WP Motoru ve DreamHost Karşılaştırması (2020) – 1 Clear Winner!

wp motoru vs dreamhost


WP Engine ve DreamHost arasındaki farkı bilmek ister misiniz? Muhtemelen zaten WP Engine ve DreamHost’un en popüler web barındırma sağlayıcılarının 2 olduğunu biliyorsunuz. Ama hangisi daha iyi?

DreamHost ile WP Motor karşılaştırmasız karşılaştırmamızda, bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için hangisinin en iyi seçim olduğunu bulmanıza yardımcı olacağız.

WP Motoru ve DreamHost Karşılaştırması – Genel Bakış

WP Motoru

WP Engine, piyasadaki en iyi yönetilen WordPress barındırma sağlayıcılarından biridir. Yelp, Asana, National Geographic, PBS ve MyFitnessPal gibi etkileyici bir müşteri listesine sahipler.

WordPress barındırma dışında, 35+ StudioPress temalarına ücretsiz olarak premium erişim elde edersiniz. Ayrıca, işinizi kurmak ve büyütmek için sizi bir dizi performans ve entegrasyon çözümü ile donatıyorlar.

dreamhost

Öte yandan DreamHost, ucuz hosting sektöründe deneyimli bir kişidir. 1996 yılında, Google’ın gelişinden önce bile kuruldu. Şimdi 400 milyondan fazla mutlu müşteriyle 1,5 milyondan fazla web sitesine, bloga ve uygulamaya hizmet veriyorlar.

Paylaşılan, WordPress, yönetilen WordPress, WooCommerce hosting, vb.Dahil olmak üzere çok çeşitli barındırma seçenekleri sunarlar. En iyisi, endüstri lideri 97 günlük para iade garantisi sağlar.

WP Motoru ve DreamHost Karşılaştırması – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı olarak WP Engine, siteniz için kurumsal düzeyde WordPress performansı sunar. Bu arada, DreamHost kullanıcılarına% 100 çalışma süresini garanti eder.

Bu barındırma sağlayıcılarının vaatlerini yerine getirip getirmediğini test etmek için WP Engine ve DreamHost üzerinde birkaç farklı sayfa hızı ve çalışma süresi testi yapmaya karar verdik..

Kullandığımız hız testi araçları aşağıdadır:

 • Pingdom
 • Yük Etkisi
 • Bitcatcha

wpengine hız testi

Pingdom hız testimize göre, WP Motor test sitemizin yüklenmesi sadece 582ms sürdü, bu da test edilen tüm sitelerin% 96’sından daha hızlı.

dreamhost hız testi

DreamHost test sitemiz 445 ms olarak yüklendi. test edilen tüm sitelerin% 97’sinden daha hızlı.

Pingdom testinden sonra, barındırma sunucularının Load Impact adlı bir araçla trafik dalgalanmasından sonra sağ kalıp kalamayacağını analiz ettik. Bazı sanal kullanıcıları sitelerimize gönderdik ve sunucuların nasıl performans göstereceğini görmek için kademeli olarak 100 ziyaretçiyi oluşturduk.

wpengine yük etkisi hız testi

Testimizden, canlı ziyaretçi sayısının WP Engine sitemizde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını görebilirsiniz..

dreamhost yük etkisi testi

Benzer şekilde, DreamHost sitemiz trafik dalgalanma testi sırasında sabit kaldı. Canlı ziyaretçi sayısının yanıt süreleri üzerinde herhangi bir etkisi olmadı.

Ardından, hosting sunucularımızın dünyadaki 8 farklı coğrafi konumdan nasıl tepki verdiğini kaydetmek için Bitcatcha ile bir test yaptık.

wpengine bitcatcha sunucusu yanıt süresi

Bitcatcha testimize göre, WP Motor sitemiz A dereceli, DreamHost sitemiz A dereceli+.

dreamhost bitcatcha

kazanan: DreamHost

WP Motoru ve DreamHost Karşılaştırması – Kullanım Kolaylığı

dreamhost alan adlarını yönet

DreamHost, şirket içinde geliştirilen web tabanlı bir kontrol paneliyle birlikte gelir. Barındırma hesaplarını yönetmek için cPanel sunmuyorlar, bu da piyasadaki en popüler kontrol paneli olduğu için şaşırtıcı.

DreamHost’un kontrol paneli sezgisel olsa da, cPanel kullanmaya alışkınsanız başa çıkmak için biraz öğrenme eğrisi var.

wpengine kurulumları

WP Engine, sunucunuzu gelişmiş performans için optimize etmenin tüm tekniklerini kullanır. WordPress sitelerini çalıştırmak için özel olarak oluşturulmuş ince ayarlı bir barındırma kurulumuna sahip olursunuz. En önemlisi, dahili eklentileriyle çakışabilecekleri için önbellek eklentileri ve güvenlik eklentileri gibi herhangi bir performans eklentisi yüklemenize izin vermezler.

kazanan: WP Motoru

WP Motoru ve DreamHost Karşılaştırması – Özellikler

WP Engine, WordPress ile yayınlamayı süper kolaylaştıran kurumsal düzeyde bir hosting platformudur. Kod dağıtımını ve site geçişini kolaylaştırmaya yardımcı olan birden fazla özellik sunarlar. Ayrıca, inanılmaz hızlı yükleme süreleri sunmak için Amazon Web Services ve Google Cloud Platform ile ortaklık kuruyorlar.

