Zadarmo Kontrola stavu dostupnosti webových stránok

Vytvorili sme bezplatnú kontrolu stavu dostupnosti služby IsItWP, ktorá vám ponúka najlepší spôsob, ako analyzovať, či je váš web nefunkčný pre všetkých alebo iba pre vás..


Čo je to Uptime?

Prevádzková doba je pojem, ktorý sa používa na označenie obdobia, počas ktorého je váš web k dispozícii a funkčný. Z technického hľadiska je to váš nepretržitý čas, ktorý váš hostingový server zažije. Spravidla je doba prevádzkyschopnosti vyjadrená napríklad ako percento z celkového času, ktorý je k dispozícii, napríklad „99,95%“.

V ideálnom prípade by doba prevádzkyschopnosti mala byť na 100%. Ak má web získať 100% dostupnosti, znamená to, že bol dostupný a prístupný po celý rok, 24/7, bez akýchkoľvek prestojov..

Pozrime sa nižšie, ako sa vypočítava doba prevádzky vášho webu. Ak by ste sa radšej sústredili priamo na naháňačku a preskúmali, ako funguje náš bezplatný nástroj Kontrola stavu dostupnosti webových stránok, ísť na to namiesto.

Výpočet doby prevádzky webových stránok

Čas prevádzkyschopnosti sa počíta na základe počtu hodín, ktoré je váš webhostingový server k dispozícii počas daného časového obdobia.

Výpočet doby prevádzky vášho webhostingového servera:

Celkový počet hodín vášho webu je vydelený celkovým počtom hodín za rok vynásobeným 100.

To znamená, že prevádzková doba = (celkový dostupný čas / celkový čas za rok) x 100

Pozrime sa na príklad. Vieme, že existuje 365 dní v roku, takže z hľadiska počtu hodín je spolu 365 x 24 = 8760 hodín. A ak by boli 4 prestoje ročne, potom by výpočet bol:

(8756/8760) x 100 = 99,95%

Faktory, ktoré ovplyvňujú dostupnosť vášho webu

Prevádzková doba servera webhostingu môže ovplyvniť veľa faktorov vrátane:

 • Bezpečnostné hrozby
 • Poruchy hardvéru
 • Prírodná katastrofa
 • Ľudská chyba
 • Poškodenie záložného disku
 • Výpadok napájania

To je dôvod, prečo žiadny poskytovateľ webhostingu nemôže zaručiť 100% dostupnosť. Avšak všetko, čo je pod 99,9%, sa považuje za nespoľahlivé.

Ak chcete porovnať dostupnosť rôznych poskytovateľov hostingu, pozrite si našu kompletnú recenziu webhostingu.

Ako funguje IsItWP Uptime Checker??

Bezplatná kontrola stavu dostupnosti služby IsItWP je najlepším spôsobom, ako analyzovať, či je váš web nefunkčný pre všetkých alebo iba pre vás..

Ako funguje naša kontrola dostupnosti:

1. Odošlite svoju adresu URL do nášho nástroja na kontrolu dostupnosti

Ak chcete otestovať dostupnosť svojich webových stránok, stačí zadať adresu URL svojich webových stránok v našom nástroji na kontrolu stavu uptime webových stránok vyššie a kliknúť na Analyzujte webovú stránku gombík.

kontrola stavu dostupnosti webových stránok

2. Náš nástroj monitoruje dostupnosť vašej stránky

Po odoslaní adresy URL webových stránok náš bezplatný nástroj na kontrolu stavu dostupnosti webových stránok skontroluje, či je váš web k dispozícii.

3. Získate výsledok

Po teste dostupnosti webových stránok dostanete výsledok stavu dostupnosti okamžite. Popri tom nájdete aj nasledujúce podrobnosti o testovanom webe.

test dostupnosti webových stránok

 • Najnovšia snímka stránky
 • Názov stránky
 • Poskytovateľ hostingu, na ktorom je stránka hosťovaná
 • Whois informácie o názve domény

Prestoje a dôsledky webových stránok

Aby sme pochopili dôležitosť prevádzkyschopnosti webových stránok, musíme diskutovať o tom, čo sa stane, ak vaše stránky klesnú na pár minút.

