süper hızlı bir web barındırma deneyimi sağlamanın yanı sıra, veri merkezleri tarafından üretilen karbon ayak izlerini dengelemeyi de taahhüt ederler..

WP Motoru ve GreenGeeks Karşılaştırması – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Şüphesiz, hız ve çalışma süresi bir web barındırma seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerdir.

GreenGeeks ve WP Engine’in gerçekten hype’larına uyup uymadığını test etmek için, her birine kaydolup 2 test sitesi oluşturarak sayfa hızlarını ve çalışma süresi garantilerini analiz etmeye karar verdik..

Test sitelerimizdeki canlı ortamı yansıtmak için bir WordPress teması yükledik ve bazı resimlerle birlikte kukla içerik yayınladık.

Ardından, aşağıdaki test araçlarıyla bu test alanlarında birkaç farklı deney gerçekleştirdik:

 • Pingdom: Web sitesi hızını analiz etmek.
 • Yük Etkisi: Bu barındırma sunucularının yoğun yükleme sırasında trafik dalgalanmalarını nasıl ele aldığını izlemek için.
 • Bitcatcha: Bu barındırma sunucularının 8 farklı coğrafi konumdan nasıl performans gösterdiğini belirlemek için.

Pingdom web sitesi hız testimize göre, WP Motor test sitemizin yüklenmesi sadece 582ms sürdü, bu da test edilen tüm sitelerin% 96’sından daha hızlı.

wpengine hız testi

GreenGeeks sitemizin yükleme süresi biraz daha yüksekti: siteyi yüklemek 697ms sürdü.

GreenGeeks hız testi

Ayrıca, bir barındırma sunucusunun trafik artışından sonra da hayatta kalıp kalamayacağını analiz etmek önemlidir. Trafik dalgalanma testimiz için Yük Etkisi adlı bir araç kullandık. Bazı sanal kullanıcıları sitelerimize gönderdik ve sunucuların nasıl performans gösterdiğini görmek için kademeli olarak 100 ziyaretçiyi oluşturduk.

wpengine yük etkisi hız testi

Testimizden, canlı ziyaretçi sayısının WP Engine sunucularımız üzerinde olumsuz bir etkisi olmadığı açıktır.

GreenGeeks yük etkisi

GreenGeeks sitemiz için, yükleme süresinde birkaç küçük ani artış vardı, bu da sitenin biraz yavaşladığı anlamına geliyor.

Yük Etkisi testlerimizden sonra, 8 farklı coğrafi konumdan sunucu yanıt sürelerini analiz etmek için Bitcatcha adlı bir araç kullandık: New York, LA, Londra, Brezilya, Hindistan, Singapur, Japonya ve Avustralya. Her konum için hız 3 ayrı kez ölçüldü ve sonuçların ortalaması alındı.

Bitcatcha testimize göre, WP Engine sunucumuz dünya çapında bir saniyeden daha kısa sürede yanıt verdi.

wpengine bitcatcha sunucusu yanıt süresi

WP Engine’in genel performansı BitCatcha tarafından A, GreenGeeks ise C olarak derecelendirildi.

GreenGeeks tepki süresi

kazanan: WP Motoru

WP Motoru ve GreenGeeks Karşılaştırması – Kullanım Kolaylığı

hesabımı wpengine

WP Engine yönetilen bir WordPress barındırma çözümü olduğundan, sunucunuzun sunucu optimizasyonunun tekniklerini ele almak zorunda kalmadan yüksek performans için optimize edileceğinden emin olabilirsiniz. Bu, gerçekten iyi olduğunuz şeylere odaklanırken gönül rahatlığınız olacağı anlamına gelir: içerik yayınlama ve pazarlama.

GreenGeeks cpanel

Öte yandan, GreenGeeks sundukları her web hosting planı ile web hosting hesabınızı yönetmek için cPanel erişim sağlar. Ayrıca, sitenizi hızlı bir şekilde başlatmak için bir tıklamayla WordPress yükleyici alırsınız. GreenGeeks, kullanımı kolay bir sürükle ve bırak oluşturucusuyla istediğiniz gibi bir web sitesi oluşturmanıza izin verir.

kazanan: WP Motoru

WP Engine, PCI Uyumlu Hosting için de 1 numaralı seçimdir.

