Ücretsiz Web Sitesi Çalışma Süresi Durumu Denetleyicisi

Web sitenizin herkes için mi yoksa sadece sizin için mi kapalı olduğunu analiz etmenin en iyi yolunu sunmak için IsItWP’nin ücretsiz web sitesi çalışma süresi durum denetleyicisini oluşturduk.


Çalışma Zamanı Nedir?

Çalışma süresi, web sitenizin kullanılabilir ve çalışır durumda olduğu dönemi tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Teknik açıdan, barındırma sunucunuzun karşılaştığı kesintisiz süre. Genellikle, çalışma süresi mevcut toplam sürenin yüzdesi olarak ifade edilir, örneğin “% 99,95”.

İdeal olarak, çalışma süresi% 100 olmalıdır. Web sitesinin% 100 çalışma süresi alması için, tüm yıl boyunca 7/24 kesintisiz olarak erişilebilir ve erişilebilir olduğu anlamına gelir..

Web sitenizin çalışma süresinin nasıl hesaplandığına bir göz atalım. Doğrudan kovalamaca gitmeyi ve Ücretsiz Web Sitesi Çalışma Süresi Durumu Denetleyicimizin nasıl çalıştığını görmek için dalmayı tercih ederseniz, Göreyim seni yerine.

Web Sitesi Çalışma Süresi Hesaplaması

Çalışma süresi, web barındırma sunucunuzun belirli bir süre boyunca kullanılabilir olduğu saat sayısına göre hesaplanır.

Web barındırma sunucunuzun çalışma süresi şu şekilde hesaplanır:

Web sitenizin kullanılabilir toplam saat sayısının yıllık toplam saat sayısına 100 ile çarpılması.

Bu, çalışma süresi = (Toplam kullanılabilir süre / yıllık toplam süre) x 100

Bir örneğe bakalım. Yılda 365 gün olduğunu biliyoruz, bu yüzden saat cinsinden toplam 365 x 24 = 8760 saat var. Ve yılda 4 saat kesinti süresi olsaydı, hesaplama şu olurdu:

(8756/8760) x 100 =% 99,95

Çalışma Zamanınızı Etkileyen Faktörler

Web barındırma sunucunuzun çalışma süresini etkileyebilecek birçok faktör vardır:

 • Güvenlik tehditleri
 • Donanım hataları
 • Doğal afet
 • İnsan hatası
 • Yedek disk bozulması
 • Güç kesintisi

Bu yüzden hiçbir web barındırma sağlayıcısı% 100 çalışma süresi garanti edemez. Ancak,% 99,9’un altındaki herhangi bir şeyin güvenilir olmadığı kabul edilir.

Farklı barındırma sağlayıcılarının çalışma zamanlarını karşılaştırmak için eksiksiz web barındırma incelememize bir göz atın.

IsItWP Çalışma Süresi Denetleyicisi Nasıl Çalışır??

IsItWP’nin ücretsiz web sitesi çalışma süresi durum denetleyicisi, web sitenizin herkes için mi yoksa sadece sizin için mi kapalı olduğunu analiz etmenin en iyi yoludur.

Çalışma süresi denetleyicimiz şu şekilde çalışır:

1. URL’nizi Çalışma Süresi Denetleyici Aracımıza Gönderin

Web sitenizin kullanılabilirliğini test etmek için tek yapmanız gereken yukarıdaki Web Sitesi Çalışma Süresi Durumu Denetleyici aracımıza sitenizin URL’sini girmek ve Web Sitesini Analiz Edin buton.

web sitesi çalışma süresi durum denetleyicisi

2. Aracımız Sitenizin Çalışma Süresini İzler

Web sitenizin URL’si gönderildikten sonra, ücretsiz web sitesi çalışma zamanı durum denetleyicisi aracımız web sitenizin kullanılabilir olup olmadığını kontrol eder.

3. Sonucu Alın

Web sitesi kullanılabilirlik testinden sonra, çalışma zamanı durumu sonucunu hemen alırsınız. Ayrıca, test ettiğiniz sitenin aşağıdaki ayrıntılarını da bulabilirsiniz..

web sitesi kullanılabilirlik testi

 • Sitenin en son ekran görüntüsü
 • Sitenin başlığı
 • Sitenin barındırıldığı barındırma sağlayıcısı
 • Için whois bilgisi alan adı

Web Sitesi Kesinti Süresi ve Sonuçları

Web sitesi çalışma süresinin önemini anlamak için, siteniz birkaç dakika kapanırsa ne olacağını tartışmamız gerekir..

