Ücretsiz Alan Adı Üreticisi

Alan Adı Oluşturucumuz Nasıl Çalışır?

Alan adı oluşturma aracımız tarafından desteklenmektedir Nameboy, orijinal alan adı oluşturucu 1999’da başladı. Aracın çalışma şekli.


1. Adım: Alan adı fikrinizi girin

Arama kutusunda bir veya iki kelime belirleyebilirsiniz. Bu aracı aynı zamanda bir işletme adı üreticisi, web sitesi adı üreticisi, şirket adı üreticisi, URL üreticisi vb..

2. Adım: Neredeyse anında onlarca alan adı fikri üretin

Gönder’i tıkladıktan sonra, birçok alan adı fikri anında açılır.

3. Adım: Alan adınızı hemen kaydedin

Listeden mükemmel alan adını seçin ve Ayrıntıları Görüntüle’yi tıklayarak hemen kaydedin. Bir anlaşma yaptık, böylece Bluehost ile barındırarak ücretsiz bir .com veya .net alan adı alabilirsiniz.

Alan Adı Fikirleri: En İyisi Nasıl Seçilir

IsItWP’nin etki alanı adı oluşturucusu birçok etki alanı adı fikri önermede harikadır ve bazen yeni başlayanlar için pek çok seçenek bunaltıcı olabilir. Bu konuda yardımcı olmak için, en iyi alan adını seçmek için önerilen bazı en iyi uygulamaları oluşturduk.

Doğru alan adını seçmek için en iyi uygulamalara göz atalım.

1. Bir Brandable Alan Adı Seçin

web sitesi adı üreteci

Sorulan sorulardan biri şudur: Bir alan adı seçerken, brandable bir alan adı mı yoksa genel bir alan adı mı seçmelisiniz??

Genel bir alan adı, copywritingtweaks.com veya killercopywriting.com gibi genellikle doldurulmuş ve unutulmaz anahtar kelimelerdir..

Öte yandan, brandable alan adı, rekabetten kolayca öne çıkmanıza yardımcı olur. Ayrıca, kullanıcılarınız web sitenizi hatırlamayı daha kolay bulacaklardır. Örneğin: ProBlogger.com veya OptinMonster.com. Adı duyduğunuzda, ona bağlı güvenilir bir marka olduğunu biliyorsunuz.

Alan adınıza bir anahtar kelime eklemenin SEO üzerinde olumlu bir etkisi olabileceği doğru olsa da. Ancak, sıralamanızı artırmayı umarak alan adınızı anahtar kelimelerle doldurmak SEO çalışmalarınızı da olumsuz etkileyebilir.

Cezalandırılmamak için, brandable alan adı satın almak ve URL’lerinizi “brandname.com/topic-topic” gibi okunabilir hale getirmek sizin yararınıza olacaktır..

2. Hatırlamayı Kolaylaştırın

Alan adınızın kolay yazıldığından ve hatırlandığından emin olun. Garip yazımlar, kısa çizgiler, sayılar ve diğer karakterleri kullanmak gibi kafa karıştırıcı öğeleri alan adınızdan kaldırmak önemlidir.

hatırlaması kolay alan adı oluşturucu

Yeni alan adı fikirleri oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç teknik şunlardır:

 • İki terimi birleştir: İki farklı terimi birleştirerek bir alan adı oluşturun. Bu, gerçekte mevcut olan mükemmel alan adını bulmak için muhtemelen tek uygun fiyatlı çözümdür.
 • Sözlüğünüze bakın: Eş anlamlılar sözlüğü, eşanlamlılar ve zıt anlamlı sözcükler kullanarak alan adlarınız için ortak alternatifler oluşturun.
 • Karakter sayımı: İdeal olarak, alan adınız kısa ve basit olmalıdır. 16 karakterden daha az bir isim hedefleyin.