Prestoje Sabotages Vaša online povesť

Vaša reputácia online nič sabotuje rýchlejšie, ako mať vaše webové stránky nedostupné pre vašich potenciálnych návštevníkov.

Váš zákazník očakáva, že vaše webové stránky budú nepretržite funkčné. Keď je váš web nefunkčný, poškodzuje to dôveru publika a vidia, že je nespoľahlivý. Ak sa vyskytnú časté výpadky, potom je vo vašom najlepšom záujme prejsť na spoľahlivého poskytovateľa hostingu WordPress.

Prestoje vás stoja za tržby a príjmy

Výpadok webových stránok sa priamo premieta do stratených tržieb a výnosov. Pokiaľ nedôjde k výpadku, vaši zákazníci si nebudú môcť kúpiť vaše výrobky.

Vplyv na vaše SEO

Časté prestoje môžu tiež negatívne ovplyvniť SEO vašich webových stránok.

Keď máte časté prestoje, Google zistí, že váš web je nespoľahlivý. Samozrejme, že nechcú posielať používateľov na web, ktorý je nespoľahlivý, pretože poskytuje svojim používateľom zlú skúsenosť..

Môj web nefunguje. Čo mám robiť ďalej?

Váš web pre vás nefunguje?

Jednoducho postupujte podľa sprievodcu krok za krokom a zistite príčinu výpadku a vráťte stránku späť online.

Overte sami seba – je to skutočne teraz dole?

Najdôležitejšie je, že skôr, ako dospejete k záveru, že vaše stránky sú nefunkčné, stojí za to sa opýtať sami seba, je to pre každého alebo len pre mňa.?

Použitie našej bezplatnej kontroly stavu dostupnosti webových stránok je najlepším spôsobom, ako overiť, či je váš web skutočne nefunkčný pre všetkých alebo iba pre vás. Ak chcete vykonať test dostupnosti webových stránok, stačí zadať adresu URL svojich webových stránok a kliknúť na ikonu Analyzujte webovú stránku gombík.

To je všetko!

Po odoslaní adresy URL náš systém odošle príkaz ping na vaše stránky a oznámi vám, či je váš server k dispozícii alebo nie.

Ak je váš web nefunkčný iba pre vás …

Je váš web k dispozícii pre každého, ale nie pre vás?

Jedným z bežných dôvodov, prečo sa vám nedarí dostať na vaše webové stránky, môže byť problém s DNS. Ak ste nedávno aktualizovali svoje DNS a vy nemáte prístup na svoj web pomocou miestneho počítača, mali by ste skontrolovať, či sa nový DNS vo vašej oblasti aktualizoval..

Prejdite na kontrolu šírenia DNS, napríklad WhatsMyDNS.net a vykonajte vyhľadávanie DNS, aby ste si overili, či sa nový DNS aktualizoval. Kontrola vám umožní skontrolovať aktuálnu IP adresu vašej domény a informácie o zázname DNS oproti viacerým menovým serverom umiestneným v rôznych častiach sveta.

Ak sa váš server DNS vo vašej polohe aktualizoval, ale stále nemôžete navštíviť svoje stránky, skúste vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača. To vám umožní zobraziť najnovšiu verziu vášho webu.

Ak je váš web nefunkčný pre všetkých …

Nie je váš web k dispozícii pre všetkých? Potom postupujte podľa sprievodcu krok za krokom nižšie.

1. Informujte sa u svojho poskytovateľa webhostingu

Existuje niekoľko dôvodov, prečo môže byť webová stránka nefunkčná.

Spojte sa so zákazníckou podporou vášho hostiteľa webhostingu v prípade výpadku vašich stránok. Dajte im vedieť, keď ste si všimli problém, a opýtajte sa, či sa vyskytli nejaké problémy so servermi.

