WP Motoru ve InMotion Hosting Karşılaştırması (2020) – 1 Kazanan

wp motoru vs inmotion hosting


En iyi WordPress barındırma sağlayıcısını mı arıyorsunuz? InMotion Hosting ile WP Engine arasında karar vermeye mi çalışıyorsunuz? Hem InMotion Hosting hem de WP Engine, WordPress web sitenizi kolayca barındırmanıza izin verir. InMotion Hosting, WordPress barındırma ve WordPress tabanlı web sitesi oluşturucu barındırma dahil olmak üzere birkaç farklı barındırma seçeneği sunarken; WP Engine tamamen WordPress merkezli bir hosting sağlayıcısıdır.

Bu makalede, hangisinin bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna karar verebilmeniz için WP Engine ve InMotion Hosting arasında karşılaştırma yapacağız.

WP Engine ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Genel Bakış

WP Motoru

WP Engine, piyasadaki en iyi WordPress merkezli yönetilen barındırma çözümlerinden biridir. Barınmanın yanı sıra, kullanıcılarınıza şaşırtıcı bir hızlı deneyim sağlamak, yeni web sitesi özelliklerini kolayca dağıtmak ve web sitesi performansı hakkında eyleme geçirilebilir bilgiler elde etmek için bir dizi çözüm sunarlar..

WP Engine, 1 numaralı premium WordPress tema merkezi olan StudioPress temalarını satın aldı. Her WP Engine planında, ek bir ücret ödemeden tüm premium StudioPress temalarına erişebilirsiniz.

inmotion hosting incelemesi

InMotion Hosting en iyi web sağlayıcılarından biridir ve arzu edilen bir çok özellik sunar. Bir barındırma planına kaydolurken bir veri merkezi seçmenize ve 7/24 ABD merkezli şirket içi destek sağlamanıza olanak tanır.

Ağaç dikerek karbon ayak izlerini dengelemeye adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Trees for the Future ile ortaklık kurdular..

Hepsinden iyisi, hizmetlerini denemek için 90 gün boyunca eşsiz bir garanti sunar.

WP Motoru ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Sayfa Hızı ve Çalışma Süresi

Web sitesi hızı ve çalışma süresi, bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate almanız gereken en kritik faktörlerdir.

wpengine hız testi

Pingdom’a göre, WP Motor test sitemizin yüklenmesi sadece 582 ms sürdü, bu da test edilen tüm sitelerin% 96’sından daha hızlı. InMotion Hosting sitemizin yüklenmesi test edilen sitelerin% 90’ından daha hızlı, ancak WP Engine test sitemizden daha yavaş olan 982 ms sürdü.

InMotion Hosting testi testi

Sunucu performansının tüm resmini elde etmek için test sitelerimizi Load Impact ile test etmeye karar verdik. Load Impact kullanarak, bazı sanal kullanıcıları web sitelerimize gönderdik ve sunucuların nasıl ele alacağını izlemek için bir seferde 100 ziyaretçi oluşturduk.

wpengine yük etkisi hız testi

Grafikten, WP Engine sitemiz için trafik artışının tepki süresi üzerinde olumsuz bir etkisi olmadığı açıktır. Ancak, InMotion Hosting sitemiz yalnızca 25 kullanıcıya ulaşana kadar iyi performans gösterdi. Bundan sonra, önemli ölçüde yavaşladı. Sunucularının performansı test boyunca tutarlı değildi.

yük etkisi inmotion

Load Impact testinden sonra Bitcatcha ile bir sunucu yanıt testi yapmaya karar verdik. Sunucuların 8 farklı coğrafi konumdan nasıl performans göstereceğini izler.

wpengine bitcatcha sunucusu yanıt süresi

Bitcatcha’ya göre, WP Engine’in genel performansı C olarak derecelendirilirken, InMotion Hosting sitemiz A.

bitcatcha InMotion Hosting testi

kazanan: WP Motoru

WP Motoru ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Kullanım Kolaylığı

InMotion kontrol paneli

InMotion Hosting ile çalışmaya başlamak kolaydır. Hiç bir WordPress web sitesi çalıştırdıysanız, InMotion Hosting’de sorunsuz bir site oluşturabilirsiniz..

Her web hosting planında, web hosting hesabınızı yönetmek için cPanel’e erişebilirsiniz. Ayrıca, WordPress’in üzerine kurulmuş ücretsiz bir web sitesi sürükle ve bırak üreticisi olan BoldGrid’e de erişeceksiniz..

hesabımı wpengine

WP Engine, yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısıdır, bu nedenle sunucunuzun, sunucu optimizasyonunu kullanmanıza gerek kalmadan yıldırım hızında hızlı şekilde optimize edileceğinden emin olabilirsiniz.

Ancak, WP Engine platformunda birkaç kısıtlama vardır. Örneğin, yerleşik barındırma performansları ve güvenlik özellikleriyle çakışacak belirli eklentileri yüklemenize izin verilmez.