Kapalı Kalma Süresi Çevrimiçi İtibarınızı Sabote Ediyor

Hiçbir şey çevrimiçi itibarınızı web sitenizin potansiyel ziyaretçileriniz için erişilemez hale getirmekten daha hızlı sabote edemez.

Müşteriniz web sitenizin 24 saat boyunca çalışmaya devam etmesini bekliyor. Web siteniz kapandığında, kitlenizin güvenini incitir ve web sitenizin güvenilmez olduğunu görürler. Sık sık kesintiler yaşıyorsanız, güvenilir bir WordPress barındırma sağlayıcısına geçmek sizin yararınıza olacaktır.

Kesinti süresi satış ve gelirinize mal olur

Web sitesi kesintisi doğrudan satış ve gelir kaybına dönüşür. Müşterileriniz, kesinti devam ettiği sürece ürünlerinizi satın alamaz.

SEO’nuzu Etkiler

Sık duruş süreleri olması web sitenizin SEO’sunu da olumsuz etkileyebilir.

Sık sık aksaklık süreleriniz olduğunda Google, web sitenizin güvenilir olmadığını görür. Açıkçası, kullanıcılarına kötü bir deneyim sağladığı için güvenilir olmayan bir web sitesine kullanıcı göndermek istemiyorlar.

Web Sitem Yayında. Sonra ne yapmalıyım?

Web siteniz sizin için çalışmıyor mu??

Kesintinin nedenini bulmak ve siteyi tekrar çevrimiçi hale getirmek için aşağıdaki adım adım kılavuzu izleyin.

Kendinizi Doğrulayın – Gerçekten Gerçekten Aşağı mı?

İlk önce, sitenizin kapalı olduğu sonucuna varmadan önce, kendinize sormanız biraz zaman almaya değer, herkes için mi yoksa sadece benim için mi?

Ücretsiz web sitesi çalışma süresi durum denetleyicimizi kullanmak, web sitenizin gerçekten herkes için mi yoksa sadece sizin için mi kapalı olduğunu doğrulamanın en iyi yoludur. Web sitesi kullanılabilirlik testini yapmak için tek yapmanız gereken web sitenizin URL’sini belirtmek ve Web Sitesini Analiz Edin buton.

Bu kadar!

URL’niz gönderildikten sonra, sistemimiz sitenize ping atacak ve sitenizin kullanılabilir olup olmadığını söyleyecektir..

Siteniz Yalnızca Sizin İçin Yayındaysa…

Siteniz herkes için kullanılabilir, ancak sizin için uygun değil mi??

Web sitenize ulaşamamanın yaygın nedenlerinden biri bir DNS sorunu olabilir. DNS’inizi yakın zamanda güncellediyseniz ve sitenize yerel bilgisayarınızla erişemiyorsanız, yeni DNS’nin konumunuzda güncellenip güncellenmediğini kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Gibi bir DNS yayılma denetleyicisine gidin WhatsMyDNS.net ve yeni DNS’nin güncellenip güncellenmediğini doğrulamak için bir DNS araması gerçekleştirin. Denetleyici, alan adınızın geçerli IP adresini ve DNS kaydı bilgilerini dünyanın farklı bölgelerinde bulunan birden çok ad sunucusuna göre kontrol etmenizi sağlar.

DNS’iniz konumunuzda güncellenmişse, ancak sitenizi hala ziyaret edemiyorsanız tarayıcı önbelleğinizi temizlemeyi deneyin. Bu, web sitenizin en son sürümünü görmenizi sağlar.

Siteniz Herkese Açıksa…

Siteniz herkes için uygun değil mi? Ardından, aşağıdaki adım adım kılavuzu izleyin.

1. Web Hosting Sağlayıcınızla Kontrol Edin

Bir web sitesinin kapalı olmasının birkaç nedeni vardır.

