Zadarmo generátor doménových mien

Ako funguje náš generátor doménových mien

Náš nástroj na generovanie názvov domén využíva technológiu Nameboy, pôvodný generátor názvov domén sa začal v roku 1999. Nástroj funguje takto:.


Krok 1: Zadajte nápad na názov domény

Do vyhľadávacieho poľa môžete zadať jedno alebo dve slová. Tento nástroj môžete použiť aj ako generátor obchodného mena, generátor názvu webového servera, generátor názvu spoločnosti, generátor adries URL atď.

Krok 2: Generujte desiatky nápadov na názvy domén takmer okamžite

Po stlačení tlačidla Odoslať sa okamžite objaví veľa nápadov na názvy domén.

Krok 3: Okamžite zaregistrujte svoje doménové meno

Vyberte perfektný názov domény zo zoznamu a ihneď ho zaregistrujte kliknutím na Zobraziť podrobnosti. Vypracovali sme obchod, takže môžete získať zadarmo doménové meno .com alebo .net jeho hostením s Bluehost.

Myšlienky doménových mien: Ako si vybrať najlepší

Generátor názvu domény IsItWP je vynikajúci pri navrhovaní množstva nápadov na názvy domén a pre začiatočníkov môže byť niekedy veľa ohromujúcich možností. Aby sme tomu pomohli, vytvorili sme niekoľko odporúčaných osvedčených postupov pre výber najlepšieho názvu domény.

Pozrime sa na osvedčené postupy pri výbere správneho názvu domény.

1. Vyberte značkové doménové meno

generátor názvu webovej stránky

Jedna z otázok, ktoré sa nás pýtajú, je: keď vyberáte názov domény, mali by ste ísť za značkovým alebo všeobecným názvom domény?

Všeobecný názov domény je obyčajne vycpaný a nezabudnuteľný, napríklad copywritingtweaks.com alebo killercopywriting.com..

Na druhej strane vám značkové doménové meno pomôže ľahko vyniknúť pred konkurenciou. Navyše bude pre vašich používateľov jednoduchšie zapamätať si vaše webové stránky. Napríklad: ProBlogger.com alebo OptinMonster.com. Keď začujete meno, viete, že k nemu je pripojená dôveryhodná značka.

Je pravda, že zahrnutie kľúčového slova do názvu vašej domény môže mať pozitívny vplyv na SEO. Vyplnenie názvu domény kľúčovými slovami v nádeji, že sa zvýši vaše hodnotenie, môže mať tiež negatívny vplyv na vaše úsilie v oblasti SEO.

Aby ste predišli penalizácii, je vo vašom najlepšom záujme kúpiť si značkový názov domény a zabezpečiť, aby vaše adresy URL boli čitateľné, napríklad „brandname.com/topic-topic“.

2. Uľahčite si zapamätanie

Uistite sa, že názov domény sa dá ľahko zapísať a zapamätať. Z názvu vašej domény je dôležité odstrániť mätúce položky, ako napríklad použitie nepárnych pravopisov, spojovníkov, čísiel a ďalších znakov.

ľahko zapamätateľný generátor názvov domén

Niekoľko techník, ktoré môžete použiť na generovanie nových nápadov na názvy domén, sú:

  • Zlúčiť dva výrazy: Vytvorte názov domény zlúčením dvoch rôznych výrazov. Toto je pravdepodobne jediné dostupné riešenie na nájdenie dokonalého názvu domény, ktorý je skutočne k dispozícii.
  • Odošlite svoj slovník: Vytvorte bežné alternatívy pre svoje doménové mená pomocou tezauru, synoným a antonýmov.
  • Počet znakov: V ideálnom prípade by mal byť názov vašej domény krátky a jednoduchý. Zamerajte sa na meno, ktoré má menej ako 16 znakov.

