Bluehost vs DreamHost 2020 (+ správy o rýchlostnom teste a správy o dostupnosti)

Dreamhost Bluehost Vs


Chcete vedieť, ktorý webhosting je najlepšou voľbou: Bluehost alebo Dreamhost? Bluehost aj Dreamhost sú populárne webhostingové služby na trhu. V našom porovnávaní UNBIASED medzi DreamHost a Bluehost vám pomôžeme nájsť najlepšiu voľbu pre váš rozpočet a potreby..

Bluehost vs Dreamhost – prehľad

Bluehost zaregistrovať-domain-name-zadarmo

Bluehost a DreamHost sú oficiálne odporúčanými poskytovateľmi webhostingov spoločnosťou WordPress.org. Spoločnosť Bluehost bola založená v roku 2003 a získala ju spoločnosť Endurance International Group v roku 2010. DreamHost bola založená v roku 1996 a stále je nezávisle vlastnená a prevádzkovaná..

Dreamhost

Bluehost aj Dreamhost majú veľa spoločného. Napríklad ich možnosti hostenia spúšťajú škálu od lacného hostingu, hostenia WordPress, hostenia VPS, až po vlastný dedikovaný server a webhosting kompatibilný s PCI. Ponúkajú tiež bezplatné doménové meno, SSL, inštaláciu WordPress jedným kliknutím a masívnu zľavu na plány webhostingu.

Bluehost vs DreamHost – rýchlosť a dostupnosť

Rýchlosť stránky a doba prevádzky servera sú 2 najdôležitejšie faktory, ktoré musíte vziať do úvahy pri výbere webhostingovej služby.

Nikto nemá rád pomalé webové stránky. Vaši používatelia v skutočnosti opustia vaše stránky, ak ich načítanie trvá príliš dlho. Okrem toho spoločnosť Google naďalej zdôrazňuje rýchlosť svojich vyhľadávacích algoritmov, takže je to aj zásadný faktor pre SEO.

Pozrite si tento článok o rýchlosti a výkone WordPress.

Prevádzková doba je pojem, ktorý sa používa na označenie obdobia, počas ktorého je váš web k dispozícii a funkčný. Spravidla je doba prevádzkyschopnosti vyjadrená ako percento z celkového času, ktorý je k dispozícii; „99,95%“.

Aby sme otestovali rýchlosť a dobu prevádzky hostiteľských serverov pre porovnanie DreamHost vs Bluehost, zaregistrovali sme sa na obidvoch hostiteľských serveroch a vytvorili sme testovacie miesto s programom WordPress. Na zrkadlenie produkčného prostredia sme tiež nainštalovali predvolenú tému WordPress, pridali fiktívny obsah a nahrali niektoré obrázky.

Na našich stránkach sme vykonali niekoľko testov s nasledujúcimi testovacími nástrojmi:

 • Pingdom
 • Dopad zaťaženia
 • Bitcatcha

rýchlostný test Bluehost

Podľa spoločnosti Pingdom trvalo načítanie nášho webu Bluehost pri testovaní v New Yorku 689 ms. To je rýchlejšie ako 94% testovaných stránok.

Dreamhost rýchlostný test

Naše testovacie stránky DreamHost sa načítali za menej ako pol sekundy, čo je rýchlejšie ako 97% všetkých testovaných stránok.

Aby sme otestovali, ako tieto hostingové servery narábajú s návštevníkmi počas dopravného prepätia, použili sme testovací nástroj s názvom Load Impact.

loadimpact bluehost

Na účely testu vplyvu na záťaž sme na našu stránku poslali niektorých virtuálnych používateľov (VU) a postupne sme vybudovali až 100 návštevníkov, aby sme zistili, ako by to servery spravovali. Naše stránky Bluehost aj DreamHost fungovali dobre bez problémov.

testy odozvy servera Bluehost

Pri teste Bitcatcha sme analyzovali časy odozvy servera na celom svete ignorovaním obsahu našich stránok. Naše testovacie miesto Bluehost získalo hodnotenie Bitcatcha ako C, zatiaľ čo miesto DreamHost bolo ohodnotené ako A+.

dreamhost bitcatcha

víťaz: DreamHost

Bluehost vs Dreamhost – jednoduché použitie

Bluehost-dashboard-email ponuky

Bluehost je postavený na cPaneli a prichádza s vlastným rozhraním na jednoduché spravovanie vašich webových stránok a zdrojov hostingu. Aby vylepšili používateľské prostredie, prepracovali tiež svoj informačný panel, takže teraz je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým uviesť vaše stránky do prevádzky s Bluehostom..

dreamhost spravovať domény

Na druhej strane DreamHost na správu svojho webhostingového účtu nepoužíva dashboard cPanel (najobľúbenejší ovládací panel). Ak ste zvyknutí používať cPanel, pred použitím rozhrania DreamHost bude potrebné zvládnuť trochu učiacej sa krivky..

víťaz: Bluehost

Bluehost vs Dreamhost – funkcie

Bluehost ponúka 4 rôzne hostingové plány pre zdieľaný hosting. Ich základný plán vám umožňuje hosťovať webovú stránku, zatiaľ čo plán Plus vám umožňuje hosťovať neobmedzený počet webov.

