Кінцевий посібник з умовних тегів WordPress

Умовні теги WordPress – це відмінна особливість WordPress, яка дозволяє контролювати, який вміст відображається на сторінці. Існують умовні теги для різних областей вашого веб-сайту, наприклад, домашня сторінка, дописи в блозі та сторінки. Це дозволяє змінити те, що відображається на вашому веб-сайті. Наприклад, ви можете змінити логотип свого веб-сайту в різних областях вашого веб-сайту.


У цьому підручнику я поясню, які умовні теги доступні вам, і покажу, як їх можна використовувати в темах і плагінах.

Як працюють умовні теги WordPress

Умовні теги – булевий тип даних, який може повертати лише істинне або хибне. Тег is_home (), наприклад, посилається на індекс блогу. Ми можемо використовувати цей тег для відображення повідомлення відвідувачам нашого блогу. Це повідомлення не відображатиметься в іншому місці.

Код простий. Все, що ми робимо нижче, – це перевірити, чи відображається ця сторінка – це покажчик сторінки блогу. Якщо це так, ми відображаємо наше повідомлення.

<?php

якщо (is_home ()) {

відлуння "Ласкаво просимо до нашого блогу!!";

}

?>

Наведене є основним прикладом того, чого можна досягти, використовуючи умовні теги, однак, це по суті все, що є. Ви просто перевіряєте тип сторінки, яка відображається. Залежно від того, результат є правдивим чи хибним, діє інший фрагмент коду.

Перш ніж ми розглянемо більше прикладів використання умовних тегів, давайте спочатку розглянемо популярні умовні теги, які ви, ймовірно, бачите, використані у ваших темах WordPress.

 • is_home () – Перевіряє, чи відображається індекс повідомлення в блозі. Це може бути, а може і не бути вашою домашньою сторінкою.
 • is_front_page () – Перевіряє, чи відображається ваша домашня сторінка. Це працює, незалежно від того, чи налаштовано ваші параметри на головній сторінці для відображення публікацій блогу (тобто індексу блогу) або статичної сторінки.
 • is_single () – Перевіряє, чи відображається будь-який тип однієї публікації (крім вкладень).
 • is_attachment () – Перевіряє, чи не відображається вкладення.
 • is_page () – Перевіряє, чи відображається сторінка.
 • is_singular () – Перевіряє, чи відображається одна публікація, вкладення чи сторінка. True повертається, якщо будь-яка з цих умов виконана.
 • is_category () – Перевіряє, чи відображається сторінка архіву категорій.
 • is_search () – Перевіряє, чи відображається сторінка з результатами пошуку.
 • is_tag () – Перевіряє, чи відображається архів тегів.
 • is_author () – Перевіряє, чи відображається сторінка архіву автора.
 • is_archive () – Перевіряє, чи відображається будь-який тип сторінки архіву, включаючи категорію, тег, дату та архіви авторів.
 • is_sticky () – Перевіряє, чи визначено публікацію як липкий.
 • is_multi_author () – Перевіряє, чи більше одного автора публікували публікації на веб-сайті. Істинно повертається, якщо два чи більше людей опублікували повідомлення. Якщо лише один автор опублікував публікації або якщо жодних публікацій взагалі не було опубліковано, помилкові дані повертаються.

Є шість часових умовних тегів, які також вам будуть корисні. Ці теги стосуються сторінок архіву дат. Наприклад, URL-адреса http://www.yourwebsite.com/2013/12/ – сторінка архіву на основі місяця.

Якщо будь-який із наведених нижче умовних тегів повертає істину, is_archive () також буде істинним.

 • is_date () – Перевіряє, чи це сторінка архіву на основі дати.
 • is_year () – Перевіряє, чи це сторінка архіву на рік.
 • is_month () – Перевіряє, чи це сторінка архіву на основі місяця.
 • is_day () – Перевіряє, чи це сторінка архіву на основі дня.
 • is_time () – Перевіряє, чи це сторінка архіву, заснована на часі.
 • is_new_day () – Перевіряє, чи сьогодні новий день. Якщо поточна публікація була опублікована в інший день від попередньої публікації, яка була опублікована, вона повернеться правдою. Помилкові будуть повернені, якщо обидва посади були опубліковані в один і той же день.

Ви часто стикаєтесь з умовними тегами, такими як is_home () та is_single (), однак не потрібно пам’ятати про всі ці умовні теги. Більшість користувачів WordPress звертаються до кодексу WordPress для відповідного умовного тегу, коли їм потрібно встановити умовну функцію.

Приклади умовних тегів

Багато умовних тегів дозволяють передати параметри функції. Це дає вам набагато більше контролю над тим, які умови повинні бути виконані, перш ніж щось діяти. is_page () – хороший приклад цього. Тег дозволяє перевірити, чи відображається сторінка. is_page () поверне значення true, якщо відображається будь-яка сторінка, однак вам потрібно вказати параметр $ page, якщо ви хочете бути більш конкретними. Параметр $ $ може бути ідентифікатором сторінки, заголовком сторінки або службовою сторінкою.

