Vážení obchodní priatelia, zastavte vkladanie náhodných útržkov kódu vo funkcii php.php

Predstavte si tento scenár, nájdete skutočne skvelý útržok kódu na jednom z mnohých stránok s návodom pre program WordPress a vložte ho do súboru funkcií témy.php.


Útržok kódu funguje tak, ako bol inzerovaný, a potom svoju tému uvoľníte na predaj na známom trhu s témami. Vyberieme náhodne jeden z klobúka a choď s … ThemeForest.

Zrazu sa vaša téma stane skutočne populárnou. Môže to byť z dôvodu rozsiahleho zoznamu zjavne užitočných „funkcií“, ktoré ste uviedli na predajnej stránke svojho motívu. S úspechom vašej témy prichádza aj množstvo otázok týkajúcich sa podpory, ktoré sa väčšinou týkajú prerušenia doplnkov pri používaní témy.

Ako sa vám to stalo? Možno je to preto, že ste slepo prilepili náhodné gule kódu WordPress do súboru functions.php bez toho, aby ste skutočne premýšľali o prípadných problémoch s kompatibilitou alebo ich nepredvídali..

Príklad zo skutočného života

Snažil som sa nájsť útržok kódu, ktorý vytiahne všetky priložené obrázky z príspevku a potom ich automaticky zobrazí na tomto príspevku. Nakoniec som našiel kus kódu na pretečení zásobníka, vložil do môjho súboru funkcií a zdá sa, že problém vyriešil.

Prvý riadok kódu bol nasledujúci:

add_filter (‘the_content’, ‘strip_shortcodes’);

No dobre, fungovalo to, nemyslel som na nič z toho. Neskôr som sa pokúsil vložiť kontaktný formulár s krátkym kódom. Prekvapenie, nefungovalo to a strávil som asi hodinu pokusom zistiť, prečo. Keby som skutočne čítal kód, ktorý som vložil, vedel by som to.

Bolo to pre klientsku stránku, nie pre vydanú tému, takže našťastie som sa nemusel zaoberať záplavou otázok podpory kvôli moja hlúpa chyba.

Čo si myslia vývojári komerčných doplnkov

Tu je citát od Carl Hancocka (vývojára Gravity Forms) na túto tému:

Podpora populárneho doplnku Gravity Forms znamená, že vidíme viac ako náš spravodlivý podiel zle kódovaných tém. Jedným z hlavných problémov súvisiacich s podporou, s ktorými sa stretávame, sú témy, ktoré sa nevyvíjajú pomocou osvedčených postupov, ktoré vedú k problémom so stylingom formulárov gravitácie a v niektorých prípadoch ku konfliktom, ktoré vedú k nesprávnemu fungovaniu formulárov gravitácie..

Najväčším vinníkom v týchto situáciách sú témy, ktoré zahŕňajú útržky kódu, ktoré sú prilepené z webových stránok s tutoriálmi. Zdá sa, že vývojári tém si myslia, že iba preto, že útržok kódu bol na stránkach tutoriálu, musí to byť dobré. Bohužiaľ to tak nie je vždy a tieto zlé rozhodnutia majú pre používateľov za následok bolesti hlavy a podporu.

Chcete obmedziť potenciál pre problémy s doplnkami spôsobenými slabo rozvinutou témou? Držte sa renomovaných vývojárov tém, ako sú Press75, iThemes, Headway Themes, Organic Themes, WooThemes a StudioPress. Buďte unavení z tematických trhovísk, kde môžu chýbať skúsenosti a skúsenosti autora. Vo väčšine prípadov dostanete to, za čo platíte.

Najlepšie postupy kódovania

Mnoho z týchto problémov sa pravdepodobne dá vyhnúť nasledovaním Štandardy kódovania WordPress. Napríklad by ste mali byť predpona názvov funkcií aby sa predišlo akýmkoľvek možným konfliktom.

V prípade problémov so stylingom Gravity Forms sa možno budete chcieť vyhnúť určitým plošným štýlom vo formulároch a vstupných prvkoch a namiesto väčšej časti štýlov formulárov namiesto toho použite predvolené identifikátory ID WordPress..

Patria sem #searchform, #s, #searchsubmit vo vyhľadávacom poli. Tiež #commentform #author, #url, #email, #comment, #submit za formulár komentára.

záver

Ak ste vývojárom motívov a nemáte dostatočné znalosti PHP, buďte pri kopírovaní a prilepovaní týchto útržkov kódu do svojej témy opatrní. Aj keď v PHP nie ste takí vynikajúci, môžete si aspoň prečítať tento kód a pred použitím ho vyskúšať..

Ak zistíte, že vaše krátke kódy nefungujú správne, s týmto kódom môže súvisieť aj riadok kódu, ktorý uvádza „strip_shortcodes“..

Niekedy mám pocit, že vývojári motívov WordPress jednoducho vložia do svojich súborov funkcií.php náhodné úryvky, aby mohli na predajné stránky svojej témy uviesť aj inú „funkciu“..

Aj keď nie som veľkým fanúšikom tohto druhu nápadu, dostáva sa do celkom iného argumentu o úlohe tém a doplnkov na stránkach WordPress, ktoré si ušetrím pre budúci príspevok..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me