Nižšie uvádzame niekoľko funkcií, ktoré môžete získať z ich zdieľaných plánov hostenia:

 • Nemeraná šírka pásma
 • 200 dolárov marketingová ponuka
 • Zálohovanie stránok
 • Vyhradené IP

DreamHost ponúka iba 2 hostingové plány pre zdieľaný hosting: Starter a Unlimited. Jediný rozdiel je v tom, že s programom Starter môžete hostiť 1 webovú stránku a pomocou servera Unlimited môžete hostiť toľko webových stránok, koľko chcete..

Neposkytujú však marketingové ponuky, zálohy stránok ani vyhradenú IP so žiadnym zo svojich zdieľaných plánov hostenia.

víťaz: Bluehost

Bluehost vs DreamHost – Podpora a dokumentácia

Priateľský tím podpory spoločnosti Bluehost je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom živého chatu a telefónu. Ich interní odborníci na WordPress dokážu rýchlo vyriešiť akékoľvek problémy súvisiace s hostingom. Už neposkytujú podporu založenú na lístkoch v snahe zamerať sa na poskytovanie osobnej a priamej podpory prostredníctvom telefónu a rozhovoru.

Bluehost obsahuje vo svojej znalostnej databáze veľké množstvo článkov, ktoré vás prevedú všetkými aspektmi vytvárania stránok.

DreamHost ponúka podporu iba prostredníctvom live chatu počas 5:00 – 22:00 PST, 7 dní v týždni. To znamená, že ak ste v inom časovom pásme, vyriešenie problémov s hosťovaním prostredníctvom živého chatu by mohlo byť problémom. Ešte horšie je, že telefonická podpora sa neposkytuje zadarmo. Aj keď sú k dispozícii žiadosti o spätné volanie, musíte si ich predplatiť osobitne, a to buď jednorazovou platbou, alebo zakúpením mesačného predplatného..

víťaz: Bluehost

Bluehost vs Dreamhost – ceny

Bluehost aj DreamHost ponúkajú širokú škálu možností hostenia, ktoré zodpovedajú vášmu rozpočtu a požiadavkám. Pre cenovo dostupný hosting si môžete vybrať jeden z ich zdieľaných hostingových plánov. Ako vaše stránky rastú, môžete upgradovať svoj hosting na VPS alebo dokonca na vyhradený server.

Pozrime sa bližšie na ich rôzne možnosti hostenia:

SharedWordPressManaged WPVPSDedicated
Bluehost2,75 USD / mesiac.2,75 USD / mesiac.19,95 / mo.19,99 $ / mesiac.79,99 dolárov / mesiac.
Dreamhost2,59 $ / mesiac.2,59 $ / mesiac.16,95 USD / mesiac.13,75 USD / mesiac.169,00 $ / mesiac.

V porovnaní s DreamHost sú úvodné plány spoločnosti Bluehost o niečo drahšie. Po úvodnom období určovania cien sa však ceny za obnovenie Dreamhostu budú účtovať za plnú bežnú cenu, ktorá je vyššia ako cena Bluehost. Ak hľadáte cenovo dostupné riešenie, Bluehost je z dlhodobého hľadiska vaša najlepšia stávka.

Môžete tiež ušetriť obrovské sumy na Bluehost platením ročne.

víťaz: Bluehost

Bluehost je tiež najlepším kanadským webhostingom.

Rekapitulácia – Bluehost vs Dreamhost

Bluehost a Dreamhost sú 2 populárni poskytovatelia hostingu na trhu. Obe sú oficiálne odporúčanými poskytovateľmi hostenia spoločnosťou WordPress.org.

Z nášho porovnania sme zistili, že Bluehost je najlepším webhostingom pre každého, kto chce vytvoriť webovú stránku, bez ohľadu na veľkosť ich webovej stránky a rozpočet..

Tiež by ste chceli skontrolovať komparácie našich expertov,

 • Bluehost vs iPage
 • Bluehost vs Liquid Web
 • Bluehost vs GreenGeeks
 • Bluehost vs A2 Hosting

Dúfame, že vám tento článok pomohol pri výbere medzi spoločnosťami Bluehost a Dreamhost. Ak chcete získať viac informácií, pozrite si našu kompletnú recenziu spoločnosti Bluehost a recenzie DreamHost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map