WP Motoru ve GreenGeeks Karşılaştırması – Özellikler

WP Motoru

Yönetilen bir WordPress barındırma çözümü olarak WP Engine, WordPress geliştirme, pazarlama ve taşıma ihtiyaçlarınızı kolaylaştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Benzersiz özelliklerine bir göz atalım:

 • StudioPress temalarına ücretsiz erişim: Ek ücret ödemeden 35+ yüksek kaliteli StudioPress temalarına tam erişim elde edeceksiniz.
 • Coğrafi hedefli kişiselleştirme: İçeriğinizi kitlenizin coğrafi konumlarına ve ihtiyaçlarına göre kolayca kişiselleştirin.
 • 1 tıklama aracı: Geliştirme, üretim ve hazırlama ortamlarını ayarlamak için tek tıklamayla da bir araç alacaksınız.

Greengeeks

Şimdi GreenGeeks’in bazı temel özelliklerine bir göz atalım:

 • Sınırsız web sitesi: Başlangıç ​​planları ile bile, GreenGeeks’i kullanarak sınırsız web sitesi barındırabilirsiniz.
 • Ücretsiz site transferleri: Zaten başka bir barındırma platformunda bulunuyorsanız, sitelerinizi ücretsiz olarak GreenGeeks’e aktarabilirsiniz.
 • Site oluşturucu: Her web barındırma planında ücretsiz bir web sitesi oluşturucu alacaksınız.
 • E-posta hesapları: Başlangıç ​​web barındırma planlarıyla bile sınırsız e-posta hesabı oluşturabilirsiniz.

kazanan: WP Motoru

WP Motoru ve GreenGeeks Karşılaştırması – Destek ve Belgeler

GreenGeeks, 3 mod aracılığıyla 7/24 destek sunar: canlı sohbet, telefon ve bilet tabanlı destek. Kapsamlı belgeleri, GreenGeeks barındırma platformuyla bir web sitesi oluşturmanın her alanında size rehberlik eder.

Ancak, başlangıç ​​planları ile WP Engine yalnızca canlı sohbet desteği sunar. Telefon desteği daha yüksek planları ile sağlanır. Özel özel sunucu planları ile bilete dayalı destek sağlanır.

kazanan: GreenGeeks

WP Motoru ve GreenGeeks Karşılaştırması – Fiyatlandırma

WP Engine için normal fiyat ayda 35 $ ‘dan başlıyor. WP Engine ile bir anlaşma müzakere ettik, bu nedenle kullanıcılarımız WP Engine’in planlarında% 20 indirim alıyor, yani ayda sadece 28 ABD doları ödemeniz gerekiyor.

GreenGeeks, yeni başlayanlar için daha uygun fiyatlı hosting hizmetleri sunar. Onlarla ayda 2,95 $ ‘a kadar düşük bir web sitesi başlatabilirsiniz.

kazanan: GreenGeeks

Özet – WP Motoru ve GreenGeeks

Yönetilen bir WordPress barındırma çözümü arıyorsanız, WP Engine sizin için mükemmel bir seçimdir. WP Engine ile, 35+ premium StudioPress temalarına ücretsiz erişim, sitenizi yönetmek için 1 tıklama araçları ve daha fazlası dahil olmak üzere WordPress sitenizi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi elde edeceksiniz..

Çarpıcı yüksek site hızları sağlamak için Google Cloud Platform ve Amazon Web Services ile bile ortak oldular.

Arasındaki karşılaştırmamıza da göz atmak istersin,

 • WP Motoru ve DreamHost
 • WP Engine ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • WP Engine ve Liquid Web Karşılaştırması
 • WP Motoru ve iPage
 • WP Motoru ve A2 Hosting

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en iyi WordPress barındırma sağlayıcısını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, WP Engine incelememize veya GreenGeeks incelememize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me