3. Vyberte rozšírenie správneho názvu domény

.com. je najobľúbenejšie rozšírenie domény, takže prvý predpoklad väčšiny ľudí pre váš web bude [yourbrandname] .com. Navyše je možné doménu .com ľahko písať z mobilných zariadení, pretože väčšina klávesníc na obrazovke sa dodáva s tlačidlom .com.

chytľavý názov generátora domény tlds

Ak zvolíte iné TLD / rozšírenie, budete musieť urobiť viac práce, aby si ľudia pamätali.

Aj keď nájdete veľa zavedených webových stránok s rôznymi rozšíreniami, dôrazne vám odporúčame zvoliť doménu .com, pretože je to bezpečnejšia stávka.

Ako už bolo povedané, aj keď ste prišli s dlhým zoznamom nápadov na názvy domén, pravdepodobne zistíte, že uprednostňovaná doména .com už bola prijatá.

V takom prípade môžete použiť .net alebo .org. Ak nie sú k dispozícii, mali by ste sa zamyslieť nad novými nápadmi na názov domény.

4. Uistite sa, že môžete legálne vlastniť zvolený názov domény

Vedeli ste, že názvy domén, ktoré spôsobujú zámenu s podobnou registrovanou ochrannou známkou, je možné citovať za porušenie ochrannej známky?

Ak je názov vašej domény v konflikte s niektorou z miliónov existujúcich ochranných známok, riskujete stratu. Pred zakúpením názvu domény je preto potrebné skontrolovať, či nie je v rozpore s ochrannými známkami, a uistite sa, že legálne vlastníte názov domény, ktorý vyberiete..

5. Ak sa použije váš perfektný názov domény, choďte na alternatívy

Čo ak už požadovaný názov domény je už použitý?

Nie je to koniec sveta. Ak naozaj chcete získať názov domény, skontrolujte, či sa používa. Ak nie je k dispozícii žiadny web alebo je zaparkovaný názov domény, je pravdepodobné, že vlastník má v úmysle ho neskôr predať.

Na tomto zaparkovanom webe vyhľadajte kontaktné informácie vlastníka. Ak to nie je k dispozícii, môžete vykonať vyhľadávanie podľa WHO. Získate tak e-mailovú adresu vlastníka. Po získaní e-mailovej adresy budete musieť rokovať s vlastníkom a kúpiť si doménové meno.

Zakúpenie názvu parkovanej domény bude samozrejme nákladné. Ak si myslíte, že si nemôžete dovoliť parkovanú doménu, poslednou vecou, ​​ktorú by ste mali urobiť, je nesprávne napísanie názvu.

Pomyslite na Fiverr.com, Flickr.com, Tumblr.com. Toto sú niektoré úspešné názvy domén, ktoré sú napísané nesprávne.

Prečo používať generátor doménových mien?

Výber perfektného názvu domény je zdĺhavý a časovo náročný proces. Budete musieť prísť so zoznamom mien a potom skontrolovať, či sú skutočne dostupné, až kým nenájdete zhodu. A ak tak neurobíte, je pravdepodobné, že nakoniec vyberiete priemerný názov domény pre svoj web, ktorý nevyvolá pozitívny prvý dojem..

Tu prichádza generátor doménových mien.

Generátor názvu domény vám pomôže ušetriť čas tým, že automaticky vygeneruje veľa nápadov na názov vašej značky. Všetko, čo musíte urobiť, je špecifikovať svoj nápad zadaním jedného alebo dvoch kľúčových slov. Okamžite získate desiatky dostupných nápadov.

Niektoré výhody generátora doménových mien sú:

  • Vytvárajte popisnejšie alebo vhodnejšie nápady na názvy domén, než si myslíte.
  • Rýchlo a ľahko skontrolujte dostupnosť uprednostňovaných doménových mien. Vyskočia sa kombinácie slov, rýmy a náhodné návrhy.
  • Zaregistrujte svoje doménové meno ihneď, ako to urobí niekto iný.

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol vybrať najlepší názov domény pre vaše podnikanie.

Teraz choďte do toho a zvoľte si ďalší názov domény.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me