Top 10 obľúbených CMS podľa trhového podielu (na spustenie webovej stránky)

najviac populárne-CMS


Zaujíma vás, aký je najpopulárnejší CMS? Ak chcete vytvoriť webovú stránku alebo blog, existuje ich bezpečnosť. Čím viac ľudí používa konkrétny systém na správu obsahu (CMS), tým je pravdepodobnejšie, že tento systém je tiež pre vás dobrou voľbou. Ako zistíte, aký je najpopulárnejší redakčný systém?

V tomto článku sa s vami podelíme o najobľúbenejší redakčný systém podľa trhového podielu. Na určenie toho, čo vychádza z CMS, použijeme nástroje ako W3Techs a BuiltWith.

Začnime.

Čo je systém na správu obsahu (CMS)?

Systém na správu obsahu (CMS) je softvér (najbežnejšie založený na webe), ktorý používateľom umožňuje vytvárať, spravovať a upravovať obsah na webovej stránke bez toho, aby sa museli niečo dozvedieť o kóde.

Zjednodušene povedané, systém na správu obsahu každému uľahčuje zostavenie vlastnej webovej stránky alebo blogu. Namiesto toho, aby ste museli budovať webovú stránku od nuly, CMS zvládne všetky infraštruktúry za vás. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať obsah na prednú časť vášho webu, napríklad kopírovať, obrázky, formuláre atď.

Podľa Živé štatistické údaje na internete, Momentálne online je na serveri 1 676 199 250 (a počíta!).

live-webové stránky-štatistiky

Dôvod, prečo je toto číslo také vysoké, je čiastočne kvôli systémom na správu obsahu. Systém na správu obsahu umožňuje dokonca aj začiatočníkom ľahko vytvoriť webovú stránku v žiadnom momente.

Čo je podiel na trhu?

Podiel na trhu je časť trhu kontrolovaná konkrétnym výrobkom alebo spoločnosťou. Zjednodušene povedané, podiel na trhu ukazuje, koľko ľudí používa jeden produkt v porovnaní s konkurenciou. Pri pohľade na podiel na trhu môžeme ľahko určiť, aký je najpopulárnejší CMS.

Na účely tohto článku je podiel na trhu určený percentuálnymi podielmi webových stránok používajúcich rôzne systémy na správu obsahu.

Teraz sa dostaneme do zoznamu najpopulárnejších CMS podľa trhového podielu!

1. WordPress

Wordpress-Most-populárno-CMS

Trhový podiel: 60,4%
Celkový počet živých stránok: 24808989
Počet stránok na 1 milión: 318828
Top 3 krajiny s najviac lokalitami: Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Rusko
Najobľúbenejšie stránky: TechCrunch, New Yorker, Beyonce, oficiálny blog Star Wars, Microsoft News Center

WordPress je zďaleka najpopulárnejší redakčný systém s 60,4% podielom na trhu. To znamená, že WordPress používa 33,5% všetkých webových stránok online. To je obrovské! A WordPress používajú populárne značky z celého sveta.

WordPress je softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je bezplatný a dostupný na stiahnutie z webovej stránky WordPress.org. Všetko, čo musíte kúpiť, je doménové meno a hosting WordPress, aby ste mohli prevádzkovať svoje webové stránky a sprístupňovať ich používateľom online.

WordPress je priateľský pre začiatočníkov; pomocou tohto redakčného systému môžete ľahko vytvoriť webovú stránku, blog alebo internetový obchod. Prispôsobenie stránok WordPress je navyše jednoduché a cenovo dostupné, pretože WordPress ponúka tisíce bezplatných tém a doplnkov, z ktorých si môžete vybrať.

Viac informácií nájdete v našom ďalšom článku o 9 dôvodoch, prečo je WordPress najlepším tvorcom webových stránok.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že existujú dva rôzne typy WordPress: WordPress.org a WordPress.org. Pre podrobné porovnanie si prečítajte náš ďalší článok o WordPress.com vs. WordPress.org a zistite, či je jeden lepší ako ten druhý..

2. Joomla

joomla-market-share

Trhový podiel: 5,2%
Celkový počet živých stránok: 1844993
Počet stránok na 1 milión: 18172
Top 3 krajiny s najviac lokalitami: USA, Rusko, Nemecko
Najobľúbenejšie stránky: Linux, IKEA, Holiday Inn, ľadový čaj Lipton

joomla je druhým najpopulárnejším redakčným systémom podľa trhového podielu, ktorý dosahuje 5,2%. Ako vidíte, medzi WordPress na 1. mieste a Joomla na 2. mieste je veľký rozdiel.

Joomla je tiež bezplatný softvér s otvoreným zdrojom, napríklad WordPress. Stiahnutie Joomly je jednoduché a mnoho poskytovateľov hostingu ponúka inštalácie jedným kliknutím. S Joomla môžete pomocou blogov, firemných webových stránok, webových stránok komunít a ďalších rýchlo začať používať ich témy a rozšírenia.