Sitenizin çalışmayla ilgili web barındırma müşteri desteğiyle iletişime geçin. Sorunu fark ettiğinizde onlara bildirin ve sunucularla ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını sorun.

Ayrıca, barındırma sağlayıcınızdan günlüklerinizi şüpheli bir şey olup olmadığını kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Saygın bir barındırma sağlayıcısı, olağandışı bir şey bulursa ve hatta düzeltmek için önerilerde bulunursa her zaman size yardımcı olacaktır..

Sık sık kesintilerle karşılaşıyorsanız, web sitenizi güvenilir bir WordPress barındırma sağlayıcısına taşımayı düşünebilirsiniz..

Bir ev sahibinin çalışma sürelerini gözden geçirmeyle ilgili temel sorun, garantilerini test etmek için gerçek bir yolunuz olmamasıdır. Web barındırma sağlayıcınız% 99.9 çalışma süresi sağladığını söylediğinde, onlara körü körüne güvenmeniz gerekir.

Bu sorunu kullanıcılarımız için çözmek ve web barındırma hizmetlerinin çalışma zamanı vaatlerine uygun olup olmadığını anlamak için, tüm büyük barındırma sağlayıcılarıyla test WordPress siteleri oluşturduk ve buna kukla içerik ekledik. Bu şekilde test sitelerimiz tipik WordPress web siteleri gibi görünür ve hissedilir. Daha sonra her sitede, sitenin yoğun yükleme süresi boyunca trafik dalgalanmasını kaldırabilecek kadar yetenekli olup olmadığını anlamak için birkaç farklı sunucu kullanılabilirliği ve hız testi gerçekleştirdik..

Ayrıca, her web sitesinin farklı coğrafi konumlardan gelen sunucu isteklerine nasıl yanıt verdiğini ve test sırasında herhangi bir kesinti olup olmadığını analiz ettik..

Güvenilir bir barındırma sağlayıcısına geçmek istiyorsanız, eksiksiz web barındırma incelememize göz atmanızı ve farklı barındırma sağlayıcılarının çalışma zamanlarını karşılaştırmanızı önemle öneririz..

2. Web sitenizi Kötü Amaçlı Yazılım için tarayın ve düzeltin

Sitenize saldırıya uğradığından veya kötü amaçlı yazılım bulaştığından şüpheleniyorsanız, WordPress web sitenizi Ücretsiz WordPress Güvenlik Tarayıcımızla taramak isteyebilirsiniz..

En iyi güvenlik uygulamalarını takip etmek için, bunu da kontrol etmek isteyebilirsiniz nihai WordPress güvenlik kılavuzu.

3. Alan Adı Kaydınızın Ücretli Olduğunu Onaylayın

Son olarak, alan adı kayıt ücretinizin ödenip ödenmediğini onaylayın. Değilse, lütfen devam edin ve ücreti ödeyin, böylece web siteniz hızlı bir şekilde çevrimiçi olabilir.

Kayıt ücretinizi zamanında ödemeyi unutmadığınızdan emin olmak için birkaç ipucu aşağıdadır.

 • Otomatik yenilemeyi ayarla: Otomatik yenilemenin etkinleştirilmesi sorunsuz kayıt ücreti ödemesini sağlar.
 • Birkaç yıl peşin ödeme: Otomatik yenilemeyi etkinleştirmeyi tercih etmiyorsanız, birkaç yıl önceden ödeme yapabilirsiniz.
 • Mevcut e-posta adresini kullan: Mevcut e-posta adresinizi alan adı kayıt sitenize verdiğinizden emin olun. Bu, tüm e-posta bildirimlerini zamanında almanızı sağlar.

Şüphesiz, çalışma süresi, bir web siteniz için sağlayıcı barındırma seçerken kontrol etmeniz gereken en büyük faktörlerden biridir.

Yeni başlıyorsanız, Bluehost’u seçmenizi öneririz. WordPress tarafından resmen tavsiye ediliyorlar ve kullanıcılarımıza ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL ve WordPress barındırma hizmetinde% 60’tan fazla indirim sunuyorlar.

Bluehost ile bugün başlayın!

Ayrıca tüm Bluehost incelememizi okuyabilirsiniz.

Bu kadar. Ücretsiz web sitesi çalışma süresi durum aracımızı beğendiğinizi umarız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map