Розглянемо звичайний веб-сайт, який містить приблизно сторінку, і ви хочете налаштувати приблизно цю сторінку на відміну від усіх інших. Наприклад, ви можете відображати фотографію своєї компанії у верхній частині бічної панелі, або ви можете відображати додаткову інформацію внизу сторінки про інформацію.

Для цього потрібно визначити параметр сторінки $. Якщо ідентифікатор сторінки був 10, ви можете відкрити свою умовну заяву приблизно так:

if (is_page (10)) {

Конкретну сторінку можна також вказати, передавши заголовок сторінки у функцію.

if (is_page (“Про нас”)) {

Служб сторінки також може бути використаний. Як ви пам’ятаєте, слизька сторінки – це унікальний ідентифікований ідентифікатор в кінці URL-адреси. Якби URL-адреса вашої сторінки була www.yourwebsite.com/about-our-company/, службовий список був би про нашу компанію.

if (is_page (“про нашу компанію”)) {

Деякі умовні теги, такі як is_page (), також можуть передавати параметри в масив. Наступне умовне твердження поверне значення true, якщо будь-яка з умов є істинною.

if (is_page (масив (10, “Про нас”, “about-our-company”))) {

Розробникам прийнято встановлювати більше однієї умови при використанні умовних тегів. Повернемося до простого завдання – відобразити вітальне повідомлення відвідувачам блогу. Це щось, що корпоративний веб-сайт може хотіти додати до своєї області блогу, але не до інших областей свого веб-сайту (наприклад, домашня сторінка, сторінка контактів, сторінка тощо).

Вони можуть зробити це за допомогою умовних тегів is_home () та is_single (); які представляють індекс блогу та окремі пости відповідно. Для відображення повідомлення в обох областях вам потрібно використовувати логічний оператор АБО || Це проілюстровано в наведеному нижче коді. Початковий, якщо оператор перевіряє, чи є сторінка індексом блогу чи однією публікацією. Якщо будь-яке вірно, відображається повідомлення.

<?php

if (is_home () || is_single ()) {

відлуння "Ласкаво просимо до нашого блогу!!";

}

?>

Ще один логічний оператор, який є дуже корисним, – це оператор AND &&. Це використовується, коли ви хочете, щоб дві чи більше умови були істинними, перш ніж щось діяти. Далі, якщо оператор перевіряє, чи сторінка є і архівною сторінкою, і категоризована в категорії новин. На сторінках категорії новин відображатиметься вітальне повідомлення. Ніщо не відображатиметься в інших категоріях.

<?php

if (is_archive () && is_category (“Новини”) {

відлуння "Ласкаво просимо в Архів новин";

}

?>

Оператори AND і OR можуть поєднуватися. Приклад нижче взято з шаблону function.php теми WordPress за замовчуванням двадцять тринадцять. Функція використовується для відображення заголовка сторінки у веб-переглядачі, проте нижче показана лише частина функції.

Оператор if повертає значення true, якщо є опис сайту, і користувач переглядає індекс блогу або домашню сторінку. Опис веб-сайту можна ввести через поле мітки у вашій області загальних налаштувань. Якщо ви заповніть це поле, на індексі блогу та домашній сторінці у заголовку буде відображатися «Назва сайту | Опис сайту ”(примітка: роздільник відображається за допомогою рядка $ sep у наведеному нижче коді). Якщо цього не зробити, на заголовку в рядку заголовка відображатиметься “Назва сайту”.

Як бачите, is_home та _is_front_page розглядаються як єдине ціле завдяки оператору OR. Ось чому вони загорнуті всередину дужок.

якщо ($ site_description && (is_home () || is_front_page ()))
$ title = "$ title $ sep $ site_description";

Ще один логічний оператор PHP, який ви можете використовувати, – це не оператор !. Це практичніше використовувати у багатьох обставинах. Наприклад, скажімо, що ви хочете показати фотографію на всіх своїх сторінках, крім ваших архівів. Немає необхідності встановлювати довге умовне твердження, яке запитує “Це домашня сторінка, це одна публікація, це сторінка …”. Практичніше просто запитати “Це не архівна сторінка?”.

Для цього просто додайте знак оклику перед умовним тегом. Код нижче показує, наскільки це прямо на практиці. Він відображатиме зображення на всіх сторінках вашого веб-сайту, крім сторінок архіву.

<?php

if (! is_archive ()) { ?>

<?php

}

?>

До цих пір ми розглянули основні приклади умовних тегів, які використовуються там, де щось або діє, або воно не діє (тобто, якщо A відповідає дійсності, роби B). На практиці зазвичай слід зробити ще одну дію, якщо умова не виконується. Крім того, може бути виконано декілька умов, які мають різну відповідь на кожну.