Bahsetmemek gerekirse, WP Engine’i kullanmadan önce uğraşmanız gereken biraz öğrenme eğrisi var.

kazanan: InMotion Barındırma

WP Motoru ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Özellikler

Her web sitesi eşit oluşturulmaz. Siteniz için doğru olanı bulmak için hem WP Engine hem de InMotion Hosting’in barındırma özelliklerinin tam listesi boyunca zor bir şekilde dolaşmak.

InMotion Hosting, yeni başlayanların hızla bir web sitesi başlatmak için ihtiyaç duydukları tüm temel özelliklerle birlikte gelir; ölçülmemiş bant genişliği, 1-tıklama WordPress yükleyici, bir web sitesi oluşturucu, ücretsiz veri yedekleri, SSD depolama, Nginx, ücretsiz CDN, vb..

InMotion Hosting özellikleri daha geniş bir kullanıcı tabanına yönelikken, WP Engine’in özellikleri geliştiriciler, pazarlamacılar, KOBİ’ler, ajanslar ve işletmeler de dahil olmak üzere belirli müşteri segmentlerine odaklanmıştır.

WP Engine’in bazı benzersiz özellikleri şunlardır:

 • 35+ StudioPress temaları: Ek bir ücret ödemeden tüm StudioPress temalarına erişin.
 • 1 tıklama aracı: Tek tıkla araçla geliştirme, üretim ortamlarını hızlı ve kolay bir şekilde kurun.
 • Yıldırım hızında performans: WP Engine, yıldırım hızında kullanıcı deneyimi sunmak için Amazon Web Services ve Google Cloud Platform ile ortaklık kurdu.

Kazanan: WP Motoru

WP Engine ayrıca en iyi Blog Hosting Şirketlerinde de listelenmiştir.

WP Motoru ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Destek ve Belgeler

InMotion Hosting telefon, canlı sohbet, e-posta / bilet ve hatta Skype aracılığıyla 7/24/365 ABD tabanlı teknik destek sağlar!

Kapsamlı belgelemenin yanı sıra, müşterilerinin ilgili sorularını görsel olarak yanıtlamak için YouTube’daki video eğitimlerini düzenli olarak güncelliyorlar.

WP Engine ise yalnızca canlı sohbet desteği sunuyor. Telefon desteği, daha yüksek fiyatlı planları ile sağlanır. Bilet tabanlı destek yalnızca özel sunucu planları ile sağlanır.

kazanan: InMotion Barındırma

WP Motoru ve InMotion Hosting Karşılaştırması – Fiyatlandırma

InMotion Hosting planları öncelikle bir siteyi hızlı ve kolay bir şekilde başlatmak isteyen giriş seviyesi kullanıcıları hedefler. Düzenli fiyatlandırma planları aylık 7,99 dolardan başlıyor.

Başlarken, bir site inşa etmenin maliyeti oldukça fazla gibi görünebilir. Bu nedenle okuyucularımıza% 37 indirim sunmak için InMotion Hosting ile bir anlaşma müzakere ettik. Bu, ayda yalnızca 4,99 ABD doları ödemek zorunda kalacağınız anlamına gelir.

WP Engine için normal fiyat ayda 35 $ ‘dan başlıyor. Aylık bir abonelik istiyorsanız, WP Engine’de% 20 indirim alabilirsiniz, böylece ayda sadece 28 ABD doları ödemeniz gerekir.

kazanan: InMotion Barındırma

Özet – WP Engine ve InMotion Hosting Karşılaştırması

WP Engine’in InMotion Hosting’den daha iyi bir WordPress hosting sağlayıcısı olduğuna inanıyoruz. WP Engine, hızlı bir şekilde bir WordPress sitesi oluşturmanıza ve son kullanıcılarınıza yıldırım hızında, istikrarlı bir ortam sağlamanıza yardımcı olan bir dizi araç ve özellik ile birlikte gelir.

Bir barındırma planına kaydolduğunuzda, 2000’den fazla değere sahip 35+ premium WordPress temasına erişim sağlarlar..

WP Engine’den farklı olarak InMotion Hosting, giriş seviyesi kullanıcılardan deneyimli bir internet uzmanına kadar daha geniş bir kullanıcı tabanı için idealdir. Becerileriniz ve bütçeniz ne olursa olsun, InMotion Hosting ile web sitenizi başlatmak için mükemmel özellikleri bulacaksınız.

Ancak, yönetilen bir WordPress barındırma çözümü arıyorsanız, WP Engine en iyi seçimdir.

Ayrıca bu karşılaştırmaları kontrol etmek istersiniz.,

 • WP Motoru ve DreamHost
 • WP Engine ve Liquid Web Karşılaştırması
 • WP Motoru ve iPage
 • WP Motoru ve A2 Hosting
 • WP Motoru ve GreenGeeks Karşılaştırması

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun WordPress barındırma çözümünü bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, WP Engine incelememize ve InMotion Hosting incelememize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map