3. Doğru Alan Adı Uzantısını Seçin

.com. en popüler alan adı uzantısıdır, bu nedenle çoğu kullanıcının web siteniz için ilk varsayımı [markanızın adı] .com olacaktır. Ayrıca, ekran klavyelerinin çoğunda bir .com düğmesi olduğu için .com alan adının mobil cihazlardan yazılması kolaydır.

akılda kalıcı web sitesi adı üreteci etki alanı tlds

Farklı bir TLD / uzantı seçerseniz, kullanıcıların hatırlaması için fazladan iş yapmanız gerekir..

Farklı uzantılara sahip birçok yerleşik web sitesi bulabilmenize rağmen, daha güvenli bir bahis olduğu için .com’u seçmenizi önemle tavsiye ederiz..

Bununla birlikte, uzun bir alan adı fikirleri listesi bulmuş olsanız bile, tercih ettiğiniz .com’nun zaten alınmış olduğunu fark etme şansınız var.

Bu durumda, .net veya .org için gidebilirsiniz. Ayrıca mevcut değilse, yeni alan adı fikirleri için beyin fırtınası yapmalısınız.

4. Seçtiğiniz Alan Adının Yasal Olarak Sahip Olduğunuzdan Emin Olun

Benzer tescilli ticari marka üzerinde karışıklığa neden olan alan adlarının ticari marka ihlali için atılabileceğini biliyor muydunuz??

Alan adınız mevcut milyonlarca ticari markanın herhangi biriyle çakışıyorsa, onu kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu nedenle, bir alan adı satın almadan önce, temel kural, herhangi bir ticari marka ile çakışıp çakışmadığını iki kez kontrol etmek ve yasal olarak seçtiğiniz alan adına sahip olabileceğinizden emin olmaktır..

5. Mükemmel Alan Adınız Alındığında Alternatiflere Git

İstediğiniz alan adı zaten alınmışsa?

Bu dünyanın sonu değil. Bu alan adını gerçekten almak istiyorsanız, kullanımda olup olmadığını kontrol edin. Hiçbir web sitesi yoksa veya alan adı park edilmişse, sahibinin daha sonra satmak için niyeti olabilir.

Park edilmiş web sitesinde sahibin iletişim bilgilerine bakın. Bu kullanılamıyorsa, sahibinin e-posta adresini almak için bir WHO.is araması yapabilirsiniz. E-posta adresini aldıktan sonra alan adını satın almak için sahibiyle görüşmeniz gerekir.

Tabii ki, park edilmiş bir alan adı satın almak maliyetli olacaktır. Park edilmiş bir alana sahip olamayacağınızı düşünüyorsanız, yapmanız gereken son şey adı yanlış yazmaktır.

Fiverr.com, Flickr.com, Tumblr.com’u düşünün. Bunlar yanlış yazılmış bazı başarılı alan adlarıdır.

Neden Alan Adı Üreticisi Kullanılmalı??

Mükemmel alan adını seçmek sıkıcı ve zaman alıcı bir işlemdir. Bir ad listesi bulmanız ve ardından bir eşleşme bulana kadar bunların tek tek bulunup bulunmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bunu yapmazsanız, web siteniz için olumlu bir ilk izlenim vermeyen vasat bir alan adı seçmeniz ihtimali vardır.

Burada bir alan adı üreteci devreye giriyor.

Alan adı oluşturucu, markanız için otomatik olarak birçok alan adı fikri oluşturarak zaman kazanmanıza yardımcı olur. Tek yapmanız gereken bir veya iki anahtar kelime göndererek fikrinizi belirtmektir. Anında onlarca kullanılabilir fikir elde edersiniz.

Alan adı oluşturucunun bazı faydaları:

 • Düşündüğünüzden daha açıklayıcı veya uygun alan adı fikirleri üretin.
 • Tercih ettiğiniz alan adlarının kullanılabilirliğini hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edin. Kelime kombinasyonları, tekerlemeler ve rastgele öneriler ortaya çıkacak.
 • Alan adınızı başkası yapmadan hemen önce kaydedin.

Bu kılavuzun işletmeniz için en iyi alan adını seçmenize yardımcı olmasını umuyoruz.

Şimdi devam edin ve bir sonraki alan adınızı seçin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map