Замість того, щоб писати для цього безліч індивідуальних тверджень, практичним є використання інших та інших тверджень. Це дозволяє вам більше контролювати те, що відображається на вашому веб-сайті.

Ми можемо показати це на прикладі. Скажімо, що ви хочете показати інший логотип на своєму веб-сайті в різних областях вашого веб-сайту. Як би ти це зробив? Відповідь проста: ми використовуємо else та elseif твердження. Код нижче показує, як цього можна досягти.

<?php

if (is_home () || is_front_page ()) { ?>

<?php

} elseif (is_category ()) { ?>

<?php

} elseif (is_single ()) { ?>

<?php

} elseif (is_page ()) { ?>

<?php

}

ще { ?>

<?php

}

?>

Залежно від того, яку область веб-сайту переглядає відвідувач, один із п’яти логотипів відображатиметься за допомогою наведеного вище коду. Це основний приклад, який ілюструє, як легко інакше та інші твердження можуть використовуватися для контролю багатьох різних областей вашого веб-сайту.

Висловлювання Elseif також використовуються в інших частинах WordPress. Більшість шаблонів function.php використовує їх, а багато тем WordPress використовують їх для зміни способу відображення заголовка їх веб-сайту у веб-переглядачах.

Більше умовних тегів

Доступна низка додаткових умовних тегів. Багато з них розробники використовують у темах та плагінах.

Нижче наведено список деяких інших умовних тегів, які вам доступні.

 • is_tax () – Перевіряє, чи відображається сторінка архіву спеціальної систематики.
 • has_term () – Перевіряє, чи є поточна публікація одним із зазначених умов.
 • taxonomy_exists () – Перевіряє, чи існує назва таксономії.
 • post_type_exists () – Перевіряє, чи існує публікація.
 • is_post_type_hierarchical ($ post_type) – Перевіряє, чи є тип публікації ієрархічним.
 • is_post_type_archive () – Перевіряє, чи відображається сторінка архіву певного типу публікації.
 • is_comments_popup () – Перевіряє, чи не відкрито спливаюче вікно коментарів.
 • коментарі_відкрити () – Перевіряє, чи дозволені коментарі для поточної публікації чи сторінки.
 • pings_open () – Перевіряє, чи дозволені пінгви для поточної публікації чи сторінки.
 • is_feed () – Перевіряє, чи поточний запит призначений для каналу.
 • is_404 () – Перевіряє, чи відображається помилка 404.
 • is_paged () – Перевіряє, чи сторінка, яку ви зараз переглядаєте, – це болісна сторінка, відмінна від сторінки. Повідомлення та сторінки заборонені, коли ви використовуєте ярлик наступної сторінки у своєму вмісті для розділення великих публікацій.
 • is_trackback () – Перевіряє, чи використовується зворотний трек.
 • is_admin () – Перевіряє, чи користувач увійшов до області адміністратора. Він не використовується для перевірки наявності у користувача привілеїв адміністратора, лише чи вони увійшли на інформаційну панель WordPress.
 • is_page_template () – Перевіряє, чи використовується сторінка, яку ви переглядаєте, використовуючи шаблон сторінки. При необхідності можна визначити конкретний шаблон сторінки.
 • is_preview () – Перевіряє перегляд публікації блогу в режимі чернетки.
 • has_excerpt () – Перевіряє, чи має поточна публікація витяг. Можна визначити конкретні посади.
 • has_nav_menu () – Перевіряє, чи місце розташування меню призначено. Це використовується розробниками тем, щоб показати щось у випадку, якщо користувач не додав меню.
 • у петлі() – Перевіряє, чи перебуває абонент все ще в циклі WordPress.
 • is_active_sidebar ($ індекс) – Перевіряє, чи використовується дана бічна панель.
 • is_multisite () – Перевіряє, чи підтримується багатосайт.
 • is_main_site () – Перевіряє, чи є багатомісний сайт основним сайтом у мережі.
 • is_super_admin () – Перевіряє, чи є користувач супер адміністратором у мережі.
 • is_plugin_active ($ плагін) – Перевіряє, чи активовано плагін.
 • is_child_theme () – Перевіряє, чи використовується дочірня тема.
 • current_theme_supports (функція $) – Перевіряє, чи тема підтримує певну функцію, таку як формати публікації чи зображені зображення.

Також перевірте: Як видалити таксономії за замовчуванням.

Умовні теги – важлива концепція WordPress. Через те, наскільки вони корисні, існує декілька тем WordPress, розроблених без них. Після того, як ви зрозумієте інші твердження, оператори elseif та логічні оператори, такі як AND, OR чи Not; ви зможете вирішити будь-яку умовну функцію.

Сподіваюсь, цей посібник допоміг вам навчитися використовувати умовні теги WordPress у ваших темах.

Якщо вам сподобалась ця стаття, тоді приєднуйтесь до ThemeLab Twitter.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map