3. Drupal

drupal-market-share

Trhový podiel: 3,4%
Celkový počet živých stránok: 581174
Počet stránok na 1 milión: 31403
Top 3 krajiny s najviac lokalitami: USA, Rusko, Nemecko
Najobľúbenejšie stránky: Tesla, Timex, Bruno Mars, Lady Gaga, Plavby pre princeznú

Drupal je na 3. mieste v zozname najpopulárnejších CMS s 3,4% podielom na trhu.

Tento CMS je ďalší bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý môžete použiť na vytvorenie webovej stránky. Drupal ponúka témy a moduly, ktoré používateľom pomôžu navrhnúť web, ale v porovnaní s WordPress je ich ťažšie nájsť a nainštalovať. Okrem toho je pridávanie obsahu do Drupalu jednoduché, ale zmena vzhľadu vašej stránky je komplikovanejší proces ako iné systémy na správu obsahu..

4. Nakupujte

Shopify-market-share

Trhový podiel: 2,7%
Celkový počet živých stránok: 785397
Počet stránok na 1 milión: 22196
Top 3 krajiny s najviac lokalitami: Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Austrália
Najobľúbenejšie stránky: Fashion Nova, Penguin Books, Red Bull, Kylie Cosmetics

Služba Shopify je na tomto zozname na 4. mieste s 2,7% podielom na trhu, čo predstavuje 1,5% všetkých webových stránok na internete..

Shopify je redakčný systém, ktorý je vytvorený špeciálne s ohľadom na elektronický obchod. Vďaka službe Shopify je vytvorenie internetového obchodu, prijímanie platieb od zákazníkov, správa vašich produktov a budovanie trhu veľmi jednoduché. Služba Shopify zároveň rieši ďalšie aspekty vášho internetového obchodu, ako sú webhosting, certifikát SSL, webová bezpečnosť a ďalšie..

Navyše môžete integrovať Shopify s WordPress, takže môžete spolu s najobľúbenejšími redakčnými systémami eCommerce používať najobľúbenejší redakčný systém, aby sa zjednodušilo používanie, znížila réžia a zvýšilo prispôsobenie..

Je tiež dôležité si uvedomiť, že Shopify je jedným z troch najrýchlejšie rastúcich systémov na správu obsahu. Najlepšie 3, v poradí, sú:

1. WordPress
2. WooCommerce
3. Nakupujte

5. Štvorcový priestor

Squarespace-market-share

Trhový podiel: 2,7%
Celkový počet živých stránok: 1870777
Počet stránok na 1 milión: 9995
Top 3 krajiny s najviac lokalitami: Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Kanada
Najobľúbenejšie stránky: Keanu Reeves, Idris Elba, John Malkovich

Prichádza na # 5 je Squarespace s 2,7% podielom na trhu. Squarespace je jednou z najjednoduchšie použiteľných platforiem na vytváranie webových stránok. Je to čiastočne preto, že Squarespace je webový tvorca s rozhraním drag and drop, a nie plnohodnotnou publikačnou platformou, ako je WordPress..

Ponúkajú moderné šablóny, editor štýlov, bezplatné písma Typekit a Google, prispôsobiteľné rozloženia obsahu a ďalšie.

Viac informácií nájdete v našom článku Squarespace vs. WordPress.

6. Wix

Wix-market-share

Trhový podiel: 1,9%
Celkový počet živých stránok: 3373287
Počet stránok na 1 milión: 4800
Top 3 krajiny s najviac lokalitami: USA, Brazília, Spojené kráľovstvo
Najobľúbenejšie stránky: Karlie Kloss, AdMost, Tobias Becs

Na 6. mieste v zozname najpopulárnejších CS podľa trhového podielu je Wix s 1,9%.

Spoločnosť Wix sa v posledných rokoch stala populárnejšou, pretože je veľmi užívateľsky prívetivá a je tiež plne hosťovanou platformou. Môžete ľahko vytvoriť celý rad webových stránok vrátane firemného webu, blogu, portfólia, internetového obchodu a ďalších.

Máte tiež možnosť vytvoriť bezplatnú webovú stránku s názvom domény, ktorý obsahuje značku Wix, napríklad: username.wixsite.com/sitename.

Chcete vidieť, ako sa Wix postaví proti WordPress? Pozrite si náš článok o Wix verzus WordPress.

7. Magento

magento-market-share

Trhový podiel: 1,8%
Celkový počet živých stránok: 230606
Počet stránok na 1 milión: 15022
Top 3 krajiny s najviac lokalitami: Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Holandsko
Najobľúbenejšie stránky: Nike, Liverpool FC, Land Rover, Ford

Ďalej, Magento, s 1,8% podielom na trhu. Magento je platforma elektronického obchodovania s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá umožňuje používateľom ľahko vytvárať internetový obchod, prijímať online platby, spravovať svoje produkty a ďalšie..