Možno budete chcieť požiadať svojho poskytovateľa hostingu, aby skontroloval vaše denníky, či nie je podozrivé. Renomovaný poskytovateľ hostingu vám vždy pomôže, ak zistí niečo neobvyklé a dokonca poskytne návrhy na jeho odstránenie.

Ak čelíte častým výpadkom, môžete zvážiť presunutie svojho webu na spoľahlivého poskytovateľa hostingu WordPress.

Hlavným problémom pri kontrole hostiteľa v čase jeho dostupnosti je, že nemáte reálny spôsob, ako otestovať jeho záruku. Keď váš poskytovateľ webhostingu tvrdí, že poskytujú 99,9% dostupnosti, musíte im slepo dôverovať.

Aby sme vyriešili tento problém pre našich používateľov a zistili, či webhostingové služby plnia svoje sľuby týkajúce sa dostupnosti, vytvorili sme testovacie weby WordPress so všetkými hlavnými poskytovateľmi hostingu a pridali k nemu fiktívny obsah. Takto naše testovacie stránky vyzerajú a cítia sa ako typické webové stránky WordPress. Potom sme na každom webe vykonali niekoľko rôznych testov dostupnosti a rýchlosti servera, aby sme zistili, či je web dostatočne schopný zvládnuť nárast prevádzky počas doby špičkového zaťaženia..

Zaznamenali sme tiež, ako každý web reaguje na požiadavky servera z rôznych geografických polôh, a tiež sme analyzovali, či počas testu došlo k nejakým prestojom..

Ak hľadáte prechod na spoľahlivého poskytovateľa hostingu, dôrazne vám odporúčame pozrieť si našu úplnú kontrolu webhostingu a porovnať dostupnosť rôznych poskytovateľov hostingu..

2. Vyhľadajte na svojom webe škodlivý softvér a opravte ho

Ak máte podozrenie, že je váš web napadnutý hackerom alebo je doňho vložený malware, pravdepodobne budete chcieť naskenovať svoj web WordPress pomocou nášho bezplatného bezpečnostného skenera WordPress..

Ak sa chcete riadiť osvedčenými postupmi zabezpečenia, mali by ste to vyskúšať dokonalý sprievodca zabezpečenia WordPress.

3. Skontrolujte, či je vaša registrácia domény platená

V neposlednom rade potvrďte, či je zaplatený váš registračný poplatok. Ak to tak nie je, pokračujte a zaplatte poplatok, aby mohol byť váš web online rýchlo.

Nižšie uvádzame niekoľko tipov, ako zaistiť, aby ste nezabudli včas zaplatiť registračný poplatok.

 • Nastavte automatické obnovenie: Povolenie automatického obnovovania zaisťuje bezproblémovú platbu registračného poplatku.
 • Platiť niekoľko rokov vopred: Ak uprednostňujete automatické obnovovanie, môžete zaplatiť niekoľko rokov vopred.
 • Použite aktuálnu e-mailovú adresu: Nezabudnite poskytnúť svoju aktuálnu e-mailovú adresu svojmu registrátorovi domény. To zaisťuje, že budete dostávať všetky e-mailové upozornenia včas.

Bezpochyby je prevádzka jedným z najväčších faktorov, ktoré musíte skontrolovať pri výbere poskytovateľa webhostingu pre vaše stránky.

Ak práve začínate, odporúčame vám zvoliť službu Bluehost. Oficiálne ich odporúča spoločnosť WordPress a našim hosťom ponúkajú bezplatný názov domény, bezplatné SSL a viac ako 60% zľavu pri hostovaní WordPress..

Začnite s Bluehostom ešte dnes!

Môžete si tiež prečítať našu kompletnú recenziu spoločnosti Bluehost.

To je všetko. Dúfame, že sa vám páčil náš bezplatný nástroj na stav dostupnosti webových stránok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me