WP Engine’in yönetilen WordPress barındırma platformunun benzersiz özelliklerine bir göz atalım:

 • Ekstra ücret ödemeden 35+ premium StudioPress temasına erişin.
 • Hazırlama, test etme ve konuşlandırmayı basitleştirmek için tek tıklatma aracı.
 • Favori çevrimiçi uygulamalarınızla sorunsuz entegrasyon.
 • WordPress yöneticinizden, WordPress performansı, içeriği ve uygulamaları hakkında Google Analytics tarafından desteklenen, eyleme geçirilebilir bilgiler edinin.

WP Engine ile karşılaştırıldığında, DreamHost daha geniş bir müşteri tabanı için giriş seviyesi bir barındırma sağlayıcısıdır. Barındırma özellikleri geniş kullanıcı tabanlarına hitap ediyor ve sınırsız bant genişliği, ücretsiz alan adı, web sitesi oluşturucuları, tek tıklamayla WordPress yükleyici vb..

kazanan: WP Motoru

WP Engine ayrıca en iyi Blog Hosting Şirketlerinde de listelenmiştir.

WP Motoru ve DreamHost Karşılaştırması – Destek ve Belgeler

Tüm barındırma planlarıyla, WP Engine canlı sohbet yoluyla 7/24 destek sağlar. Daha üst düzey planlarda, telefon desteğinden yararlanabilirsiniz ve Özel planla 7/24 bilet desteği alırsınız.

Sağlam bilgi tabanları, WP Engine ile bir site oluşturmanın her yönünü açıklıyor.

DreamHost sık sık 7/24 destek vermesine rağmen, gerçek şu ki, e-posta biletleri yoluyla yalnızca 7/24 destek sunuyorlar. Ancak, destek talebinizin e-posta yoluyla çözülmesi neredeyse bir gün sürer. Canlı sohbet desteği yalnızca haftanın 7 günü, 05:00 – 22:00 saatleri arasında kullanılabilir. Geri arama istekleri mevcut olsa da, arama başına bir kerelik ödeme yapmanız veya aylık bir plana abone olmanız gerekir.

kazanan: WP Motoru

WP Motoru ve DreamHost Karşılaştırması – Fiyatlandırma

WP Engine, öncelikle geliştiriciler, pazarlamacılar, KOBİ’ler, ajanslar ve işletmeler gibi belirli kullanıcı segmentlerine yöneliktir. Pagely gibi diğer popüler yönetilen WordPress barındırma sağlayıcılarına kıyasla rekabetçi fiyatlandırma sunuyorlar.

DreamHost giriş seviyesi kullanıcıları hedeflediğinden, fiyatlandırmayı onlar için uygun tutmak istediler.

DreamHost paylaşılan WordPress barındırma için tanıtım fiyatı ayda 2.59 $ ‘dan başlayan fiyatlarla. Yönetilen WordPress hosting fiyatları aylık 16,95 dolardan başlıyor.

Öte yandan, WP Engine’in fiyatı 28 $ ‘dan başlıyor. Bu IsItWP okuyucuları için normal fiyattan% 20 indirim.

kazanan: DreamHost

Özet – WP Motoru ve DreamHost

Karşılaştırmamızdan sonra, WP Engine’in DreamHost’tan daha iyi bir WordPress barındırma sağlayıcısı olduğuna inanıyoruz.

DreamHost ayrıca yönetilen bir WordPress barındırma hizmeti sunarken, özellikle başlangıç ​​düzeyindeki kullanıcılara yöneliktir. Çevrimiçi işiniz konusunda ciddiyseniz ve üstün bir barındırma platformu elde etmek için birkaç dolar harcamaktan rahatsız değilseniz, WP Engine en iyi seçimdir.

En iyisi, WP Engine, canlı sitenizdeki değişiklikleri hızlı bir şekilde dağıtmanıza ve web sitenizin büyümesini kolaylaştırmanıza yardımcı olan performans ve istihbarat araçlarıyla birlikte gelir.

Ayrıca, şu karşılaştırmaları incelemek isteyebilirsiniz…

 • WP Engine ve InMotion Hosting Karşılaştırması
 • WP Engine ve Liquid Web Karşılaştırması
 • WP Motoru ve iPage
 • WP Motoru ve A2 Hosting
 • WP Motoru ve GreenGeeks Karşılaştırması

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en iyi yönetilen WordPress barındırma hizmetini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, tam WP Engine incelememize veya tam DreamHost incelememize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map