Môžete si zadarmo stiahnuť komunitné vydanie Magenta alebo si môžete kúpiť plán, ktorý obsahuje cloud hosting, podporu a ďalšie doplnkové funkcie. Inštalovanie a nastavenie Magento je ťažké a mnoho poskytovateľov hostingu nenabízí inštaláciu jedným kliknutím, ako to robia s WordPress a inými riešeniami CMS..

8. PrestaShop

prestashop-market-share

Trhový podiel: 1,4%
Celkový počet živých stránok: 240990
Počet stránok na 1 milión: 4129
Top 3 krajiny s najviac lokalitami: USA, Francúzsko, Španielsko
Najobľúbenejšie stránky: K-Way, La Redoute, Veja

Na siedmom mieste je PrestaShop. PrestaShop je freemium open-source eCommerce riešenie so sídlom v Paríži vo Francúzsku. Môžete si bezplatne stiahnuť a používať PrestaShop, ale ak chcete, aby vaše stránky boli na webe, musíte si kúpiť webhosting. Alebo si môžete kúpiť aplikáciu PrestaShop Ready, ktorá je hosťovanou verziou pripravenou na použitie.

S programom PrestaShop môžete ľahko vytvoriť internetový obchod, prispôsobiť svoj obchod témam, spravovať svoje produkty, sledovať svoje štatistiky a ďalšie.

9. Blogger

blogger-market-share

Trhový podiel: 1,3%
Celkový počet živých stránok: 346553
Počet stránok na 1 milión: 8051
Top 3 krajiny s najviac lokalitami: USA, Nový Zéland, India
Najobľúbenejšie stránky: Hyperbole a half, The Hacker News, Zábavná planéta

Príchod na číslo 9 je jedným z najpopulárnejších redakčných systémov pre blogovanie, Blogger. Blogger je služba publikovania blogov a je úplne zadarmo.

Blogger je skvelá a bezplatná platforma pre blogovanie pre začiatočníkov alebo príležitostných blogerov, nie je to však skvelá voľba, ak chcete založiť obchodnú webovú stránku. Navyše s Bloggerom nevlastníte svoj vlastný blog; Google ju môže kedykoľvek odstrániť. Ale s webhostingom WordPress, ktorý vlastníte, máte úplné vlastníctvo a kontrolu.

10. TYPO3

TYPO3-market-share

Trhový podiel: 1,2%
Celkový počet živých stránok: 285281
Počet stránok na 1 milión: 5143
Top 3 krajiny s najviac lokalitami: Nemecko, Spojené štáty, Švajčiarsko
Najobľúbenejšie stránky: Združenie Win-rar, Airbus, AeroSpace a Defence Industries of Europe

Posledným v zozname najpopulárnejších CMS je TYPO3. TYPO3 je bezplatný a otvorený systém na správu webového obsahu.

Toto riešenie sa však neodporúča pre začiatočníkov. TYPO3 je určený pre pokročilých programátorov, pretože je ťažké ho nainštalovať a naučiť sa ho používať oveľa dlhšie ako napríklad WordPress alebo Joomla..

Aká je najlepšia platforma CMS na spustenie webovej stránky?

Ako môžete vidieť z tohto zoznamu najpopulárnejších CMS podľa trhového podielu, WordPress vychádza na vrchole míľovými krokmi. Vďaka neuveriteľnému 60,4% podielu na trhu je jasné, že WordPress je najobľúbenejší tvorca webových stránok a najlepší CMS na trhu..

WordPress je nielen najobľúbenejší redakčný systém pre vytváranie webových stránok vo všeobecnosti, ale je zďaleka najobľúbenejšou voľbou pre vytvorenie blogu. Podľa štatistík od spoločnosti BuiltWith 97% blogov online používa program WordPress.

Wordpress-blog Štatistika

Navyše, WordPress je z nejakého dôvodu obľúbený. Je ľahko použiteľná, dokonca aj pre úplných začiatočníkov, máte úplnú kontrolu nad svojím webom a existuje nekonečné množstvo možností na prispôsobenie a zvýšenie výkonu na vašom webe..

Je ľahké pochopiť, prečo je WordPress najobľúbenejší redakčný systém, ktorý sa používa na výrobu webových stránok alebo blogov. Ak chcete získať podrobný prehľad, môžete sa tiež obrátiť na našu kontrolu WordPress.

Dúfame, že sa vám tento článok o najobľúbenejšom redakčnom systéme užil podľa trhového podielu a že tieto informácie vám pomôžu vybrať najlepší systém správy obsahu pre vaše potreby. Ak sa vám tento článok páčil, pozrite si náš ďalší príspevok týkajúci sa viac ako 100 zaujímavých štatistík WordPress & Fakty, ktoré musíte poznať, a tiež úžasné štatistiky blogov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map